Презентація ноутбуків з ARM-платформою NVIDIA відбудеться в найближчі місяці

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
tornadox
Member
Аватар користувача
Звідки: мені знати що ти не дивак?

Повідомлення

yuriy_dd
yuriy_dd: 20.01.2026 16:44у Qualcomm сильно більше досвіду
а те що конкуренція загострюється це вже дуже добре
і АМД скоро, і Інтел змушений буде також
надіюсь і МТК
сильно більше то наскільки? в попугаях сайнбенча скільки?
Nvidia була лідером створення високопродуктивних рішень, але останнім часом сфокусувалися на GPU та NVLink.
Qualcomm завжди орієнтування на масовий сегмент, загалом краще ніж стоковий Cortex, але не більше. Та і графіка в них бере коріння від AMD.
Що Intel, що АМД володіють архітектурними ліцензіями АРМ що вже дозволяє їм розробляти кастомні SoC, питання економічне. Крім того що АМД і що Інтел максимально нарощують продуктивність і обробку графіки.
Polyaan: 20.01.2026 18:22Это что, теперь Нгридия оптимизирует арм под игры?
Ну є Switch 1 та 2. Нінтендо може хіба оптимізувати продажі і перевипустити якусь стару гру з новою графікою.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Polyaan
а що там оптимізувати? в основному ігри створені на декількох ігрових двіжках.
вже давно середовища програмування компілюють код що на x86, що на ARM.
обновив бібліотеку проців і компілюй ігрові двіжки скільки влізе
згадайте Nintendo Switch, найпопулярнішу портативну ігорову приставку - в нього 4 ядра A53, перші 64 бітні ядра ARM.
Так на ньому відьмак 3 і маса Windows x86 ігор напряму літало в 720p, тобто були скомпільовані відразу для ARM, без емуляції
і графіка була від Nvidia
А зарашні ядра ARM швидші мінімум в 10 раз
Tiufin
Member

Повідомлення

yariksom: 20.01.2026 13:29
dead_rat: 20.01.2026 10:49Всі скандуємо разом!!

Ююю-РА!
Його не буде, це тема не про х86 і не про відеокарти дискретні де він постійно пасеться.
У темах типу цієї він тихо спостерігає та нічого не пише - як той чувак у кутку із мему :D :
https://a.pinatafarm.com/499x480/cbb5dc ... -party.jpg

А щодо теми - дуже дивно - в них наче всі виробничі лінії забиті ші прискорювачами. А тут споживацький продукт. Чи це буде черговий бумажний реліз?
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

ronemun: 20.01.2026 22:03Так на ньому відьмак 3 і маса Windows x86 ігор напряму літало в 720p
Головне - не пригадувати, що "літало" - це вкрай оптимістичний опис ситуації
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

waryag: 20.01.2026 22:39
ronemun: 20.01.2026 22:03Так на ньому відьмак 3 і маса Windows x86 ігор напряму літало в 720p
Головне - не пригадувати, що "літало" - це вкрай оптимістичний опис ситуації
Ага, від 20 до 30 фпс :up:
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

waryag
dead_rat
ви чомусь забуваєте вказати що там:
1. графіка була 256 ядер geforce 900 серії, максимум 1 ГГц, в реалі явно меньше адже тоді графіка їла б до 25 Вт, тоді як теплопакет спільний для проца і відяхи - максимум 15 Вт, середній 10Вт. Порівняйте на компі Geforce 980 мав 2048 ядер@1200, 165Вт, а 980Ті - 2800ядер, 250Вт
2. ядрo A57 по IPC це десь рівня перших Core i, 1500 очок в Geekbench4 singlecore, на 2.0 ГГц це десь Core2@2,5, що дуже слабо на момент виходу 2015 рік.
Тоді як сучасні ядра ARM v9.2 в однопотоці по швидкості в Cinebench і Geekbench на рівні топових ядер x86@5,5ГГц, + споживають меньше просто через нижчу частоту, займають 1.5-2 мм2, їх легко можна хоч 12 запхати для початку, кешу можна хоч відро - це зараз просто, а головне - купляй ліцензію і друкуй ті ядра хоч трильйон штук, наприклад мінічіплети на 3-4нм, а чіпсет/кеш L3 додатково на копійчаному 6нм
dext
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

ronemun: 21.01.2026 00:19а головне - купляй ліцензію і друкуй ті ядра хоч трильйон штук, наприклад мінічіплети на 3-4нм, а чіпсет/кеш ....
Так і роблять виробники усіляких 20-доларових SoC для android tv box наприклад.
Але проблема подібних виробів - вони не підтримуються штатними ядрами саме через довільні/нестандарні конфігурації ядер / шин / періферії / бутлодерів та іншого. Доля таких присторїв приблизно однакова: на смітник або olx через 2-3 роки після припинення виробництва/продажів/підтримки.
Окрема хвороба - драйвери gpu, wifi, bt
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

