Вибір роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Gold_Star
Member

Повідомлення

crumd: 22.05.2025 22:25Но ТП-Линк использует бимформинг для увеличения wifi покрытия.
При всій повазі, але це наче стандартна штука ще з Wi-Fi AC wave2. І вона не для "збільшення покриття", а для зміни діафрагми направленості сигналу.
crumd: 22.05.2025 22:25Поэтому у роутеров ТП-Линк 4, 6, 8 антенн. В отличие от 2 антенн у всех роутеров Кинетик.
Дводіапазонні антени ставлять не тільки в кінетіках :) Це як казати що банки для мешу взагалі антен не мають (в KN-3911 їх взагалі 5).
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

crumd: 22.05.2025 22:25 бимформинг для увеличения wifi покрытия. Поэтому у роутеров ТП-Линк 4, 6, 8 антенн. В отличие от 2 антенн у всех роутеров Кинетик.
Моя Ubiquiti U7 PRO дивиться на тебе як на лайно :laugh:
pelia
Member
Аватар користувача

Повідомлення

crumd: 22.05.2025 22:25
Gold_Star: Ось так зазвичай і радили, типу "ну візьми два-три кінетіка в меш на трьохкімнатну квартиру"
Так продаваны Кинетика и сейчас это советуют. Ведь надо делать продажи.
Это политика Кинетика - делать роутеры со слабым покрытием wifi чтобы клиент покупал несколько штук для меш/ТД.
Есть региональные ограничения на мощность излучения. Поэтому мощность излучения роутеров ТП-Линк и Кинетик одинаковая в одном регионе. Но ТП-Линк использует бимформинг для увеличения wifi покрытия. Поэтому у роутеров ТП-Линк 4, 6, 8 антенн. В отличие от 2 антенн у всех роутеров Кинетик.
Напевно саме тому арчер с80 з чотирма красивими антенками ніфіга не б'є далі чим hap ac lite, у котрого взагалі антенок немає і потужність передавача менша :rotate:
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: local

Повідомлення

tablestikus
Ну ви зрівняли... :laugh:
SashkoS
Member
Звідки: Харків

Повідомлення

Щось скучно в темі підкину дровишок.
Технологія beamforming у віфі це така сама маркетингова фішка, як і меш. Багато красивих слів і немає інформації про суть. Я в інституті вивчав антени, і для мене начебто як «формування променя в антенній системі» все зрозуміло, як це працює, але виявляється, у маркетологів усе інакше, вони запатентували технологію beamforming, тому в неї є деякі особливості роботи. Потім радіоінженерам від Рукуса довелося патентувати технологію beamflex, яка більше підходить під термін «формування променя».
Повертаємося до beamforming. Суть цієї технології полягає в тому, що вимикається МІМО і всі канали (просторові потоки) починають передавати одну й ту саму інформацію, як у стандартах B і G. Тобто сигнал посилюється, але за рахунок чого - за рахунок зниження швидкості передачі. Так надбавка є (до 3дБ при 2-х антенах на частоту), але вона настільки мізерна, що не варто на неї розраховувати. Для довідки, переміщення телефону при інтерференції, в межах 15 см, призводить до зміни рівня сигналу в діапазоні майже 10 дБ.
strang
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SashkoS
ну вот вроде на практике проверяли (можно пропустить до 7-й минуты)
AlexKuzovkov
Member

Повідомлення

SashkoS: 23.05.2025 09:45 Щось скучно в темі підкину дровишок.
Технологія beamforming у віфі це така сама маркетингова фішка, як і меш. Багато красивих слів і немає інформації про суть. Я в інституті вивчав антени, і для мене начебто як «формування променя в антенній системі» все зрозуміло, як це працює, але виявляється, у маркетологів усе інакше, вони запатентували технологію beamforming, тому в неї є деякі особливості роботи. Потім радіоінженерам від Рукуса довелося патентувати технологію beamflex, яка більше підходить під термін «формування променя».
Повертаємося до beamforming. Суть цієї технології полягає в тому, що вимикається МІМО і всі канали (просторові потоки) починають передавати одну й ту саму інформацію, як у стандартах B і G. Тобто сигнал посилюється, але за рахунок чого - за рахунок зниження швидкості передачі. Так надбавка є (до 3дБ при 2-х антенах на частоту), але вона настільки мізерна, що не варто на неї розраховувати. Для довідки, переміщення телефону при інтерференції, в межах 15 см, призводить до зміни рівня сигналу в діапазоні майже 10 дБ.
Тссс.. Бо зараз тплінк ще почне OFDMA вихвалятися. :)
Ra1n
Member
Аватар користувача
Звідки: Харкiв

Повідомлення

crumd: 22.05.2025 22:25 ...
Это политика Кинетика - делать роутеры со слабым покрытием wifi чтобы клиент покупал несколько штук для меш/ТД.
Есть региональные ограничения на мощность излучения. Поэтому мощность излучения роутеров ТП-Линк и Кинетик одинаковая в одном регионе. Но ТП-Линк использует бимформинг для увеличения wifi покрытия. Поэтому у роутеров ТП-Линк 4, 6, 8 антенн. В отличие от 2 антенн у всех роутеров Кинетик.
Як йому це вдається, кожен день із розумним виглядом пороти нову дичину :laugh:
Нема бажання вихваляти Кінетик, але з антенами та радіо загалом там усе гаразд, на відміну від дешевих китайців.
Політика Tp-link - роками продовжувати тулити свій галімий OneMesh, коли вже увесь світ навчився у mesh з k/v, easymesh...
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Ekz0rcyst: 23.05.2025 07:13 tablestikus
Ну ви зрівняли... :laugh:
Та купив оце якусь фігню круглу без антен - сиджу страждаю, мрію в снах про туполінк :gigi:
Valdey377
Member

