Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
yurasic park
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

moto: 15.12.2023 13:30 Друзья всем привет. В общем обзавелся новым железом NZXT Kraken X73. Можете минусить но я не знаю как оно правильно должно работать, я имею ввиду помпу и вертушки (обороты и тд...), я всегда думал что вода это тихо , но что то оно тихо не работает , часть вертушек настроил вроде бы норм по оборотам , остальные чет не выходит , может я не туда их на материнке ткнул, что не получается регулировать обороты, в общем не знаю...
спойлер
Зображення
Що в самій мурзілці написано до NZXT та мамаки? Там все повинно бути написано в які порти карлосни і в який порт АІО.
moto
Member
Звідки: Харьков-Борисполь

Повідомлення

Да вроде бы все подключил правильно , из того что я понял шумят вертушки которые корпусные (4шт 1200+об), те что на радиаторе работают по 500об , помпа 1800об но я не знаю это много или мало
спойлер
Зображення
Отправлено спустя 1 час 16 минут 32 секунды:
вроде бы лучше стало , проблема в том что куча вентиляторов в корпусе , 1 вертушка 3пин, а остальные 4 пин , и был перепутан режим в биосе dc mode,pwm mode, все работало не пойми как... , каких вообще оборотов нужно добиваться на помпе, или 1800 это норм?
спойлер
Зображення
wow_w
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Я за звичай на помпу валю по максимуму, а якщо хочеш паритись, то тут все просто.
Помпа це швидкість прокачки води. Чим вода гарячіша тим швидше її треба прокачувати.
А вентилятори на радіаторі вже відповідають за швидкість відводу тепла із самої системи.
Якщо вода буде холодна, то сильно продувати радіатор не треба і навпаки чим гарячіша вода тим сильніше потрібно, щоб вентилятори продували радіатор і викидали тепло тобі в кімнату.
moto
Member
Звідки: Харьков-Борисполь

Повідомлення

wow_w: 15.12.2023 17:12 Я за звичай на помпу валю по максимуму, а якщо хочеш паритись, то тут все просто.
Помпа це швидкість прокачки води. Чим вода гарячіша тим швидше її треба прокачувати.
А вентилятори на радіаторі вже відповідають за швидкість відводу тепла із самої системи.
Якщо вода буде холодна, то сильно продувати радіатор не треба і навпаки чим гарячіша вода тим сильніше потрібно, щоб вентилятори продували радіатор і викидали тепло тобі в кімнату.
Если помпу на максимум, то ресурс ее жизни по итогу меньше будет по идее? Дякую за консультації , що стосовно викидали тепло в кімнату , то після того як я змінив корпус на NZXT H7 Flow RGB, раніше був zalman z11+,то зараз від нового корпуса прохолодою віє , продувається набагато ліпше попереднього, мені зимно від нього 😂
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

moto: 15.12.2023 18:25
wow_w: 15.12.2023 17:12 Я за звичай на помпу валю по максимуму, а якщо хочеш паритись, то тут все просто.
Помпа це швидкість прокачки води. Чим вода гарячіша тим швидше її треба прокачувати.
А вентилятори на радіаторі вже відповідають за швидкість відводу тепла із самої системи.
Якщо вода буде холодна, то сильно продувати радіатор не треба і навпаки чим гарячіша вода тим сильніше потрібно, щоб вентилятори продували радіатор і викидали тепло тобі в кімнату.
Если помпу на максимум, то ресурс ее жизни по итогу меньше будет по идее? Дякую за консультації , що стосовно викидали тепло в кімнату , то після того як я змінив корпус на NZXT H7 Flow RGB, раніше був zalman z11+,то зараз від нового корпуса прохолодою віє , продувається набагато ліпше попереднього, мені зимно від нього 😂
Та який ресурс, господи, в мене в акваріумі помпа нонстоп 15 років маслає, у водянці там точно така сама система - ротор на шпинделі в рідині крутиться, у вашого ПК рісурс раніше скінчиться ніж в тої помпи :)
strang
Member
Аватар користувача

Повідомлення

moto: 15.12.2023 18:25Если помпу на максимум, то ресурс ее жизни по итогу меньше будет по идее?
можу помилятись але наче як помпа масла не на самому мінімумі то трохи піднімається на осі і тертя зменшується. тоді менше знос і ресурс більше. але сам на максимум не ставлю бо гуде більше, а (в моєму контурі) виграшу мало..
nik1985
Member
Аватар користувача
Звідки: Золочів

