Огляд і тестування бездротового маршрутизатора ASUS RT-AX88U Pro. Старий знайомець?

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

artko: 08.05.2023 17:38
master: 08.05.2023 15:34 мій сценарій: NAS або ПК, що виконує таку функцію, підключений до порту 2.5G і до нього звертається 2-3 клієнти, хтось по Wi-Fi, хтось по LAN і тоді начеб то все буде працювати так як слід.
там де працюватиме такий сценарій (мабуть, просто фильми та музика з нас тощо) - 2,5гбит не потрібно. а там де потрібно та буде перевага 2,5гбіт мережі - швидкості не буде. бо порт один...

нагадаю, цей девайс позіционується як домашний роутер, тобто одночасне звернення декількох пристроїв на той же нас - вважаю буде дуже рідким випадком.

Враховуючи ще особисте збочення :) я б краще взяв х86 router-pc, де усі порти 2,5гбіт та окремо wi-fi ap. і це віходить в такі ж кошти, як цей асус, але вмітиме набагато більше.
якщо вважати, що "девайс позіционується як домашний роутер" то мабуть домашній користувач не робить відновлення образу з NAS кожен день, а якщо і робить, то готовий почекати, поки він передається по gigabit ethernet.
Що стосується х86 router, то його треба ще зібрати і налаштувати, а потім підтримувати. А тут все працює "з коробки". Та й всі чомусь не враховують один важливий нюанс: існуючі на ринку wi-fi адаптери трохи програють в потужності передавача і чутливості приймача, якими оснащуються вискорівневі бездротові маршрутизатори.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

master: 08.05.2023 18:21 якщо вважати, що "девайс позіционується як домашний роутер" то мабуть домашній користувач не робить відновлення образу з NAS кожен день, а якщо і робить, то готовий почекати, поки він передається по gigabit ethernet.
такий користувач на цей асус 100% не буде дивитися :) Ми ж про ентузіастів, яки поперед прогресу? :)
master: 08.05.2023 18:21 Що стосується х86 router, то його треба ще зібрати і налаштувати, а потім підтримувати. А тут все працює "з коробки". Та й всі чомусь не враховують один важливий нюанс: існуючі на ринку wi-fi адаптери трохи програють в потужності передавача і чутливості приймача, якими оснащуються вискорівневі бездротові маршрутизатори.
так, не заперечую та окремо відзначив - це моє особисте збочення. яке я в змозі налаштувати. а про високорівневі.. написав же - окрема AP. розглядаю, наприклад, UBIQUITI UniFi 6. це рішення трохи вже вище рівнем, мова не про просто wi-fi адаптер. Щось мені здається, що асус цей буде трохи гірше, чим специалізована AP від Ubiquiti.
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

artko: 08.05.2023 18:47
master: 08.05.2023 18:21 якщо вважати, що "девайс позіционується як домашний роутер" то мабуть домашній користувач не робить відновлення образу з NAS кожен день, а якщо і робить, то готовий почекати, поки він передається по gigabit ethernet.
такий користувач на цей асус 100% не буде дивитися :) Ми ж про ентузіастів, яки поперед прогресу? :)
master: 08.05.2023 18:21 Що стосується х86 router, то його треба ще зібрати і налаштувати, а потім підтримувати. А тут все працює "з коробки". Та й всі чомусь не враховують один важливий нюанс: існуючі на ринку wi-fi адаптери трохи програють в потужності передавача і чутливості приймача, якими оснащуються вискорівневі бездротові маршрутизатори.
так, не заперечую та окремо відзначив - це моє особисте збочення. яке я в змозі налаштувати. а про високорівневі.. написав же - окрема AP. розглядаю, наприклад, UBIQUITI UniFi 6. це рішення трохи вже вище рівнем, мова не про просто wi-fi адаптер. Щось мені здається, що асус цей буде трохи гірше, чим специалізована AP від Ubiquiti.
Перепрошую. Якщо окрема АР - то, згоден, буде на рівні. Тільки сама UBIQUITI UniFi 6 LR (мова ж не про lite, вірно?) Коштує 200+ баксів, то ж на х86 роутер залишається 100 у.е, а значить портів 2.5 G в бюджеті rt-ax88u pro не буде...
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

