Огляд і тестування бездротового маршрутизатора ASUS TUF Gaming AX6000

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

master: 29.05.2023 17:45 а скільки в вас пристроїв з підтримкою 2,5G ?
у мене 3.
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Ortyomko: 29.05.2023 17:37
taxi911: 29.05.2023 17:17 Коли будуть роутери full 2.5Gb?
ну це дорого. самий дешевий комутатор некерований 5к
Аааа хоча ви маєте рацію!
Ставимо умовний середняк - роутер який нас влаштовує, до нього додаємо 2.5Гб свіч вішаємо все на нього.... Яка швидкість буде між хостами свіча?
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

master
Кстати, у меня уже два устройства с LAN 2.5Gbit (два компа), вот бы и роутер их соединял на 2,5Gbit. :)
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Ortyomko: 29.05.2023 17:24 а нащо 2,5гбіт для WAN ?
відвіерто кажучи, прямо сьогодні я не чув ні про одного провайдера, навіть в Києві, який би надавав канал 2,5гбіт для WAN.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

master
В идеале - чтоб все порті в роутере были на 2,5Gbit, а там пусть клиент решает, что ему подсоединять - инет - 1, 10, 100, 1000 или 2500Мбит/c. Но внутри сети можно сделать уже и 2,5Gbit. Это как гигабитный роутер во времена повсеместного инета на 100Мбит/c.
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

master: 29.05.2023 17:50
Ortyomko: 29.05.2023 17:24 а нащо 2,5гбіт для WAN ?
відвіерто кажучи, прямо сьогодні я не чув ні про одного провайдера, навіть в Києві, який би надавав канал 2,5гбіт для WAN.
Мабуть на майбутнє, а так, можна ж перегазначити цей порт на лан і мати вже два порти 2.5, якщо веб морда це дозволяє.
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

taxi911: 29.05.2023 17:54
master: 29.05.2023 17:50
відвіерто кажучи, прямо сьогодні я не чув ні про одного провайдера, навіть в Києві, який би надавав канал 2,5гбіт для WAN.
Мабуть на майбутнє, а так, можна ж перегазначити цей порт на лан і мати вже два порти 2.5, якщо веб морда це дозволяє.
нажаль, не дозволяє.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

master: 29.05.2023 17:59
taxi911: 29.05.2023 17:54
Мабуть на майбутнє, а так, можна ж перегазначити цей порт на лан і мати вже два порти 2.5, якщо веб морда це дозволяє.
нажаль, не дозволяє.
тому і сенсу в тому WAN немає. на виході маємо тільки один юзабельний 2,5гбіт порт. і що з ним робити?

Отправлено спустя 42 секунды:
taxi911: 29.05.2023 17:49
Ortyomko: 29.05.2023 17:37

ну це дорого. самий дешевий комутатор некерований 5к
Аааа хоча ви маєте рацію!
Ставимо умовний середняк - роутер який нас влаштовує, до нього додаємо 2.5Гб свіч вішаємо все на нього.... Яка швидкість буде між хостами свіча?
2,5гбіт має бути. сам планую колись зробити такий апгрейд)
Mad Dog
Member

Повідомлення

taxi911: 29.05.2023 17:54
master: 29.05.2023 17:50
відвіерто кажучи, прямо сьогодні я не чув ні про одного провайдера, навіть в Києві, який би надавав канал 2,5гбіт для WAN.
Мабуть на майбутнє, а так, можна ж перегазначити цей порт на лан і мати вже два порти 2.5, якщо веб морда це дозволяє.
Так з одним 2,5 портом Асус не давав переналаштовувати з ван у лан... думаю і тут не буде такого функціоналу.
Чи в якихсь Асусах таки можна було так переналаштовувати?
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Avenger80: 29.05.2023 17:52 master
В идеале - чтоб все порті в роутере были на 2,5Gbit, а там пусть клиент решает, что ему подсоединять - инет - 1, 10, 100, 1000 или 2500Мбит/c. Но внутри сети можно сделать уже и 2,5Gbit. Это как гигабитный роутер во времена повсеместного инета на 100Мбит/c.
ну мені здається це те, що відрізняє Enterprise від SOHO.
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Ortyomko
Так роут між хостами на свічу не йде через сам роутер. Чи я помиляюсь?
Востаннє редагувалось 29.05.2023 18:08 користувачем taxi911, всього редагувалось 1 раз.
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Mad Dog: 29.05.2023 18:03
taxi911: 29.05.2023 17:54
Мабуть на майбутнє, а так, можна ж перегазначити цей порт на лан і мати вже два порти 2.5, якщо веб морда це дозволяє.
Так з одним 2,5 портом Асус не давав переналаштовувати з ван у лан... думаю і тут не буде такого функціоналу.
Чи в якихсь Асусах таки можна було так переналаштовувати?
можна, в ASUS RT-AXE7800, наприклад, така можливість є.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

taxi911: 29.05.2023 18:03 Ortyomko
Так роут між хостами на свічу не йде через сам роутер. Чи я помиляюсь?
я був впевненний що ні, але після вашого питання засумнівався, треба гуглити :shuffle:
Mad Dog
Member

Повідомлення

Ortyomko: 29.05.2023 18:02 тому і сенсу в тому WAN немає. на виході маємо тільки один юзабельний 2,5гбіт порт. і що з ним робити?
Мати доступ по вафлі до серверу/нас на швидкості більше гігабіта.
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Adamantium: 29.05.2023 17:35
Та то еще понты...

