Новини
Останні статті і огляди
У нестабільній роботі Intel Core i9-13900K та Core i7-13700K підозрюють зняті обмеження Power Limit
-
EvhenS
Member
- Звідки: Черкаси
Те що допомагає зняття частот турбобуста навіює думки про деградацію кристалу.
-
AndrewV
Member
походу пора переименовьівать сайт в users.ua
деградация налицо - не могут пару настроек сделать в биосе
деградация налицо - не могут пару настроек сделать в биосе
-
Alligator
Member
- Звідки: Миколаїв
Як кажуть "не х86 єдиним" xDAndrewV: ↑ 22.02.2024 22:04 походу пора переименовьівать сайт в users.ua
деградация налицо - не могут пару настроек сделать в биосе![]()
-
AndrewV
Member
как вариант вьісьіхание термопастьі, версия ОС, БИОСа - причин многоEvhenS: ↑ 22.02.2024 21:51 Те що допомагає зняття частот турбобуста навіює думки про деградацію кристалу.
-
Alligator
Member
- Звідки: Миколаїв
Высыхание термопасты на процессоре Q4'22? Пусть меня простят оверевы, но это звучит слишком даже для дешовых ноунеймов.AndrewV: ↑ 22.02.2024 22:06как вариант вьісьіхание термопастьі, версия ОС, БИОСа - причин многоEvhenS: ↑ 22.02.2024 21:51 Те що допомагає зняття частот турбобуста навіює думки про деградацію кристалу.
-
AndrewV
Member
Alligator
типа кпт-8?
Все может бьіть, неплотньій прижим, например, єто как у врача - самое худшее под конец рассматривают
типа кпт-8?
-
DuckRider
Member
Не позначиться. Більшість ігор до 200 може жратиDerogs: ↑ 22.02.2024 13:58 Цікаво виходить, береш топ і починаєш йому зарізати потужність...
А якщо будуть стояти ліміти 253W, то на ігровій продуктивності це позначиться, чи зняття ліміту тільки для тестів в синтетиці ввели?
Отправлено спустя 3 минуты 25 секунд:
А чем похоже? Бустится он на рабочем в тех же вольтажах и в те же частоты. И в низкой нагрузке так же бустится. Разница лишь в бусте при высокой нагрузкеAlexsandr: ↑ 22.02.2024 19:33 Судя по тому, что проблемы появляются позже, похоже на деградацию.
Снятие лимита раньше были нормально т.к. сам процессор держит лимит по температуре. Видать перестарались.
-
Raz85
Junior
- Звідки: Київ
Угу, звичайно - саме в афтербарнері собака зарита (ні). Тільки чому тоді проблеми суто на інтелах 13700-13900, а на будь-яких райзенах і молодших інтелах 13400 - 13600 і попередніх 6-12 і 14му поколіннях їх немає? Там якійсь інший афтербарнер працює?radeon5870: ↑ 22.02.2024 17:15 "Проблеми зі стабільністю в іграх...." в першу чергу слід шукати в запущених під час гри фпс-мірялках типу msi-глюкобарнер
Відключіть увесь цей мотлох і "проблеми" у 99.99% випадків кудись подінуться самі собою ...
Можливо не треба плодити зайві сутності навіть якщо особисто вам, наприклад, афтербарнер чомусь не подобається.
Ось мій досвід користування 10+ років ніяких проблем не виявив при нормально налаштованному 100% стабільному компі - комп працює без перезавантажень місяцями і при цьому барнер постійно в треї і OSD для моніторингу в кутку екрана в кожній грі. Працює без будь-яких проблем - ще й в сімбіозі з HWinfo і RivaTuner для деяких показників типу потужності на моменті для CPU та GPU.
Дослідники ж вже знайшли найбільш вірогідну причину - ліміти потужності і надмірний перерозгін "з заводу" деяких, можливо особливо невдалих екземплярів - тому й рекомендують виставити для таких в БІОСі паспортні параметри і знизити частоти на 200 МГц і це вирішує проблему. Про афтербарнер при цьому там жодного слова.