ronemun: 21.01.2026 00:19ви чомусь забуваєте вказати що там:
1. графіка була 256 ядер geforce 900 серії, максимум 1 ГГц, в реалі явно меньше адже тоді графіка їла б до 25 Вт, тоді як теплопакет спільний для проца і відяхи - максимум 15 Вт, середній 10Вт. Порівняйте на компі Geforce 980 мав 2048 ядер@1200, 165Вт, а 980Ті - 2800ядер, 250Вт
2. ядрo A57 по IPC це десь рівня перших Core i, 1500 очок в Geekbench4 singlecore, на 2.0 ГГц це десь Core2@2,5, що дуже слабо на момент виходу 2015 рік.
Так і ти, коли пишеш про "відьмак 3 і масу Windows x86 ігор", якось забуваєш, що великої мультиплатформи на свіч було портовано дуже мало, незважаючи на величезні продажі консолей і базу гравців.
А СДПР - це одна з дуже небагатьох студій, що дуже сильно заморачується по технологічності своїх ігор, активно співпрацює з нвідіа і т.д., і т.п.
Тоді як сучасні ядра ARM v9.2 в однопотоці по швидкості в Cinebench і Geekbench на рівні топових ядер x86@5,5ГГц, + споживають меньше просто через нижчу частоту, займають 1.5-2 мм2, їх легко можна хоч 12 запхати для початку, кешу можна хоч відро - це зараз просто, а головне - купляй ліцензію і друкуй ті ядра хоч трильйон штук, наприклад мінічіплети на 3-4нм, а чіпсет/кеш L3 додатково на копійчаному 6нм
Я нагадаю, що і для х86 найефективнішим варіантом для набивання балів в синтетиці були максимально спрощені е-ядра з мінімальним кешем.
Але реальні задачі то не синтетика, тому вкладають транзисторний бюджет в великі складні ядра і великий кеш.

Також - запхати можна багато чого, з реальними задачами складніше.
І поясни мені, чому цей "копійчаний" АРМ в реальних ноутах коштує дорожче за "оверпрайс" х86 моделі, ще й суттєво поступається по реальному функціоналу? :spy:
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

dext
1. графіку дає навіть Нвідія, в гіршому випадку Adreno від Qualcomm чи щось від самої ARM - всі ці речі вже ідеально працюють у Vulkan, на якому в Лінуксі все літає навіть на старих відяхах. Vulkan піщов дуууже далеко відносно 15 року, це видно по тому що Steam зробив консоль х86 на Linux+Vulkan, і вже повним ходом готує на ARM
2. ARM платформа вже давно не китайський "сам пан склепав", вона дуууже сильно розвинута для десктопів, і серверів. У вас чи мало знань в цьому чи що, але за останні 5 років пішов цілий бум стандартизацій всіх шин/інтерконектів/IPядер і т.п., навіть на рівні заліза не те що софта. Великим хмарам і їх постачальникам надоїло платити за кожну нову фічу масу бабла, вони тепер самі все купляють і відразу всім відкривають - навіть Nvidia відкрила для всіх NVlink, і це прямо підтримали Intel/AMD і всі інші. Світ змінився - зараз х86 це лише 2 копійчаних розробника, а ARM проци виробляють кантори в 20+ раз більші по капіталізації. Як 2 таких малих гравця можуть щось рулити в світі? + просто проци взагалі відійшли на другий план, зараз головне AI, а Хуанг пророкує що проц це вже рудимент який мало що може в еру AI.

waryag
1. це проц 15 року, консолька взагалі дитяча порівняно з десктопом і ARM х64 там була в зачатковому стані. За 11 років пройшли феноменальні зміни, пора розкрити очі. Додайте до цього появу AI + маштабування яке в рази зменшує вимоги до потужної графіки, особливо для малих екранів і високих fps де в реалі просто неможливо замітити недоліки очима
2. про яку синтетику мова, уточнюйте? ігри порівняно з синтетикою (Cinebench і т.п) взагалі не задача для проца. ВИ хоча б реальними даними з досліджень і тестів оперуйте. Саме тому іграм і потрібен великий кеш L3 що потужні ядра ігровий код переварюють за мить і впираються в повільну память, навіть 2 канали ddr5@9000 з загнутими таймінгами. Середній IPC (кількість операцій виконаних ядром) самих вимогливих ігрових двіжків близько 1, тобто ядро типу Zen5 використовується лише на 15-20%, тоді як синтетика має IPC 3-5, ядро і кеш L2 відносно завантажені на 2/3. Навіть 7zip і то знаачно більше грузить планувальник і інші модулі ядра, хоча використовує лише цілочисельні блоки. Єдине що іграм тре з ядер це частота для маскимально швидкого відгуку, а далі всі блоки курять збоку через повільну підкачку даних.
Щодо складних потужних ядер то результати однопотоку синтетики якраз показують в реалі що ARM давно не те нещастя що раніше - сучасні Orion від Qualcomm по IPC явно перевищують Zen5 і LionCove, i навіть просто ядра ARM v9.2 x925 по вуха хватить
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Khmelnytskyi

Повідомлення

ronemun: 21.01.2026 14:57Vulkan піщов дуууже далеко відносно 15 року, це видно по тому що Steam зробив консоль х86 на Linux+Vulkan
Не тому. На Linux є лише OpenGL. DirectX немає, бо це чисто віндові історії. Тому тут якби вибору немає як розвивати Vulkan, який по суті є OpenGL v5+
yuriy_dd
Member

