Выбор роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ко мне в село завели гигабит. Ровтер у меня получается rtn10e, служил верой и правдой без каких-либо проблем. Пришла пора похоже с ним прощаться. Может кто продает Гигабитный, либо посоветуйте какой лучше. Мне по лан порту в комп надо гигабит, а по вайфай мне 150мб хватит за глаза. И чтоб мозги сильно не выжигало, много электричества не потребляло, такие требования, в общем. Посоветовали мне TP-LINK Archer A64. Я пока смотрел, туда сюда, вышел на TP-LINK Archer AX23. Я не знаю нужен ли он мне вообще, не хочется поскупится и купить не то или не купить то, что пригодится потом, технологии новые там, все дела. Говорят асус ещё, мне цена=качество надо

Отправлено спустя 38 минут 38 секунд:
ладно, читать умею, там раньше всё писали

Отправлено спустя 2 часа 41 минуту 9 секунд:
Ребята, а че вы про Mikrotik hAP ax lite можете сказать? Я всегда пользовался 2.4 сетью, никогда не надо была другая, частный дом
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

temporar: 28.11.2023 17:27 Ребята, а че вы про Mikrotik hAP ax lite можете сказать? Я всегда пользовался 2.4 сетью, никогда не надо была другая, частный дом
при його ціні не бачу навіщо воно треба, в порівнянні з тим же asus rt-ax53u. Ну може вам потрібна саме RouterOS - тоді так. Але традиційно у мікротіків можуть бути проблеми з бездротовою мережею. (саме таким не користувався, але інші моделі не вразили собою в плані wi-fi).
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

artko: 28.11.2023 17:42
temporar: 28.11.2023 17:27 Ребята, а че вы про Mikrotik hAP ax lite можете сказать? Я всегда пользовался 2.4 сетью, никогда не надо была другая, частный дом
при його ціні не бачу навіщо воно треба, в порівнянні з тим же asus rt-ax53u. Ну може вам потрібна саме RouterOS - тоді так. Але традиційно у мікротіків можуть бути проблеми з бездротовою мережею. (саме таким не користувався, але інші моделі не вразили собою в плані wi-fi).
он на косарь дешевле асуса получается
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

все ж меньша там різница. влаштовує? беріть. як роутер 100% буде працювати добре. як ві-фі ап - дивлячись, як вам пощастить. З мікротіками раніше працювали?
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

artko: 28.11.2023 17:56 все ж меньша там різница. влаштовує? беріть. як роутер 100% буде працювати добре. як ві-фі ап - дивлячись, як вам пощастить.
в телемарте 1350 микротик этот, в розетке самый дешевый AX1800U 2300, получается да, меньшая )
Просто мне как бы вай фай тоже нужен, мой рт-н10е до туалета как раз доставал в 2,4 режиме, чтоб худо-бедно ютуб смотреть 360р на моем фирменном айфон se. А если это доставать не будет? впрочем то же самое можно и про асус сказать, но моя старая модель доставала
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Moyo - асус 1966грн.
Беріть мікрот, поділітесь враженнями :)
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

первый раз вообще слышу про микротики. Знаю только, что в Прибалтике у них совсем беда, хуже Польши, а тут электроника.. Чтоб не получилось как с современным мотоциклом "Минск" у Батьки, где из белорусского только надпись

Отправлено спустя 1 минуту 7 секунд:
в смысле, вот https://www.moyo.ua/marshrutizator_asus ... 24413.html
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

цікаво.
мені дає 1966грн
https://www.moyo.ua/ua/marshrutizator_a ... gn=routers

якщо жодного разу не налаштовували, то у вас буде цікавий досвід :) вони дуже відрізняються за ідеологіюєю налаштуваннь (якщо полізти за усіма можливостями).
як роутер - чудові прилади, працюють дуже гарно.
мікротік - там свій софт, мотоцикл мінск не той приклад.
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

artko: 28.11.2023 18:12 цікаво.
мені дає 1966грн
https://www.moyo.ua/ua/marshrutizator_a ... gn=routers

якщо жодного разу не налаштовували, то у вас буде цікавий досвід :) вони дуже відрізняються за ідеологіюєю налаштуваннь (якщо полізти за усіма можливостями).
як роутер - чудові прилади, працюють дуже гарно.
мікротік - там свій софт, мотоцикл мінск не той приклад.
Видимо за 2300 это 16 месяцев рассрочки. Я просто не хочу интересного опыта, я хочу подключить и всё, там не так? Ну вот приедет он мине, я его в сеть и ванпорт изернет воткнул, зашел имя изменил, пароль изменил, галочку автоматически поставил и работаю, не?
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

