Вибір процесора

Обсуждение всего, что связано с CPU
Відповісти
Автор
Повідомлення
Gf_ki11er
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Выбираем процессор

Пишите под какие задачи нужен процессор, бюджет, текущую или будущую платформу

Пользуйтесь поиском по теме ( поле "Поиск" - вводите обозначение, например 3570К): вполне вероятно ваш вопрос уже обсуждался
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

MSI-PC User: 25.04.2023 12:58 эффект "Вау!". Я не получил, переехав с i7-8700K на i5-11400, когда старый комп отдал сыну, а себе собрал новый. Его просто нет. Этого эффекта. И не должно быть, ибо разница видна исключительно под микроскопом и только в тестах. Хватит людям мозги пудрить, "умники"! Они свои деньги тратят и не каждому даются легко. Тем более сейчас.
А он там и не должен быть, фактически это переезд с і5-10400 (он же і7-8700) на і5-11400. Там разница 8-12%. А с учетом, что 8700 в К версии, то и того меньше.
sersus
Member

Повідомлення

SergN: 25.04.2023 13:40 Ну це ваше рішення. Оптимально було б відразу взяти правильний Раптор - 13600К. Якщо ж фінанси вже сильно обмежують, то можна вільно економити аж до 12400, адже всі проміжні рішення за +кілька тис. грн. є досить компромісними.
Я так розумію тільки в 13600к повноцінні раптор ядра ?
Якщо я лінивий юзер і не використовую розгін процессора , тоді чи є сенс в 13600к ?
Версія 13600 без К взагалі ніде не потрапляла під руку. Але на оф сайті Інтел присутня.

Відправлено через 4 хвилини 3 секунди:
MSI-PC User: 25.04.2023 11:27 sersus
Смысл прыгать на "новые" платформы? Купи i7-i9 в рамках текущей 1151v2 и на рыпайся.
Дороги назад немає, вже купив материнську плату на z690
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

sersus: 25.04.2023 14:07
SergN: 25.04.2023 13:40 Ну це ваше рішення. Оптимально було б відразу взяти правильний Раптор - 13600К. Якщо ж фінанси вже сильно обмежують, то можна вільно економити аж до 12400, адже всі проміжні рішення за +кілька тис. грн. є досить компромісними.
Я так розумію тільки в 13600к повноцінні раптор ядра ?
Якщо я лінивий юзер і не використовую розгін процессора , тоді чи є сенс в 13600к ?
Версія 13600 без К взагалі ніде не потрапляла під руку. Але на оф сайті Інтел присутня.
Повноцінні Раптор-ядра починаються саме з 13600К і вище. Тобто це є фактором, чим цікавий саме цей проц в новій лінійці, якщо навіть не розганяти (можна і навіть рекомендовано взагалі гратися в даунвольтінг/андервольтінг). Через це інші і5 13ї серії не настільки цікавіші за 12400, зважаючи на їх підвищений цінник.
sersus
Member

Повідомлення

SergN: 25.04.2023 14:14 Повноцінні Раптор-ядра починаються саме з 13600К і вище. Тобто це є фактором, чим цікавий саме цей проц в новій лінійці, якщо навіть не розганяти (можна і навіть рекомендовано взагалі гратися в даунвольтінг/андервольтінг). Через це інші і5 13ї серії не настільки цікавіші за 12400, зважаючи на їх підвищений цінник.
Що цікаво , 12400 навіть ціну не сильну втрачає настільки популярний. Цікаво на скільки він стане не ліквідним при виході нової лінійки Intel . Щоб потім зробити апгрейд на 13600к чи 13700.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

sersus: 25.04.2023 14:20
SergN: 25.04.2023 14:14 Повноцінні Раптор-ядра починаються саме з 13600К і вище. Тобто це є фактором, чим цікавий саме цей проц в новій лінійці, якщо навіть не розганяти (можна і навіть рекомендовано взагалі гратися в даунвольтінг/андервольтінг). Через це інші і5 13ї серії не настільки цікавіші за 12400, зважаючи на їх підвищений цінник.
Що цікаво , 12400 навіть ціну не сильну втрачає настільки популярний. Цікаво на скільки він стане не ліквідним при виході нової лінійки Intel . Щоб потім зробити апгрейд на 13600к чи 13700.
Прогнозувати ціноутворення на вторинному ринку на роки вперед - невдячна справа.
Але не сильно розраховуйте на майбутній апгрейд на 13700, і візьміть свій же приклад переходу на нову платформу, а не апгрейду на і7/і9 старої платформи. Тобто краще розраховувати на тривале використання саме того проца, що зараз купите.
manbearboar
Member

