Новости
Последние статьи и обзоры
Выбор звуковой карты
-
Dremjke
Member
Да нормально они звучат, даже на ALC 892, меня всё устраивает, но за исключением того, что буд-то басов не хватает. Вот и думаю и пытаюсь понять, есть ли смысл брать usb свисток или нет, ибо внутренняя чуйка подсказывает, что дешманский свисток не сильно лучше встройки будет, а брать дорогие Creative смысла нет.lewerlin: ↑ 05.04.2026 18:55Не в даному випадку. Я їх чув, якщо що .
-
vdemeshko
Member
- Откуда: Киев
Creative SoundBlaster X1 - на Амзон на распродажах можно взять около 60$, но сама гарнитура, про которую речь не блещет качеством звука в целом - да те же вариации Cloud Core поинтересней.Dremjke: ↑ 07.04.2026 13:06что дешманский свисток не сильно лучше встройки будет, а брать дорогие Creative смысла нет
-
Dremjke
Member
Благодарю, рассмотрю этот вариант.vdemeshko: ↑ 07.04.2026 13:41Creative SoundBlaster X1 - на Амзон на распродажах можно взять около 60$
Пока фавориты Creative SoundBlaster X1 и Creative Sound Blaster PLAY! 3 USB.
В идеале, конечно, уши отдельно для музыки типа тех же синхов, но пока что будем обходиться тем, что есть.
-
Z440_User
Member
- Откуда: Кривий Ріг
Зі своєї дзвіниці можу описати відчуття від переходу з Audigy 2ZS на X-FI Titanium.
Але:
1.) OS Linux, з обома картами відсутні всякі там апаратні EAX, кристалайзери, улучшайзери та інша обробка звуку.
Апаратний лише мікс, розкладання аудіопотоків по каналах, ресемпл.
2.) У мене найкоротший шлях від аудіо файлу до вихідного гнізда аудіокарти який можливий в системі.
3.) Я люблю великий звук, тому навушники то не про мене. Я ними не користуюся.
Отже:
1.) Стерео:
- звук на X-FI став ширше (лівіше лівої колонки, правіше правої колонки)
- з'явилося 3Д в стерео (музиканти ближче/далі) в музиці.
- НЧ якісь більш зібрані.
2.) Квадро (4.0):
- кіно більш чітке позиціювання звуку в кімнаті, чіткіше переходи між колонками.
Але є нюанс, це в комбінації налаштування аудіосистеми в OS, коли:
а) плеєр зчитує 7.1 звук - відправляє його в драйвер - драйвер відправляє в DSP X-FI разом з патерном розкладки 8 каналів на фізичні 4 канали з вивіренними рівнями гучності - DSP отримав інфо, виконує вказівки та шле 4.0 на ЦАП - далі аналог на вихід.
б) тиловий та фронтальний підсилювачі, з можливостями відтворення звуку "лівіше лівої / правіше правої" створюють ілюзію повноцінної 7.1 системи на квадрофонічній конфігурації.
Тестова команда перевірки колонок, свої "side left" та "side right" говорить з місць, наче там реально колонки стоять.
Але цей фінт спрацьовує лише з кіно.
- ігри: вивід простого квадро (4.0), чіткіше позиціювання звуку в кімнаті, але дещо гірше за конфігурацію для кіно. Але ефект звукової віртуальної реальності та повної присутності із зануренням - в наявності.
В Win10 присутня Alchemy та карта в режимі GameMode, EAX в F.E.A.R. примушує волосся на жопі рухатись.
Penumbra Overture взагалі кірпичний завод відкриває
Загалом, відчуття від переходу з Audigy 2ZS на X-FI Titanium на моєму аудіосетапі щось типу переходу з 720р картинки на 1080р.
X-Fi я встановив нещодавно, Audigy 2ZS слухав останні років 11-12, а до Audigy 2ZS слухав SB Live! 5.1 десь років 10-11, а до SB Live! був інтегрований VIA VT1612A
Іншого звуку з компів що у мене були до сьогодні - не чув.
Враховуючи терміни користування картами, різницю в звуці можу оцінити лише між X-FI та Audigy 2ZS.
