Огляд системи рідинного охолодження Lian Li Galahad II Trinity SL-INF 360

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Пропоную обговорити Огляд системи рідинного охолодження Lian Li Galahad II Trinity SL-INF 360

Цікавий огляд. Башта програє неповний 1гр у відкритому стенді. В закритому корпусі, коли тепле повітря буде витягуватись корпусними вентиляторами (у випадку башти) і гріти радіатор (у випадку водянки), результат водянки буде ще гіршим. На макс обертах, я так зрозумів, ще й по шуму водянка програє.
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

не понимаю зачем ставить водянки на процы с TPD до 150Ватт... до 150 Ватт радиатор с теплотрубкаками класса "лоу енд" справиться и будет в 2-4 раза дешевле и при долгой эксплуатации через года принесёт меньше головняка.
А если учесть что за цену водянки что отведёт 200Ватт, можно взять "теплотрубки"(6-8штук) что отведут 200-250Ватт с кучей вентиляторов (что как по мне будет тише чем один), подсветкой (что как всем известно даёт +% к разгону) и наличием СТАНДАРТИЗИРОВАННЫХ кулеров для будущего "ремонта" если зашумят на любой кошелёк.
Водянка год-три работы и всё в утиль... а башня радиатора на теплотрубках если не брак может работать десятилетиями - меняй кулера по мере износа.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Геральт: 20.12.2023 14:24 Пропоную обговорити Огляд системи рідинного охолодження Lian Li Galahad II Trinity SL-INF 360

Цікавий огляд. Башта програє неповний 1гр у відкритому стенді. В закритому корпусі, коли тепле повітря буде витягуватись корпусними вентиляторами (у випадку башти) і гріти радіатор (у випадку водянки), результат водянки буде ще гіршим. На макс обертах, я так зрозумів, ще й по шуму водянка програє.
Ви статтю по діагоналі читали? "При однаковому шумі ми виграємо майже скрізь 5 градусів"

Відправлено через 2 хвилини 5 секунд:
AssayMAS: 20.12.2023 14:45
Водянка год-три работы и всё в утиль...
спойлер
pikug.jpg
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

Тестувати на чиплетному Райзені з таким горбом по центру як на фото...
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Artem_K: 20.12.2023 14:50 Тестувати на чиплетному Райзені з таким горбом по центру як на фото...
Точно на райзені?
Зображення

По огляду : "дорого, багато", але дивишся на от той горб на фото вище і стає не зрозуміло за що така ціна..
За огляд дякую :beer:

Відправлено через 4 хвилини 43 секунди:
kairo: 20.12.2023 14:50
Геральт: 20.12.2023 14:24 Пропоную обговорити Огляд системи рідинного охолодження Lian Li Galahad II Trinity SL-INF 360

Цікавий огляд. Башта програє неповний 1гр у відкритому стенді. В закритому корпусі, коли тепле повітря буде витягуватись корпусними вентиляторами (у випадку башти) і гріти радіатор (у випадку водянки), результат водянки буде ще гіршим. На макс обертах, я так зрозумів, ще й по шуму водянка програє.
Ви статтю по діагоналі читали? "При однаковому шумі ми виграємо майже скрізь 5 градусів"
Не всім подобається на злітній смузі жити
Зображення

А на одинакових обертах - різниця на межі погрішності.
Зображення

Безшум - то до 35дб і в закритому корпусі, все що вище вже буде виділятись на фоні інших компонентів.
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

daesz: 20.12.2023 15:01Точно на райзені?
Там же три крапки у кінці на знак іронії. На Райзені це точно не треба робити.
:beer:
Enombre de soberano
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Досить шкідливий огляд.
Створює хибне враження марності придбання РСО, бо за 3 вартості ти виграєш 3° та гарне підсвічування.
Я розумію, що автор тестує на тому що має, але 3900 у кінці 23 - come on, just come on.
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

70 баксів за охлад, 200 за єРГєБє
bayta
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