master: 08.05.2023 21:17 Перепрошую. Якщо окрема АР - то, згоден, буде на рівні. Тільки сама UBIQUITI UniFi 6 LR (мова ж не про lite, вірно?) Коштує 200+ баксів, то ж на х86 роутер залишається 100 у.е, а значить портів 2.5 G в бюджеті rt-ax88u pro не буде...
якщо трішки перевищити - то баребон 4х2.5гбит порти (без RAM та SSD) коштуе 113$ на алі. але у такому випадку можна сказати - це в нас ще і непоганий нас и бюджет порахувати наче він там теж є :)
ну і цей асус - від 11тіс грн, унифайка від 7300грн + 4500 баребон. ну, майже те саме. а якщо взяти таки lite унифайку (чесно кажучи, на бачу особливого сенсу в LR повному для домашних потреб, краще дві лайт, як на мене) то і дешевше.
Mad Dog
Member

Повідомлення

master: 20.04.2023 18:20 Хоча як на мене це дуже не зручно - бігати з павербанком. Я собі зробив ДБЖ від охоронної сигналізації з АКБ 9 Аг і DC-DC конверторм регульованим. Все це в охайному корпусі.
Навіть при планових відключеннях його не вистачає бо дуже довго заряджається. + циклів заряду там мало. ті хто купив дешеві акуми восени і весь час використовували вже їх викинули...
Хороше рішення, але не для ситуації яка в нас була.
Ще старішого ноунейм пруфа нема? з того часу вже може і wave10 вийшло. :gigi:
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Mad Dog: 09.05.2023 07:48
master: 20.04.2023 18:20 Хоча як на мене це дуже не зручно - бігати з павербанком. Я собі зробив ДБЖ від охоронної сигналізації з АКБ 9 Аг і DC-DC конверторм регульованим. Все це в охайному корпусі.
Навіть при планових відключеннях його не вистачає бо дуже довго заряджається. + циклів заряду там мало. ті хто купив дешеві акуми восени і весь час використовували вже їх викинули...
Хороше рішення, але не для ситуації яка в нас була.
Ще старішого ноунейм пруфа нема? з того часу вже може і wave10 вийшло. :gigi:
Дехто називає 'Wave 2', а дехто - 'Release 2'. Ось пруф https://www.wi-fi.org/news-events/newsr ... plications
Чи вам це теж не пруф?
Mad Dog
Member

Повідомлення

master: 09.05.2023 08:45
Mad Dog: 09.05.2023 07:48
Навіть при планових відключеннях його не вистачає бо дуже довго заряджається. + циклів заряду там мало. ті хто купив дешеві акуми восени і весь час використовували вже їх викинули...
Хороше рішення, але не для ситуації яка в нас була.

Ще старішого ноунейм пруфа нема? з того часу вже може і wave10 вийшло. :gigi:
Дехто називає 'Wave 2', а дехто - 'Release 2'. Ось пруф https://www.wi-fi.org/news-events/newsr ... plications
Чи вам це теж не пруф?
Пофіг що між твоїми пруфами пройшло пів десятиліття і там вказано різну функціональність? :gigi:

На цьому ж сайті можна скачати сертифікат і подивитись як конкретний девайс сертифікований... Додав до повідомлення два файла, один сертифікат для роутера в огляді, інший для Циски як приклад девайсу сертифікованого з "Wi-Fi 6 Release 2 features".
Вкладення
WFA91821 (20191029 WFA91821 9814140).pdf
RT-AX88U
(76.78 Кіб)
WFA114775 (Cisco IOS XE 178).pdf
Cisco C9136I AP
(77.3 Кіб)
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Mad Dog: 09.05.2023 09:28
master: 09.05.2023 08:45
Дехто називає 'Wave 2', а дехто - 'Release 2'. Ось пруф https://www.wi-fi.org/news-events/newsr ... plications
Чи вам це теж не пруф?
Пофіг що між твоїми пруфами пройшло пів десятиліття і там вказано різну функціональність? :gigi:

