З листопада світові ціни на відеокарти зросли на 15%. Найбільше подорожчали GeForce RTX 5090 й RTX 5070 Ti

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
Inqizitor2022
Member
Откуда: Харьков

Сообщение

Понятно, что у НВ самые лучшие видяхи 5070ti и 5090, отчего там самые большие подъемы, народ же не идиоты. 5080 начали уже хватать от дефицита и безрыбья.
man1242
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

Inqizitor2022: 18.02.2026 02:17 Понятно, что у НВ самые лучшие видяхи 5070ti и 5090, отчего там самые большие подъемы, народ же не идиоты. 5080 начали уже хватать от дефицита и безрыбья.
Хавають бо якщо потрібно більш продуктивна карта ніж 5070ті або 9070хт то це тільки 5080, 5090 не рахую бо там прайс х2,5 рази. Потрібно прийняти реалії сучаності що збільшення продуктивності за покоління вже у минулому, Хуанг вже казав що тільки збільшення пакування чіпа може зробити приріст як у випадку з 5090 але це шлях у нікуди.2кв карта головне що приріст 2х :lol:
VirusikZloy
Member

Сообщение

Entar: 17.02.2026 23:31 Почитав коментарі - нічого нового.

Вартість відеокарт зараз визначається не "жадністю" топа корпорації, і не "готовністю купувати/терпіти" у покупців.
Вартість відеокарт - похідна від:
1) Собівартості виробництва чіпів (яке росте зі зменшенням тех. процесу) та збільшенням розміру чіпів.
2) Дохідності продажу суміжних продуктів що використовують чіпи з кремнієвих пластин та память.

З одної сторони, є TSMC (+ASML) яка інвестує десятки млрд в виробництво нових тех процесів і повинна ці інвестиції відбивати щоб далі інвестувати в зменшення тех.процесів.
З іншої сторони, окрім відеокарт, є:
- смартфони (основний покупець самих передових тех процесів)
- ШІ прискорювачі
- ноутбучні процесори, в тому числі епл на передових тех процесах
- десктопні CPU
- приставки
- автомобілі
І купа всього іншого, для 95% чого достатньо більш старих тех процесів.

В ситуації коли компанії можуть:
1. Потратити 200$ на проц+память для смартфона вартістю 1000$
2. Потратити 400$ на проц+память для ноута вартістю 2000$
3. Потратити 10000$ на проц+память для ШІ прискорювача вартістю 30000$
4. Потратити 400$ на проц+память для відеокарти за 750$

І існує дефіцит потужностей виробництва як чіпів на передових тех.процесах так і памяті, ОДНОЗНАЧНО буде жорстка конкуренція за доступ до виробництва.
І АБО найменш маржинальні продукти просто перестануть виробляти, або вони будуть дорожчати.

Хто винен? Ну якщо постаратися все-таки пошукати винних, то винні:
- аналітики та директора асмл та тсмц які не спрогнозували чи недоінвестували.
- кляті влади США та Китаю які замість того щоб жити в щасті і гармонії із-за геополітичних амбіцій займаються торговими війнами і обмежують доступ Китаю до новітніх технологій що усугубляє монополії основних виробників як кремнієвих пластин так і прискорювачів
- криворукі інженери самсунга, інтела і всіх інших хто мав перспективи створювати власні виробництва кремнієвих пластин/чіпів але не змогли.

Із-за вище названих "винних" ми маємо те що маємо: поки або не побудують більше нових потужностей по виробництву, або не насититься ринок тим що є, відеокарти/смартфони/процесори/память будуть дорожче ніж могли б бути.
Таке вже було, під час майнінг буму, з осені 2020 до середини 2023 здається.

Чи можна знайти в цій ситуації плюси? Однозначно. Кількість грошей які зароблять всі учасники підуть не тільки на приватні яхти та літаки, куртизанок та податки, але й на R&D, розширення потужностей ітд, і через декілька років ми отримаємо більш круті відеокарти, яких могло б і не бути якби не сотні мільярдів інвестицій.
Приклад - це те, наскільки крутим був перехід з самсунгівських 8нм 3000 серії до 5нм техпроцесу TSMC 4N.

