Разгон памяти

Обсуждение оперативной памяти
Відповісти
Автор
Повідомлення
Федя Власюк
Junior

Повідомлення

Хто зможе допомогти розігнати ?FOCUS-GX-850
:G.Skill Trident Z Neo DIMM 2x16GB 3600MHz DDR4
Alvaro
Member
Звідки: Львов

Повідомлення

a_z_z_y: 17.08.2024 23:09Вашою помилкою при прибданні АМ4 було те що не розібравшись ви побігли за першим зустрічним самсумгом
Я десь тиждень чи півтори тоді в 17 році лазив по форумам та магазинам вибирав найкращий варіант памяті який був за адекватну ціну. Мені казали тільки чіпи самсунг брати під райзен 1600. Я кидав тут та на інші форуми все що знаходив та питав чи ще є варіанти. Це був найкращий з усіх . Тоді памяті на чіпах самсунг просто майже небуло у продажі. Це десь літо осінь було здаєтся. Там на ое що було ціни були неадекватно великі а на те що по нормальним просто небуло у продажі все закінчилося у всіх абсолютно. Тупо дзовнив повсюди кажуть товао закінчився, навіть не встигали змінити в магазинах в онлайн продажі статус. Тоді так розбтрали ту память як і відеокарти. Теж пояинали різко закінчуватись у другій половині 17 року. Я памятаю був тільки один інший варіант здаєтся кінгстон але в них тупо одна плашка була на 8 . Так що вибрав що було буквально в залишку.
a_z_z_y: 17.08.2024 23:09Оператива яка їхала 1.35, а потім схотіла більше не є надійною. Мабуть
вона ніколи не працювала стабільно на 1.35 вона з першого дня злітала на такій напрузі в хмп 3000 при навантаженнях. Майже весь час вона працювала або на авто 1.2в і низьких самих частотах, або на 1.35 хмп 2666. Це просто я зараз почав доколупуватись як її стабілізувати.
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

Alvaro: 18.08.2024 02:52
a_z_z_y: 17.08.2024 23:09Вашою помилкою при прибданні АМ4 було те що не розібравшись ви побігли за першим зустрічним самсумгом
Я десь тиждень чи півтори тоді в 17 році лазив по форумам та магазинам вибирав найкращий варіант памяті який був за адекватну ціну. Мені казали тільки чіпи самсунг брати під райзен 1600. Я кидав тут та на інші форуми все що знаходив та питав чи ще є варіанти. Це був найкращий з усіх . Тоді памяті на чіпах самсунг просто майже небуло у продажі. Це десь літо осінь було здаєтся. Там на ое що було ціни були неадекватно великі а на те що по нормальним просто небуло у продажі все закінчилося у всіх абсолютно. Тупо дзовнив повсюди кажуть товао закінчився, навіть не встигали змінити в магазинах в онлайн продажі статус. Тоді так розбтрали ту память як і відеокарти. Теж пояинали різко закінчуватись у другій половині 17 року. Я памятаю був тільки один інший варіант здаєтся кінгстон але в них тупо одна плашка була на 8 . Так що вибрав що було буквально в залишку.
Я теж пам'ятаю добре той період. Але нюанс був той що оглядачі тестували на плашках самсунг б-дай (топові чіпи ддр4 по сьогодні), які якраз більш менш їхали з коробки.
Тому і пошла звідти байка - "брати чіпи самсунг". А що тих чіпів багато різних, якось більшість прогледіли, або брали самсунги подешевше :gigi:
Другу тоді замовив Corsair Vengeance 3200 16-18-18-36 (такі самі як з якогось огляду), але не розібрався що бувають різні ревізії цих плашек. Отримав під капотом якісь Hynix. Але через піврочку після релізу АМ4 біоси допиляли і виставивши ХМР оператива запрацювала без питань. Що теж було дуже непогано :up:
ASTON
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

Взяв таку пам'ять.
Була гарна ціна на неї.
За рекордами вже гнатися не хочу, не ті часи витрачати купу грошей на залізо.
Запустив поки XMP профіль на стокових налаштуваннях. 3600 cl 16-19-19-19-39.
Чи можна якось трохи таймінги знизити? Що тоді виставити?
Бо спробував 16-16-16-16-36. Вторинні навіть не чіпав. Все одно не завелося навіть 1,39В і SOC 1.05.
спойлер
RAM4.JPG
UPD Чогось SOC автоматично виставило високий якийсь.
спойлер
DRAM.JPG
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

ASTON: 22.08.2024 22:30 Взяв таку пам'ять.
Була гарна ціна на неї.
За рекордами вже гнатися не хочу, не ті часи витрачати купу грошей на залізо.
Запустив поки XMP профіль на стокових налаштуваннях. 3600 cl 16-19-19-19-39.
Чи можна якось трохи таймінги знизити? Що тоді виставити?
DRAM Calculator для Hynic CJR ;)
ASTON
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

a_z_z_y
Дякую.
А PCB revision який виставляти? Бо не знаю що це
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

ASTON: 22.08.2024 22:48 А PCB revision який виставляти? Бо не знаю що це
Отут про це є:
Мини-гайд по основным нововведениям DRAM Calculator for Ryzen 1.7.1.
ASTON
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

