Новини
Останні статті і огляди
Вибір процесора
-
Gf_ki11er
Member
- Звідки: Киев
Выбираем процессор
Пишите под какие задачи нужен процессор, бюджет, текущую или будущую платформу
Пользуйтесь поиском по теме ( поле "Поиск" - вводите обозначение, например 3570К): вполне вероятно ваш вопрос уже обсуждался
Пишите под какие задачи нужен процессор, бюджет, текущую или будущую платформу
Пользуйтесь поиском по теме ( поле "Поиск" - вводите обозначение, например 3570К): вполне вероятно ваш вопрос уже обсуждался
-
Andikho
Member
- Звідки: Україна
Не буду сперечатись, але, наскільки я пам'ятаю, струм витоку (чи як воно там правильно українською), збільшується вслід за температурою, тож зростання споживання - ціілком логіічне (можливо я не правильно з точки зору науки щось формулюю, то прошу вибачення - виправте).manbearboar: ↑ 24.02.2023 10:59У проводников так, у полупроводников наоборот. За счёт этого находится точка балансная.
Я не мав поки що особливо багато досвіду погратися з 1700ою платформою, але от з зен3 своїм побавився достатньо - і він дуже сильно реагує на потенціал системи охолодження (власне і живлення теж). Більше того у мене був 2700ий райзен, на якому я міняв охолодження з старого у12п на д15. Жодних налаштувань я тоді не змінював, але температура тоді сіла з 80 до 60 (в лінксі), швидкодія теж не змінилась, а от споживання знизилось при цьому із ~160, до близько ~145-150. Версія софту теж не змінювалась, між тестами минуло може з годину, поки я кулер міняв.oversteve: ↑ 24.02.2023 10:55я не думав, що така суттєва різниця буде, все ж таки там температура тільки на 2-3 градуси просіла
-
x0taby4
Member
- Звідки: Ужгород
yupi
А чего ему не быть? По в стоке/бусте веселее чем не к, а гнать не все хотят/умеют.
А чего ему не быть? По в стоке/бусте веселее чем не к, а гнать не все хотят/умеют.
-
oversteve
Member
- Звідки: Ukraine
yupi
невелика різниця на користь 12600к в софті, якому вистачає ядер 12600к
більш відчутна різниця на користь 13500 у софті, який може задіяти усі його ядра
на рахунок 760/660 чіпсету - тут, як трохи вище написали, якщо не має бажання гнати, то цілком ок, якщо мама з адекватним живленням
але як виявилося там і даунвольт зробити не вийде, так що треба це також враховувати і адекватне охолодження підбирати
так само і на 690/790 цілком можна засунути обидва, то вже більше питання до того, чи є бажання бавитися з розгоном
невелика різниця на користь 12600к в софті, якому вистачає ядер 12600к
більш відчутна різниця на користь 13500 у софті, який може задіяти усі його ядра
на рахунок 760/660 чіпсету - тут, як трохи вище написали, якщо не має бажання гнати, то цілком ок, якщо мама з адекватним живленням
але як виявилося там і даунвольт зробити не вийде, так що треба це також враховувати і адекватне охолодження підбирати
так само і на 690/790 цілком можна засунути обидва, то вже більше питання до того, чи є бажання бавитися з розгоном
-
Timedemo
Member
- Звідки: Ненька Украина
Для ігр 12600к краще, трішки. Для роботи 13500 цікавішийyupi: ↑ 24.02.2023 11:54 А вообще есть смысл в 12600к на б660? Или действительно лучше 13500?
А а види брать 690, то тогда уже лучше что из этих двух?
Відправлено через 1 хвилину 32 секунди:
Добре потратьте час, та перевірте, що в стоці немає 160вт.oversteve: ↑ 24.02.2023 11:41 Timedemo
Тоді треба усі мами на 660-760 чіпсеті в мусорку викинути![]()
то проц не дає скинути напругу нижче якогось порогу і врубає автотротлінг на е-ядрах, виходить, що сам інтел так задумав і це цілком "стокова" ситуація без задирання живлення![]()
так що і 12600к, і 13600к спокійно вилазять за вказані інтелом ліміти на цілком "стокових" налаштуваннях як би вам того не хотілося визнавати
-
feniks_tm
Member
- Звідки: Луцьк
Розкошелитись (читати як притащити дешевше з-за кордону) на 13600К і Z6(7)90yupi: ↑ 24.02.2023 11:54 А вообще есть смысл в 12600к на б660? Или действительно лучше 13500?
А а види брать 690, то тогда уже лучше что из этих двух?
-
oversteve
Member
- Звідки: Ukraine
ну добре, 159 зараз, коли холодноTimedemo: ↑ 24.02.2023 16:13 Добре потратьте час, та перевірте, що в стоці немає 160вт.
