Вони непотрібні, і так 130гб/с на 2х каналах в інтелаdreikk91: ↑ 09.02.2026 18:55 Я би більше хотів побачити 4 канали пам'яті
Не говорячи вже що сокет прийдеться робити на ~2600 контактів
Вони непотрібні, і так 130гб/с на 2х каналах в інтелаdreikk91: ↑ 09.02.2026 18:55 Я би більше хотів побачити 4 канали пам'яті
Ну... так. Вони реально непогано бустанулись з АркамиInqizitor2022: ↑ 09.02.2026 20:10Это у интела встройка сейчас такая лютая?kabostebeztak: ↑ 09.02.2026 18:56 Круто, круто...АХАХАХАХАХАХАХА
- спойлер
до речі, ми не враховуємо ціну питання.
- спойлер
![]()
Офигеть рывок.
26w ? Не вірю!kabostebeztak: ↑ 09.02.2026 18:56Круто, круто...dreikk91: ↑ 09.02.2026 18:53
І це факт, який доводить нікчемність інтела. Але якщо говорити про більш сучасні моделі, то інтел все одно програє.АХАХАХАХАХАХАХА
- спойлер
до речі, ми не враховуємо ціну питання.
- спойлер
Без поняття.lw_007: ↑ 09.02.2026 22:2726w ? Не вірю!kabostebeztak: ↑ 09.02.2026 18:56
Круто, круто...АХАХАХАХАХАХАХА
- спойлер
до речі, ми не враховуємо ціну питання.
- спойлер
Може все ж 43w?
Е, аби б не перегрівалось. Решта не важливо. В моїй голові якщо ти сідаєш прям довго щось монтувати чи рендерити то це або від зарядки або на стаціонарному пк.lw_007: ↑ 09.02.2026 22:37 та я вже побачив звідки)
Просто пригадалось мені стосовно "надпродуктивних, кращих за х86" м4pro.
покопав інфу - по продуктивності і жору в ноутах виявилось +- в ногу в рендері. тільки втридорога
ну і жор там був щось під 80w здається
по цим м5 - notebookcheck вказують в cb2077 спроживання десь 43,в синтетиці десь 65.
пічка для 14" ноута
Так чіпсет якраз розширює базові можливості процесора. Ті самі лінії PCI. Ти пропонуєш можливості умовного X870 запхнути під кришку проца? Якого проца? Якщо не тільки топових рішень, а й усіх, то це значно підвищіть ціну на нього і бути бюджетним він ніяк не зможе. А так в тебе є вибір на якому чіпсеті збирати. Тим паче проблем саме з материнками, якщо їх не ковиряти самому зараз по мінімуму. Ні я, ні мої знайомі за останній час не стикались с проблемами материнок. У племінника комп на дохлому MSI B350 досі з 2017р працює. Вже на 8 ядерник переїхав. При цьому блок "славнозвісний" KSAS на 550ват.KimRomik: ↑ 09.02.2026 17:19так я і про що кажуAfit: ↑ 09.02.2026 15:47
Нащо? Так можна ще один чіп продатиА якщо серйозно, то як ти собі уявляєш костомізацію пк під себе? Я що маю переплачувати за X/Z чіпсетні функції, або навпаки не отримувати їх, якщо мені не потрібен потужний проц, але треба більше можливостей в іншому?
у AMD є щось подібне, точніше материнки без чіпсета, просто сокет
я вважаю що давно пора позбавлятись від чіпсету і дати можливість кастомізації через pcie інтерфейси (перед цим звісно збільшити їх в процесорах)
тому що материнки це як відяхи, достатньо відвалу чіпсета і вся материнка в мусорку, а враховуючи скільки вони зараз коштують особливо топові, то позбавлення від чіпсету більш як виправдане
От такого количества линий 5.0 чипсет сгорит к чертям. 690 и 790 с аплинком 4.0 х8 грелись как кипятильники под алюминиевыми пластинками и терможевачкой за пару центов. 890 вроде недалеко ушел от них.Inqizitor2022: ↑ 09.02.2026 16:05 Ну то есть какое-то дно опять, где нормальное количество линий 5.0? Интел, что происходит? Должно быть 48 линий 5.0 на чипсете как минимум, дабы на всё распределить. А 12 линий это непонятно вообще, это опять 1 х16 5.0 слот на плате, один х8 5.0 слот, один х4 5.0 для ссд, остальное - 4.0 слоты?! В топовом чипсете?
Ах да, В960 чипсет не позволяет гнать чип, но позволяет гнать память. Это как? Должен позволять и то и то гнать, иначе это Н960.
Це звiдки взято, що B860 дозволяв гнати процесор або по множнику або? по бцлк?Georgin: ↑ 09.02.2026 15:49При цьому B860 дозволяє розганяти процесор, а B960 - ні, тільки пам'ять.
Это где? Можно конкретику? H610 или какой чипсет, какой биос не дал настроить Андервольт?Intel74320ASuperFin+: ↑ 10.02.2026 08:05Даже элементарный андервольт недоступен на обрубках. Максимум можно турбобуст отключить в биосе и все.