Повідомлення

sersus: 25.04.2023 10:00 Тому розглядаю:
12400 (на деякий час поки не підвернеться щось краще )
Ціна десь 5000-6000.
13400 - 8300грн (не знаю чи є сенс за нього переплачувати )
13500 - ціна десь 10300 - 10700
12700 - трай версія 9500грн (на олх наче гарний рейтинг продавця , але ще не спілкувався, пише є велика кількість )
12600к - від 9000 до 9800
12700 из этого списка.
MSI-PC User
Member
Аватар користувача
Звідки: Донбасс

Повідомлення

SergN
Тоже всегда придерживался точки зрения, что жить нужно здесь и сейчас. Нет никаких "будущих апгрейдов", если с деньгами не сильно туго, а когда туго, то не до апгрейдов.

Artem_K
Я хотел глянуть пользу от PCIE 4.0 - понравилось. ;)
sersus
Member

Повідомлення

Vlaad13: 25.04.2023 15:32
если прям только бу - то 13400 вы врядли в блжайшее время купите
Так, тому в тому списку його ціна вказана за новий .
Зараз дивлюся чи треба витрачати на щось краще , чи 12400 вистачить до 4070ті в 2к
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

MSI-PC User: 25.04.2023 14:47 SergN
Тоже всегда придерживался точки зрения, что жить нужно здесь и сейчас. Нет никаких "будущих апгрейдов", если с деньгами не сильно туго, а когда туго, то не до апгрейдов.

Artem_K
Я хотел глянуть пользу от PCIE 4.0 - понравилось. ;)
согласен PCIE 4.0 очень сильно решает, поэтому если 5к серия видях выйдет на 5, то и проц нужно будет брать с его поддержкой как по мне
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Vlaad13: 25.04.2023 15:42 согласен PCIE 4.0 очень сильно решает, поэтому если 5к серия видях выйдет на 5, то и проц нужно будет брать с его поддержкой как по мне
просто святе нерозуміння предмету :gigi:
Востаннє редагувалось 25.04.2023 15:44 користувачем Paradox1306, всього редагувалось 1 раз.
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

sersus: 25.04.2023 15:36
Vlaad13: 25.04.2023 15:32
если прям только бу - то 13400 вы врядли в блжайшее время купите
Так, тому в тому списку його ціна вказана за новий .
Зараз дивлюся чи треба витрачати на щось краще , чи 12400 вистачить до 4070ті в 2к
13400 полностью загрузит 4070ti в 2к (ну на 92%)
12400 уже врядли это сможет
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

Vlaad13
12400 и 13400 братья близнюки, окрім мілких ядер.... Та й звідки така інфа?
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

x0taby4: 25.04.2023 15:56 Vlaad13
12400 и 13400 братья близнюки, окрім мілких ядер.... Та й звідки така інфа?
https://ua.gecid.com/cpu/intel_core_i5-13400/
У підсумку це дало +19% в середньому в робочій імітації та 13-17% переваги Core i5-13400 в іграх. Переплата за це від 2000 грн.(для тех кому влом читать относительно 12400)Люди блин потратили кучу бабла добавили технологии ядра частоту и кеш - а вам они одинаковые :mad:
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

MSI-PC User: 25.04.2023 12:58эффект "Вау!" Я не получил, переехав с i7-8700K на i5-11400
Пхах, Само собой :lol:
Недоэксперд писи-юзер :laugh:
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

sersus: 25.04.2023 14:12
SergN: 25.04.2023 13:40 Ну це ваше рішення. Оптимально було б відразу взяти правильний Раптор - 13600К. Якщо ж фінанси вже сильно обмежують, то можна вільно економити аж до 12400, адже всі проміжні рішення за +кілька тис. грн. є досить компромісними.
Я так розумію тільки в 13600к повноцінні раптор ядра ?
Якщо я лінивий юзер і не використовую розгін процессора , тоді чи є сенс в 13600к ?
Версія 13600 без К взагалі ніде не потрапляла під руку. Але на оф сайті Інтел присутня.