Але:
1.) OS Linux, з обома картами відсутні всякі там апаратні EAX, кристалайзери, улучшайзери та інша обробка звуку.
Апаратний лише мікс, розкладання аудіопотоків по каналах, ресемпл.
2.) У мене найкоротший шлях від аудіо файлу до вихідного гнізда аудіокарти який можливий в системі.
3.) Я люблю великий звук, тому навушники то не про мене. Я ними не користуюся.
Отже:
1.) Стерео:
- звук на X-FI став ширше (лівіше лівої колонки, правіше правої колонки)
- з'явилося 3Д в стерео (музиканти ближче/далі) в музиці.
- НЧ якісь більш зібрані.
2.) Квадро (4.0):
- кіно більш чітке позиціювання звуку в кімнаті, чіткіше переходи між колонками.
Але є нюанс, це в комбінації налаштування аудіосистеми в OS, коли:
а) плеєр зчитує 7.1 звук - відправляє його в драйвер - драйвер відправляє в DSP X-FI разом з патерном розкладки 8 каналів на фізичні 4 канали з вивіренними рівнями гучності - DSP отримав інфо, виконує вказівки та шле 4.0 на ЦАП - далі аналог на вихід.
б) тиловий та фронтальний підсилювачі, з можливостями відтворення звуку "лівіше лівої / правіше правої" створюють ілюзію повноцінної 7.1 системи на квадрофонічній конфігурації.
Тестова команда перевірки колонок, свої "side left" та "side right" говорить з місць, наче там реально колонки стоять.
Але цей фінт спрацьовує лише з кіно.
- ігри: вивід простого квадро (4.0), чіткіше позиціювання звуку в кімнаті, але дещо гірше за конфігурацію для кіно. Але ефект звукової віртуальної реальності та повної присутності із зануренням - в наявності.
В Win10 присутня Alchemy та карта в режимі GameMode, EAX в F.E.A.R. примушує волосся на жопі рухатись.
Penumbra Overture взагалі кірпичний завод відкриває
Загалом, відчуття від переходу з Audigy 2ZS на X-FI Titanium на моєму аудіосетапі щось типу переходу з 720р картинки на 1080р.
X-Fi я встановив нещодавно, Audigy 2ZS слухав останні років 11-12, а до Audigy 2ZS слухав SB Live! 5.1 десь років 10-11, а до SB Live! був інтегрований VIA VT1612A
Іншого звуку з компів що у мене були до сьогодні - не чув.
Враховуючи терміни користування картами, різницю в звуці можу оцінити лише між X-FI та Audigy 2ZS.
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
Отзывы и обзоры - разные вещиvdemeshko: ↑ 07.04.2026 11:14Да на том же HeadFi от владельцев - почему бы нет
Та вперёд, у кого есть свободное время, возможность и желание. Кто не пробовал - полезноvdemeshko: ↑ 07.04.2026 11:14Казалось бы что сложно ну закрыли тебе ширмой девайсы, уровни выровняли что бы более громкий не казался лучше и могут даже на камеру запись делать что переключают для дальнейшего сравнения впечатлений - а ты слушай себе да делай пометки и выводы
Відправлено через 34 хвилини 40 секунд:
Прості, одразу зрозумілі речі. №3 — панч неможливо не помітити, і ніяких сліпих тестів не треба, особливо коли вуха треновані, коли вмієш аналізувати звукову картинку. Треба ж ще знати куди дивитисяZ440_User: ↑ 07.04.2026 14:02 - звук на X-FI став ширше (лівіше лівої колонки, правіше правої колонки)
- з'явилося 3Д в стерео (музиканти ближче/далі) в музиці.
- НЧ якісь більш зібрані.
-
Z440_User
Member
- Откуда: Кривий Ріг
Уточню, "3Д в стерео" це саме про 3Д звук з двох фронтальних колонок, без участі тилу.Radio Bay: ↑ 07.04.2026 14:57 Відправлено через 34 хвилини 40 секунд:Прості, одразу зрозумілі речі. №3 — панч неможливо не помітити, і ніяких сліпих тестів не треба, особливо коли вуха треновані, коли вмієш аналізувати звукову картинку. Треба ж ще знати куди дивитисяZ440_User: ↑ 07.04.2026 14:02 - звук на X-FI став ширше (лівіше лівої колонки, правіше правої колонки)
- з'явилося 3Д в стерео (музиканти ближче/далі) в музиці.
