Голова Phison Electronics прогнозує закриття багатьох виробників електроніки до кінця 2026 року через дефіцит пам’яті

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
Kullerok
Member
Откуда: Київ

Сообщение

mavrsmart: 17.02.2026 14:12 Перші дзвіночки глобального колапсу завдяки AI. Це і буде схлопування пузиря. Не від роздутості AI, а від порушення екосістеми виробництва і споживання.
Да да обезательно схлопнется :lol: :lol: :lol: уже немерено компаний и отраслей где без ИИ уже не как. Это деррьмо с нами навеки. Могут только сократить строительство датацентров для ИИ когда их станет слишком много
tornadox
Member
Аватара пользователя
Откуда: мені знати що ти не дивак?

Сообщение

VovaII: 17.02.2026 16:11А Апле сюди як?
Планове застарівання, Епл в цьому піонери. Сидиш на старому залізі - терпи обмеження.
ДядяСаша
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Тю, є й позитивні зміни:
- компресія текстур;
- розвиток вбудованої графіки на рівні дискреток;
- lpddr стає масовою і дешевою, скоро не тільки мобільні девайси, а й на ПК перекочує - єдиний стандарт для усієї електроніки;
- сертифікований вторинний ринок девайсів на прикладі телефонів samsung.
S0N1C
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

ДядяСаша: 17.02.2026 21:22 Тю, є й позитивні зміни:
- компресія текстур;
- розвиток вбудованої графіки на рівні дискреток;
- lpddr стає масовою і дешевою, скоро не тільки мобільні девайси, а й на ПК перекочує - єдиний стандарт для усієї електроніки;
- сертифікований вторинний ринок девайсів на прикладі телефонів samsung.
Все це потребуєт пам'яті і подорожчає :shuffle:
Так шо не бачу позитиву платити більше за меньше (або вже б купував епл :laugh: )

та й ще і вживане :rolleyes:
Dr_Werdenhoff
Member
Аватара пользователя
Откуда: Schwäbisch Gmünd

Сообщение

Alexandro211
...Корпуса пока не подорожали :gigi:
Це допоки на них не стали писати АІ / АІ Ready, щоб накинуть +50% до вартості. :laugh:
vil2
Junior

Сообщение

Чуйствую що будемо компухтери та смартфони передавати по спадщині як раніше від бабусь золото переходило до нас або сервіз новий з серванту.
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

vil2: 17.02.2026 22:58 Чуйствую що будемо компухтери та смартфони передавати по спадщині як раніше від бабусь золото переходило до нас або сервіз новий з серванту.
Сегу з картриджем МК3 Ультімейт варта передачі у спадок B-)
DuckRider
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Liam: 17.02.2026 18:11 Не знаю... Можливо буде "велике сортування", компаній, технологій, поглядів.
Пройдуть роки, та не потрібно буде фізично оновлювати залізо - хош грати у 4К ultra, то орендуй, хоч на час, хоч на рік.
А побутові девайси перетворяться на якісні єкрани з 5G модемами або Wi-Fi та акумуляторами, якщо потрібно.
Не будет такого, потому что вся история про облака - это большие белые бабки у нескольких людей против ещё больших чёрно-белых денег у большого количества людей.

Допустим завтра никто не сможет купить себе пк, только облачный гейминг остался, первыми отлетают все производители железа, они диверсифицированы и живут на переферии пока не падает киберспорт, за киберспортом плохеет вольво, ибо это их доильня, мегакорпы по типу сони теряют свой инструмент заработка в лице плойки, огромную кучу черных бабок теряют буки, дофигище теряет китай, ибо там целые фермы скинов в кс. И где-то на этом моменте хуанг получит несколько пуль в голову в подворотне или вся цепочка производства пк возобновится без участия этих всех додиков
Kullerok
Member
Откуда: Київ

Сообщение

Alexandro211: 17.02.2026 16:38 Пам'ять - здорожчала,
ВК - здорожчали
Hdd - здорожчали
Ssd - здорожчали

Шо далі здорожчуватиме?
Чё новости не читаешь вообще. Скоро подымут цену на электроэнергию
coffeeman
Member
Аватара пользователя
Откуда: Lviv

Сообщение

В рамках контрактів B2B ми не знаємо які ціни закладено, а отже це змова виробників.

Кінцевим споживачам - підписки, залізо з х3 ціною. Капіталізація компаній виробників іде вгору. Ті партнери монополістів, що не змогли домовитися про нормальні ціни на залізо - банкрутують, або попадають в залежне становище.

А хто зараз не використовує електроніку для своєї діяльності? Виробники марокканських килимів, та хто сам город садить? Промислове виробництво їжі (особливо інтенсивні методи, де зменшена кількість людської праці) - ціни вгору. Але ринок порішає і ціни зрівняються - в сторону збільшення ціни.

Тому замість базового доходу всі отримають AI-податок. Ось так і будуть оплачені витрати на AI-індустрію.

Смарт-картопля сама себе не виростить.
Rosberg
Member
Аватара пользователя
Откуда: Файне місто Тернопіль

Сообщение

Liam: 17.02.2026 18:11 А побутові девайси перетворяться на якісні єкрани з 5G модемами або Wi-Fi та акумуляторами, якщо потрібно.
Зміни будуть. Й негативні, й позитивні.
Таке вже описувалось в антиутопії Рея Бредбері, не вистачає тільки остаточно зазомбованих і залежних юзерів.