- спойлер
-
yupi
Member
Зачем? Человек сидит на 9600к и ему хватает, просто хочет обновиться на 12-13, на мп и проц 20кfeniks_tm: ↑ 24.02.2023 16:13Розкошелитись на 13600К
-
feniks_tm
Member
- Звідки: Луцьк
Щоб не було сумнівів, що кращеyupi: ↑ 24.02.2023 17:01Зачем? Человек сидит на 9600к и ему хватает, просто хочет обновиться на 12-13, на мп и проц 20кfeniks_tm: ↑ 24.02.2023 16:13Розкошелитись на 13600К![]()
-
Timedemo
Member
- Звідки: Ненька Украина
класс. а можно тоже самое сбросить в дефолт плату, и HWINFO запустить, чтобы были видны выставленные лимиты. и чтобы все настрояки питания были в дефолте.oversteve: ↑ 24.02.2023 16:26ну добре, 159 зараз, коли холодноTimedemo: ↑ 24.02.2023 16:13 Добре потратьте час, та перевірте, що в стоці немає 160вт.![]()
- спойлер
- Untitled-11.jpg
-
feniks_tm
Member
- Звідки: Луцьк
В праймі SMALL FFT з AVX2 він десь так і має жерти в авто, можеш не мучати чоловіка. У мене на 12700KF було в Cinebench R23 - 130W, LinX - 155W, Prime95 - 165W. Прайм з реальним використанням взагалі нічого спільного не має. Найбільш реалістичний сценарій це якраз умовний Cinebench.Timedemo: ↑ 24.02.2023 17:26класс. а можно тоже самое сбросить в дефолт плату, и HWINFO запустить, чтобы были видны выставленные лимиты. и чтобы все настрояки питания были в дефолте.
-
oversteve
Member
- Звідки: Ukraine
на рахунок хвінфо без проблем, потім зроблю, на рахунок збросу - мені ліьньки потім курви для вентиляторів виставляти, там все в стоці, тільки CPU Lite Load скручений на 1 або 2, щоб мама навпаки не підвищувала напругу на проці при навантаженні, по дефолту там вище значення і відповідно вище напруга і ще трохи більше ВтTimedemo: ↑ 24.02.2023 17:26класс. а можно тоже самое сбросить в дефолт плату, и HWINFO запустить, чтобы были видны выставленные лимиты. и чтобы все настрояки питания были в дефолте.
-
Timedemo
Member
- Звідки: Ненька Украина
якщо це в стоці, мої співчування з гарною мат платою. але це не сток, по живленню не стокові налаштування.oversteve: ↑ 24.02.2023 16:26ну добре, 159 зараз, коли холодноTimedemo: ↑ 24.02.2023 16:13 Добре потратьте час, та перевірте, що в стоці немає 160вт.![]()
- спойлер
- Untitled-11.jpg
Відправлено через 1 хвилину 3 секунди:
зроблю підказку. в норм платах, є чудовий розділ, в якому можна зберегти профілі.oversteve: ↑ 24.02.2023 17:37на рахунок хвінфо без проблем, потім зроблю, на рахунок збросу - мені ліьньки потім курви для вентиляторів виставляти, там все в стоці, тільки CPU Lite Load скручений на 1 або 2, щоб мама навпаки не підвищувала напругу на проці при навантаженні, по дефолту там вище значення і відповідно вище напруга і ще трохи більше ВтTimedemo: ↑ 24.02.2023 17:26
класс. а можно тоже самое сбросить в дефолт плату, и HWINFO запустить, чтобы были видны выставленные лимиты. и чтобы все настрояки питания были в дефолте.
Відправлено через 3 хвилини 11 секунд:
в мене найбільше споживання було в лінх. без скиду частот. в праймі ще меньше навантаження. якщо ліміти розпустити, то 155 в лінх. але результати тіж самі, тож навіщо мені зайве споживання не стокове, яке не дає жодного профіту. а головне саме, навіщо мені споживання в лінх, якщо від нього толку рівно нуль. Проц займаєтся рендерами, архівами, кодуванням, і там вище 125вт. в стоці я не увляю як перевищити.