-
-orion-
Member
- Звідки: Днепр
Подтверждаю проблему. Через пол года после сборки с 13900к человек отписал что в некоторых играх фризит и еще блю скрин выбивает. Думали на винду, перебили, ничего не поменялось. В итоге сбросили 200 мегагерц по процу и его отпустило. Очень не приятный опыт, учитывая что покупалось все самое самое а выхлоп вот такой. Штеуд как говорится это надежность.
-
7mindfields
Member
Пропонують, але для ноутбуків, де ці налаштування необхідні, але заблокованіViPo: ↑ 22.02.2024 13:46А не лазити в біосі і не займати налаштування, в яких не розбираєшся, вони не пропонують?Як рішення закордонні колеги пропонують встановити ліміти потужності...
-
AntonyKandaurov
Member
- Звідки: Славетне місто Запоріжжя
AndrewV
Купляємо топ і шляємося по бівісу в пошуках вольтажа при якому цей шмат кремнію та текстоліту не сдохне через півроку?) Це не важко, для тих хто шарить але багато тих, як ви кажете юзерс.юа котрі купили топ щоб дійсно його вставити і просто працювати. А коли його ще треба тюнити аби він від стокового стану не подох раніше - це перемога. І харчувальник на матері тут не причому бо ще з хасвелів інтел впер до кристалу контроллер напруги який і дає команди платі які напруги та струми він хоче сжерти.
Отправлено спустя 2 минуты 31 секунду:
-orion-
Через піврочку прийдеться або накинути напруги або знову частоту знизити, зате 6ггц оллкорес з магазину
Отправлено спустя 4 минуты 43 секунды:
Купляємо топ і шляємося по бівісу в пошуках вольтажа при якому цей шмат кремнію та текстоліту не сдохне через півроку?) Це не важко, для тих хто шарить але багато тих, як ви кажете юзерс.юа котрі купили топ щоб дійсно його вставити і просто працювати. А коли його ще треба тюнити аби він від стокового стану не подох раніше - це перемога. І харчувальник на матері тут не причому бо ще з хасвелів інтел впер до кристалу контроллер напруги який і дає команди платі які напруги та струми він хоче сжерти.
Отправлено спустя 2 минуты 31 секунду:
-orion-
Через піврочку прийдеться або накинути напруги або знову частоту знизити, зате 6ггц оллкорес з магазину
Отправлено спустя 4 минуты 43 секунды:
It just worksRick Dalton: ↑ 22.02.2024 17:38 Но ведь... вставил и забыл...
-
AndrewV
Member
AntonyKandaurov
Все так, но посмотри с другой стороньі - есть юзерьі, которьіе покупают недорогие материнки с порезанньіми лимитами и камни без К на конце. Годами все работает.
А есть юзерьі, которьіе думают, что они "оверклокерьі" и берут материнки за овер 700€ и разгоняемьіе процессорьі, но при єтом ленятся изучить вопрос. Получают убитое через год железо. Винят в єтом Интел. Частично правильно, так как тот и производитель материнки должньі бьіли предупредить о лишении гарантии в случае работьі в нештатном режиме. Но тогда бьі потеряли часть прибьіли. Раньше писали в руководстве по єксплуатации. Сейчас разгон вьідают за преимущество.
Как вариант, предлагаю таким обманутьім юзерам возращать по гарантии камни, только сложно доказать будет
Все так, но посмотри с другой стороньі - есть юзерьі, которьіе покупают недорогие материнки с порезанньіми лимитами и камни без К на конце. Годами все работает.
А есть юзерьі, которьіе думают, что они "оверклокерьі" и берут материнки за овер 700€ и разгоняемьіе процессорьі, но при єтом ленятся изучить вопрос. Получают убитое через год железо. Винят в єтом Интел. Частично правильно, так как тот и производитель материнки должньі бьіли предупредить о лишении гарантии в случае работьі в нештатном режиме. Но тогда бьі потеряли часть прибьіли. Раньше писали в руководстве по єксплуатации. Сейчас разгон вьідают за преимущество.