На работе есть убогая машинка ой5 14500 Q670 Делл. Есть два стула - 5 ггц буст со 100 градусами или 2.6 ггц без буста с 70 градусами. Чем андерволтить и настраивать лимиты мощности, дядя? Весь биос перерыл.VladimirV: ↑ 10.02.2026 08:36 Відправлено через 19 хвилин 33 секунди:
Это где? Можно конкретику? H610 или какой чипсет, какой биос не дал настроить Андервольт?

Что предлагаешь делать? Брать Z плату под нее и зеленые планки 4800 МГц переставлятьVladimirV: ↑ 10.02.2026 08:51 Ну да жаловаться что вот такая НИШЕВАЯ для рабочих решений материнка не поддерживает андервольт это сильноЯ просто в шоке с хейтеров на этом форуме. очевидно, биос для нее на коленке делался.
- спойлер
Я тебе розчарую, друже. Я поставив 235Т в свою z890 для тесту, поки RAM долітала в основну серверну плату, і пункти по андервольту всеодно сховались. Мабуть перестраховуються, щоб не було нестабільностей при андервольті. Не впевнений за не-Т, бо не маю щоб перевірити. Може теж пропадають а може і ні. Всетаки Т - це найнижчий бінінг з найгіршим кремнієм. Але думаю не-Т можна було би по напругах ще трохи піджати, якби вони дозволили.Intel74320ASuperFin+: ↑ 10.02.2026 08:46Чем андерволтить и настраивать лимиты мощности, дядя? Весь биос перерыл.
та звісно, для чого чіпсет це ні для кого не секрет, він підключає в тому числі лан, має вбудовані сата/юсб контролери тощоAfit: ↑ 10.02.2026 03:38Так чіпсет якраз розширює базові можливості процесора. Ті самі лінії PCI. Ти пропонуєш можливості умовного X870 запхнути під кришку проца? Якого проца? Якщо не тільки топових рішень, а й усіх, то це значно підвищіть ціну на нього і бути бюджетним він ніяк не зможе. А так в тебе є вибір на якому чіпсеті збирати. Тим паче проблем саме з материнками, якщо їх не ковиряти самому зараз по мінімуму. Ні я, ні мої знайомі за останній час не стикались с проблемами материнок. У племінника комп на дохлому MSI B350 досі з 2017р працює. Вже на 8 ядерник переїхав. При цьому блок "славнозвісний" KSAS на 550ват.KimRomik: ↑ 09.02.2026 17:19 так я і про що кажу
у AMD є щось подібне, точніше материнки без чіпсета, просто сокет
я вважаю що давно пора позбавлятись від чіпсету і дати можливість кастомізації через pcie інтерфейси (перед цим звісно збільшити їх в процесорах)
тому що материнки це як відяхи, достатньо відвалу чіпсета і вся материнка в мусорку, а враховуючи скільки вони зараз коштують особливо топові, то позбавлення від чіпсету більш як виправданеПро таку річ як відвал чіпсету я взагалі не чув. Пам'ятаю чув про відвал на фуфіксах північного моста. Тоді було таке, але щоб південний від'їхав... Ну це треба радіатор зняти з нього і то не факт
А це суто від вендора залежить. На моїй Supermicro офсети не можна міняти але ліміти виставляти можна.Intel74320ASuperFin+: ↑ 10.02.2026 08:46лимиты мощности
Дружише, даже на самой убогой А620 есть андервольт. Как же у меня горит от синих. 14500-то неплохой камень, но без турбо превращается в овощ. С турбо начинает троттлить и греться в хлам от любой рабочей нагрузки. Вскрывать ПК нельзя. Была бы воля, поставил бы камень в самую дешманскую 690/790 плату с нормальным кулером.
SuperMicro на голову выше Dell, HP и прочей проприетарщины.alexeygalas: ↑ 10.02.2026 11:53 А це суто від вендора залежить. На моїй Supermicro офсети не можна міняти але ліміти виставляти можна.
Але проблема в тому, що ти не побачиш А620 в готових брендових ПК Dell/HP/Lenovo. Бо це плати споживчого сегменту. Якщо мова про самозбір - так. Тут інтел жлоблять андервольт мабуть через жадібність, хоча їх камені добре піддаються андервольту. АБО вендори плат. Або всі разомIntel74320ASuperFin+: ↑ 10.02.2026 12:10даже на самой убогой А620 есть андервольт
Это плохо, на a620 lightning есть PPT, EDC, TDC, минусовый офсет на ядра и температурный лимит, это с официально неразгоняемым 8500G, курвы нет, но для того что подрезать аппетиты в угоду сохранения заряда повербанка и низких температур достаточно и того что естьalexeygalas: ↑ 10.02.2026 12:12Тут інтел жлоблять андервольт мабуть через жадібність, хоча їх камені добре піддаються андервольту.