Выбор звуковой карты

Звуковые карты, акустика, гарнитуры
Ответить
Автор
Сообщение
leshk
Junior
Откуда: Киев

Сообщение

В этой теме выбираем звуковые карты

Пофилософствовать на тему звука можно там

Флуд наказуем и преследуется по всей строгости правил
Последний раз редактировалось gehka3 02.06.2015 19:00, всего редактировалось 2 раза.
Radio Bay
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

QFlash: 24.06.2026 23:33Ще можна в Foobar2000 побавитись з плагіном Loudness. Можливо є інші плеєри з такими програмними функціями
Нормальні люди зменшують кількість палагинів, щоб зменшити кількість спотворень та навантаження на плеєр. Ти додаєш :dontknow:
У Jriver є навіть Audio Only mode з виміканням зайвих балалайок

Тримай нормальну збірку, в мене там не одна у хламі, не перебирав, цю вникнув - гарно грає, драйвово, чистенько

https://drive.google.com/file/d/1wtYLYA ... sp=sharing

RealAUDIO foobar2000 portable v2.x
Изображение
Відправлено через 4 хвилини 7 секунд:
Filabatya: 24.06.2026 23:37та взагалі пофіг з чого той лосслес грати з інтегрованої звуковухи
DSD навіть з телефона норм грає :D
QFlash
Member
Аватара пользователя
Откуда: Lviv

Сообщение

Z440_User: 24.06.2026 16:58Естонія УП-010, на якомусь деноні таке бачив та сансуї
Подивився - там хитре, налаштовувати... + сигнал поступає на потенціометри. Я лінива зараза і хочу простіше. О бвязка TDA1524А - шедевр інженерної думки. :laugh:
І багато чого залежить від фільтра - в даташиті є всьо.
спойлер
Screenshot 2026-06-25 073851.png
feson
Member
Аватара пользователя

Сообщение

vdemeshko: 24.06.2026 15:34 нет просто в школе физику учил,
Какую физику родной....фофан тебе в лоб.....ту которая не знает что такое есть электрический ток ?
Ничего нет хуже чем - воинствующий дб..еб который верует в физику у которой увы сейчас пока нет ответов на вопросы связанные
с колебаниями, пространством гравитацией и электричеством.

А от этих процессов и зависит звук.
Посему всякие школьные физики шизики - помните что современная наука это как пляска у костра неандертальца
который пытается обьяснить строение атома....очень смешно.....но глупо.

И да уровни выходные громкости при сравнении девайсов нужно выравнивать - но мерить нужно осцилографом амплитуды синусоиды сигнала а не мультиметром фофаны в лоб... :laugh:
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

feson: 25.06.2026 09:45но мерить нужно осцилографом амплитуды синусоиды сигнала
Не потрібно. Якщо хочеш в :censoured: тися що осцилограф в наявності то можна, але прям необхідно - ні. Вольтметр в режим змінного струму, на вхід один і той самий короткоперіодичний сигнал, можна синусоїду, можна рожевий шум, головне щоб не сердючку якусь, і все, порівнюй собі на здоров'є.
Z440_User
Member
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

QFlash: 25.06.2026 07:24 Подивився - там хитре, налаштовувати...
На Естонії немає нічого хитрого, там єб...чий подвійний СП3-30е на 10 виводів з логарифмічною характеристикою. Оті 2 виводи тонкомпенсації як раз і зменшують рівень тонкомпенсації по ВЧ та НЧ та вимикають спочатку ВЧ, потім НЧ, по досягнені певного рівня гучності.

Але якість того потенціометра :facepalm:
Він при 100кОм номіналу, с заводу може мати загальний опір "підкови" одного каналу 180-190кОм, а іншого 80-90кОм. Навіть якщо попадеться більш-менш однаковий (розкид між каналами в межах 10-20кОм, що ніфіга собі точність), у нього навіть графік зміни його опору в залежності від повороту не буде співпадати між лівим та правим каналом.

А в нього такі СП3-30 але вже з лінійною характеристикою і на 6 виводів ще в ВЧ, НЧ та балансі.
Ото уяви як воно сере в тракт.

Заміна отих лінійних на сучасні, навіть китайців, а логарифмічного на дискретний alps, перетворюють Естонію з занадто широченною стереобазою, але пласкою та без чіткого центру на апарат з 3Д сценою, чітким центром, широким та чітким стереоефектом.
Але центр такий чіткий, що здається що це тупо моно з однією колонкою по центру, але в той час 3Д таке, що ті інструменти що зведені в центрі - чутно який знаходиться ближче до слухача, а який далі, навіть далі на стільки, що лінія АС знаходиться ближче до слухача ніж звук того інструменту.

