Zotac попереджає про дефіцит відеокарт та підвищення цін на GeForce RTX 5090 і RTX 5060

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

іди вчи оце клоун - https://uk.wikipedia.org/wiki/Глобальна ... _2008_року

Відправлено через 1 хвилину 4 секунди:
kairo: 28.01.2026 14:53До чого тут 2000 та 2008? Ще Велику Депресію згадай. Якщо настане нова світова економічна криза, вже не до відеокарт буде.
до того що ти живеш в вигаданому світі. бо в реальному шматок текстоліту не коштує цієї ціни
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Hotspur: 28.01.2026 14:57до того що ти живеш в вигаданому світі. бо в реальному шматок текстоліту не коштує цієї ціни
Я, якраз живу в реальному і розумію, що вартість матеріалів != вартості виробу.

Так, що скільки відер з картами накупив у 2008-му? :laugh:
vmsolver
Member
Аватар користувача

Повідомлення

И действительно, почему мокрые поверхности блестят, загадка :rotate:
Не нужны нам ваши лучи (с)

Даже если в каких-то сценах разница с растером не большая, это не проблема лучей, а проблема сцены, просто у неё недостаточно выразительных способностей для этого, лучам нечего там показывать. В виде крайности это как выключить свет и ныть что лучи ничего не меняют.

В играх есть разные сцены и ситуации, и каждый раз ходить и замечать, что вот здесь или там лучи не особо нужны, это всего лишь стадия торга ))
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

vmsolver: 28.01.2026 15:05 И действительно, почему мокрые поверхности блестят, загадка :rotate:
Не нужны нам ваши лучи (с)

Даже если в каких-то сценах разница с растером не большая, это не проблема лучей, а проблема сцены, просто у неё недостаточно выразительных способностей для этого, лучам нечего там показывать. В виде крайности это как выключить свет и ныть что лучи ничего не меняют.

В играх есть разные сцены и ситуации, и каждый раз ходить и замечать, что вот здесь или там лучи не особо нужны, это всего лишь стадия торга ))
Кожен сам голосує своїм гаманцем.

Я спеціально взяв 9070 замість 5070 чи 5070 ті. Бо отак я хочу. Мене не парить наява РТ, хоча і на 9070 майже усюди продуктивність РТ абсолютно достатня.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kairo: 28.01.2026 15:01Я, якраз живу в реальному і розумію, що вартість матеріалів != вартості виробу.

Так, що скільки відер з картами накупив у 2008-му?
і ти також іди повчи Кейнса

Відправлено через 1 хвилину 45 секунд:
kairo: 28.01.2026 15:01Так, що скільки відер з картами накупив у 2008-му?

За даними сайту Hotline, який відстежує ціни в українських магазинах, середня вартість відеокарти MSI GeForce RTX 3080 Ti з початку 2022 року впала на 37%, ASUS TUF-RX6800XT – на 26%. Найпотужніша модель на ринку, RTX 3090 Ti, подешевшала із 107 тис грн до 70 тис грн. Подешевшання торкнулося й старих популярних моделей. Середня ціна на GeForce GTX 1060 з початку 2022 року впала на 44%, GTX 1650 – на 39%, RTX 2060 – на 33%. https://epravda.com.ua/publications/2022/10/05/692248/
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Hotspur: 28.01.2026 15:13і ти також іди повчи Кейнса
В мене економічна освіта. Кумедно слухати повчання від людини, яка вірить, що ціна товару має дорівнювати вартості матеріалів.

Так до чого ти приплів 2000 та 2008? Карти сильно подешевшали тоді? До чого цей коментар? Просто, щоб щось ляпнути?
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hotspur: 28.01.2026 14:57іди вчи оце клоун - https://uk.wikipedia.org/wiki/Глобальна ... _2008_року
вчи не вчи, а 3090 за 200 баксів так ніхто і не віддає досі :( :weep:

хоча ні, ось знайшов трошечки дорожче варіант як раз для тебе:

https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/msi- ... ZL3ww.html

ну, ти поторгуйся, мав би за 200 віддати :lol:


я тобі більше скажу, я влітку, коли ціни на нові відеокарти були реально притомні, а не те шо зараз, продав свою 3080ті, яку я купив влітку 2021, за 500 баксів:
спойлер
Зображення
але це все ліричний відступ. повернемось до важливих питань.

так і шо, які прогнози на цей раз від пана експерта?

ок, уявімо, що лопається бульбашка. скільки коштуватимуть старші відеокарти нвідіа (ті які дивом не згорять, звичайно)?
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Hotspur: 28.01.2026 15:15За даними сайту Hotline, який відстежує ціни в українських магазинах, середня вартість відеокарти
Середня вартість по Хотлайн, це середнє між цінами Розетки, сіровозів та ФОП Васян із гарантією в три дні. :facepalm:
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kairo: 28.01.2026 15:22В мене економічна освіта
куплена за 2 кабанчика очевидно

Відправлено через 1 хвилину 2 секунди:
kairo: 28.01.2026 15:22Кумедно слухати повчання від людини, яка вірить, що ціна товару має дорівнювати вартості матеріалів.
кумедно від "економіста" слухати про вартість товару під час неадекватності ринку

Відправлено через 36 секунд:
kairo: 28.01.2026 15:22Так до чого ти приплів 2000 та 2008?
це показує наскільки буває неадекватна ціна. ти ж не в курсі просто

