Micron почала постачання перших у світі 256-гігабайтних модулів пам’яті SOCAMM2 для ШІ-серверів

Обсуждение статей и новостей сайта
Ответить
Автор
Сообщение
ronemun
Advanced Member

Сообщение

цікаво, і далі встього 128 біт, чи може до 256 підняли.
А то якось глупо лише обєм збільшувати якщо кількість кристалів виросла.
Звичайно, ще тре щоб проц мав відповідну ширину памяті, але це не проблема - LPDDR при потребі може працювати і на половині шини, як gddr
вже через пару років обіцяють чіпи на 512 біт, як варіант вкороченої HBM, щоб можна було без кремнієвого інтерпозера обійтись, лише текстоліт
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

О, в ноут треба пару таких. Поки не знаю навіщо, але терміново треба :D
WWQ
Member
Аватара пользователя
Откуда: Одесса

Сообщение

Scoffer: 04.03.2026 13:05Поки не знаю навіщо, але терміново треба
Рамдиск, зачем же еще... на рабочем пк себе выделил 116гиг на рамдиск, очень удобно и шустро все крутится...
Без него прям больно... К хорошему быстро привыкаешь. Хотя еще и от задач зависит... толк например в офисах, игрульках и тд... минимальный.
Inqizitor2022
Member
Откуда: Харьков

Сообщение

Мне 128 гиг достаточно, зачем нужны 256 - загадка
yurius_r
Member

Сообщение

Цікаво, чи є там ECC?
VovaII
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Inqizitor2022
Час іде. Колись людям і 128кб ОЗУ вистачало.
VovaVMS
Member
Аватара пользователя
Откуда: UA Khm

Сообщение

Ммм, що - плашмя?
А як же охолодження (!) та звісно додаткові великі об'єми? пару модулів це буде мало же!
Щодо ECC - це більше (50%+) залежить від CPU та того як він звертається. Підозрюю що зробили сумісним.
longaro
Member

Сообщение

Вопрос какими будут частоты и латенси на этом объеме , одной и двумя планками ... И какой промежуток у этих показателей мин / макс сформируется . Ну и сравнить это с нынешним поколением :rolleyes:
ronemun
Advanced Member

Сообщение

yurius_r: 04.03.2026 15:44 Цікаво, чи є там ECC?
в LPDDR5/5x ecc вбудований, прост тре активувати цей режим при потребі
yurius_r
Member

Сообщение

ronemun
Якщо він там такий самий як у звичайній ddr5 без окремого чіпу - то таке собі
Ответить