Повідомлення

Доробляю свій довгострой, поки їдуть останні перехіднички помалу компоную і приміряю все до купи.
Все як давніше радили замінив тільки армор помпи і резервуар. Критичних помилок немає ?
Що простіше зробити з болтами кріплення вертушок? Зараз підклав по 2 шайби бо ламелі можна пробили як сильно затягнути?
Дякую!
спойлер
фото
изобра888888.jpg
moto
Member
Звідки: Харьков-Борисполь

Повідомлення

Всім дякую за поради, нібито налаштував все гаразд на цей час ,нехай працює сволота :beer:
aaleksandrenko
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

Хтось може підказати висоту пластикових стійок на arctic liquid freezer ii для ам4-5 сокету?
Бо є якісь, але чи інтел чи амд непонятно :(
На сайті арктік інфи немає про це, але вони там чорні, а в мене світлі.
висота їх 9.6мм
спойлер
am5.png
Gorvasrad
Member

Повідомлення

moto: 18.12.2023 22:52 Всім дякую за поради, нібито налаштував все гаразд на цей час ,нехай працює сволота :beer:
Що саме налаштовували? Також постало питання, чи налаштовувати оберти помпи? В біосі материнки Asus є профілі для AIO PUMP. Виставив silent, але зменшення обертів на помпі не побачив. Ставив інші профілі - на оберти не впливає.
moto
Member
Звідки: Харьков-Борисполь

Повідомлення

Gorvasrad Все вірно, налаштував в біосі помпу AIO PUMP режим silent, а також налаштував вентилятори в режим silent, ще я робив якусь самодіагностику вентиляторів в біосі, це коли материнка сама розкручує вентилятори на максимум і мінімум, і вона зчитує кожен параметр підключеного до неї вентилятора і розуміє як його крутити в залежності від ситуації.Також в мене є фірмова утиліта від виробника охолодження NZXT, то і там все виставив на silent, зараз все так і працює!

Отправлено спустя 14 минут 3 секунды:
Ось де є налаштування всіх вентиляторів в біосі Optimize All
спойлер
Зображення

А це де ще є налаштування обертів вентиляторів і помпи.
Зображення
Nikolayovich
Member

Повідомлення

Чем же отличаются модели Arctic Liquid Freezer II 360 A-RGB и Arctic Liquid Freezer II 360, кроме RGB и стоить их рассматривать, будет ощутима разница против моего D14?
l-m
Member

Повідомлення

Nikolayovich
Різні вентилятори, ті що A-RGB краще з акустичної точки зору.
Для 9600K суттєвої різниці може й не буде, більше сенсу для сучасних процесорів з більшою щільністю тепловиділення.
Nikolayovich
Member

Повідомлення

l-m
А на що ще можна див.?
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Nikolayovich: 14.01.2024 10:41 А на що ще можна див.?
Дивитися можно на все, питання в тому, що ви хочете отримати.
Haoss
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

всем привет, есть корпус CG560 и есть LT720. Сейчас спереди 3 вентиля, хочу их снять и переставить 2 вверх на вдув. Вопрос как спереди поставить водянку. Проц 14700kf, 3080 Gamerock 10gb, ddr4 3200 4*16 ram, b660-a pro ddr4.

1 - радиатор к корпусу внутри, как были вентиляторы и уже внутри (слева радиатора) на вдув 3 вентиля.
2 - либо 3 вентиля как были и на них повесить радиатор внутри слева, получается радиатор будет висеть чисто на вентиляторах.
3 - либо снаружи, радиатор к корпусу и спереди на вдув вентили, но тогда передняя крышка не закроется.
4 - либо менять корпус.

Прошу совета. Заранее спасибо.
0kie
Member

Повідомлення

Haoss
спойлер
:-/
Gorvasrad
Member

Повідомлення

Чи є сенс взяти вентилятори Noctua NF-F12 iPPC-3000 PWM на заміну комплектним у водянці Asus LC 360 II? Оберти у комплектних 800-2500 рпм і на мінімальних обертах я їх чую.
Deadpool
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Gorvasrad: 18.01.2024 17:56Чи є сенс взяти вентилятори Noctua NF-F12 iPPC-3000 PWM
хіба що у вас радіатор в сусідній кімнаті)
750 - 3000 об/хв. при тому що там шум ахтунг буде навіть на мінімалках)
Відповісти