Подборка комплектующих. Вопросы/ответы (часть 2)

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
Moderator
Moderator

Повідомлення

Эта тема предназначена для вопросов связанных с апгрейдом, выбором комплектующих, подбором систем в целом.

Прежде чем задать свой вопрос, стоит ознакомиться с FAQ.

Зображення

Замечу, эта тема предназначена для "комплексных" вопросов. Для выбора и советов по одиночным комплектующим существуют спец.ветки:
Выбор корпуса и БП
Процессоры
Материнские платы
Оперативная память
Видеокарты

Игнорирование правил конференции наказывается

Флуд, оффтоп и фанатизм будут удаляться с ВЫДАЧЕЙ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЙ!

Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем

Подборка комплектующих. Вопросы/ответы часть 1
lordep
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Roman Filin: 23.02.2023 18:26 Доброго дня. Потрібно зібрати ігровий пк з нуля. Колись цім займався, але ж 7 років минуло, зовсім втратив форму та не слідкував за залізом. Бюджет порядку 100 000, проц орієнтовно щось з і7 13700, відеокарта до rtx 4080, але то по максимуму, може, перебор. 4к не планую, 1440 буде. З'орієнтуйте, будь ласка, куди дивитися +-
Як варіант...
Процесор Intel Core i5-13600KF (BX8071513600KF)
Повітряне охолодження Deepcool AK620 (R-AK620-BKNNMT-G)
Материнська плата GIGABYTE Z790 GAMING X
Пам'ять для настільних комп'ютерів Kingston FURY 32GB (2x16GB) DDR5 6400 MHz Renegade Silver (KF564C32RSK2-32)
Відеокарта Palit GeForce RTX 4080 GameRock (NED4080019T2-1030G)
SSD накопичувач Samsung PM9A1 256 GB (MZVL2256HCHQ-00B00) (OS)
SSD накопичувач Kingston KC3000 1024 GB (SKC3000S/1024G) (Game)
Блок живлення Deepcool PQ850M 850W (R-PQ850M-FA0B)
Корпус Antec DP503 Black (0-761345-81077-7)
= 99 350 грн (comtrading.ua )
спойлер
Зображення
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Або на інтел
Intel Core i5-13600KF - 13549грн
Asus PRIME Z690-P - 8819грн
Be Quiet! Pure Loop 280mm - 4769грн
Patriot DDR5 32GB (2x16GB) 6200Mhz Venom - 7400грн
Palit GeForce RTX 4080 GameRock 16384MB - 53999грн
Gigabyte P1000GM 1000W - 4999грн
Lian Li LANCOOL 215 Tempered Glass - 4000грн
97535грн телемарт
DaKaR
Member
Аватар користувача
Звідки: Terra Incognita ака Житомир

Повідомлення

Посоветуйте актуальна платфорформу(проц+мать+озу) АМ5 или 1700 под игры.
Видео будет что-то уровня RTX 3070 и выше.
Я смотрю на R5 7600x плюс Asus TUF Gaming B650-Plus плюс Kingston Fury DDR5-5200 32768 MB PC5-41600
Смотрю на АМ5, чтоб потом можно будет обновится на более новые процы. (может холоднее будут)

Отправлено спустя 35 секунд:
П.С. мать нужна с хорошим звуком.
Roman Filin
Junior

Повідомлення

Mixx
Дуже цікаво, дякую. АМД давно в мене не було, хоча в часи Athlon xp та 64 збирав та був задоволений. Подивлюся, ось як раз oversmoke дав ссилочку цікаву. Та й взагалі всім дякую, хто відповів. Щось вже починаю орієнтовно розуміти.
manbearboar
Member

Повідомлення

Roman Filin: 23.02.2023 21:32 13600 прийняв, поняв.
Я дав максимальну планку, але розумність та достатність в приоритеті.
13600KF и 7700(X), в зависимости от приоритетов и предпочтений.

Ещё для ценителей из Интелов 12700F.
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

DaKaR
7600 интереснее без х.

Память ищите хайникс, я выше кидал в 2 сборки как раз такой комплект, самую дешевую 5200 лучше не брать.

Мать под 6-8 ядер подойдет любая, начиная с самой дешевой гиги и прайма 650 плюс, смотрите по звуковому чипу что нравится, по биосам как обычно асус-мси-асрок-гига в таком порядке, по железу гига-асус-асрок-мси, но откровенно плохих мамок на ам5 нет.

Ну и минимум хорошая вода на 2 секции, что под 6 что под 12 ядер, иначе будет сбрасывать частоты.
manbearboar
Member

Повідомлення

DaKaR: 23.02.2023 21:50 чтоб потом можно будет обновится на более новые процы. (может холоднее будут)
П.С. мать нужна с хорошим звуком.
Они и сейчас делаются холодными за пару кликов. Шумиха на ровном месте возникла по большому счёту.
Востаннє редагувалось 23.02.2023 22:15 користувачем manbearboar, всього редагувалось 1 раз.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Roman Filin: 23.02.2023 22:00АМД давно в мене не було
Загалом платформа АМ5 - непоганий вибір, але тут вже варто дочекатися випуску "геймерських" проців під неї, а саме X3D-версій. На наступному тижні виходять багатоядерні "важковики", а той, що вбачається оптимальним "геймерським" обіцяють на початку квітня.
В будь-якому разі, слідкуйте за оглядами, які вийдуть через кілька днів, там якраз ставку на продуктивність в іграх і робитимуть.
А поки що ж К-версії 13000ї серії від Інтела все-таки залишаються більш доцільними для купівлі в геймерську систему.
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

SergN
Теж за них писав, але тут не той бюджет, якщо брати 3д - не вистачить на 4080, яка сильно краща за 4070ті та все дешевше. Хіба з виходом 3д подешевшають звичайні ам5.
DaKaR
Member
Аватар користувача
Звідки: Terra Incognita ака Житомир

Повідомлення

Mixx: 23.02.2023 22:08 DaKaR
7600 интереснее без х.

