SSD. Настройка, оптимизация, решение проблем

SSD, HDD, Flash и прочие носители информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
Allex...
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Востаннє редагувалось 16.12.2010 03:42 користувачем almazmusic, всього редагувалось 1 раз.
Omelya
Member
Аватар користувача
Звідки: Черкаси

Повідомлення

Artem_K: 17.02.2024 19:21
Omelya: 17.02.2024 18:56в аіді не має в графі смарт такого ссд. тіки кінгстон і старий жосткий диск.
що порадите?
Тільки розбиратися з правами у системі з HWiNFO64. В мене така історія з Solidigm - AIDA бачить всі смарти дисків у системі, окрім його.
і так программу вилічив установкою старої версії 2021року 7.0 вроді, замість 7.7
спойлер
20240217_192302.jpg
20240217_192336.jpg
тепер ссд самсунг показує ДВА датчика температури - як і має бути,те що я бачив на ютубі на тестах.
по інформації щось є, хоча я не поняв де тип контроллера але вроді показує вже хоч якусь інфу.
а чого ж тоді в чуваків на ютубі в аіді 64 все є,а в мене вона його майже не бачить?
ck_ua
Member

Повідомлення

Omelya: 17.02.2024 18:56що порадите?
Користуватись :)
Краще звернути увагу на HDD.
Omelya
Member
Аватар користувача
Звідки: Черкаси

Повідомлення

ck_ua: 17.02.2024 19:40
Omelya: 17.02.2024 18:56що порадите?
Користуватись :)
Краще звернути увагу на HDD.
А що скажете за hdd? Він у мене новий з 2014року приблизно. Така помилка десь з 18року... і так до сих піп. Це погано? Можна якось виправити це?
спойлер
20240217_200453.jpg
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

Omelya: 17.02.2024 19:35по інформації щось є, хоча я не поняв де тип контроллера але вроді показує вже хоч якусь інфу.
а чого ж тоді в чуваків на ютубі в аіді 64 все є,а в мене вона його майже не бачить?
Інформацію про контролер в мене на скріншоті показано в якому розділі шукати.

Щодо показується/не показується, то треба з розробниками АІДА з'ясовувати. В мене диск спільного виробництва Інтел та Хюнікс (як би не останні контори на ринку) теж не бачиться в АІДА.

С5 вилікувати спробувати можна повним (не швидким) форматуванням диску, або ще краще розібратися як працює програма mhdd.
ck_ua
Member

Повідомлення

Omelya: 17.02.2024 20:08Можна якось виправити це?
"Вікторією" можна прогнати.
sselesnes
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Доброго дня.
Patriot Burst Elite 480GB - йому пару років. Стояв на Win10 775 ICH9 SATA2 у режимі AHCI. Швидкість читання від 0 до 50% десь 15-30МБ/с, потім 270МБ/с. Чи можна його якось привести до заводского стану без замикання контактів та заливання прошивки? Чи є взагали сенс цьому, чи воно "вже таке"?
спойлер
ssd.PNG
Безымянный.PNG

Код: Виділити все

v0.567a
Drive: 0(ATA)
OS: 10.0 build 22000 
Model: Patriot Burst Elite 480GB               
Fw   : V0609A0 
Size : 457862 MB [480.1 GB]
From smart : [SMI2259XT] [V0609A0 08] [SDKB5]
Controller : SM2259XA bufferless
FlashID: 0x45,0x48,0x98,0x3,0x76,0x64,0x0,0x0 - Sandisk 112L BiCS5 TLC 16k 1024Gb/CE 1024Gb/die 2Plane/die
Channel: 2
CE     : 2
TotDie : 4
Plane  : 2
Die/Ce : 1
Ch map : 0x03
CE map : 0x11
Inter. : 2
First Fblock  :    3
Total Fblock  : 3222
Total Hblock  : 7155
Fblock Per Ce : 3222
Fblock Per Die: 3222
Original Spare Block Count :   180
Vendor Marked Bad Block    :     0
Bad Block From Pretest     :    35
Підкажить, будь ласка, куда з цим йти.
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

sselesnes
зробити повне затирання "0" - коротше кажучи Erase.
Можна Low Level Format.
попереджаю - вся інфа піде у смітник при цьому !!!
А так... то SSD мусорний.
ck_ua
Member