Повідомлення

crumd: 22.05.2025 22:25
Gold_Star: Ось так зазвичай і радили, типу "ну візьми два-три кінетіка в меш на трьохкімнатну квартиру"
Так продаваны Кинетика и сейчас это советуют. Ведь надо делать продажи.
Это политика Кинетика - делать роутеры со слабым покрытием wifi чтобы клиент покупал несколько штук для меш/ТД.
Есть региональные ограничения на мощность излучения. Поэтому мощность излучения роутеров ТП-Линк и Кинетик одинаковая в одном регионе. Но ТП-Линк использует бимформинг для увеличения wifi покрытия. Поэтому у роутеров ТП-Линк 4, 6, 8 антенн. В отличие от 2 антенн у всех роутеров Кинетик.
Забавно, а как же с теми кинетиками у которых больше двух антенн? Или то не Кинетики? а ещё бывают внутренние антенны. ну допустим, там можно ещё спорить какие лучше, но это другая тема,и я тебя огорчу колличество антенн это не про дальность, это про стабильность этого покрытия, вот например Асус AX 59 нет ни одной внешней антены, а по факту их там пять или четыре уже точно не помню, точно так же в микротах некоторых, да ещё есть модели у других производителей, ну как то так
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

neo89skynet
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

AFU_power
Це база!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :beer:
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Ra1n: 23.05.2025 11:53
crumd: 22.05.2025 22:25 ...
Это политика Кинетика - делать роутеры со слабым покрытием wifi чтобы клиент покупал несколько штук для меш/ТД.
Есть региональные ограничения на мощность излучения. Поэтому мощность излучения роутеров ТП-Линк и Кинетик одинаковая в одном регионе. Но ТП-Линк использует бимформинг для увеличения wifi покрытия. Поэтому у роутеров ТП-Линк 4, 6, 8 антенн. В отличие от 2 антенн у всех роутеров Кинетик.
Як йому це вдається, кожен день із розумним виглядом пороти нову дичину :laugh:
Нема бажання вихваляти Кінетик, але з антенами та радіо загалом там усе гаразд, на відміну від дешевих китайців.
Політика Tp-link - роками продовжувати тулити свій галімий OneMesh, коли вже увесь світ навчився у mesh з k/v, easymesh...
Та то меньшая из проблем )) если бы они не кидали поддержку железок выпуская новую с индексом V уже хрен с ним выдумывайте свои маркетинговые фишки )) так не те же - каждый год в новостях очередной ботнет на роутерах TP Link выплывает )) я уже не вспоминаю ситуацию со сливом информации третьим лицам роутера без ведома пользователя
:)
Gold_Star
Member

Повідомлення

Христина Соловій навалює :gigi:
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Gold_Star: 22.05.2025 11:29
strang: 22.05.2025 11:15|
| вертикальне (як я думав правильне, але мабуть шось не знаю)
|
Усе вірно. Головне ще не ставити в квартирі ось так:
\ᅠ ᅠ/
что то пропустил это.. вот так не надо ? :)
Вкладення
Screenshot_338.png
Screenshot_337.png
Gold_Star
Member

Повідомлення

vdemeshko: 23.05.2025 16:47
Gold_Star: 22.05.2025 11:29
Усе вірно. Головне ще не ставити в квартирі ось так:
\ᅠ ᅠ/
что то пропустил это.. вот так не надо ? :)
Типу того :)
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Gold_Star
от жеж эти микроты... непослушные :gigi: рисуют вот это у себя на слайдах и фото не правильно
Gold_Star
Member

Повідомлення

vdemeshko: 23.05.2025 16:52 Gold_Star
от жеж эти микроты... непослушные :gigi: рисуют вот это у себя на слайдах и фото не правильно
Ну в умовах багатоповерхового приміщення так можна ставити, але не прям усі антенки :gigi:
crumd
Member

Повідомлення

Valdey377: колличество антенн это не про дальность, это про стабильность этого покрытия
Так бимформинг - это стабильность на дальности. Зона wifi покрытия - это зона устойчивой связи. Клиенту рядом с роутером бимформинг не нужен.
vdemeshko: каждый год в новостях очередной ботнет на роутерах TP Link выплывает
Количество ботнетов на Микротиках в разы превышает количество ботнетов на ТП-Линках. При том что парк ТП-Линков превышает парк Микротиков в 300 раз.
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

crumd
да там все интересней.. в микротах то можно настроить его конфигурацию для того что бы повысить безопасность и обновить прошивку - а у ТП линка слово из 3 букв на заборе :) при определенной доли везения конечно может быть роутер TP Link с аппаратной начинкой, с поддержкой OpenWRT но так далеко не всегда бывает что есть возможность перехода.
Відповісти