Как вариант, предлагаю таким обманутьім юзерам возращать по гарантии камни, только сложно доказать будет
-
AntonyKandaurov
Member
- Звідки: Славетне місто Запоріжжя
AndrewV
Добре, згоден. Юзвєри беруть К-процесор, ставлять в х90 неньку і не вивчають питання та не заморочуються. Чому? Тому що маркетологічні слайди втирають про best processor in the universe, величезну потужність і роботу на захмарних частотах вже з коробки. Нинішня ситуація дуже нагадує 2005 рік коли у інтел були пеньки які вичавлювали до всирачки аби вони хоч якось виглядали пристойно на фоні атлонів. Але ті 130вт калорифери в стоці не дохли від того що їх вичавили. А нинішнє покоління заради тої самої плашки бест ін зе бест видавили так що вже й кремінь не витримує, як ти його не охолоджуй. Треба щось міняти а не ставити закис азоту на таврію і казати що вона зможе їхати на цій суміші постійно як на бензині чи газу.
Отправлено спустя 3 минуты 10 секунд:
І я більше ніж впевнений що проблеми додали оті сутулі скайлейки яких накидали аби воно знову ж таки на слайдах виглядало бомбезно. Бо 24 корес 32 тредс це вам не якісь жалюгідні 16/32 у амд. Це очєнь і очєнь!
Отправлено спустя 3 минуты 37 секунд:
P.S. в далекому 2012 мій двоюрідний брат купив собі 3570к, 16 Гб ОЗП та неньку на 77 чіпсеті. Я вже й не знаю що із тим кампютєром, але він жодного дня не був в розгоні. На питання "чому не поженеш?" брат відповідав що йому і так вистачає, нащо гнати.
Добре, згоден. Юзвєри беруть К-процесор, ставлять в х90 неньку і не вивчають питання та не заморочуються. Чому? Тому що маркетологічні слайди втирають про best processor in the universe, величезну потужність і роботу на захмарних частотах вже з коробки. Нинішня ситуація дуже нагадує 2005 рік коли у інтел були пеньки які вичавлювали до всирачки аби вони хоч якось виглядали пристойно на фоні атлонів. Але ті 130вт калорифери в стоці не дохли від того що їх вичавили. А нинішнє покоління заради тої самої плашки бест ін зе бест видавили так що вже й кремінь не витримує, як ти його не охолоджуй. Треба щось міняти а не ставити закис азоту на таврію і казати що вона зможе їхати на цій суміші постійно як на бензині чи газу.
Отправлено спустя 3 минуты 10 секунд:
І я більше ніж впевнений що проблеми додали оті сутулі скайлейки яких накидали аби воно знову ж таки на слайдах виглядало бомбезно. Бо 24 корес 32 тредс це вам не якісь жалюгідні 16/32 у амд. Це очєнь і очєнь!
Отправлено спустя 3 минуты 37 секунд:
P.S. в далекому 2012 мій двоюрідний брат купив собі 3570к, 16 Гб ОЗП та неньку на 77 чіпсеті. Я вже й не знаю що із тим кампютєром, але він жодного дня не був в розгоні. На питання "чому не поженеш?" брат відповідав що йому і так вистачає, нащо гнати.
-
Scoffer
Member
AntonyKandaurov
Справедливості заради амдшні проци теж пічки. Нехай і не по ваттам, зато по температурам. Без від'ємного офсету зараз життя немає.
А оверклокерс треба перейменовувати не в юзерс, а в андервольтерс
Справедливості заради амдшні проци теж пічки. Нехай і не по ваттам, зато по температурам. Без від'ємного офсету зараз життя немає.
А оверклокерс треба перейменовувати не в юзерс, а в андервольтерс
-
Nikolay Yeryomenko
Member
В Hardware Unboxed по-украински.Scoffer: ↑ 23.02.2024 15:21А оверклокерс треба перейменовувати не в юзерс, а в андервольтерс
7600, 7700, 7900 и X3D - какой там нужен оффсет?Scoffer: ↑ 23.02.2024 15:21Справедливості заради амдшні проци теж пічки. Нехай і не по ваттам, зато по температурам. Без від'ємного офсету зараз життя немає.
Для иксовых температурый лимит поставить можно ниже, если не нравится 95 гр С.
И типа Intel не тротлит при 100 гр, а AMD - работает.
-
Scoffer
Member
Nikolay Yeryomenko
У мене 5950х і там треба оффсет -0.1 для того щоб з 95 стало 65, а проц ще й швидше працював ніж без оффсета. Щось мені здається що на 7ххх все приблизно так само.