Память ищите хайникс, я выше кидал в 2 сборки как раз такой комплект, самую дешевую 5200 лучше не брать.

Мать под 6-8 ядер подойдет любая, начиная с самой дешевой гиги и прайма 650 плюс, смотрите по звуковому чипу что нравится, по биосам как обычно асус-мси-асрок-гига в таком порядке, по железу гига-асус-асрок-мси, но откровенно плохих мамок на ам5 нет.

Ну и минимум хорошая вода на 2 секции, что под 6 что под 12 ядер, иначе будет сбрасывать частоты.
Та сейчас 7600 и 7600x почти в одну цену.
Пусть сбрасывают, мне для игр, навряд они их так сильно будут нагружать.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Mixx: 23.02.2023 22:14 SergN
Теж за них писав, але тут не той бюджет, якщо брати 3д - не вистачить на 4080, яка сильно краща за 4070ті та все дешевше. Хіба з виходом 3д подешевшають звичайні ам5.
4080 - то вже коли повністю пилососити весь бюджет в сотку, як на мене, варто десь зупинитися раніше. Ну і 4080 краще за 4070Ті на 20% в 2к, а от дорожче десь на третину. Через цей оверпрайс на всіх ринках не дуже користується популярністю.
А про х3д - то більше для моніторингу свіжих оглядів, де ігри займатимуть центральне місце. Там якраз можна буде зрозуміти, чи має шанси АМ5-платформа вийти найближчим часом в "геймерські" лідери, чи забути за неї на цьому етапі і збирати на 13600к.
manbearboar
Member

Повідомлення

Mixx: 23.02.2023 22:08 7600 интереснее без х.
Память ищите хайникс, я выше кидал в 2 сборки как раз такой комплект, самую дешевую 5200 лучше не брать.

Мать под 6-8 ядер подойдет любая, начиная с самой дешевой гиги и прайма 650 плюс, смотрите по звуковому чипу что нравится
7600Х превращается в 7600 без Х одной настройкой - изменением лимита TDP.
И также 7700 и 7700X.
Из них просто брать который дешевле.

7700 non-X сейчас идёт с толковым Wraith Prism, с которым его можно и использовать.
Только не распространяться об этом, потому что пацаны не поймут, которые хотят 7600X под воду ставить.
l-m
Member

Повідомлення

Andikho: 22.02.2023 19:37
l-m: 22.02.2023 18:27Якщо тест був довжиною 250с та за цей час спожито 4.52 Вт*год, то яка середня споживана потужність?
А тепер давайте підрахуємо точно скільки спожив сам процесор, бо він же з окремої розетки бере живлення, а не разом з вк, правда?)
Взагалі, якраз з окремої. Підкажу з якої, якщо все ж подужаєш шкільну задачку.
Крім того, можна й дані вбудованого моніторингу брати, але це дещо менш надійний метод.
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

l-m: 24.02.2023 22:15Підкажу з якої, якщо все ж подужаєш шкільну задачку.
Підкажи, думаю моя срібна медаль зі школи і червоний диплом за спеціальністю інженера-економіста мені допоможе, нарешті (але я бачив дуже обмежену кількцсть систем де живлення цп і всього іншого з різних джерел іде, досвіду мало мабуть)
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Andikho: 24.02.2023 23:34Підкажи, думаю моя срібна медаль зі школи
Тож медаль краще здати, якщо для вирішення цієї задачки треба підказка.
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

SergN: 24.02.2023 23:40Тож медаль краще здати, якщо для вирішення цієї задачки треба підказка.
А окрім порожніх слів і табличок з екселя щось буде? (не розраховую на резьультат, бо відповідь і так відома).
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Andikho: 24.02.2023 23:48щось буде?
Спочатку дочекаємося рішення шкільної задачки у того, кому вона адресована :D
Я бачу, що дарма раніше на знання опонентом в дискусії основ шкільної фізики сподівався, тепер хоч розумію причину.
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

SergN
Очікувана відповідь, коли нема що відповісти :lol:
Я на тому офтопчик закінчу - мені нема про що з тобою спілкуватись
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Andikho: 25.02.2023 00:23Очікувана відповідь, коли нема що відповісти
Чудо з медаллю, це тобі шкільну задачку задали, а не мені :D З якого переляку я маю відповідати за тебе?
Але вчергове зливаєшся, і так примітивно.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

Roman Filin: 23.02.2023 18:26 Доброго дня. Потрібно зібрати ігровий пк з нуля. Колись цім займався, але ж 7 років минуло, зовсім втратив форму та не слідкував за залізом. Бюджет порядку 100 000, проц орієнтовно щось з і7 13700, відеокарта до rtx 4080, але то по максимуму, може, перебор. 4к не планую, 1440 буде. З'орієнтуйте, будь ласка, куди дивитися +-
для такого монітора не беріть топові мамки і проци, все буде залежить від відеокарти. збирайте на i5 13600 буде ідеальне співвідношення ціна-швидкість.
Відповісти