Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

avuremybe: 12.12.2023 15:41
GreenMile: 12.12.2023 15:31 Так я і кажу, що треба рахувати.
По-перше, в сферичній АІО-водянці десть 100-200мл рідини, в 1м трубки внутрішнім діаметром 12мм, що використовують для рідинного охолодження, поміститься 110мл рідини.
По-друге, прикол радіатора в тому, що в ньому рідина тече по тонким трубкам (оснащених ребрами), яких багато і за рахунок цього створюється величезна площа контакту рідини з оточуючим середовищем (повітрям). У вашому випадку площа контакту власне рідини з повітрям буде мізерна, оскільки трубка всього одна і площа контакту у неї з "корпусом" буде також мізерна (я зараз маю на увазі передачу тепла від трубки до "корпусу", який має розсіювати тепло). Саме тому у всіляких башт 100500 ребер, які всі контактують з тепловими трубками. Тому воно не буде працювати, точніше буде, але гірше ніж башта, або на температурах набагато більших за потрібні.
Звісно, самостійно воно не досягне прийнятної ефективності.
Коли я говорив про економію в першому повідомленні - я мав на увазі ПРОСТІР.
У відносно тісних корпусах, де вода передбачається лише номінальною можливістю всобачити один радіатор, ми отримуємо і повноцінний резервуар і додаткове охолодження рідини.

Я не знаю, чи городить у нас тут хто на стільки кастомні системи, але ідея явно корисніша, ніж пласкі прозорі резервуари на морду, які вішають в "акваріуми".
Мова про те, що ефективність вашого "змійовика" і його теплопередача на корпус, який має за задумом розсіювати тепло - дуже, дуже низька.
Якщо мова про те, що цей змійовик ставиться додатково до основного радіатора, то так, щось він дасть, звісно, і дозволить собою замінити резервуар при достатній довжині, (фактично ви винайшли АІО водянку), але зусилля на його побудову не будуть варті результату, тому що, як вже написано - ефективність його занадто низька. Це винахід заради винаходу, не більше.

Відправлено через 2 хвилини 14 секунд:
Тут як би навпаки не вийшло, що тісний корпус розігріється при активному навантаженні і почне підігрівати рідину в контурі через той змійовик :gigi:
WSavage
Member
Аватар користувача

Повідомлення

avuremybe: 12.12.2023 15:41
GreenMile: 12.12.2023 15:31 Так я і кажу, що треба рахувати.
По-перше, в сферичній АІО-водянці десть 100-200мл рідини, в 1м трубки внутрішнім діаметром 12мм, що використовують для рідинного охолодження, поміститься 110мл рідини.
По-друге, прикол радіатора в тому, що в ньому рідина тече по тонким трубкам (оснащених ребрами), яких багато і за рахунок цього створюється величезна площа контакту рідини з оточуючим середовищем (повітрям). У вашому випадку площа контакту власне рідини з повітрям буде мізерна, оскільки трубка всього одна і площа контакту у неї з "корпусом" буде також мізерна (я зараз маю на увазі передачу тепла від трубки до "корпусу", який має розсіювати тепло). Саме тому у всіляких башт 100500 ребер, які всі контактують з тепловими трубками. Тому воно не буде працювати, точніше буде, але гірше ніж башта, або на температурах набагато більших за потрібні.
Звісно, самостійно воно не досягне прийнятної ефективності.
Коли я говорив про економію в першому повідомленні - я мав на увазі ПРОСТІР.
У відносно тісних корпусах, де вода передбачається лише номінальною можливістю всобачити один радіатор, ми отримуємо і повноцінний резервуар і додаткове охолодження рідини.

Я не знаю, чи городить у нас тут хто на стільки кастомні системи, але ідея явно корисніша, ніж пласкі прозорі резервуари на морду, які вішають в "акваріуми".
Не простіше взяти одразу ватер/рез/помпу?
Як наприклад випускає альфа у своїх напів кастомних аіо
WakeMe
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

avuremybe: 12.12.2023 15:41ідея явно корисніша
Зображення
І не треба вигадувати велосипед :)
l-m
Member