Повідомлення

tornadox: 20.01.2026 18:40Qualcomm завжди орієнтування на масовий сегмент
ви гарантуєте що вони зараз нічого для серверів не роблять?
tornadox: 20.01.2026 18:40Що Intel, що АМД володіють архітектурними ліцензіями АРМ що вже дозволяє їм розробляти кастомні SoC
а ви думаєте на що їм натякає Майкрософт приділяючи значно більше часу Windows on ARM?
waryag: 21.01.2026 08:40 Я нагадаю, що і для х86 найефективнішим варіантом для набивання балів в синтетиці були максимально спрощені е-ядра з мінімальним кешем.
це для багатопотоку
а що може відповісти х86 в одно-потоці проти М5?
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

yuriy_dd: 21.01.2026 15:26це для багатопотоку
а що може відповісти х86 в одно-потоці проти М5?
Хочеш поговорити про однопоточну продуктивність в контексті ігор? :popcorn:
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

yuriy_dd: 21.01.2026 15:26а що може відповісти х86 в одно-потоці проти М5?
відповість - "потримай мое пиво" )
новий М5 з 10 ядрами не може обігнати навіть дворічного 8-ми ядерного Ryzen 7700, мовчимо вже про більш нові процесори.
пруф:
https://openbenchmarking.org/test/pts/compress-7zip
https://openbenchmarking.org/result/260 ... OMPRESS746

94753mips M5 vs 110660mips +/- 7258 Ryzen 7700
yuriy_dd
Member

Повідомлення

waryag: 21.01.2026 15:35 Хочеш поговорити про однопоточну продуктивність в контексті ігор? :popcorn:
а що для ігор - не важливий одно-потік? може досить позоритись?

Відправлено через 3 хвилини 47 секунд:
artko: 21.01.2026 15:41новий М5 з 10 ядрами не може обігнати навіть дворічного 8-ми ядерного Ryzen 7700
абсолютно може бути
але вказувати потрібно чесно - 4 Р ядра + 6 Е 10 потоків - проти 8 Р + НТ 16 потоків
ну і споживання систем десь 40 Вт проти 110 Вт

але якщо все одно на ядра та споживання - то 9950Х - буде ще швидшим, а Threadripper - ще швидшим
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

yuriy_dd: 21.01.2026 15:46а що для ігор - не важливий одно-потік? може досить позоритись?
Важливий. І що там показує епл? 30, інколи 60 фпс в обмеженому списку тайтлів? :lol:
yuriy_dd
Member

Повідомлення

waryag: 21.01.2026 16:05Важливий. І що там показує епл? 30, інколи 60 фпс в обмеженому списку тайтлів?
це все на інтегрованій ВК, давайте порівняємо з іншими процами з інтегрованою ВК - так ж буде чесно?
заодно і щоб порівняти споживання, і роботу від батареї
повністю однакові умови для тестування
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

yuriy_dd: 21.01.2026 16:10
waryag: 21.01.2026 16:05Важливий. І що там показує епл? 30, інколи 60 фпс в обмеженому списку тайтлів?
це все на інтегрованій ВК, давайте порівняємо з іншими процами з інтегрованою ВК - так ж буде чесно?
заодно і щоб порівняти споживання, і роботу від батареї
повністю однакові умови для тестування
Ненависний тобою райзен 395 натягне в будь якій грі твій м5 як сову на глобус, і це без дискретки. Але ж тобі не вистачає знань і вмінь це визнати.

Відправлено через 5 хвилин 56 секунд:
M5 macbook pro
спойлер
https://www.3dmark.com/search?_ga=2.115 ... xCpuClock=
Ryzen 395 hx radeon 8060s
спойлер
https://www.3dmark.com/search?_ga=2.115 ... xCpuClock=
tornadox
Member
Аватар користувача
Звідки: мені знати що ти не дивак?

Повідомлення

yuriy_dd: 21.01.2026 15:26 ви гарантуєте що вони зараз нічого для серверів не роблять?
Плитку класти може і сусід Вася, набагато важливіше питання чи він це робить якісно.
https://www.overclockers.ua/ua/news/qua ... a-centers/
yuriy_dd: 21.01.2026 15:26 а ви думаєте на що їм натякає Майкрософт приділяючи значно більше часу Windows on ARM?
Microsoft портували свою ОС на всі відомі архітектури x86, x64, MIPS, Alpha, IA32, IA64, PowerPC.
Що з того вистрелило? Microsoft навіть свій дистрибутив лінукса підтримує.
Не соромно як викладачу писати про "натяки" коли мова йде про великий бізнес?
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

yuriy_dd: 21.01.2026 16:10це все на інтегрованій ВК, давайте порівняємо з іншими процами з інтегрованою ВК - так ж буде чесно?
Для маку це буде не чесно, а боляче.
заодно і щоб порівняти споживання, і роботу від батареї
повністю однакові умови для тестування
Навіщо?
Обмеження епл - проблеми епл.
Відповісти