Повідомлення

sselesnes: 05.03.2024 17:43Чи можна його якось привести до заводского стану
Бекап - Secure Erase - повернути бекап назад. Якщо дані не потрібні, то просто видалити розділ і створити новий, відформатувати його і користуватись.
sselesnes
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Отже прописати всю поверхню, та у випадку hardware secure erase ще й з варварських алгоритмів.
sselesnes
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Прописування нулями й одиницями весь масив диска точно скоротить термін його служби. На хабрі гарна стаття на цю тему, та на Toms Hardware: SSD secure erase вміють UEFI биоси матерінок, Kingston SSD Manager (працює тільки з дісками Kingston?).
Ostin
Member

Повідомлення

sselesnes: 06.03.2024 11:57Прописування нулями й одиницями весь масив диска точно скоротить термін його служби
На один перезапис, що несуттєво для загального ресурсу комірок.
Але я згоден, що Secure Erase краще, якщо так можна.
Krupik
Member
Аватар користувача
Звідки: Поділля

Повідомлення

sselesnes
Paragon hard disk manager також вміє робити Secure Erase. Особисто користувався, вирівнював швидкість на goodram cx 400 512 Гб, бо були провали ледь не до нуля. За два рази став майже рівний графік читання.
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

я щось тільки не розумію, навіщо затирати просто так SSD? SSD ж вірно?
sselesnes: 05.03.2024 17:43Швидкість читання від 0 до 50% десь 15-30МБ/с, потім 270МБ/с
якщо таким чином хочете виправити ось цю проблему, то найперше що потрібно було запитати, що там у sselesnes за файли і куди він їх копіює :insane:
sselesnes
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

WalkMan це був діск С з системою на всі 480ГБ зайнятий на 40%.
Krupik так, в Paragon 15 є SSD Trim, я його раніше не бачів :spy: Каже буде робити 40 мінут.

Зробив SSD Secure Erase в Parted Magic за 3 мінути (потрібно пересмикнути живлення на гарячу, щоб скинути frozen стан перед стиранням), ще начебто вміє txBench (у мережі не знайшов, але є в складі WinPE Strelec). Тепер графік читання - рівна полиця 267МБ/с на sata2 та 517МБ/с на sata3. Спробував запис - полиця 347МБ/с перші 190ГБ, потім скаче 16-347МБ/с.

Все це мені стало цікаво, тому що це не перший діск, у якого впала швидкість читання. Якось навіть здавав за гарантією Kingston A400 480 і не знаю що вони там робили, але віддали без ремонту вже з рівним графіком читання.
спойлер
after-secure-erase.png
Востаннє редагувалось 06.03.2024 15:00 користувачем sselesnes, всього редагувалось 2 разів.
Ostin
Member

Повідомлення

sselesnes: 06.03.2024 14:35не перший діск, у якого впала швидкість читання
З часом заряд комірок падає і швидкість знижується. Мова про роки, звісно, а не про місяці. Зазвичай допомагає операція "забрав дані - швидко форматнув (по факту затрімив) - записан заново". Якщо дуже старий ссд, то можна і Secure Erase зробити.
sselesnes
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Ostin
З часом заряд комірок падає і швидкість знижується
це якраз корелює з думкою, що для тривалого збереження документів, фото, відео - ssd протипоказаний унаслідок деградації комірок без їх відновлення. Виходить, якщо той віндоус два роки+ був встановлений і не оновлявся - цілком можливо отримати оце.
ck_ua
Member

Повідомлення

sselesnes: 06.03.2024 14:35Тепер графік читання - рівна полиця 267МБ/с на sata2 та 517МБ/с на sata3.
А що ви читали? Для того, щоб читати, треба туди було щось перед цим записати :)
sselesnes
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

ck_ua спочатку подумав що це жарт. Ви наполягаєте на тому, що якщо туди залити 500 гб інфи - швидкість читання буде інша і немає значення, що всі комірки оновлені?
ck_ua
Member

Повідомлення

sselesnes
Якщо на ССД нічого не записано, то нічого і не читається. Просто контролер віддає нулі. Якщо ви хочете перевірити швидкість читання, то перед цим треба туди щось записати. Навіть на вашому скріні після 300 ГБ йде "полиця". Це не висока швидкість читання. Просто там нічого не записано, відповідно нічого і не читається.
Ostin
Member

Повідомлення

sselesnes: 06.03.2024 19:38якщо туди залити 500 гб інфи - швидкість читання буде інша
Спробуйте залити якусь цивілізацію 6 з 40+к чи скільки там тисяч файлів) 30 Гб і півсотні тисяч файлів. І читайте. Ніякої полиці не буде)
Відповісти