Повідомлення

avuremybe: 12.12.2023 14:48 А що як зробити кастомний плаский резервуар, який з одного боку буде металевим (з профрезерованими ребрами) і вмонтувати його в задню кришку системника? (ребрами на вулицю, само собою)
Зворотню сторону, яка власне буде ємністю, зробити змійкою, щоб вода максимально законтачила з тепловідвідною поверхнею.
спойлер
Зображення
Змійка повинна мати багато витків, це просто для наглядності.
По ефективності має вийти не сильно гірше дешман радіатора, при цьому практично не віднімаючи простору в середині корпусу. Економиться як мінімум резервуар, як максимум - один радіатор.
Як резервуар можна, але як радіатор це буде вкрай неефективно, та буде сильно гірше за дешман радіатор.
Бачу вам вже пробували пояснити з теоретичної точки зору чому, а ось з практичної -
Якщо коротко зміст відео - зробили корпус за 1700 євро де були бокові панелі як ви задумали, тільки значно більшого розміру, та в результаті це виявились гірше за один 360-радіатор.
avuremybe
Member
Аватар користувача

Повідомлення

l-m: 13.12.2023 00:34Якщо коротко зміст відео - зробили корпус за 1700 євро де були бокові панелі як ви задумали, тільки значно більшого розміру, та в результаті це виявились гірше за один 360-радіатор.
Вони чомусь панелі ребрами всередину розвернули, що досить дивно.
Але загалом корпус досить цікавий.

Дивлячись на різницю 1-2 градуси між трьохсекційним радіатором і двома панелями можна впевнено сказати, що ефективність такої панелі навіть більша за одну секцію.
Думаю, якщо їх розвернути ребрами на вулицю - буде ще краще.

Інша справа - вартість такої реалізації))
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

avuremybe: 13.12.2023 08:47 Дивлячись на різницю 1-2 градуси між трьохсекційним радіатором і двома панелями можна впевнено сказати, що ефективність такої панелі навіть більша за одну секцію.
Не можна, бо саме "ефективність" як раз гірша, тому що панель має набагато більші розміри. Радіатор розсіює істотно більше теплоти з одиниці площі, порівняно з панеллю. Одна секція радіатора разів в 9 менша за бічну панель, то де там ефективність?
avuremybe: 13.12.2023 08:47Думаю, якщо їх розвернути ребрами на вулицю - буде ще краще.
Не буде, хіба що ви цей корпус за вікно поставите зимою. Ви вважаєте, що той корпус робили ідіоти? Ребра панелей охолоджуються примусовою вентиляцією - потоком повітря від корпусних вентиляторів всередині корпусу, якщо ви їх розвернете ребрами назовні - охолодження буде пасивне, що погіршить тепловіведення.
yurasic park
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

GreenMile
Та не заважайте людині розважатись. Хоче хай робить якщо свого часу не шкода. Тут нормальні речі пишуть, а людина вважає що винахід винайшла :lol: :lol: :lol:
strang
Member
Аватар користувача

Повідомлення

flow.png
хтось користується таким датчиком потоку?
yurasic park
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

strang: 13.12.2023 18:46 flow.pngхтось користується таким датчиком потоку?
MPS200 та MPS400. Які питання?
strang
Member
Аватар користувача

Повідомлення

yurasic park: 13.12.2023 19:01MPS200 та MPS400. Які питання?
- як ведуть себе показники при наближенні до нижньої границі діапазону?
- наскільки стабідьні показники потоку?
- що в акваеро показують датчик RAW при потоці в +- 80л/г (якзо не складно)?

mps flow 100: Range approximately 20 - 100 liters per hour / 5 - 26 US liquid gallons per hour (Art. 53130)
mps flow 200: Range approximately 40 - 200 liters per hour / 11 - 53 US liquid gallons per hour (Art. 53131)
mps flow 400: Range approximately 80 - 400 liters per hour / 21 - 106 US liquid gallons per hour (Art. 53132)

у мене щось працює нестабільно (наприклад скачепри стабільних оборотах помпи)

підключив просто в USB материнки. в акваеро сама створилась MPS page. більш нічого не крутив.
flow2.png
flow3.png
yurasic park
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

strang: 13.12.2023 21:59
yurasic park: 13.12.2023 19:01MPS200 та MPS400. Які питання?
- як ведуть себе показники при наближенні до нижньої границі діапазону?
- наскільки стабідьні показники потоку?
- що в акваеро показують датчик RAW при потоці в +- 80л/г (якзо не складно)?

mps flow 100: Range approximately 20 - 100 liters per hour / 5 - 26 US liquid gallons per hour (Art. 53130)
mps flow 200: Range approximately 40 - 200 liters per hour / 11 - 53 US liquid gallons per hour (Art. 53131)
mps flow 400: Range approximately 80 - 400 liters per hour / 21 - 106 US liquid gallons per hour (Art. 53132)