Хитре то було на тих вінтажних японцях що до мене попадали. Наче як на сансуї була сама-сама інженерна камасутра з того що бачив. Там дискретний регулятор гучності на галетному перемикачі, штук 6 "підков" з резисторами, ось там була і зміна графіка частот, і рівень підйому частот, і поступове відключення тонкомпенсації по частотах та рівню, і включення ВЧ тонкомпенсації в зворотньому напрямку на великій гучності (гасить ВЧ з прогресивною характеристикою АЧХ та рівнем завалу) і сам галетник моторизований, для керування гучністю з ДУ. Апарат був родом із 1970х.
Космічні технології для совка :laugh:
Последний раз редактировалось Z440_User 25.06.2026 10:15, всего редактировалось 1 раз.
QFlash
Member
Аватара пользователя
Откуда: Lviv

Сообщение

Ще по своєму Raчку покопався з найшов це:
HI-END - ПОВНИЙ. :lol: :lol: :lol:
спойлер
Screenshot 2026-06-25 094551.png
Там якщо отак подавати на poweamp - то звук як у трубі. :mad:

Ось чому я використовую TCA740/730.!
Коли приїдуть TDA1524 і TDA1526 - ото жара піде!

Відправлено через 10 хвилин 9 секунд:
Scoffer: 25.06.2026 10:02но мерить нужно осцилографом амплитуды синусоиды сигнала
Не потрібно. Якщо хочеш в тися що осцилограф в наявності то можна, але прям необхідно - ні.
Не обовязково потрібен циклоп для цих вимірювань.
Достатньо дільника на -20dB спаяти 4 резистори щоб зменшували в 10 раз вихідний сигнал, а то можна звукову спалити, в Інтернеті куча інформації.
Тобто порахувати - щоб не йшло більше 1V на карточку - залежить який amplifier і міряєте скільки влізе.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

QFlash: 25.06.2026 10:19Достатньо дільника
Непотрібно цих сладнощів. Навіщо? Звуковуху замість осцилографа? І шо ти там хочеш цікавого побачити? Синусоїду? Теж мені видовище. Звичайного мультиметра більш ніж достатньо для того щоб вирівняти гучність на виході. Та же навіть не треба приводити її до якоїсь строго заданої величини в вольтах, просто щоб однакові були. Для такого завдання вистачить кривого-косого совкового стрілочного вольтметра. Стрілочки на одній поділці - значить однаково.
QFlash
Member
Аватара пользователя
Откуда: Lviv

Сообщение

Scoffer: 25.06.2026 10:50Непотрібно цих сладнощів. Навіщо? Звуковуху замість осцилографа? І шо ти там хочеш цікавого побачити? Синусоїду? Теж мені видовище. Звичайного мультиметра більш ніж достатньо для того щоб вирівняти гучність на виході.
Вибачте, ні. Для повної картини звичайного мульта не буде достатньо.

Потрібно щось такого характеру для HI-END/
спойлер
Screenshot 2026-06-25 104716.png
Бачите область 100-400Hz чи навіть 500Hz - максимально прибирають як тільки можна + симетрія.
А отой 30Hz резонанс і спад - для максимальної віддачі по різких фронтах - щоб динамічна головка встигала відпрацювати коливання по НЧ.
По ВЧ - не критично.
Навіть трішки піднята область 30-100Hz порівняно з 100-400 - різниця колосальна.
Последний раз редактировалось QFlash 25.06.2026 11:13, всего редактировалось 4 раза.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

QFlash
Маячня. Є завдання: вирівняти гучність на виході цапа/підсилювача для того щоб звук на слух не відрізнявся через
Z440_User: 24.06.2026 19:34ISO 226:2003 - Acoustics — Normal equal-loudness-level contours
І можна було прослухати в однакових умовах.
Для цього завдання більш ніж достатньо вольтметра. Не ускладнюй собі життя там де не треба.
QFlash
Member
Аватара пользователя
Откуда: Lviv

Сообщение

Scoffer: 25.06.2026 10:58Маячня. Є завдання: вирівняти гучність на виході цапа/підсилювача для того щоб звук на слух не відрізнявся через
Ти не грай варіята - візьми і спробуй, (нормальний тонкомпесований регулятор), а потім розкажеш, а то нормального звучання не почуєш.
Хоча це Твоє бачення.

Відправлено через 12 хвилин 55 секунд:
Scoffer: 25.06.2026 10:58ISO 226:2003 - Acoustics — Normal equal-loudness-level contours
Це не просто так хтось собі придумав. Там ціла наука. Психоакустика. Я давно знав і бачив це - просто було не до того.
Z440_User
Member
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

Вийшла оновлена редакція нормативного документу: ISO 226:2023 Acoustics — Normal equal-loudness-level contours
This document specifies combinations of sound pressure levels and frequencies of pure continuous tones which are perceived as equally loud by human listeners. The specifications are based on the following conditions:

a) the sound field in the absence of the listener consists of a free progressive plane wave;
b) the source of sound is directly in front of the listener;
c) the sound signals are pure tones;
d) the sound pressure level is measured at the position where the centre of the listener's head would be, but in the absence of the listener;
e) listening is binaural;
f) the listeners are otologically normal persons in the age range from 18 years to 25 years inclusive.