На і7/і9 13/14-го покоління, різниця була б більшою між баштою і водою.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Enombre de soberano: 20.12.2023 15:04 Досить шкідливий огляд.
Створює хибне враження марності придбання РСО, бо за 3 вартості ти виграєш 3° та гарне підсвічування.
Я розумію, що автор тестує на тому що має, але 3900 у кінці 23 - come on, just come on.
Скільки от переглянув тих оглядів на різні водянки і в мене саме таке враження й склалось - різниця в ефективності на межі погрішності, шанс на те що попадеться шумна помпа і вам по гарантії просто скажуть "все нормально" - високий, шанс залити всі інші компоненти, складніша в обслуговуванні ніж тавер. Єдиний плюс який для себе виділив на даний момент - можна поставити в дуже компактні корпуси, куди високий тавер не влізе, а ефектинвість "горизонтальних" кулерів, як ото в сусідній новині - сумнівна.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

daesz: 20.12.2023 15:01
Відправлено через 4 хвилини 43 секунди:
kairo: 20.12.2023 14:50
Ви статтю по діагоналі читали? "При однаковому шумі ми виграємо майже скрізь 5 градусів"
Не всім подобається на злітній смузі жити

А на одинакових обертах - різниця на межі погрішності.


Безшум - то до 35дб і в закритому корпусі, все що вище вже буде виділятись на фоні інших компонентів.
Так вам чорним по білому написали, що температура та шум будуть нижчими. І це порівняння із однією із найкращих повітряних СО на ринку:
Знімок екрана 2023-12-20 151205.png
"І от тепер перед нами є вся картина. Залежність графіків показує перевагу СРО перед баштою, бо дослідивши тільки швидкості, можна зробити поспішний висновок, що башта є кращою. Але, якщо оперувати всіма факторами, а саме співвідношенням шуму до ефективності, то тут система рідинного охолодження все ж має перевагу."
avuremybe
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kairo: 20.12.2023 15:14якщо оперувати всіма факторами, а саме співвідношенням шуму до ефективності, то тут система рідинного охолодження все ж має перевагу
Перевага, яку можна побачити лише в спеціальному графіку при достатньому масштабуванні, а просять 10к.
Відомо, що фанатів ліанлі тут багато і вони куплятимуть, але об'єктивно це мусор.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

kairo: 20.12.2023 14:50 Ви статтю по діагоналі читали? "При однаковому шумі ми виграємо майже скрізь 5 градусів"
Саме так, по діагоналі. Бо результати тестів можу інтерпретувати самостійно і без "підказок". Вище вже написали і про шум і про темпу.
А від себе можу ще додати картинку (сіренькі лінії - мої)
В першому випадку різниця 1,5гр (на ~43Дб), в другому ~4.8гр (при 35Дб). Але дійсно, можна "підібрати" такий рівень шуму, де різниця буде 5гр, що є все одно мізер в обмін ~x1.5 вартість, гіршу надійність і менінгіт зі встановленням (обслуговуванням)
спойлер
Зображення
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

avuremybe: 20.12.2023 15:19
kairo: 20.12.2023 15:14якщо оперувати всіма факторами, а саме співвідношенням шуму до ефективності, то тут система рідинного охолодження все ж має перевагу
Перевага, яку можна побачити лише в спеціальному графіку
Це спеціалізований сайт, тому коли публікуються такі спеціальні графіки, автор розраховує, що читачі здатні їх зрозуміти. Тут ми бачимо співвідношення шуму до ефективності, простими словами - гучності роботи СО до зниження температури процесору. Це найважливіші показники системи охолодження.
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

По підошві треба вгатити молотком та вирівняти інакше я не розумію як цим користуватись. Коли сточив горби на своєму мачо то отримав зниженная на 8гр, тут таж сама історія...
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Геральт: 20.12.2023 15:24
kairo: 20.12.2023 14:50 Ви статтю по діагоналі читали? "При однаковому шумі ми виграємо майже скрізь 5 градусів"
Саме так, по діагоналі. Бо результати тестів можу інтерпретувати самостійно і без "підказок". Вище вже написали і про шум і про темпу.
А від себе можу ще додати картинку (сіренькі лінії - мої)
В першому випадку різниця 1,5гр (на ~43Дб), в другому ~4.8гр (при 35Дб). Але дійсно, можна "підібрати" такий рівень шуму, де різниця буде 5гр, що є все одно мізер в обмін ~x1.5 вартість, гіршу надійність і менінгіт зі встановленням (обслуговуванням)
спойлер
Зображення
"В першому випадку різниця" - Який перший випадок? Повітряна СО не здатна досягнути даних температур. Якщо у користувача буде задача досягнути такого рівня охолодження, дане повітря просто не впорається. По всьому графіку ми бачим різницю шуму приблизно в 5 дБ, а різницю температур в районі 5 градусів. Це ж і вказано в огляді.
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