у мене щось працює нестабільно (наприклад скачепри стабільних оборотах помпи)

підключив просто в USB материнки. в акваеро сама створилась MPS page. більш нічого не крутив.
flow2.pngflow3.png
спойлер
MPS400.png
MPS400 нижче 80 літрів буде показувати 0, як і всі інші на межі свого нижчого порогу. Літраж як вкопаний. Там умови повинні
бути до та після датчику повинна бути пряма. Потім потрібно зупинити пімпу та зробити калібровку
спойлер
mps400_01.png
strang
Member
Аватар користувача

Повідомлення

yurasic park: 14.12.2023 01:03MPS400 нижче 80 літрів буде показувати 0, як і всі інші на межі свого нижчого порогу. Літраж як вкопаний. Там умови повинні
бути до та після датчику повинна бути пряма. Потім потрібно зупинити пімпу та зробити калібровку
калібровку зробив, factory reset також. починає показувати тепер трохи з меншого потоку ніж було. але все одно показники скачуть сильно.
до та після не ідеальна пряма, але звичайна трубка без поворотів десь по 5 см з кожного боку. мабуть брак купив (з рук на ебеЯх)... :insane:
yurasic park
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

strang: 14.12.2023 01:26
yurasic park: 14.12.2023 01:03MPS400 нижче 80 літрів буде показувати 0, як і всі інші на межі свого нижчого порогу. Літраж як вкопаний. Там умови повинні
бути до та після датчику повинна бути пряма. Потім потрібно зупинити пімпу та зробити калібровку
калібровку зробив, factory reset також. починає показувати тепер трохи з меншого потоку ніж було. але все одно показники скачуть сильно.
до та після не ідеальна пряма, але звичайна трубка без поворотів десь по 5 см з кожного боку. мабуть брак купив (з рук на ебеЯх)... :insane:
Можливо.
yurasic park
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

strang: 14.12.2023 01:26
yurasic park: 14.12.2023 01:03MPS400 нижче 80 літрів буде показувати 0, як і всі інші на межі свого нижчого порогу. Літраж як вкопаний. Там умови повинні
бути до та після датчику повинна бути пряма. Потім потрібно зупинити пімпу та зробити калібровку
калібровку зробив, factory reset також. починає показувати тепер трохи з меншого потоку ніж було. але все одно показники скачуть сильно.
до та після не ідеальна пряма, але звичайна трубка без поворотів десь по 5 см з кожного боку. мабуть брак купив (з рук на ебеЯх)... :insane:
А піпмпа на яких обертах арбайтен? Може то пімпі хана?
strang
Member
Аватар користувача

Повідомлення

yurasic park: 14.12.2023 12:08А піпмпа на яких обертах арбайтен? Може то пімпі хана?
в простої шось біля 2800. з ростом температури збільшую. показники rpm помпи - стабільні
yurasic park
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

strang: 14.12.2023 14:54
yurasic park: 14.12.2023 12:08А піпмпа на яких обертах арбайтен? Може то пімпі хана?
в простої шось біля 2800. з ростом температури збільшую. показники rpm помпи - стабільні
В мене фікс що на пімпі, що на карлсонах.
strang
Member
Аватар користувача

Повідомлення

yurasic park: 14.12.2023 15:26В мене фікс що на пімпі, що на карлсонах.
спробую пізніше погратись ще з розташуванням і помпою але думаю не допоможе. замовив найдешевший high flow LT поки що.
yurasic park
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

Я би пімпу спочатку спробував би замінити. А потім все інше.
moto
Member
Звідки: Харьков-Борисполь

Повідомлення

Друзья всем привет. В общем обзавелся новым железом NZXT Kraken X73. Можете минусить но я не знаю как оно правильно должно работать, я имею ввиду помпу и вертушки (обороты и тд...), я всегда думал что вода это тихо , но что то оно тихо не работает , часть вертушек настроил вроде бы норм по оборотам , остальные чет не выходит , может я не туда их на материнке ткнул, что не получается регулировать обороты, в общем не знаю...
спойлер
Зображення
wow_w
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

NZXT є своя прога, вертушки якщо підключені по конекторах до материнки то вони на материнці і регулюються, а помпу можна в прозі налаштувати.
NZXT вертушки зовсім не тихі)
Відповісти