На цьому ж сайті можна скачати сертифікат і подивитись як конкретний девайс сертифікований... Додав до повідомлення два файла, один сертифікат для роутера в огляді, інший для Циски як приклад девайсу сертифікованого з "Wi-Fi 6 Release 2 features".
То шо ви там прикріпили - то для rt-ax88u 2019 року, а в огляді версія "Pro" 2022 року, хоча, судячи із завзятості в суперечках такі дрібниці вас не турбуючись...
Mad Dog
Member

Повідомлення

master: 09.05.2023 22:05
Mad Dog: 09.05.2023 09:28

Пофіг що між твоїми пруфами пройшло пів десятиліття і там вказано різну функціональність? :gigi:

На цьому ж сайті можна скачати сертифікат і подивитись як конкретний девайс сертифікований... Додав до повідомлення два файла, один сертифікат для роутера в огляді, інший для Циски як приклад девайсу сертифікованого з "Wi-Fi 6 Release 2 features".
То шо ви там прикріпили - то для rt-ax88u 2019 року, а в огляді версія "Pro" 2022 року, хоча, судячи із завзятості в суперечках такі дрібниці вас не турбуючись...
Ну так дай сертифікат на прошку. Чи прошка взагалі не сертифікована? :gigi:
Все почалося з придуманого тобою "wave 2", тепер почав натягувати "Release 2". Замість того щоб визнати, що написав маячню...
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Mad Dog: 10.05.2023 09:51
master: 09.05.2023 22:05
То шо ви там прикріпили - то для rt-ax88u 2019 року, а в огляді версія "Pro" 2022 року, хоча, судячи із завзятості в суперечках такі дрібниці вас не турбуючись...
Ну так дай сертифікат на прошку. Чи прошка взагалі не сертифікована? :gigi:
Все почалося з придуманого тобою "wave 2", тепер почав натягувати "Release 2". Замість того щоб визнати, що написав маячню...
Якщо цікавить сертифікат - напишіть на сюди.
А щодо wave, для вас виправив в статті. Полегшало?
Mad Dog
Member

Повідомлення

master: 10.05.2023 11:59
А щодо wave, для вас виправив в статті. Полегшало?
Так )) дякую.
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Mad Dog: 10.05.2023 12:39
master: 10.05.2023 11:59
А щодо wave, для вас виправив в статті. Полегшало?
Так )) дякую.
Для 802.11ac про 'release 2' писали 'Wave 2'. Щодо 802.11ax я зустрічав обидва варіанти, Але, якщо wifi alliance використовує 'release', то й оглядах буде 'release', втім, суті це не міняє в жодному разі.
Mad Dog
Member

Повідомлення

master: 10.05.2023 12:51
Mad Dog: 10.05.2023 12:39

Так )) дякую.
Для 802.11ac про 'release 2' писали 'Wave 2'. Щодо 802.11ax я зустрічав обидва варіанти, Але, якщо wifi alliance використовує 'release', то й оглядах буде 'release', втім, суті це не міняє в жодному разі.
Ну тут питання з чого ти взагалі взяв що роутер сертифікований як release 2? На сайті wifi alliance не то що сертифікату, взагалі його не находить. На офіційному сайті теж жодного згадування про release 2.
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Mad Dog: 10.05.2023 13:11
master: 10.05.2023 12:51
Для 802.11ac про 'release 2' писали 'Wave 2'. Щодо 802.11ax я зустрічав обидва варіанти, Але, якщо wifi alliance використовує 'release', то й оглядах буде 'release', втім, суті це не міняє в жодному разі.
Ну тут питання з чого ти взагалі взяв що роутер сертифікований як release 2? На сайті wifi alliance не то що сертифікату, взагалі його не находить. На офіційному сайті теж жодного згадування про release 2.
Так це ваше припущення, що роутер сертифікований :gigi:
В огляді написано, що "Радіомодулі BCM43684 оновилися до сучасних BCM6715 з підтримкою специфікацій Wi-Fi 6 Release 2" і це факт, який підтверджений виробником Broadcom.
Відповісти