У всех все нормально с Опера?

Обсуждение программ
Автор
Повідомлення
Kib
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

Барбарис:Нет никаких 10 и не было, всегда было так:
Угу. Надіюсь англ. розумієте?
Фіча називається Extended lazy session loading.
спойлер
Opera 46 using too much RAM after start. It loads 10-15 tabs to memory. (I have 20 to 40 tabs)
It starts too slow, it lags itself, and lags all PC.

Returned Opera 45 - that's nice. Starts about 3-7 sec from HDD. Background tabs loads when i need.
Opera 45 = fast browser.
Opera 46 = slow, Very slow browser.
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Kib, немецкий в школе учил. :laugh:
Я о пунктах в настройках: у меня "Відновити стан на час останнього закриття", закрыл 50, столько и закрыл, в зависимости от того, включена опция фоновой загрузки или нет, загружаются\обновляются все вкладки или текущая.
Kib
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

Барбарис:Я о пунктах в настройках: у меня "Відновити стан на час останнього закриття", закрыл 50, столько и закрыл, в зависимости от того, включена опция фоновой загрузки или нет, загружаются\обновляются все вкладки или текущая.
В пунктах налаштувань вищезгадана фіча не з'являлась. Але в один прекрасний момент, варіант коли при відкриті браузера завантажувалась одна поточна вкладка, перетворився на варіант коли разом з поточною, завантажувалось ще 10, відвіданих в останній раз. Вимикалась така фіча тільки через about:config, а потім і там перестала вимикатись. Можливо зараз вони вже хоча б додали її назад в about:config, не в курсі, не знаю. Але на той момент це стало причиною відмови від опери.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

А в чем может быть проблема, в опере начало тормозить все видео, ютуб и твиттер, в частности. Причем чем больше экран/разрешение, тем сильнее тормозит. В хроме таких тормозов нет, но на 1080 дропает все равно кадры. Нагрузки на проц мизерная, на ГПУ вообще нет. Карту пробовал менять нвидию на амд, драйверы последние стоят.

FX8300/32GB/HD6350/1TB nvme/7x64

до этого (после замены карты с HD4650 на HD6350) были проблемы со спонтанным зависанием в браузерах, решилось включением файла подкачки (он был выключен после последнего апгрейда)
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Як виключити нав"язливе автоматичне оновлення Опери.
Ті, хто зараз користується Оперю, скоріш за все давно мають оновлений інтерфейс браузеру, який зайшов далеко не всім в тому числі мені, а прописування в ярлику команди "--disable-update" (чи "--disable-background-networking") та видалення лоадерів з автозапуску не допомагає. Форум оперистів чомусь мовчить з цього приводу.

Я знайшов робочий метод.
1. Качаємо улюблену версію Опери звідси https://get.opera.com/ftp/pub/opera/desktop/ ;
2. Відключаємо Інтернет та встановлюємо браузер;
3. Заходимо в Планувальник завдань в Адмініструванні та видаляємо звідси Opera scheduled Autoupdate і все що схоже на це;
4. Заходимо в Реєстр HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run та видаляємо параметр Opera Browser Assistant;
5. Заходимо в наступні діректорії і видаляємо в них папку .opera:
C:\Users\User
C:\Users\User\Downloads
C:\Users\User\AppData\Local\Temp
6. У деяких користувачів цих папок може бути не видно, тому що у них скоріш не включений показ прихованих файлів та папок, а включити це можна через Параметри Провідника в Панелі керування.
7. Створюємо пустий файл з назвою .opera без розширення (для тих хто не знає як додати крапку на початку - це треба робити через консоль cmd, де вводимо команду "NUL> .opera");
8. Копіюємо тільки що створений файл .opera у всі вищенаведені діректорії.
9. Користуємось браузером.

Розробники Опери настільки хитрі, що коли користувачі блокують оновлення браузеру в одних місцях, то воно вилізає в інших. Завдяки вищезгаданому методу я зміг виявити майже всі "дірки" оновлення та залишитись на версії 99.0.4788.9.
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

KimRomik: 12.11.2023 18:10 Як відключити нав"язливе автоматичне оновлення Опери.
Ті, хто зараз користується Оперю, скоріш за все давно мають оновлений інтерфейс браузеру, який зайшов далеко не всім в тому числі мені, а прописування в ярлику команди "--disable-update" (чи "--disable-background-networking") та видалення лоадерів з автозапуску не допомагає. Форум оперистів чомусь мовчить з цього приводу.

