Intel підбила фінансові підсумки минулого кварталу: $13,7 млрд виторгу та $600 млн чистих збитків

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

waryag: 23.01.2026 23:55
dead_rat: 23.01.2026 15:09Треба було купувати НВ, коли АМД купувала АТІ
Нвідіа не продавалась. Начебто, був момент, коли Хуанг був згодний на злиття з АМД при умові, що йому дадуть керівництво.
Взагалі-то АМД могла купити НВ замість АТІ.

І що значить не продавалась? На біржі торгуються акції, береш і купуєш, лише антимонопольщики можуть заборонити
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

dead_rat: 24.01.2026 00:10 І що значить не продавалась? На біржі торгуються акції, береш і купуєш, лише антимонопольщики можуть заборонити
Це якщо достатній об'єм акцій торгується, і то, є нюанси.
vmsolver
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dead_rat: 24.01.2026 00:10Взагалі-то АМД могла купити НВ замість АТІ.
Хотела купить, но Хуанг был согласен на продажу только если он станет СЕО АМД, ему отказали и АМД купила ATI.
Да, будет чертовски забавно, если НВ купит интел. Но вряд это так просто, даже если есть деньги.
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

Бесконечных 10 лет я вижу как эксперты хоронят интел/биткоин/сша/доллары/запад/россию/китай. Но что-то воз и ныне там.

Отправлено спустя 57 секунд:
Единственно рад за амд и их процы. Это реально интересно в последние годы, особенно эпики :super:
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Це коли отримав гроші за продаж товару, але по результату вийшло менше ніж вклав. Припустим, зробити віник коштує 20 грн, а продаєш по 15.
Afit
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

daesz: 24.01.2026 08:51
Це коли отримав гроші за продаж товару, але по результату вийшло менше ніж вклав. Припустим, зробити віник коштує 20 грн, а продаєш по 15.
А чому це не можна назвати просто збитком :dontknow:
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Afit: 24.01.2026 13:53
daesz: 24.01.2026 08:51
Це коли отримав гроші за продаж товару, але по результату вийшло менше ніж вклав. Припустим, зробити віник коштує 20 грн, а продаєш по 15.
А чому це не можна назвати просто збитком :dontknow:
Я трохи покрутив значення в голові і не зміг пояснити самому собі різниці між збитком та чистим збитком, мб другий не включає якийсь вид витрат (амортизація обладнання, витрати на забезпечення виробництва по типу е/е чи газу/тепла в приміщенні взимку, ну чи банально витрати на RnD). А мб цей термін застосовується, коли є більше одного виду прибутків (у випадку інтела сервери, домашні юзери і ТД) і деякі сегменти приносять прибутки, в той час як інші збиткові, а в кінцевому результаті - в сумі всіх разом виходить тільки збиток :shuffle:
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

Почитав таке:
Intel only manages to shrink losses in latest earnings— $300 million deficit comes despite more than $20 billion in outside investment from Nvidia and friends
Цього року Інтел вторгував, тобто продав продуктів на суму приблизно тих же $53мільярдів, що і попереднього. І в них приблизно такі ж видатки як і минулого року, коли в них було $18.8 мільярдів збитків за рік.
спойлер
Screenshot 2026-01-27 015811.png
То чому минулого року в них був річний збиток $18.8млдр, а цього тільки $300млн? Через інвестиції уряду $8.9млрд, нвідії $5млрд, софтбанку $2млрд, silver lake $4.5млрд. Але вони не просто так скинулись. Уряд США ці мільярди заплатив за 9.9% акцій Інтел, Silver Lake купив 51% дочірньої компанії Altera, Nvidia теж купила акції, як і Softbank.
Тобто по-суті близьконульові збитки за рік були досягнуті за рахунок грошових вливань через продаж частини компанії на $20.4млрд, а не реальними продажами продуктів. Отакі історії. Вони це робили і в інші роки, наприклад, продали 49% заводу в Ірландії за $11млрд в 2024 році. А що буде в 26, 27 роках? Інтел ж не може вічно продавати сам себе, треба продавати проци і заробляти на них :think:
Stamb
Member

Повідомлення

nochnik89: 24.01.2026 08:36 Бесконечных 10 лет я вижу как эксперты хоронят интел/биткоин/сша/доллары/запад/россию/китай. Но что-то воз и ныне там.

Отправлено спустя 57 секунд:
Единственно рад за амд и их процы. Это реально интересно в последние годы, особенно эпики :super:
Це хіба що місцеві експерди, або пропагандисти різних мастей :lol:
А так люди погоду на завтра не дуже то можуть зпрогнозувати
Відповісти