Інвертори, БМС, АКБ. Налаштування, тонкощі і т.д. (ділимось досвідом)

Разговоры обо всем
Ответить
Автор
Сообщение
Timedemo
Member
Откуда: Ненька Украина

Сообщение

Dubass: 26.06.2026 12:25 Я використовую с 30% до 90%.Як будуть відключення тоді до 💯 треба зарядити. :shuffle:
якщо є можливість контролювать вольтаж, то інколи поглядайте на 30ти відсотках розряду. як буде 3в на комірку, то то вже не 30 відсоктів, а пошти нуль. і одразу на повний заряд треба ставить.
Dubass
Member
Аватара пользователя
Откуда: ХАРЬКОВ

Сообщение

Timedemo: 26.06.2026 12:27
Dubass: 26.06.2026 12:25 Я використовую с 30% до 90%.Як будуть відключення тоді до 💯 треба зарядити. :shuffle:
якщо є можливість контролювать вольтаж, то інколи поглядайте на 30ти відсотках розряду. як буде 3в на комірку, то то вже не 30 відсоктів, а пошти нуль. і одразу на повний заряд треба ставить.
То зрозуміло, звичайно контролю вольтаж, тому що маю 2 АКБ, один підключений по рс, а другий ні)
Hotspur
Member
Аватара пользователя

Сообщение

corruptedflesh: 25.06.2026 23:00 Я не розумію оцю логіку... Якщо в мене 8квт панелей і чудове сонце, то якщо акум заряджений і не використовую ці 8квт, то значить лох?
Це нагадує тему "покупки відях щоб продати"
думаю все нормально

Відправлено через 3 хвилини 47 секунд:
якщо в нас буде як в Европі зараз +40 +42 готуйтесь що світла не буде 6-8 годин кожен день
Timedemo
Member
Откуда: Ненька Украина

Сообщение

Hotspur: 26.06.2026 14:42
corruptedflesh: 25.06.2026 23:00 Я не розумію оцю логіку... Якщо в мене 8квт панелей і чудове сонце, то якщо акум заряджений і не використовую ці 8квт, то значить лох?
Це нагадує тему "покупки відях щоб продати"
думаю все нормально

Відправлено через 3 хвилини 47 секунд:
якщо в нас буде як в Европі зараз +40 +42 готуйтесь що світла не буде 6-8 годин кожен день
завтра вже спека починається 5 днів. але враховуючи скільки наставили сонця, літо думаю вже навряд будуть віялові. ще пару років, Черкаси мабуть будуть вже всі застелені панелями.
Hotspur
Member
Аватара пользователя

Сообщение



гарний тест
_clawfinger_
Member
Откуда: З берегів Дніпра

Сообщение

Timedemo
Стосовно Черкас. На цьому тижні була інфа від обленерго. Споживання електрики в цьому році нижче ніж в минулому на 4.2%. Зменшення завдяки панелям. Так що недостатньо.
Timedemo
Member
Откуда: Ненька Украина

Сообщение

_clawfinger_: 27.06.2026 13:54 Timedemo
Стосовно Черкас. На цьому тижні була інфа від обленерго. Споживання електрики в цьому році нижче ніж в минулому на 4.2%. Зменшення завдяки панелям. Так що недостатньо.
:up: :up:
corruptedflesh
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Питання до практиків, а не теоретиків.
Щиток захисту зі сторони панелей можна поставити під навісом недалеко від панелей, чи краще біля самого інвертора в підвалі?

Мені зручніше було б біля панелей з точки зору того, що легше буде окрему землю зробити, а якщо біля інвертра, то далеко тягнути потім.
Hotspur
Member
Аватара пользователя

Сообщение

_clawfinger_: 27.06.2026 13:54Стосовно Черкас. На цьому тижні була інфа від обленерго. Споживання електрики в цьому році нижче ніж в минулому на 4.2%. Зменшення завдяки панелям. Так що недостатньо.
++

Відправлено через 49 секунд:
corruptedflesh: 27.06.2026 19:52Щиток захисту зі сторони панелей можна поставити під навісом недалеко від панелей, чи краще біля самого інвертора в підвалі?

Мені зручніше було б біля панелей з точки зору того, що легше буде окрему землю зробити, а якщо біля інвертра, то далеко тягнути потім.
все одно. головне негоючий і купа павильних автоматів+земля

Відправлено через 1 хвилину 45 секунд:
зібрав собі 314 Ah 12 V. Ще перезберу свої 280 в металевий корпус
corruptedflesh
Member
Аватара пользователя

Сообщение

А чо купа? Один двухполюсний автомат типу 500в 25а, два запобіжника по 25а(більше не буде) і уздп
Timedemo
Member
Откуда: Ненька Украина

Сообщение

corruptedflesh: 27.06.2026 19:52 Питання до практиків, а не теоретиків.
Щиток захисту зі сторони панелей можна поставити під навісом недалеко від панелей, чи краще біля самого інвертора в підвалі?

Мені зручніше було б біля панелей з точки зору того, що легше буде окрему землю зробити, а якщо біля інвертра, то далеко тягнути потім.
без різниці, головне дуже якісне заземлення біля щитка, в ідалі це заземлення повинно бути поєднанен з тим що до інвертора і будинку. Всеодно буде різниця потенціалів якщо відокремити. А інвертор, якщо умний, він вміє вимірювати виток по панелях на землю, це доволі важливо.
якщо біля інвертора якісна земля, всеодно тягнути дроти до панелей, візьміть той же сонячний кабель 6мм і протягніть землю до панелей і щитка панелей.

Відправлено через 1 хвилину 24 секунди:
corruptedflesh: 27.06.2026 20:26 А чо купа? Один двухполюсний автомат типу 500в 25а, два запобіжника по 25а(більше не буде) і уздп
якщо на інверторі є вимикач. автомат не потрібен, то безтолкова річ. запобіжники 25а, це під які панелі? чи пара стрінгів буде в паралель?.
corruptedflesh
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Ну панелі 15а, і якщо іншу сторону підсвітить, то десь десь до 20а. З запасом 25а най буде.
Вимикач є.


Блін вище переплутав узіп і уздп. Мозок пплавився

Відправлено через 1 хвилину 21 секунду:
Землю я думав окрему від щитка панелей. Хм...
Ответить