Рекордне зростання цін: в Європі оперативна пам’ять подорожчала більш ніж у чотири рази

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
QFlash
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

Питання в енергії. Де взяти? AI то не AI то лушпак, алгоритми і всьо. Ніколи, ніколи АІ не буде працювати на транзисторах.

Відправлено через 7 хвилин 4 секунди:
AI програма воно не вміє нічого. То шо розробляють зараз то дурдом.
Для повноцінної роботи АІ в даному часі жодна технологія не підходить.
Zakarul
Member

Повідомлення

мир сошел с ума. Скоро бабки на скамейках будут обсуждать ии. Как в свое время было с майнингом. А потом все это рухнет и забудется.
Очередная игрушка для привлечения внимания.
Все заказчики так же с ума посходили. А как нам в нашу работу запихнуть ии? :lol: :lol: Он же дает денях!!!!!! B-) :lol: :gigi:
QFlash
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

Zakarul: 16.01.2026 19:09мир сошел с ума.
The world has gone crazy.
Так!
В даному часі.

Відправлено через 2 хвилини 35 секунд:
Проте майбутнє кожної секунди змінюється.

Відправлено через 5 хвилин 59 секунд:
принцип невизначеності
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Підвищення ціни на сбірку ПК на 300 грошей, це ввже катастрофа?
Enjthesilence
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Vpupkin: 16.01.2026 20:19 Підвищення ціни на сбірку ПК на 300 грошей, це ввже катастрофа?
якщо мова про український долар - тоді звісно
maksim2020
Member
Аватар користувача
Звідки: Sunshine State

Повідомлення

До речі, що таке Fine-Tuning and RLHF, які задекларовані на сайті scale ai - це ручний тюнінг ЛЛМ-ок. RLHF - reinforcement learning from human feedback. Тобто чєл (цей Ванг) в натурі посадив індусів клікати котиків на картинках (умовно, але все ж таки). Власне, не існує іншого способу зацензурувати модель, бо набір цифр не знає що добре, а що погане.

В книжці AI Engineering by Chip Huyen (усі AI-перці її рекомендують) цей процес описаний дуже детально.
Востаннє редагувалось 16.01.2026 21:05 користувачем maksim2020, всього редагувалось 1 раз.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

vmsolver: 16.01.2026 18:22В целом, картина маслом, идиоты с триллионами строят инфраструктуру, а гении без миллионов говорят, что всё они делают не правильно.
Це все вже проходили рівно сто років тому. Тоді мамкині інвестори з трильйонами теж масово накачували тогочасні техноконтори без бізнес-планів, а потім неменш масово виходили у вікно. І самі штати довели до стану напіврозпаду, що врятувала тільки друга світова і товарні замовлення з європів на тисячі тон золота і доступ до колоній.
От тільки зараз таке не проканає бо в європах більше немає золота, і колоній теж немає.
vmsolver
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 16.01.2026 21:04 Це все вже проходили рівно сто років тому. Тоді мамкині інвестори з трильйонами теж масово накачували тогочасні техноконтори без бізнес-планів, а потім неменш масово виходили у вікно. І самі штати довели до стану напіврозпаду, що врятувала тільки друга світова і товарні замовлення з європів на тисячі тон золота і доступ до колоній.
От тільки зараз таке не проканає бо в європах більше немає золота, і колоній теж немає.
Слушай, ну серьёзно, как будто с таксистом заговорил об экономике и мне тут же на ассоциациях выдали про великую депрессию )) Остановись. Из-за ИИ не будет никакой депрессии, она будет по другими причинам, не такая уже и великая, да и депрессию будут назвать рецессией, как уже много раз было, ибо на фондовом рынке когда-то будет сильная коррекция. А в окно выходят и не дожидаясь великой депрессии, вон не так давно так было при коррекции биткоина (тогда знатно насобирали ликвидаций на овер 10 ярдов, самая большая ликвидация евер).

Если что, такие вещи научились заливать деньгами, как видишь рынок растёт после коррекций, а не сидит в боковиках по десять лет.
harito
Member
Аватар користувача
Звідки: ХАРКІВ

Повідомлення

Что самое интересное , в Харькове в Элмире выгребли всю память ддр5 32гб 6200 и 6400 (одной планкой) по 18 000-19000 гривен . Осталась только 5600 по 15 700 гривен. А вы говорите ни кто не берёт. А вот и новая цена подъехала на комплект ддр 5 2x32 гб . :laugh: :lol: Правда она CL26 и 1,45, а вот комплекты CL32 и 1,4 всё ещё держатся на уровне 33 000-35 000 гривен .
Снимок экрана 2026-01-16 212237.png
Это уже дно или ещё будет дно ?!! :gigi:
Востаннє редагувалось 16.01.2026 21:40 користувачем harito, всього редагувалось 2 разів.
BravoLA
Member

Повідомлення

Zakarul: 16.01.2026 19:09 мир сошел с ума. Скоро бабки на скамейках будут обсуждать ии. Как в свое время было с майнингом. А потом все это рухнет и забудется.
Очередная игрушка для привлечения внимания.
Все заказчики так же с ума посходили. А как нам в нашу работу запихнуть ии? :lol: :lol: Он же дает денях!!!!!! B-) :lol: :gigi:
Это нужно военке и гос. для слежки. А ни первые не вторые для себя деньги не считают. Поэтому не забудется.
Вот потом, это может во чтото и выльется как интернет.
Inquisitor
Member
Звідки: Винница

