Western Digital завантажена замовленнями на жорсткі диски для ШІ на два роки вперед

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
Filabatya
Member
Аватара пользователя
Откуда: Івано-Франківськ

Сообщение

alexeygalas
5640 теж підійде) гловне щоб cmr був :up:
я просто маю грін(блу тепер) і хочу щось тихе і надійне, не за всі гроші світу, для торентів на пк і архіву фото бек апп :rotate:
баракуд боюсь щось, як і пурпулів
Последний раз редактировалось Filabatya 16.02.2026 17:41, всего редактировалось 6 раз.
tornadox
Member
Аватара пользователя
Откуда: мені знати що ти не дивак?

Сообщение

Filabatya: 16.02.2026 14:21А який зараз бест бай,що в нас можна купити максимальний об'єм ціна?
https://diskprices.com/ виставляйте потрібні налаштування і дивіться.
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

Filabatya: 16.02.2026 17:235640 теж підійде)
А ви про цей WD80EAAZ
Не бачив. Мабуть він нещодавно десь з*явився в модельному ряду. Або я просто черед звичайних не дивився а лише RED та IronWolf

У мене зазвичай недовіра до таких "франкенштейнів", які вибиваються із загальних х-к. Так мав вже досвід з двома Seagate Barracuda 5TB 2.5" товстунами. В одного заклинило механіку. Причому в новішого із свіжішої партії. А старіший ще живий.
Mozdev
Member

Сообщение

2TB HDD ціни тупо х2.
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Filabatya
У меня блу 5400 на 6тб для бекапов, музыки, видео и прочего. Очень тихий.
7200 крайне не советую, они громкие все. Исключение это барракуды на 2тб, но там места мало, а скорость для шдд щас совсем не важна, так как все что требует скорости все на ссд

Отправлено спустя 45 секунд:
Mozdev: 16.02.2026 18:122TB HDD ціни тупо х2.
Эт вы ещё ссд не видели - с 4700 до 20к
Mozdev
Member

Сообщение

erkins007: 16.02.2026 18:22 Filabatya
У меня блу 5400 на 6тб для бекапов, музыки, видео и прочего. Очень тихий.
7200 крайне не советую, они громкие все. Исключение это барракуды на 2тб, но там места мало, а скорость для шдд щас совсем не важна, так как все что требует скорости все на ссд

Отправлено спустя 45 секунд:
Mozdev: 16.02.2026 18:122TB HDD ціни тупо х2.
Эт вы ещё ссд не видели - с 4700 до 20к
Нажаль бачив, тепер не придбаю ще один сата сдд та м.2.
Filabatya
Member
Аватара пользователя
Откуда: Івано-Франківськ

Сообщение

erkins007
жаль що більше 8 вони не бувають, там вже ціна 1 тер 1 тис :up:
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Там и до этого бума были неадекватные цены. Я 4 года назад брал Самсунг сата на 4тб за 8к. Весной смотрел цену хотел ещё один взять - 12к. Сата ссд увы щас совсем мимо

Отправлено спустя 1 минуту :
Filabatya: 16.02.2026 18:25 erkins007
жаль що більше 8 вони не бувають, там вже ціна 1 тер 1 тис :up:
Так и за 6 я отдал 5к всего весной этой. Это щас цены уехали
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

erkins007: 16.02.2026 18:22они громкие
і гарячі
спойлер
Изображение
На них зараз дме Noctua 140mm IndustrialPPC 2000RPM на повні оберти. Але в шафі. Назовні під час звернення (завантаження/роздача) на найгарячішому 39-40

Код: Выделить всё

/dev/sda: WDC WD103KFBX-68CCLN0: 42°C
/dev/sdb: WDC WD103KFBX-68CCLN0: 43°C
/dev/sdc: WDC WD103KFBX-68CCLN0: 44°C
/dev/sdd: WDC WD103KFBX-68CCLN0: 44°C
/dev/sde: WDC WD103KFBX-68CCLN0: 44°C
Але на ніч роздача вимкнена то вони за ніч вистигають до 40. А до вечора розігріваються до 44-45
S0N1C
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

alexeygalas: 16.02.2026 19:11
erkins007: 16.02.2026 18:22они громкие
і гарячі
спойлер
Изображение
На них зараз дме Noctua 140mm IndustrialPPC 2000RPM на повні оберти. Але в шафі. Назовні під час звернення (завантаження/роздача) на найгарячішому 39-40

Код: Выделить всё

/dev/sda: WDC WD103KFBX-68CCLN0: 42°C
/dev/sdb: WDC WD103KFBX-68CCLN0: 43°C
/dev/sdc: WDC WD103KFBX-68CCLN0: 44°C
/dev/sdd: WDC WD103KFBX-68CCLN0: 44°C
/dev/sde: WDC WD103KFBX-68CCLN0: 44°C
Але на ніч роздача вимкнена то вони за ніч вистигають до 40. А до вечора розігріваються до 44-45
мабуть тому що Air
в мене Helium і вони 35С зараз :shuffle:

Відправлено через 2 хвилини 36 секунд:
спойлер
Изображение
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

S0N1C: 16.02.2026 19:45мабуть тому що Air
Ймовірно. Або у тебе місце і продув в корпусі кращий. Бо у мене зараз комірка екстремальних розмірів :D
спойлер
20260216_194844.jpg
І забір повітря для дисків саме отам справа

Але то не проблема. До 50С включно це безпечний діапазон температур 24/7

Відправлено через 16 хвилин 55 секунд:
S0N1C
А що за утиліта на скріні? Чи це якась супермікрова чи деловська?
S0N1C
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

alexeygalas
MegaRAID Storage Manager
а з приводу місця, ці диски живуть в Lian Li PC-V354 :shuffle: :D
Firebrand
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Уже тошнит от обилия новостей :puke: , что еще нужно для ии, реально.
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

S0N1C: 16.02.2026 20:14Lian Li PC-V354
А ну вони бачу так само в бокові стінки обдуваються як у мене. Значить у тебе камера, де сервер стоїть, значно більша

Бо це одна із полиць у шафі-купе розміром 43х45х35

Відправлено через 3 хвилини 28 секунд:
S0N1C: 16.02.2026 20:14MegaRAID Storage Manager
Оу. Це в вас хардварний рейд, сторонній
S0N1C
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

Так, там рсі-е 8х старенька плата, але воно не залежить від софта, що мені і подобається
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

S0N1C: 16.02.2026 20:43Так, там рсі-е 8х старенька плата, але воно не залежить від софта, що мені і подобається
Так. Але вам відомий найголовніший недолік. Якщо плата ригне - доведеться йти шукати таку ж, бо формат розмітки пропрієтарний

Хоча LSI ніби не щось екзотичне. Має ще бути у продажу
S0N1C
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

так, мене кілька запасних є :D
Filabatya
Member
Аватара пользователя
Откуда: Івано-Франківськ

Сообщение

тенденція така, що сата ссд на 4тб скоро будуть в одну ціну з 4тб хдд :gigi:
Mozdev
Member

Сообщение

Filabatya: 16.02.2026 21:25 тенденція така, що сата ссд на 4тб скоро будуть в одну ціну з 4тб хдд :gigi:
Оу, ССД 4ТБ здешевшають у 3-4 рази :gigi:
Gil_gamesh
Junior

Сообщение

Я купував свої Silicon Power UD90 4TB PCIe 4.0 по $160 в 23 році. Треба було більше їх накупити...
Ответить