- НЧ якісь більш зібрані.
Ну у мене АС з підсилювачем можуть так панчем увалити, що мало не буде.№3 — панч неможливо не помітити, і ніяких сліпих тестів не треба
Під "більш зібрані НЧ" я мав на увазі дуже швидкий бас. Наприклад blast beat на ударних в Death Metal строчить як кулемет з чітким лязгаючим "та-та-та-та", а в Black Metal є чітка бочка на фоні "стіни звуку" від партії рук. На Audigy 2ZS воно іноді намагалося звалитися на монотонну стіну звуку.
Ну або раніше я давав свою оцифровку клубного вінілу з доволі непростим басом: Electrixx - Сhainsaw Massacre в якій бас повинен бути чіткий та "обгризаний" без хвостів та призвуків, а далі по треку структурний-зернистий-дискретний-не знаю ще який, не знаю як описати (цифровий такий, ото як звуки модему коли вони дозвонювалися до інтернету, не знаю як описати), а не просто "гудіти різними нотами" без будь якої структури на фоні "тук-тук-тук" ударних.
Це найголовніше, бо якщо "не в зуб ногою", то оцьогоТреба ж ще знати куди дивитися
не вийде.коли вмієш аналізувати звукову картинку
І навіть
не допоможе.коли вуха треновані
1.) Запис живих інструментів може бути таким що музикантів розклали в просторі не просто між лівою та правою колонкою, а навіть із застосуванням фаз, затримок та іншого, в просторі між слухачем та АС, та в полі близькому до 180градусів огляду слухача (лівіше лівої/правіше правої).
2.) А могли не заморочуватись та сформувати 2Д стереокартинку зажату між колонками.
3.) А могли взагалі забити та видати майже моно запис.
З електронщиною частіше 2 останніх варіанти.
Еталонним прикладом першого варіанту є запис Pink Floyd "The Dark Side of the Moon". Дядько Parsons спочатку створив квадрофонічний мікс цієї роботи. Його було видано на магнітній плівці та вінілі для квадрофонічних систем, які тоді були популярні. А потім звів роботу в стерео, із збереженням та обманом людського слуху з метою максимально можливого повторення ефекту квадрофонічної версії.
Зі свого досвіду порівняння квадрофонічного SACD (ПК з Audigy 2ZS, вивід квадро) та стерео вінілу 1973року випуску (вивід на фронт стерео) на одному і тому ж сетапі (підсилювачі+АС), стерео вініл доволі близько повторює аудіоточення квадрофонічної версії, вікористовуючі лише 2 фронтальні колонки.
Може колись доросту апаратно та послухаю наявну у мене квадрофонічну платівку, бо на стерео вона грає менш масштабно за стерео-версію.
Відправлено через 6 хвилин 36 секунд:
Сформував думку, наче як: Структура в басі як структура в звуці як ото стілець дерев'яний рипить, чи двері шафи коли повільно відкриваєш, місцями структурою як основний звук головної теми треку "Satisfaction" (ту-ду-ду т-т-ту-ду-ду ... той де багато жіночих принад та будівельного інструменту в відеорядіZ440_User: ↑ 07.04.2026 15:49 Ну або раніше я давав свою оцифровку клубного вінілу з доволі непростим басом: Electrixx - Сhainsaw Massacre в якій бас повинен бути чіткий та "обгризаний" без хвостів та призвуків, а далі по треку структурний-зернистий-дискретний-не знаю ще який, не знаю як описати (цифровий такий, ото як звуки модему коли вони дозвонювалися до інтернету, не знаю як описати), а не просто "гудіти різними нотами" без будь якої структури на фоні "тук-тук-тук" ударних.
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
Та цей кулемет і є панч, а не пердіж по низамZ440_User: ↑ 07.04.2026 15:55Ну у мене АС з підсилювачем можуть так панчем увалити, що мало не буде.