Я знайшов робочий метод.
1. Качаємо улюблену версію Опери звідси https://get.opera.com/ftp/pub/opera/desktop/ ;
2. Відключаємо Інтернет та встановлюємо браузер;
3. Заходимо в Планувальник завдань в Адмініструванні та видаляємо звідси Opera scheduled Autoupdate і все що схоже на це;
4. Заходимо в Реєстр HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run та видаляємо параметр Opera Browser Assistant;
5. Заходимо в наступні діректорії і видаляємо в них папку .opera:
C:\Users\User
C:\Users\User\Downloads
C:\Users\User\AppData\Local\Temp
6. У деяких користувачів цих папок може бути не видно, тому що у них скоріш не включений показ прихованих файлів та папок, а включити це можна через Параметри Провідника в Панелі керування.
7. Створюємо пустий файл з назвою .opera без розширення (для тих хто не знає як додати крапку на початку - це треба робити через консоль cmd, де вводимо команду "NUL> .opera");
8. Копіюємо тільки що створений файл .opera у всі вищенаведені діректорії.
9. Користуємось браузером.

Розробники Опери настільки хитрі, що коли користувачі блокують оновлення браузеру в одних місцях, то воно вилізає в інших. Завдяки вищезгаданому методу я зміг виявити майже всі "дірки" оновлення та залишитись на версії 99.0.4788.9.
Мені достатньо було відключити службу і переіменувати в аппдата файли autoupdate в будь-яку іншу назву. Далі служба не створює новий файл автоапдейту, а опера загубивши файл не може достучатись до сервісу оновлень
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Знову щось рахіти "покращили", стало тупить все відео в Опері. В хромі/фаєрфоксі все ок. Шо робить, знову чекати, поки воно саме попуститься, або вже перейти остаточно на інший браузер?
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

radical: 30.09.2024 19:14 Знову щось рахіти "покращили", стало тупить все відео в Опері. В хромі/фаєрфоксі все ок. Шо робить, знову чекати, поки воно саме попуститься, або вже перейти остаточно на інший браузер?
adblock видалити і поставити ublockorigin
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Спробував відключити ABP, все одно ютуб тупить.
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

radical: 30.09.2024 20:05 Спробував відключити ABP, все одно ютуб тупить.
Відключення до одного місця, треба саме видалити
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Видалив ABP, поставив ublock origin, перезавантажив оперу. Ютуб відео тупить, твітер відео тупить. У хромі показує нормально.
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

radical: 30.09.2024 19:14 Знову щось рахіти "покращили", стало тупить все відео в Опері. В хромі/фаєрфоксі все ок. Шо робить, знову чекати, поки воно саме попуститься, або вже перейти остаточно на інший браузер?
можливо у тебе відключене декодування через GPU
перейди сюди opera://flags/ і включи на Enable

#platform-aac-decoder-in-gpu
#ignore-gpu-blocklist
#disable-accelerated-2d-canvas
#enable-gpu-rasterization
#zero-copy-video-capture
#disable-accelerated-video-decode
#disable-accelerated-video-encode

до речі яка конфіга?
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Воно почало тупити буквально вчора, до цього все працювало. В налаштуваннях я нічого не міняв і нічого не встановлював.

FX8300/32GB/HD6350/NVMe/7x64
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ну це ж Cedar, а вони вміють лише декодувати H.264
https://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Video_Decoder
став плагін h264ify

ще як варіант всі вищезгадані параметри опери постав на Disable, щоб декодувати силами ЦП і подивись чи вистачить його продуктивності

Отправлено спустя 1 минуту :
radical: 30.09.2024 20:59 Воно почало тупити буквально вчора, до цього все працювало. В налаштуваннях я нічого не міняв і нічого не встановлював.
новий браузер = нові зміни
так що шукати причину, або йти нога в ногу з трендом (я натякаю на оновлення заліза)
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Чому тоді хром працює, як і раніше?
Чому firefox на ноуті з Pentium 2020M/intel HD нормально відео відтворює?
Міняти залізо на кожен глюк?
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

radical
Не знаю, але те що Опера останнім часом став гіршим це однозначно правда. Це почалось з літа 2023 року. Мабуть попередніх розробників звільнили, а на їх місце посадили криворуких індусів.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Опера так і виносить мізки. Відключення апаратного прискорення в браузері не допомагає, до речі.
На згаданому ноуті з intel HD все в Опері з відео нормально.
Ще таке давненько почалося, на стартовому екрані не одразу завантажуються значки, на ноуті треба чекати декілька секунд, а от на основному компі вже воно тупить десь секунд 20, а може і всі 30.
Так що поки що не знаю, з чого почати
1. перевстановити Оперу
2. перевстановити систему
3. замінити карту (на яку?)
4. переїхати з опери на щось інше.

Може йому моя сімка не подобається?
Хром чесно пише, що просто не буде вже оновлюватись, але все показує. Але на ноуті теж сімка і там з оперою таких проблем немає.
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Пользоваться оперой в 2024 тоже самое, что спать с надувной куклой :rotate:
Відповісти