В цілому майже не женеться - трохи знизив вторинні таймінги. Тож працює майже в стоку 3600 cl16-16-19-19-39
Тож фіг з ними з рекордами, мабуть немає сенсу взагалі.
Але виявилось що коли запущені кілька програм робочих, chrome та ігра вже жере 17-18Гб.
Тож завтик з 16Гб вже був.
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

ASTON: 23.08.2024 17:24 В цілому майже не женеться - трохи знизив вторинні таймінги. Тож працює майже в стоку 3600 cl16-16-19-19-39
Тож фіг з ними з рекордами, мабуть немає сенсу взагалі.
А ви всі таймінги вводили?
Проженіть ларку в 720р при ХМР і з розгоном, побачите що різниця є. На крайняк хоча б аіду.
ASTON
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

Та ні, я не всі вводив.
Воно щось взагалі помирає, як не приймає хоч один.
Доводиться кнопку жмакать.
Награвся в розгін із Flare X.
Зараз поки і так задовільнюся.
Не хотілося купляти пам'ять для розгонів вдвічі дорожчу.
Не ті часи.
На різницю в доплату до оверклок-пам'яті можна вже майже половину нового монітору купити )))
ASTON
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

спойлер
RAM.JPG
Є якийсь сенс щось піджати спробувати, чи в принципі основні якщо не земншувати, то нічого особливо не дасть приросту?
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

ASTON: 26.08.2024 12:42 Є якийсь сенс щось піджати спробувати, чи в принципі основні якщо не земншувати, то нічого особливо не дасть приросту?
RAS=36
FAW=16 (дуже сильно в ігорях впливає)
RRDS/RRDL=4/6 (або 6/9)
WTRS/WTRL=4/12
WR=12
RTP=8
Таймінги по черзі пробуйте.

vSoC я б поставив 1.05 хочаб. А то у вас може бути не стабільно через занижений вольтаж.
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

ASTON: 26.08.2024 12:42Є якийсь сенс щось піджати спробувати
Та поле непахане
RRD-FAW 4-6-16 чи 6-6-24 буде
WTR треба перебирати
WTRs 3-5
WTRl 8-12
WR 12-16
RTP = WR/2
RDRDSD 4
WRWRSD 6
a_z_z_y: 26.08.2024 16:28FAW=16 (дуже сильно в ігорях впливає)
RRDS/RRDL=4/6 (або 6/9)
Нє, ну це потужно буде :super:
ASTON
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

Дякую за поради.
Змінив 39 на 36 і FAW на 16.
SoC стояв і стоїть 1,05В - просто чомусь показує 1,01В.
Наче латенсі покращилось навіть - вийшло із 60нс.

Було:
спойлер
5600 32Gb 63.3ns.JPG
Стало:
спойлер
5600 32Gb 59.9ns.JPG
AlexKuzovkov
Member

Повідомлення

Всім привіт.

Попала до мене GA-AB350M-DS3H V2 на 350 чипсеті. Проц 1600 із перших. Пам'ять на хуніксах а дай з ХМП на 3000 :)

Звісно ХМП не працює.

Налаштування напруг на цій МП це жесть якась. Але поборов. SOC 1.05 пам'ять 1.35

Але вишче ніж 2666 не бере ні як. На 2733 рази три перезавантажується і скидає біос.

От і питання хто винен? Проц, МП чи пам'ять? Як на мене - проц. Але може хтось колись таке ганяв.
user3409263
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Усім ку! Можете направити у правильне русло? Купив на Алі память Fury HyperX 2x8 Gb 1866 Mhz. Ледве запустив її у 2канальному, але тільки на 1600.
У БІОСі множник 9,33-1866 мать не стартує, якщо виставити множник 8 -1600 то стартує і працює у 2каналі. Напруга 1,5V. Питання-як добитися роботи на заявленій частоті 1866?
unclemax
Junior

Повідомлення

Доброго дня.
є CORSAIR Vengeance RGB RT 2x16GB DDR4 4600 C18. котра працює на 1,5V на своєму XMP профiлi на 4600.
Я правильно розумiю, що якщо це встановлено виробником, то нiчого погано вiд такої напруги не буде?
motherboard - ASUS ROG STRIX B550-E GAMING
комп стартував i на 1,48V(знижував по 0,005V i тестував), але потiм встановив софт corsair для вiдключення LED i стартує тiльки на 1,5V :facepalm:
l-m
Member

Повідомлення

unclemax: 16.09.2024 08:12 Я правильно розумiю, що якщо це встановлено виробником, то нiчого погано вiд такої напруги не буде?
Гарантійний термін має протягнути. А якщо ні, то це може бути навіть на краще — у нормального продавця через декілька років отримаєте кращий комплект вже DDR5 :)

До речі, що за процесор? Якщо не АПУ, то від 4600 користі може й не бути порівняно з гарно налаштованими 3800-4000.
unclemax
Junior

Повідомлення

AMD Ryzen 7 5700
Crosair пише: "All DRAM memory modules have a limited lifetime warranty" :)
Да я розумiю, що рiзниця маленька. Мiняв 2*8 заради бiльшого комфорту в autocad.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

unclemax

И зачем для 5700 обычного если это не 5700G частоты выше 3800? Оно же будет работать 1:2 и это явно хуже чем 1:1 FCLK:MCLK, только 5700G может 1:1 частоты выше 4000+ и то это сильно от материнки зависит, у вас она конечно хорошая но смысла мало а таких частотах для чиплетного проца.
Відповісти