-
feniks_tm
Member
- Звідки: Луцьк
Значить не те запускаєш, пробни Small FFT.Timedemo: ↑ 24.02.2023 17:51 в праймі ще меньше навантаження
-
oversteve
Member
- Звідки: Ukraine
Timedemo
можете усім власникам 660-760 чіпсетів посвіпчувати
на рахунок 12600к я ніде не писав, що це навантаження при рендерингах, кодуваннях і т.п., я просто написав, що він в стоці може вигрібати більше, ніж заявлено, а ви не вірили, і з 13600к та сама ситуація, в праймі він ще більше може потягнути
і ще для прикладу ось відос з розгоном 12600к, де він на частотах близьких до 13600к вигрібає 240Вт+, а 13600к має +4 ядра, які ще жару навалять
можете усім власникам 660-760 чіпсетів посвіпчувати
на рахунок 12600к я ніде не писав, що це навантаження при рендерингах, кодуваннях і т.п., я просто написав, що він в стоці може вигрібати більше, ніж заявлено, а ви не вірили, і з 13600к та сама ситуація, в праймі він ще більше може потягнути
і ще для прикладу ось відос з розгоном 12600к, де він на частотах близьких до 13600к вигрібає 240Вт+, а 13600к має +4 ядра, які ще жару навалять
-
XXXshadyXXX
Member
- Звідки: Украина\Норвегия
Кринж вопрос: i7 5930k в разгоне до 4.5-4.6 + 4х канал 3200 либо Xeon e5 2667v4 + 4х канал 2400 для сингл игр в 60 кадров в фулл хд на условной RX 6600 ?)))
-
Melofon
Member
- Звідки: Николаев
XXXshadyXXX
Думаю 8 ядер бродвел хоть и на более низкой частоте будут лучше чем 6 разогнанных ядер Иви-бридж, кэша больше а некоторым играм +2 ядра дают нехилый прирост, ну и его просто на дольше хватит в перспективе.
Думаю 8 ядер бродвел хоть и на более низкой частоте будут лучше чем 6 разогнанных ядер Иви-бридж, кэша больше а некоторым играм +2 ядра дают нехилый прирост, ну и его просто на дольше хватит в перспективе.
-
XXXshadyXXX
Member
- Звідки: Украина\Норвегия
Melofon
Вот я ломаю голову, лежит доска asus x99-a и камень i7 5930k, а на алике за 1200грн можно взять 2667v4(ну и продать потом i7 за +- те же деньги). Вот и думаю...
Вот я ломаю голову, лежит доска asus x99-a и камень i7 5930k, а на алике за 1200грн можно взять 2667v4(ну и продать потом i7 за +- те же деньги). Вот и думаю...
-
Timedemo
Member
- Звідки: Ненька Украина
я привык скачать с ориг сайта, запустить как оно с коробки. а на молекулы разбирать времени нету.feniks_tm: ↑ 24.02.2023 17:54Значить не те запускаєш, пробни Small FFT.Timedemo: ↑ 24.02.2023 17:51 в праймі ще меньше навантаження
Відправлено через 1 хвилину 46 секунд:
я знаю як він може брать. в стоці він не може брать 160вт. ось що я точно знаю. а якщо налаштування для підняття споживання без сросту потужності проца, то це онанізм.oversteve: ↑ 24.02.2023 18:00 Timedemo
можете усім власникам 660-760 чіпсетів посвіпчувати![]()
на рахунок 12600к я ніде не писав, що це навантаження при рендерингах, кодуваннях і т.п., я просто написав, що він в стоці може вигрібати більше, ніж заявлено, а ви не вірили, і з 13600к та сама ситуація, в праймі він ще більше може потягнути![]()
і ще для прикладу ось відос з розгоном 12600к, де він на частотах близьких до 13600к вигрібає 240Вт+, а 13600к має +4 ядра, які ще жару навалять
-
feniks_tm
Member
- Звідки: Луцьк
Там при запуску з'являється віконце з варіантами стресс тестів, серед них є Smallest FFT, Small FFT, Large FFT і по дефолту там виставлено щось типу Blend All, яке спочатку дає навантаження схоже до R23 по споживанню. Small FFT дає максимальне навантаження серед всього переліку.Timedemo: ↑ 24.02.2023 20:27я привык скачать с ориг сайта, запустить как оно с коробки. а на молекулы разбирать времени нету.
-
Melofon
Member
- Звідки: Николаев
XXXshadyXXX
Я там немножко перепутал, 5930к это архетиктура хасвэл а не Иви-бридж, а чего не поискать уже сразу бродвэл на 10 ядер?, есть же 6950к с разблокированным множителем, там уже и разгон и +4 ядра, разница существенная ну или xeon аналогичный но без разгона, правда подороже выйдет.
Я там немножко перепутал, 5930к это архетиктура хасвэл а не Иви-бридж, а чего не поискать уже сразу бродвэл на 10 ядер?, есть же 6950к с разблокированным множителем, там уже и разгон и +4 ядра, разница существенная ну или xeon аналогичный но без разгона, правда подороже выйдет.
Востаннє редагувалось 24.02.2023 20:49 користувачем Melofon, всього редагувалось 1 раз.