Відправлено через 1 хвилину 34 секунди:
Вся ці осторія аж смердить оборонкою, замотаною в обгортку всесвітньо корисного ШІ. Але таке, побачимо...
Liam
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

DuckRider: 18.02.2026 06:35
Liam: 17.02.2026 18:11 Не знаю... Можливо буде "велике сортування", компаній, технологій, поглядів.
Пройдуть роки, та не потрібно буде фізично оновлювати залізо - хош грати у 4К ultra, то орендуй, хоч на час, хоч на рік.
А побутові девайси перетворяться на якісні єкрани з 5G модемами або Wi-Fi та акумуляторами, якщо потрібно.
Не будет такого, потому что вся история про облака - это большие белые бабки у нескольких людей против ещё больших чёрно-белых денег у большого количества людей.

Допустим завтра никто не сможет купить себе пк, только облачный гейминг остался, первыми отлетают все производители железа, они диверсифицированы и живут на переферии пока не падает киберспорт, за киберспортом плохеет вольво, ибо это их доильня, мегакорпы по типу сони теряют свой инструмент заработка в лице плойки, огромную кучу черных бабок теряют буки, дофигище теряет китай, ибо там целые фермы скинов в кс. И где-то на этом моменте хуанг получит несколько пуль в голову в подворотне или вся цепочка производства пк возобновится без участия этих всех додиков
Час покаже.

Отправлено спустя 1 минуту 25 секунд:
Rosberg: 18.02.2026 10:17
Liam: 17.02.2026 18:11 А побутові девайси перетворяться на якісні єкрани з 5G модемами або Wi-Fi та акумуляторами, якщо потрібно.
Зміни будуть. Й негативні, й позитивні.
Таке вже описувалось в антиутопії Рея Бредбері, не вистачає тільки остаточно зазомбованих і залежних юзерів.
Хіба таких юзерів не збільшується?
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

DuckRider: 18.02.2026 06:35Допустим завтра никто не сможет купить себе пк, только облачный гейминг остался
Не буде такого. Добрі китайці завалять всю планету якимось китайським лайном (бо конкуренції ж не буде щоб воно не лайном було). І вичавить всі інші контори з ринку, як це вже сталось к багатьох інших сегментах, де грамотні менеджери західних контор вирішили що масовий вжиток випускати не прикольно.

Відправлено через 3 хвилини 9 секунд:
Ржали всі з Zhaoxin'ів, Lisuan'ів і інших незрозумілих назв. А оце наше майбутнє.
VovaII
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Rosberg
Таке вже описувалось в антиутопії Рея Бредбері, не вистачає тільки остаточно зазомбованих і залежних юзерів.
— Їх кількість запросто підняти різницею цін.
Liam
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

Все ж таки припускаю, що на тлі сучасних змін - до перших зразків пристроїв формату тонкий клієнт перш за все перейде малий та середній бізнес.
Попит породжує пропозицію - це й стане тим самим моментом, про який я писав в іншому коментарі, а саме "велике сортування", компаній, технологій, поглядів.
Перший, хто надасть простий, дешевий та надійний вихід з кризи, отримає все та піде далі.

P.S. Пригадайте пана Гейтса й "640Кб" та ще хтось казав про "інтернет стане доволі непоганою заміною факсу, але не більше"(прибл.) Та як змінився світ?
Ця криза не має меж, якщо відверто, а той хто чекатиме поки щось там лопне, лопне сам. Це тільки моя думка, можливо я теж помиляюсь.
Anton-Sumy
Junior

Сообщение

Короче ті, хто боявся що ШІ зробить щось погане людству, були праві, але не з того боку :D
ronemun
Advanced Member

Сообщение

Скоро нове потужне залізо дійсно стане малопотрібним
зарашнє залізо це ультратоп відносно того що було топовим ще 5-10 років тому.
і з тих часів залишилось маса достойних ігор.
А за допомогою ШІ буде згенероване в сотні раз більше, ще й оптимізоване
а з підтримкою розтягування і генерації кадрів навіть слабе залізо стає в рази кращим, + нові методи створення контенту зменшують вимоги в десятки раз.
Ви подивіться як ШІ генерує відеоролики і фото/аудіо, переробляє художні твори, і т.д. - там вау ефект неймовірний, це нова реальність, знаачно крутіша.
longaro
Member

Сообщение

Ши сделает видики которые были воображением , картинки , разные технологии для игр :shuffle:
VovaII
Member
Аватара пользователя

Сообщение

ronemun
longaro
А чого ж тоді розробникам заліза доводиться збільшувати бюджет транзисторів для блоків ШІ?
doc-oc
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Просто главы крупных корпораций, которые больше всего страдают, должны скинуться на киллеров и шлёпнуть несколько глав крупных ИИшниц, а заодно можно ещё случайно покалечить глав Микрон, Хайникс и Самсунг :super:
Это всяко приятнее, чем просто самим на дно идти, пока они жируют :laugh:
Ответить