В загальному випадку їх QuickSet так, дасть вам необхідний робочиій мінімум налаштувань. Якщо трохи знаете, як налаштовувати роутери - розберетесь. А повний їх інтерфейс виглядає незвично.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

temporar
Mikrotik через їхній QuickSet налаштовується доже просто, - в одному вікні зібрані всі базові налаштунки. Тобто за пару кліків можна виконати базове налаштування. Інша справа, що функціонал RouterOS набагато, набагато ширший ніж в TP-Link/Asus/Інший типовий роутер.
Думаю для типового, пересічного користувача дивитись на роутери Mikrotik треба з позиції, - поставив, налаштував та забув, але якщо раптом через певний проміжок часу потрібно буде щось налаштувати або реалізувати щось що виходить за межі звичайної "роздачі інтернет по дому", то прошивку в роутері міняти не потрібно буде, бо все необхідне вже є.
AndP
Member

Повідомлення

подключил я купленный карман от ORICO, к роутеру, всё работает. Если у кого есть толковые ссылки, киньте пожалуйста, что бы всё это дело настроить и расшарить по домашней сети. Сетка тоже еще не настроена :shuffle: . Хочется что бы в будущем, был доступ к этому ЖД с 2 компов (подключение по вит паре), ТВ (подключен вит парой), монитору (подключение ВиФи) и смартфоны. Спасибо.

Відправлено через 4 хвилини 35 секунд:
Забыл указать, если это меняет ход настроек, роутер Nighthawk AX5 RAX30.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

AndP: 29.11.2023 14:54 подключил я купленный карман от ORICO, к роутеру, всё работает. Если у кого есть толковые ссылки, киньте пожалуйста, что бы всё это дело настроить и расшарить по домашней сети. Сетка тоже еще не настроена :shuffle: . Хочется что бы в будущем, был доступ к этому ЖД с 2 компов (подключение по вит паре), ТВ (подключен вит парой), монитору (подключение ВиФи) и смартфоны. Спасибо.

Відправлено через 4 хвилини 35 секунд:
Забыл указать, если это меняет ход настроек, роутер Nighthawk AX5 RAX30.
тримайте :)
https://www.downloads.netgear.com/files ... _UM_EN.pdf
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Мне ребята, что провели гигабит в мое село пояснили, что гигабит это 100+мбит (sic!). Говорили, может пока людей немного максимум 600мбит увижу. Нормально прогревают
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: ZSU-OD-UA

Повідомлення

temporar
гигабит это гигабит, у меня самый дешевенький 900+ есть
Tesseract
Member

Повідомлення

Цілком можливо, що на все село завели 10 Гбіт. Відповідно потім їх будуть ділити між абонентами. Але в оптиці дуже багато залежить від обладнання на обох кінцях каналу. Якщо буде великий попит на інтернет, то провайдер може проапгрейдити лінію до 100 Гбіт чи більше.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

odessitmws
Звичайно гігабіт це гігабіт і ніяк інакше. Мені цікаво яке формулювання краще "від 100 Мбіт/сек" чи "до 1000 Мбіт/сек"?
Ну на спідтесті і у мене показує гігос, але коли справа доходить до реальних задач то не скрізь така швидкість, що насправді логічно. Це в жодному разі не виправдання "слів провайдера" в пості вище від пана temporar. Це я до того що спідтест геть не показник всього й вся, від нього можна лишень відштовхуватись для оцінки швидкості.

Відправлено через 12 хвилин 44 секунди:
Tesseract
До ворожки не ходи затягли село PON-ом, ONU-шки гігабітні, і якщо нормально побудували мережу (по сигналу) то там буде гігабіт. В праймтайм до певних ресурсів буде просідати швидкість але не так критично щоб були проблеми і головне це навряд проблема на стороні провайдера.
В більшості випадків з якими я стикався проблеми на стороні звичайних користувачів які "зекономили" на роутері, ну і не забуваємо про клієнтське обладнання.
Tesseract
Member

Повідомлення

В принципі згоден. В пікові години не кожен відеохостинг навіть 10 Мбіт може віддати. І тут уже від провайдера нічого не залежить. Хоч 100 Гбіт собі підключи, але відео буде гальмувати, якщо воно на такому хостингу.
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ekz0rcyst: 29.11.2023 17:56 odessitmws
Звичайно гігабіт це гігабіт і ніяк інакше. Мені цікаво яке формулювання краще "від 100 Мбіт/сек" чи "до 1000 Мбіт/сек"?
Відправлено через 12 хвилин 44 секунди:
Именно так, до 1000мбит написано на сайте )
Поном онушки гигабитные, всё так :)
AndP
Member

Повідомлення

Спасибо. Вы очень помогли. :up:
Відповісти