Під "більш зібрані НЧ" я мав на увазі дуже швидкий бас. Наприклад blast beat на ударних в Death Metal строчить як кулемет з чітким лязгаючим "та-та-та-та"
До речі, оці показові сліпі тести у ЮТ роблять, наганяють купу баранів, які окрім смартфона нічого не чули, та починають на них тестувати по 3 цапи на незнайомій музиці. Точу я і кажу, що усі ці балачки про сліпи тести для лохів, які самі нічого не розуміють. Сидить таке із затичками із смартфону та розповідає про важлмвість сліпих тестівZ440_User: ↑ 07.04.2026 15:55Це найголовніше, бо якщо "не в зуб ногою", то оцього
-
vdemeshko
Member
- Откуда: Киев
вымирающий вид динозавров для старого списка игр ))Z440_User: ↑ 07.04.2026 14:02В Win10 присутня Alchemy та карта в режимі GameMode, EAX в F.E.A.R. примушує волосся на жопі рухатись.
что интересно и там и там Cirrus Logic CS4382 и изменение именно в звуке там обычно не наблюдали (по моей памяти в истории форума ixbt) - сам переход когда то делал c Audigy 2 на X-FI (PCI версию) лет 20 назадідчуття від переходу з Audigy 2ZS на X-FI Titanium
Отправлено спустя 1 час 13 минут 59 секунд:
о как подгорело у тебя при упоминании DBTRadio Bay: ↑ 07.04.2026 16:35Сидить таке із затичками із смартфону та розповідає про важлмвість сліпих тестів
та понятно куда там отличить звук через банан от провода то - не гоже аудиофилу такоеТочу я і кажу, що усі ці балачки про сліпи тести для лохів
- спойлер
Последний раз редактировалось vdemeshko 07.04.2026 18:14, всего редактировалось 1 раз.
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
У меня не может подгорать от дурачков, я просто смеюсь над ними, т.к. информации они приносят нольvdemeshko: ↑ 07.04.2026 18:05о как подгорело у тебя при упоминании DBT
-
vdemeshko
Member
- Откуда: Киев
Radio Bay
да что с таких то смеяться как ты - грешно )) понять и простить
потрепался на тему где не взуб ногой - железки про которые советы даешь видел на картинках.. и ладно - я не первый год на форумах
что то нового не увидел
да что с таких то смеяться как ты - грешно )) понять и простить
Последний раз редактировалось vdemeshko 07.04.2026 18:18, всего редактировалось 1 раз.
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
Правильно, иди своей дорогойvdemeshko: ↑ 07.04.2026 18:14да что с таких то смеяться как ты - грешно )) понять и простить
-
vdemeshko
Member
- Откуда: Киев
Radio Bay
да я про тебя
после скепсиса на счет DBT уже все стало ясно
а как добавил что это для лохов так совсем раскрылся златаухий 
да я про тебя
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
Все, кто с ним сталкивался, считают, что это для дурачков и, как правило о нём говорят те, кто никогда его сами не делал. Это как раз про тебяvdemeshko: ↑ 07.04.2026 18:18после скепсиса на счет DBT уже все стало ясно
-
vdemeshko
Member
- Откуда: Киев
Radio Bay
кто "все" эти люди?
твои воображаемые друзья? они сейчас здесь? есть обратное мнение лох не мамонт
https://www.audiosciencereview.com/foru ... nge.23932/
будет покупать шнурки с нарисованным "направлением движения электронов" или витую пару за 500$ https://www.cnet.com/culture/denons-500-ethernet-cable/
кто "все" эти люди?
https://www.audiosciencereview.com/foru ... nge.23932/
будет покупать шнурки с нарисованным "направлением движения электронов" или витую пару за 500$ https://www.cnet.com/culture/denons-500-ethernet-cable/
Последний раз редактировалось vdemeshko 07.04.2026 18:32, всего редактировалось 1 раз.
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
Ах, забыл прописать, что люди с нормальной техникой и опытом, но таких, как ты туда не пускают )vdemeshko: ↑ 07.04.2026 18:26кто "все" эти люди?