У Асуся пауканы уже были :gigi:
та облиште. в TPLink та Netgear те саме.
спойлер
Archer-AX90-Spotlight_2007_English-1_large_1595469604853c.jpg
B1_r8000p_32_tcm148-139330.jpg
Поки що лише ущербний microtik обходиться парою антен і це не заважає йому мати купу відданих фанатів

Відправлено через 3 хвилини 36 секунд:
bes: 29.05.2023 17:39 я даже не знаю на что рассчитывает асус? что кто то начинается хваленых отзывов и пойдет купит этот оверпрайс ?
а чому ні?
Mad Dog
Member

Повідомлення

Ortyomko: 29.05.2023 18:09
taxi911: 29.05.2023 18:03 Ortyomko
Так роут між хостами на свічу не йде через сам роутер. Чи я помиляюсь?
я був впевненний що ні, але після вашого питання засумнівався, треба гуглити :shuffle:
Якщо хости будуть в одній підмережі (типу ip хостів: 192.168.0.2 та 192.168.0.3) то трафік не буде йти через роутер, а зразу піде з одного порта комутатора у інший...
у інших випадках залежить де підмережі будуть маршрутизуватись.

Отправлено спустя 7 минут 14 секунд:
master: 29.05.2023 18:15 Поки що лише ущербний microtik обходиться парою антен
Ну так там і вафля традиційно - дно. Вони ж поки нічого краще формули ах1800 і не випустили. При чому навіть серед ах1800 девайсів вони пасуть задніх по швидкості по повітрю. Вже не кажучи про однодіапазонний віфі6 девайс. :gigi:
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Mad Dog: 29.05.2023 18:10
Ortyomko: 29.05.2023 18:02 тому і сенсу в тому WAN немає. на виході маємо тільки один юзабельний 2,5гбіт порт. і що з ним робити?
Мати доступ по вафлі до серверу/нас на швидкості більше гігабіта.
так, не подумав, але чи є в цьому сенс? Швидкість по вафлі більше гігабіту для гаджетів не потрібна, тоже треба комп з хорошим вай фай модулем. Тож дуже вузька потреба.
Трохи більше було б сенсу, якщо було б два LAN по 2,5гбіт.

Отправлено спустя 57 секунд:
Mad Dog: 29.05.2023 18:24 Ну так там і вафля традиційно - дно. Вони ж поки нічого краще формули ах1800 і не випустили. При чому навіть серед ах1800 девайсів вони пасуть задніх по швидкості по повітрю. Вже не кажучи про однодіапазонний віфі6 девайс. :gigi:
згоден. поміняв точки доступа мікроту на нетгіар, і це просто небо і земля.
Mad Dog
Member

Повідомлення

Ortyomko: 29.05.2023 20:27 так, не подумав, але чи є в цьому сенс? Швидкість по вафлі більше гігабіту для гаджетів не потрібна, тоже треба комп з хорошим вай фай модулем. Тож дуже вузька потреба.
У мене ноут куплений баксів за 500 з АХ201 на борту... у межах кімнати де стоїть рутер давить реальними даними десь до 1,7 гб/с по повітрю. Для пересічного воно може і не дуже актуально, але мені для роботи трохи економить часу.
Ortyomko: 29.05.2023 20:27 Трохи більше було б сенсу, якщо було б два LAN по 2,5гбіт.
Ну кожному своє. У мене один девайс сервер... якби навіть був би в ноуті 2,5 порт то кожен раз бігти втикати виту пару в нього так собі варіант...
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Mad Dog
А если это не ноут, а комп и их несколько и расположены так, что даже если и будет встроенная вафля, то она не будет эффективной и компы не перемещаются как ноут, то вот в таких случаях lan порты на 2,5Gbit будут хороши.
Mad Dog
Member

Повідомлення

Avenger80
А якщо у тебе тих компів штук 4? А якщо 6?
Проблема висмоктана з пальця. Якщо врахувати що тут мова йде про недешеві роутери (200-300 баксів), і компи з 2,5 мережевими картами будуть не самі бюджетні то замовити з Алі 8 портовий комутаор за 80 баксів взагалі не повинно бути проблемо, щоб закрити питання раз і назавжди.

От коли 2,5 порт один і він тільки працює як ван - от тоді срака.
Відповісти