Коли після 3080 - 699 USD - 10 GB - TDP 320 W
Вийшла потужніша 4070 - 599 USD - 12 GB - TDP 200 W
А потім вийшла за ту ж вартість крутіша 4070 супер, а 4070 ti супер взагалі настільки крута, що буде актуальним предтопом ще дуже довго.
Я вже не говорю про те, наскільки еволюціонував з того часу DLSS.
Думаю після наступного виходу відеокарт, потративши на неї штуку баксів можна буде вже на 4К сміливо переходити.
И тебе не лень такие простыни писать :lol: их все равно никто читать нет будет :lol:
nochnik89
Member
Аватара пользователя
Откуда: Планета Земля

Сообщение

Opteron: 17.02.2026 23:06В нас в країні ще багато старих залишків.
на самом деле в Украине крайне низкий процент компьютерной техники по сравнению с европейскими странами. Сюда везут горы б/у техники. Это да. А из нового здесь уже давным давно не довоенная Украина. Не живите старым временем эпохи украинского криптанства. Многие игроки рынка уже ушли отсюда и возвращаться врятли будут. Тем более еще и свет отключают. Кто сейчас вообще покупает компы то ?
Ostin
Member

Сообщение

nochnik89: 18.02.2026 07:39свет отключают. Кто сейчас вообще покупает компы то ?
Теж постійно задаюсь цим питанням)
Firebrand
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

nochnik89
.Кто сейчас вообще покупает компы то ?
Вот именно, интересно было бы глянуть статистику продаж месячных, того же телемарта, условного. Они хотя бы одну 5090 в месяц ,продают? :gigi: сомневаюсь.
Yurius
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

Firebrand: 18.02.2026 08:45Вот именно, интересно было бы глянуть статистику продаж месячных, того же телемарта, условного. Они хотя бы одну 5090 в месяц ,продают? сомневаюсь.
Так вийшло що я продав на олх в цьому місяці 3 відеокарти : 9060хт 16 1шт. і 2шт 5060тi 16 ,усі 20000+ грн і усі були продані за 48 годин і ще черга була на кожну,а ви за Телемарт , а 5090 то окрема історія -це інструмент для роботи .І до речі це було в період найжорсткіших відключень,коли навіть західна частина країна потухла.

Відправлено через 1 хвилину 23 секунди:
Ostin: 18.02.2026 07:59Теж постійно задаюсь цим питанням)
4 рік відключень,багато людей давно адаптувались і мають станції,інвертори і т.п.
Firebrand
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Yurius
Так вийшло що
Так звезды сошлись. На том же олх вижу хорошие предложения, у продавцов с отличным рейтингом и висят те карты,не месяц и не два... ;)
5090 это инструмент для работы,да, верю. :gigi:
Opteron
Member
Аватара пользователя
Откуда: Хмель

Сообщение

nochnik89: 18.02.2026 07:39
Opteron: 17.02.2026 23:06В нас в країні ще багато старих залишків.
на самом деле в Украине крайне низкий процент компьютерной техники по сравнению с европейскими странами. Сюда везут горы б/у техники. Это да. А из нового здесь уже давным давно не довоенная Украина. Не живите старым временем эпохи украинского криптанства. Многие игроки рынка уже ушли отсюда и возвращаться врятли будут. Тем более еще и свет отключают. Кто сейчас вообще покупает компы то ?
Ви мене прочитали якось по діагоналі.
Я констатую факти, ви проектуєте свої думки.
Оверсток виник саме через те, що ще восени продажі комплектуючих почали стрімко падати.
Але наші монстри типу Рози, все одно набрали товару, в надіях на передноворічні продажі. Яких не сталося.
Тепер є
1) купа товару, який куплений дешево, або відносно дешево
2) надзвичайне падіння попиту

Ви б що зробили? Спробували б злити з мінімальною націнкою, знаючи, що купувати вам треба буде нові партії вже значно дорожче?
Чи повезли б до ЄС, де купівецька спроможність значно вище, а ви за рахунок маржі зможете гарно перекрити всі логістичні і митні витрати?