-
vdemeshko
Member
- Откуда: Киев
Radio Bay
та разогни пальцы
Musical Fidelity X-P200 купленный на барахолке у старьевщиков за 400$ это вход в клуб? 
та разогни пальцы
-
Z440_User
Member
- Откуда: Кривий Ріг
Ну треба ж було якось затести ЕАХvdemeshko: ↑ 07.04.2026 16:51вымирающий вид динозавров для старого списка игр ))Z440_User: ↑ 07.04.2026 14:02В Win10 присутня Alchemy та карта в режимі GameMode, EAX в F.E.A.R. примушує волосся на жопі рухатись.
А серйозно, потроху закриваю пробіли ігрових хітів які пройшли повз мене.
В Linux теж активовано ЕАХ, але там він софтовий через dsoal, Creative жлоби і DSP недоступний в частині обробки звуку.
что интересно и там и там Cirrus Logic CS4382 и изменение именно в звуке там обычно не наблюдали
Так, але аналогова частина різна. Я теж очікував приблизно того ж самого звуку, з незначними відмінностями максимум, але як є.
В першу чергу завдяки обладнанню куди підключено виходи звукової карти - є можливість відчути таку різницю
Я знаю про обмеження DSP EMU10K2,5У Вас Audigy 2 ZS точно слушалась с ресемплером
Один маленький нюанс, у мене основна OS це Linux, в якій налаштовано роботу звукової системи на низькорівневій ALSA з апаратним доступом до DSP звукової карти.
З Audigy 2ZS в аудіоплеєрах було обрано вивід звука в hardware пристрій p16v з використанням hardware регулятора гучності цього блоку. Цей блок як раз використовувася для всяких bit-perfect у Windows з метою обходу DSP з його обмеженням.
А так як p16v це 8-канальний блок, тож був складений паттерн розкладки 8 каналів звуку на 4 фізичних канали, відеоплеєри виводили звук в віртуальний пристрій, який робив мікс 7.1 в 4.0 згідно мого паттерну та передавав на hardware p16v з його hardware регулятором гучності.
Ігри та все інше зверталися на основний hardware пристрій, який на цій карті є EMU10K2.5 зі своїми 16/48. Там вже сам DSP робив мікс та розведення каналів.
За EAX та іншою обробкою звуку ефектами (ехо та інше) то до Windows, в Linux воно не працює.
Тож слухав музику та дивився кіно я в режимі віндовного bit-perfect.
З поточною X-FI Titanium перенесено логіку роботи звуку на низькому рівні з hardware доступом до DSP карти. Звісно з урахуванням архітектурних відмінностей аудіокарти і відповідно трохи зміненим паттерном міксу 7.1 в 4.0 для відеоплеєрів.
Обробка звуку апаратними ефектами типу ехо-еквалайзери-інше, а також пакет ЕАХ так само не доступні (закрита Windows-історія).
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
Не тебе знать где и когда я взял, но, напомнил, $1200 в ретейле для чистого мощника - не мало, отличный мощник, копоти хорошо навивает, не твой класс девайсов и близкоvdemeshko: ↑ 07.04.2026 18:36Musical Fidelity X-P200 купленный на барахолке у старьевщиков за 400$ это вход в клуб?
-
vdemeshko
Member
- Откуда: Киев
реально интересный отзыв про заметное отличие в звуке этих карта за почти 15 лет последних что мне попадалось, но дисклеймер - 99.999% юзеров с ними юзали виндуZ440_User: ↑ 07.04.2026 18:39Я знаю про обмеження DSP EMU10K2,5
Отправлено спустя 2 минуты 29 секунд:
Radio Bay
да у умоляю не смеши КЕФы товои там же где УМ - на ибей и винтажных барахолках по 350-400$
Последний раз редактировалось vdemeshko 07.04.2026 18:48, всего редактировалось 1 раз.
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
Лучше б ты не заставлял меня лазать в твой профиль полезши покритиковать мойvdemeshko: ↑ 07.04.2026 18:36Musical Fidelity X-P200 купленный на барахолке у старьевщиков за 400$ это вход в клуб?
Topping DX1 - всё ясно
Я буду тебя называть "мальчик Топпинг"