The data are given in graphical form in Annex A and in numerical form in Annex B for the preferred frequencies in the one-third-octave series from 20 Hz to 12 500 Hz, inclusive, in accordance with ISO 266.
кацапський гост цього ISO

Відправлено через 10 хвилин 53 секунди:
пробіг по кацапському, доволі інформативний :shuffle:
QFlash
Member
Аватара пользователя
Откуда: Lviv

Сообщение

Z440_User: 25.06.2026 12:27Вийшла оновлена редакція нормативного документу:ISO 226:2023 Acoustics — Normal equal-loudness-level contours
Глуховаті стаєм? Щось не видно старих кривих.
Хоча це не дивно - всі в навушниках з тєлєфонами. :D

Відправлено через 1 годину 7 хвилин 55 секунд:
QFlash: 25.06.2026 12:38Глуховаті стаєм? Щось не видно старих кривих.
Там ще таке. Якщо подивитись на старі криві то вони стиснуті. А нові криві - видовжені. Формат.
Ось такими форматами виробники і продавани amplifier стараються намахати покупця - стягують формат, о ти диви які графіки - а що там написано по коорданатах всім до лампочки.

Відправлено через 26 хвилин 24 секунди:
Z440_User: 25.06.2026 10:03Хитре то було на тих вінтажних японцях що до мене попадали. Наче як на сансуї була сама-сама інженерна камасутра з того що бачив.
Та ну на. Нє ну я б може паяв то лайно, але з зором проблеми.

Відправлено через 46 хвилин 19 секунд:
Востаннє даю підказки: або тягнеш жовтого на гору, або надераєш зад помаранчевому :laugh: : інакше Ти програв.
спойлер
Screenshot 2026-06-25 104716.png
Radio Bay
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

feson: 25.06.2026 09:45помните что современная наука это как пляска у костра неандертальца
В цитатник, я давно об этом говорю, но тут формулировка хороша :)
QFlash: 25.06.2026 10:19HI-END - ПОВНИЙ.
спойлер
Там, якщо отак подавати на poweamp - то звук як у трубі.
Ти усіма доступними методами намагаєшся спотворити звук :)
Усе зайве вимкни та юзай той плеєр, що я скинув. От він грає, як треба, ще й портативка
QFlash
Member
Аватара пользователя
Откуда: Lviv

Сообщение

Radio Bay: 25.06.2026 15:06Усе зайве вимкни та юзай той плеєр, що я скинув.
Так я юзаю.
Radio Bay
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

QFlash: 25.06.2026 15:08Так я юзаю
Як звук?
QFlash
Member
Аватара пользователя
Откуда: Lviv

Сообщение

Radio Bay
Шикарно, але всьо пускаю через тонкомпенсацію.
Radio Bay
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

QFlash: 25.06.2026 15:13Шикарно, але всьо пускаю через тонкомпенсацію.
Як на мене Фубар з коробки так собі грає, але є збірки, гарні та не дуже. Наприклад, якась підкреслена деталізація: я у Рівері такого, здається, добивався збільшення буферизації, відмовився, але тут на мій вух грає, як треба. Налаштовування плеєра та такі тонкощі, ще той гемор, тому легше брати збірки. Тим більше, у Фубара дуже заплутаний інтерфейс та багато плагінів. У Рівера там усе просто, як читати (з гвинта, з пам'яті з прелоадом), буферізація, предбуферізація, DSP studio (вимкнено)
DSP studio
Изображение
QFlash
Member
Аватара пользователя
Откуда: Lviv

Сообщение

Radio Bay: 25.06.2026 15:30Як на мене Фубар з коробки так собі грає, але є збірки, гарні та не дуже.
Я одразу почув різницю звучання між плеєрами і обрав Foobar2000/
Це без ніякої тонкорекції.!!! Може через часткову сліпоту - розвивається слух. Компенсація біологічного аналізатора.
Radio Bay
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

Спробуй Рівер, як намене, Фубар троху пріснуватий, але то справа смаку.
Рівер грає з коробки. Я його крутив, крутив, потім якось вмикнув у дефолті, так і залишив :)

У Рівера дуже крута підтримка колекції, каталогізація, пошук і т.д.
QFlash
Member
Аватара пользователя
Откуда: Lviv

Сообщение

Radio Bay: 25.06.2026 15:30я у Рівері такого, здається, добивався збільшення буферизації, відмовився, але тут на мій вух грає, як треба. Налаштовування плеєра та такі тонкощі, ще той гемор, тому легше брати збірки. Тим більше, у Фубара дуже заплутаний інтерфейс та багато плагінів. У Рівера там усе просто, як читати (з гвинта, з пам'яті з прелоадом), буферізація, предбуферізація, DSP studio (вимкнено)
Я в осаді. Для чого?
Нащо я ті графічні криві приводив. Для кого?.
Хіба момент є нестиковка... я пропустив...

Відправлено через 1 хвилину 32 секунди:
Z440_User
Порадь щось для .... настрою.
А то я зараз піду по коняк.
Последний раз редактировалось QFlash 25.06.2026 16:03, всего редактировалось 1 раз.
Ответить