Відправлено через 3 хвилини 5 секунд:
І з якого часу це 95 градусів стали нормальними робочими температурами? А потім зненацька чіпи дергадують
У мене 5950х і там треба оффсет -0.1 для того щоб з 95 стало 65, а проц ще й швидше працював ніж без оффсета. Щось мені здається що на 7ххх все приблизно так само.
Відправлено через 3 хвилини 5 секунд:
І з якого часу це 95 градусів стали нормальними робочими температурами? А потім зненацька чіпи дергадують
-
Stalker22
Member
Типу у нас крутий буст, а по факту виходить, що ще убогіші!
-
AntonyKandaurov
Member
- Звідки: Славетне місто Запоріжжя
Scoffer
Іксові так, вони бустять поки не досягнуть 95 градусів а потім вже скидають частоту. Але за скільки часу не чутно щоб щось там в синьку в стоці впадало
Ноутбучні вже давно так зубожіють під 95+ градусів і нічого)
Іксові так, вони бустять поки не досягнуть 95 градусів а потім вже скидають частоту. Але за скільки часу не чутно щоб щось там в синьку в стоці впадало
Ноутбучні вже давно так зубожіють під 95+ градусів і нічого)
-
Inqizitor2022
Member
- Звідки: Харьков
Вопрос - если процессор устанавливается на материнскую плату, в которой никакая частота не понижалась, никакой поверлимит не отключался - он будет нормально работать? Ответ - да, но только при самой топовой СО.
У меня все Р-ядра на 5600 в лёгком разгоне работают, Е-ядра как-то тоже работают, ничего не крешится и не глючит, Арктик 420 нормально процессор охлаждает. Могу поставить 6 ггц, например, но тогда или шум или больший нагрев. Напряжение почти не поднимал, настроил на минимально допустимое для прохождения всех стресстестов.
Это огромная проблема Интела, что они окончательно заврались, клепают керогазы, как во время П4 ЕЕ 3700, чтобы любой ценой догнать АМД с их 3Д серией, вместо новых процессоров с новой архитектурой и 192-256 мб кэшем. Понятно, что тот же Асус любит всякие "оптимизации" и кучу треша включает в биосе, которое нужно отключать и следить, чтобы ничего не было включено нигде. Только тонкая ручная настройка и прохождение линпака, аиды стресс теста, суперпи в течении ночи гарантирует нормальную работу.
Отправлено спустя 3 минуты 35 секунд:
У меня все Р-ядра на 5600 в лёгком разгоне работают, Е-ядра как-то тоже работают, ничего не крешится и не глючит, Арктик 420 нормально процессор охлаждает. Могу поставить 6 ггц, например, но тогда или шум или больший нагрев. Напряжение почти не поднимал, настроил на минимально допустимое для прохождения всех стресстестов.
Это огромная проблема Интела, что они окончательно заврались, клепают керогазы, как во время П4 ЕЕ 3700, чтобы любой ценой догнать АМД с их 3Д серией, вместо новых процессоров с новой архитектурой и 192-256 мб кэшем. Понятно, что тот же Асус любит всякие "оптимизации" и кучу треша включает в биосе, которое нужно отключать и следить, чтобы ничего не было включено нигде. Только тонкая ручная настройка и прохождение линпака, аиды стресс теста, суперпи в течении ночи гарантирует нормальную работу.
Отправлено спустя 3 минуты 35 секунд:
Потому, что проектировщики видеокарт экономили на всём для максимальной маржи. Видеокарта обязана работать при абсолютно любых видах нагрузки и не превышать температурные пределы на чипе, памяти и врм. Но многие вендоры делают на отвались, поэтому и пищат дроссели, греется питание, плавятся разъёмы и прочее. Поставить 2 разъёма невыгодно - меньше заработаешь, а так из 100 человек в гарантийку придут 10 - нормально.Alligator: ↑ 22.02.2024 13:48Це аналогічно як і меню ігри малювали 100500 фпс без ліміту та топові відеокарти тупо згорали на стандартних налаштуваннях.
-
daesz
Member
Зараз прийдуть фокстротні експерди й розкажуть яка у інцела стабільна платформа і яке лайно амуде 