Відправлено через 1 хвилину 40 секунд:
kairo: 28.01.2026 15:22До чого цей коментар?
"Ринки можуть залишатися ірраціональними довше, ніж ви збережете свою платоспроможність" (с) Дж. Мейнард Кейнс.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Hotspur: 28.01.2026 15:32куплена за 2 кабанчика очевидно
Пішла чергова потужна аналітика.
це показує наскільки буває неадекватна ціна. ти ж не в курсі просто
Так що там по 2000 та 2008му? Скільки відер з картами натарив? Досі чекаю відповіді!
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kairo: 28.01.2026 15:36Пішла чергова потужна аналітика.
звичайно

Відправлено через 36 секунд:
kairo: 28.01.2026 15:22Просто, щоб щось ляпнути?
"Ринки можуть залишатися ірраціональними довше, ніж ви збережете свою платоспроможність" (с) Дж. Мейнард Кейнс.

Що таке ? Прочитати не виходить? Економічна освіта не допомагає ?
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Hotspur: 28.01.2026 15:41Що таке ? Прочитати не виходить? Економічна освіта не допомагає ?
До чого твій коментар про 2000 та 2008, стосовно того, що я іронічно написав, що люди чекають, коли зможуть купувати карти відрами на вагу бо "бульбашка лопне"? Якщо настане чергова економічна криза, як в 2000 чи 2008, їм усім буде не до відеокарт. Ти просто ляпнув аби ляпнути.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kairo: 28.01.2026 15:45Якщо настане чергова економічна криза, як в 2000 чи 2008, їм усім буде не до відеокарт. Ти просто ляпнув аби ляпнути.
на відміну від тебе я розумію оце

Відправлено через 21 секунду:
kairo: 28.01.2026 15:45Якщо настане чергова економічна криза, як в 2000 чи 2008, їм усім буде не до відеокарт
ось це я розумію
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Hotspur: 28.01.2026 15:53на відміну від тебе я розумію оце
ось це я розумію
Якесь спілкування із людиною, яка знаходиться в інтелектуальному штопорі. Whatever...
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 28.01.2026 14:27 древнюча
480 обходить 3060
В этот бред никто не поверит. 480 может быть быстрее 3060 только из-за какой-то ошибки в конкретной системе.
Геральт: 28.01.2026 14:27то ASUS ROG Matrix 5090 800Вт.
На воздухе. Была бы на воде и не будь у меня к тому моменту уже обновлена видяха я бы взял. 800 ват в корпус дуть желания нет
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

erkins007
А в
5600XT, яка швидше за 3080
повірить? З пробудженням :D
Была бы
Так я про що? Компроміс: менше ват в корпусі, але й менше кадрів на екрані.
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hotspur: 28.01.2026 14:57шматок текстоліту не коштує цієї ціни
Ага, а бумага на которой нарисована циферка 500 и значок евро по себестоимости тоже явно не 500 евро)

Отправлено спустя 2 минуты 35 секунд:
Геральт: 28.01.2026 17:445600XT, яка швидше за 3080
1400ф, дальше можно и не смотреть в принципе. Уникальную ситуацию можно найти любую, даже где gt9800 будет быстрее rtx5090. Общую реальность это не поменяет.

Отправлено спустя 1 минуту 50 секунд:
Геральт: 28.01.2026 17:44Компроміс: менше ват в корпусі, але й менше кадрів на екрані.
Вот только в случае с 5070ти/9700хт первая ещё и жрет меньше. А в случае с 5090 там разница с 600/800 ват аж в 7%. Было бы хотябы на 15 это было бы оправдано
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

erkins007: 28.01.2026 17:55 Общую реальность это не поменяет.
Звичайно. І реальність наступна: зелений драйвер жере більше проца, ніж червоний. І чим слабший проц/більше навантаження, тим сильніше це помітно.
Он, маєш, 7600, досить свіжий проц.
спойлер
Вот только в случае с 5070ти/9700хт первая ещё и жрет меньше. А в случае с 5090 там разница с 600/800 ват аж в 7%. Было бы хотябы на 15 это было бы оправдано
Ну це ти собі якісь критерії придумав, 15, 20... По факту, там найкраща швидкодія. Ціною жору, так. Але якщо мова про потужність, то тільки вона. Всі решта - про економію (в твому випадку ватів)
Enjthesilence
Member
Аватар користувача

Повідомлення

erkins007: 28.01.2026 17:55 1400ф, дальше можно и не смотреть в принципе. Уникальную ситуацию можно найти любую, даже где gt9800 будет быстрее rtx5090. Общую реальность это не поменяет.
та там вже 7600ф + 5080 нормальна збірка, збалансована) зараз він дійде до фізікса 32бітного, покаже як твою 5090 рачки ставлять B-)
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 28.01.2026 18:15Он, маєш, 7600, досить свіжий проц.
Самим не смешно? там 1% разницы в загрузке проца.

Но я не удивлен видео - у HU то драйверы амд производительность чуть ли не вполовину увеличивают, а потом весь инет с них угорает, то длсс 15% добавляет. Ребята пытаются отрабатывать упалченые бабосы, но получается пока не очень
Enjthesilence: 28.01.2026 18:25зараз він дійде до фізікса 32бітного, покаже як твою 5090 рачки ставлять
Это будет проблематично) Во первых трансляцию 32-64 в 50 серии вернули програмно, а во вторых у амд физикса вообще отродясь не было
Відповісти