А про хто купує компи.
Так, по готових збірках ситуація сильно змінюється, продажі йдуть в онлайн, візуал, світяшки, інста.
Великі гравці пробують адаптуватися до такого дикого падіння і постійного зростання цін.
В кого нема запасу міцності - реально підуть, або вже пішли з ринка.
Нагадаю, ціни зростають ще з середини літа майже на все. Просто на карти і пам'ять це було такими темпами, що помітили прям вже всі.
Mozdev
Member

Сообщение

2) надзвичайне падіння попиту
Через надмірно високі ціни( а зараз вони ще більшими стали), знизяться ціни буде величезний попит.
Аціо
Member
Аватара пользователя
Откуда: Poltava s.

Сообщение

Firebrand: 18.02.2026 08:45 nochnik89
.Кто сейчас вообще покупает компы то ?
Вот именно, интересно было бы глянуть статистику продаж месячных, того же телемарта, условного. Они хотя бы одну 5090 в месяц ,продают? :gigi: сомневаюсь.
Не сумнівайтесь, от з нещодавнього - прокуратура Одеси закупила 700+ одиниць 5090 для бухобліку та потреб установи.

P.S. Звичайно своїм діткам та онучкам закупили за бюджетні кошти, адже для "потреб" там і умовної 5050 вистачить. А зарплати у працівників прокуратури маленькі та надбавки мізер як і лікарняні, усього 400000грн+ на місяць.
Firebrand
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Аціо
. Не сумнівайтесь, от з нещодавнього - прокуратура Одеси закупила 700+ одиниць 5090 для бухобліку та потреб установи.
Матінко ... :facepalm:
denizen
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

Аціо: 18.02.2026 10:40
Firebrand: 18.02.2026 08:45 nochnik89

Вот именно, интересно было бы глянуть статистику продаж месячных, того же телемарта, условного. Они хотя бы одну 5090 в месяц ,продают? :gigi: сомневаюсь.
Не сумнівайтесь, от з нещодавнього - прокуратура Одеси закупила 700+ одиниць 5090 для бухобліку та потреб установи.

P.S. Звичайно своїм діткам та онучкам закупили за бюджетні кошти, адже для "потреб" там і умовної 5050 вистачить. А зарплати у працівників прокуратури маленькі та надбавки мізер як і лікарняні, усього 400000грн+ на місяць.
а є посилання на новину?
leif
Member
Аватара пользователя

Сообщение

denizen
Ставлю 15грн, що немає :kbd:
Yurius
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

leif: 18.02.2026 12:43 denizen
Ставлю 15грн, що немає :kbd:
додам 20 на теж саме :lol:
Mozdev
Member

Сообщение

denizen: 18.02.2026 12:24
Аціо: 18.02.2026 10:40

Не сумнівайтесь, от з нещодавнього - прокуратура Одеси закупила 700+ одиниць 5090 для бухобліку та потреб установи.

P.S. Звичайно своїм діткам та онучкам закупили за бюджетні кошти, адже для "потреб" там і умовної 5050 вистачить. А зарплати у працівників прокуратури маленькі та надбавки мізер як і лікарняні, усього 400000грн+ на місяць.
а є посилання на новину?
О я б теж почитав, наврядче це правда, але я би не здивувався якби воно було так, бо наші "татупеди та чинуши вміють та практикують" :gigi:
Firebrand
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Yurius
.додам 20 на теж саме
Новости может и нет об этом, но разве это отменяет тот факт, как там все крутится-мутится? ;)
denizen
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

якщо чесно, то я сумніваюсь, що на всю Україну набереться 700+ 5090, ось так, взяти і купити у якогось постачальника.
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

denizen: 18.02.2026 14:38 якщо чесно, то я сумніваюсь, що на всю Україну набереться 700+ 5090, ось так, взяти і купити у якогось постачальника.
якщо взяти до уваги, що 5090 в стимі має більший відсоток за 9070, навіть не знаю що тут сказати)
Аціо
Member
Аватара пользователя
Откуда: Poltava s.

Сообщение

denizen: 18.02.2026 12:24

а є посилання на новину?
Ви жартуєте? Вітаю якщо вийшли з коми? За посилання на статтю чи інформацію можна отримати 10 років з конфіскацією.
Якщо для вас новина - рідних людей за репост чи посилання у в'язницю кидають в Україні.

Чи це байт? А ні ну тоді пане Кравченко перелогіньтесь, і ні посилань не буде.
Адже ваша чудова прокуратура затримує не тих хто коїть злочини, а тих хто каже за злочини у публічному полі.
Ответить