Impulse101
Firebrand
у вас крім грошей ще щось в очах є?
згідно даних аналітиків, тільки
- спойлер

1 GB gddr7 коштує 35 дол (див. стовтець про CPX, тобто 1100 доларів за 32 ГБ, і це при старих цінах. Можливо це при 4ГБ за чіп, думаю по 2 ГБ дешевше не 2, а в 3 рази, але все одно це 600 мінімум за 32 ГБ.
також чіп в 5090 це 750 мм2 на 4нм, тільки кристал коштує 300 доларів, а ще відбраковка, а ще розробка, тобто десь під 500-600 чистими
А ще добавте плату, живлення на 800 Вт і охолодження, рекламу, доставку, гарантійний сервіс і т.п.
Там Нвідія взагалі прибуток на мінімум.
Саме тому АМД відмовилась виробляти вже готовий розроблений 9080, в 2 рази сильніший чіп за 9070, теж на 512 біт і 32 Гбайт, і то він займав би <700мм2, а був би на рівні 5090. Все тому що дуууже дороге виробництво, мало прибутку, а Нвідія дуже багата і могла легко опустити ціну на 5090 так щоб 9080 була в збиток