Повідомлення

Nasalot: 16.01.2026 16:24
Tiufin: 16.01.2026 16:14
Як ви одне з іншим зв'язали? Щоб користуватись ші, не потрібен потужний комп. Основній масі людей він лише для іграшок потрібен.
Дуже просто: на чому вони будуть, умовно кажучи, "гратись"? Дивіться п.2 - все здорожчає, якщо тенденція збережеться. І хто купить комп по ціні "Тесли"? А якщо не купить - то куди вони свої заводи/продукцію подінуть? Мова саме про це - економічні закони рано чи пізно спрацюють і ситуація вирівняється.
Які ж ви наївні... Ви ще думаєте, що люди, як споживачі комусь цікаві? Іх в саму останню чергу цікавить, кому вони будуть що продавати і чи будуть взагалі. Ті, що керують поточними процесами, вже списали шкіряних мавп-шкт як непотріб. Як же ж люди звикли мислити категоріями, які їм... звичні, гг...
Tiufin
Member

Повідомлення

Inquisitor: 16.01.2026 23:57
Nasalot: 16.01.2026 16:24

Дуже просто: на чому вони будуть, умовно кажучи, "гратись"? Дивіться п.2 - все здорожчає, якщо тенденція збережеться. І хто купить комп по ціні "Тесли"? А якщо не купить - то куди вони свої заводи/продукцію подінуть? Мова саме про це - економічні закони рано чи пізно спрацюють і ситуація вирівняється.
Які ж ви наївні... Ви ще думаєте, що люди, як споживачі комусь цікаві? Іх в саму останню чергу цікавить, кому вони будуть що продавати і чи будуть взагалі. Ті, що керують поточними процесами, вже списали шкіряних мавп-шкт як непотріб. Як же ж люди звикли мислити категоріями, які їм... звичні, гг...
А ну, давай, розкажи нам дурням чергову кулсторі про всесвітню змову :horror:
LordTornado
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

Что-то вспомнилась история, как в Киеве в своей Ламборджини застрелился мамкин биткойн инвестор и основатель школы криптотрейдинга... Зарабатывал сотни тысяч баксов, всех учил как правильно инвестировать, а потом хлоп - и потерял все свои деньги и остался должен 40 млн баксов серьёзным людям...
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

harito: 16.01.2026 21:25 Что самое интересное , в Харькове в Элмире выгребли всю память ддр5 32гб 6200 и 6400 (одной планкой) по 18 000-19000 гривен . Осталась только 5600 по 15 700 гривен. А вы говорите ни кто не берёт. А вот и новая цена подъехала на комплект ддр 5 2x32 гб . :laugh: :lol: Правда она CL26 и 1,45, а вот комплекты CL32 и 1,4 всё ещё держатся на уровне 33 000-35 000 гривен . Это уже дно или ещё будет дно ?!! :gigi:
тримаю пари що їх викупили сборщики ПК для наступного перепродажу
VirusikZloy
Member

Повідомлення

Развели срач на 7 страниц по теме 2 человека напасало … вот вам делать нефиг :lol:
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

VirusikZloy: 17.01.2026 08:09 Развели срач на 7 страниц по теме 2 человека напасало … вот вам делать нефиг :lol:
По темі нема чого писати. Ну здорожчала бюджетні збірка на 300, а просунута на 700 баксів. Як правильно вказав хтось з комрадів, кому реально треба - куплять.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

dead_rat: 17.01.2026 08:16
VirusikZloy: 17.01.2026 08:09 Развели срач на 7 страниц по теме 2 человека напасало … вот вам делать нефиг :lol:
По темі нема чого писати. Ну здорожчала бюджетні збірка на 300, а просунута на 700 баксів. Як правильно вказав хтось з комрадів, кому реально треба - куплять.
Наверное ближе к 1000-1500 по продвинутой.
На одной памяти, плюс 700 баксов, если с нормальными задержками.
Вот, например:
F5-6000J2836G32GX2-TR5G

С 15кгрн до 50кгрн.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Cirax
Та то якесь дороге, я бачу 32 гіга по 400 баксів. Звичайно таймінги не такі красиві.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

dead_rat: 17.01.2026 08:53 Cirax
Та то якесь дороге, я бачу 32 гіга по 400 баксів. Звичайно таймінги не такі красиві.
Так я ж комплект на 64ГБ скинул, с латенси 28.
Вот и дорого.

Всё равно, рост колоссальный.
Те 32 гига за 400, наверное 150 стоили недавно.
XAMCTBO
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Tiufin: 16.01.2026 18:53 До речі, щодо свідомості - кілька місяців тому antropic провели експеримент із досить моторошним результатом. Вони підключили ШІ до своєї внутрішньої переписки та там навмисно вели розмови, що планують відключити ШІ. В результаті ші з'ясувало, що один із членів команди ніби-то зраджує своїй дружині, та почав його шантажувати, щоб він не відключав той ші.

В іншому моделюванні ситуації, інженер, який мав відключити ШІ, потрапив у серверній у якусь ситуацію, яка загрожувала його життю (перегрів повітря та нестача косню). І ШІ відключив автоматичний виклик рятувальників - щоб той інженер загинув, та не відключив ШІ.
Upd: хоча в цьому моделюванні ситуація була трохи запутаніша, бо по легенді ші своїм існуванням мав захищати інтереси США, а у серверну пробрався чужинець, який хотів вимкнути ші та перенастроїти на захист інтересів іншої сторони. Тож, виходить, там ші не лише себе захищав.
https://www.anthropic.com/research/agentic-misalignment
Пан пересказав одну з серій ''Хроніки Сари Конор'', де один з ШІ кокнув когось з обслуги, вимкнувши кліматичну систему, бо були перебої із живленням і він його економив.
Відповісти