Відправлено через 4 хвилини 3 секунди:
MSI-PC User: 25.04.2023 11:27 sersus
Смысл прыгать на "новые" платформы? Купи i7-i9 в рамках текущей 1151v2 и на рыпайся.
Дороги назад немає, вже купив материнську плату на z690
у 13600 менше кешу ніж у 13600к
manbearboar
Member

Повідомлення

Vlaad13: 25.04.2023 16:04 та 13-17% переваги Core i5-13400 в іграх над 12400
Засунули довольно уникальную Трою в набор игр, чтобы было не слишком позорно.
спойлер
Зображення
Не хватило духу график показать 13400+DDR4 vs 5800X(он же 5700Х)
Хотя и с ddr5 не очень уверенно выглядит
спойлер
Зображення
От этого отнять
В середньому ж по геймінгу через перехід на дешевшу пам’ять та плату втратили від 8 до 11%.
И выходит вообще печаль печальная.

Хотя потом вывод верный
Але якщо взяти в середньому всі бенчмарки, то тут і зараз 5800Х дає декілька відсотків переваги в роботі, та майже таку ж потужність в іграх, у порівнянні з Core i5-13400. І що головне - збірка з AMD зараз аж на 27% дешевша!
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

manbearboar: 25.04.2023 20:38
Vlaad13: 25.04.2023 16:04 та 13-17% переваги Core i5-13400 в іграх над 12400
Засунули довольно уникальную Трою в набор игр, чтобы было не слишком позорно.
спойлер
Зображення
Не хватило духу график показать 13400+DDR4 vs 5800X(он же 5700Х)
Хотя и с ddr5 не очень уверенно выглядит
спойлер
Зображення
От этого отнять
В середньому ж по геймінгу через перехід на дешевшу пам’ять та плату втратили від 8 до 11%.
И выходит вообще печаль печальная.

Хотя потом вывод верный
Але якщо взяти в середньому всі бенчмарки, то тут і зараз 5800Х дає декілька відсотків переваги в роботі, та майже таку ж потужність в іграх, у порівнянні з Core i5-13400. І що головне - збірка з AMD зараз аж на 27% дешевша!
адепты красных вы вечно находите плюсы но минусов не видите
и где там 27% дешевле если цена проца 800гривен разницы - вот только к вашему амд обязательно нужен не штатный охлад, остальное же стоит одинаково, какие 27% я так и не понял
вы просто не понимаете как этот интел работает на низких частотах ...
вот включи видео и повыбирай насколько ваш 5700x лучше
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Vlaad13

Ага, покажи нам больше графиков авторы которых это железо в руках никогда не державших :lol: Особенно когда между 3080 и 6650хт разницы практически не видно во многих играх :up:
Востаннє редагувалось 25.04.2023 21:29 користувачем Melofon, всього редагувалось 3 разів.
manbearboar
Member

Повідомлення

Vlaad13
Вы сами свои ссылки смотрите?
5700Х выиграл в играх.
Потребляет на треть меньше.
спойлер
Screenshot_20230425_212118.jpg
Screenshot_20230425_212011.jpg
120Вт под боксом - прохладная история :rolleyes: .

И вообще, зачем себе омрачать покупку, сидя в ветке выбора постфактум.
Пользуйтесь на здоровье, никто ж не против того, что у людей есть свои вкусы.
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

manbearboar: 25.04.2023 21:28 Vlaad13
Вы сами свои ссылки смотрите?
5700Х выиграл в играх.
Потребляет на треть меньше.
спойлер
Screenshot_20230425_212118.jpg
Screenshot_20230425_212011.jpg
120Вт под боксом - прохладная история :rolleyes: .

И вообще, зачем себе омрачать покупку, сидя в ветке выбора постфактум.
Пользуйтесь на здоровье, никто ж не против того, что у людей есть свои вкусы.
там гдето у одного проца больше а где то у другого - где то одинаково - в реальных условиях разницы вы не увидете, температуры одинаковые в тесте - но вот у них написано что в амд был как стоковый кулер так и водянка(у интела та же фигня) но непонятно когда и что юзалось
Відповісти