У відеокартах GeForce RTX 50‑ї серії тепер можна зустріти мікросхеми GDDR7 від Micron

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Afit
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Предлагаю обсудить У відеокартах GeForce RTX 50‑ї серії тепер можна зустріти мікросхеми GDDR7 від Micron

Список виробників збільшується, а дефіцит зростає :dontknow:
n+gibat[]r
Member
Аватар користувача
Звідки: Spain

Повідомлення

Afit: 27.02.2026 14:22 Предлагаю обсудить У відеокартах GeForce RTX 50‑ї серії тепер можна зустріти мікросхеми GDDR7 від Micron

Список виробників збільшується, а дефіцит зростає :dontknow:
Ну так картельный сговор же :)
Dragobes
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Супер! Хочу Super :)
yurius_r
Member

Повідомлення

Afit: 27.02.2026 14:22Список виробників збільшується, а дефіцит зростає :dontknow:
Як було 3 виробника так і залишилось. Може infineon підтягнеться чи nanya. Ну чі у cxmt дозволять купляти
Востаннє редагувалось 27.02.2026 15:46 користувачем yurius_r, всього редагувалось 1 раз.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Afit: 27.02.2026 14:22 Предлагаю обсудить У відеокартах GeForce RTX 50‑ї серії тепер можна зустріти мікросхеми GDDR7 від Micron

Список виробників збільшується, а дефіцит зростає :dontknow:
Як це працює з боку виробника.
Ситуація - істотно збільшується попит. Хай невеличкий запас потужностей поточного устаткування був. Він вже вибраний. Тобто більше виробних чисто фізично зробити не може.
Тут два шляхи.
1. Нарощувати потужності з метою більшої реалізації продукту з такою ж маржею. Це закупівля (а точніше замовлення наперед) нового обладнання, навчання персоналу, будівництво. Процес запуску додаткових потужностей. Це все дууже інертно, затратно, ризиковано.
І шлях номер 2. Підняти ціну до рівня збалансованості попиту/пропозіції. Це по суті поміняти цифри в ексель табличках.
Питання, що вибере виробник за умови однакого профіту від цих кроків? :gigi:
Або на прикладі працівника. Бос пропонує просто тобі підняти ставку або запропонує можливість більше працювати й більше отримувати. Ну хто захоче друге?
maxud_b
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Ray2000gt: 27.02.2026 15:42
І шлях номер 2. Підняти ціну до рівня збалансованості попиту/пропозіції. Це по суті поміняти цифри в ексель табличках.
Питання, що вибере виробник за умови однакого профіту від цих кроків?
Якщо не задовольниш попит а лише піднімеш ціну то с тебе відразу з'являться нові конкуренти - китай. Їм цікаво бо інвестиції відібються швидко, бо попит без збільшення виробництва нікуди не пропаде а з ним і висока ціна. Відтяпають гарну частину ринку, продепінгануть після насичення ринку і вишвирнуть зажравшихся олігополістів з ринку, як вийшло з Філіпсом, Шарпом, телевізорами Соні...
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Ray2000gt: 27.02.2026 15:42Тут два шляхи.
1. Нарощувати потужності з метою більшої реалізації продукту з такою ж маржею. Це закупівля (а точніше замовлення наперед) нового обладнання, навчання персоналу, будівництво. Процес запуску додаткових потужностей. Це все дууже інертно, затратно, ризиковано.
І шлях номер 2. Підняти ціну до рівня збалансованості попиту/пропозіції. Це по суті поміняти цифри в ексель табличках.
Питання, що вибере виробник за умови однакого профіту від цих кроків? :gigi:
В даному випадку вибрали 1+2. Хтось здивований?
mycolaevich
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

maxud_b: 27.02.2026 20:34 попит без збільшення виробництва нікуди не пропаде а з ним і висока ціна.
Я думаю в нинішній ситуації виробники пам'яті цього і бояться. Ніхто точно не знає скільки ще триватиме оте кругове др***во AI компаній, і яким буде попит коли воно закінчиться.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

maxud_b: 27.02.2026 20:34Якщо не задовольниш попит а лише піднімеш ціну то с тебе відразу з'являться нові конкуренти - китай. Їм цікаво бо інвестиції відібються швидко, бо попит без збільшення виробництва нікуди не пропаде а з ним і висока ціна. Відтяпають гарну частину ринку, продепінгануть після насичення ринку і вишвирнуть зажравшихся олігополістів з ринку, як вийшло з Філіпсом, Шарпом, телевізорами Соні...
Китай теж намагається лізти в ШІ.
Їм цікаво бо інвестиції відібються швидко, бо попит без збільшення виробництва нікуди не пропаде
Якщо ШІ бульбашка лопне чи сповільнить зростання (а вона не може рости незкінченно), ринок швидко наповниться - до буму на ринку був надлишок пам'яті.
Yurius
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

А я ще подумав який в біса Мікрон.

з.і. Асус дуал 5070 з розетки свіжа.
спойлер
Снимок экрана 2026-02-16 132852.png
MaKCuMyC
Member
Аватар користувача
Звідки: Сіверодонецьк

Повідомлення

yurius_r: 27.02.2026 15:31
Afit: 27.02.2026 14:22Список виробників збільшується, а дефіцит зростає :dontknow:
Може infineon підтягнеться чи nanya.
Оце у вас добрячий чорний англійський гумор.
yurius_r
Member

Повідомлення

MaKCuMyC
Якщо в якомусь вигляді DDR5 вже є у nenya, то чому ні? Подивися, що навіть Winbond щось там виробляє. Зараз дуже гарний час отримати інвестиції для розширення виробництва. Та й китайці як мінімум консьюмермькі модулі на своїх чіпах роблять
Відповісти