с т.з. эффективности - бесполезное (гривна/градус)
с т.з. красоты - на любителя (я не фанат подстветок от Лиан-Ли и вентиляторы у них страшные и водоблоки)
kairo: 20.12.2023 15:14Залежність графіків показує перевагу СРО перед баштою
2-3 градуса? смысл заморачиваться за столько денег?
Enombre de soberano
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

daesz: 20.12.2023 15:11Скільки от переглянув тих оглядів на різні водянки і в мене саме таке враження й склалось - різниця в ефективності на межі погрішності, шанс на те що попадеться шумна помпа і вам по гарантії просто скажуть "все нормально" - високий, шанс залити всі інші компоненти, складніша в обслуговуванні ніж тавер. Єдиний плюс який для себе виділив на даний момент - можна поставити в дуже компактні корпуси, куди високий тавер не влізе, а ефектинвість "горизонтальних" кулерів, як ото в сусідній новині - сумнівна.
Починаючи 13 покоління intel та 7-го amd (не x3d), це не марнотратство. Беремо 13600К на паспортному ліміті, або 7800Х з включеним pbo і порівнюєм топовий двовежник з пересічною 240 aiо та отримуємо досить вражаючі результати (доречі, якщо у цей огляд додати найдешевшу 240 aio, другий Галахад буде виглядати тим ще гівном). А ще у порівнянні потрібно дивитись на частоту процесора.
І так, усі недоліки aio (у порівнянні з повітрям) очевидні - низька надійність, незручне обслуговування, ймовірність протікання (зараз мене макнуть :D ), ціна, ймовірні проблеми з гарантією(на фоні війни).
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Melki: 20.12.2023 15:32
kairo: 20.12.2023 15:14Залежність графіків показує перевагу СРО перед баштою
2-3 градуса? смысл заморачиваться за столько денег?
Ви також із клубу читачів по діагоналі? :laugh:
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Enombre de soberano: 20.12.2023 15:33
daesz: 20.12.2023 15:11Скільки от переглянув тих оглядів на різні водянки і в мене саме таке враження й склалось - різниця в ефективності на межі погрішності, шанс на те що попадеться шумна помпа і вам по гарантії просто скажуть "все нормально" - високий, шанс залити всі інші компоненти, складніша в обслуговуванні ніж тавер. Єдиний плюс який для себе виділив на даний момент - можна поставити в дуже компактні корпуси, куди високий тавер не влізе, а ефектинвість "горизонтальних" кулерів, як ото в сусідній новині - сумнівна.
Починаючи 13 покоління intel та 7-го amd (не x3d), це не марнотратство. Беремо 13600К на паспортному ліміті, або 7800Х з включеним pbo і порівнюєм топовий двовежник з пересічною 240 aiо та отримуємо досить вражаючі результати (доречі, якщо у цей огляд додати найдешевшу 240 aio, другий Галахад буде виглядати тим ще гівном).
І так, усі недоліки aio (у порівнянні з повітрям) очевидні - низька надійність, незручне обслуговування, ймовірність протікання (зараз мене макнуть :D ), ціна, ймовірні проблеми з гарантією(на фоні війни).
7800х проца не існує на ринку, іксовані бувають тільки 7600/7700/7900/7950.
7800х3д, про який ви швидше за все говорите, має високу температуру через конструкцію проца. Та й вона там умовно висока.
Зображення
Споживання там 40-50Вт в іграх в фхд, в 2/4к ще менше, це умовних 60-70Вт тепла..
Любе повітря буде в змозі відвести стільки тепла, а це якраз і є головною задачею охолодження - відведення тепла :)

(відео показове, бо постив його в іншій темі щойно і там якраз 7800х3д)

Ще з 14700к/900к/7900х/7950х/3д - воду можна зрозуміти, але явно не з нижчими процами. Та ще й 2-3 кратною ціною в порівнянні з повітрям. А якщо взяти умовний пірлес/фрост ассассін - то це пятии кратна ціна, чотири кратна з ак620.

Відправлено через 1 хвилину 35 секунд:
Artem_K: 20.12.2023 15:04
daesz: 20.12.2023 15:01Точно на райзені?
Там же три крапки у кінці на знак іронії. На Райзені це точно не треба робити.
:beer:
:beer:
Востаннє редагувалось 20.12.2023 15:50 користувачем daesz, всього редагувалось 1 раз.
Відповісти