Найпопулярніші ігри для ПК все ще рідко використовують апаратне трасування променів

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
VovaII
Member
Аватара пользователя

Сообщение

1234waltz
Це все прекрасно, але для цього треба виділити божевільний транзисторний бюджет. 5080 вже має площу 744 мм2, а це більше попереднього побутового рекордсмена RTX 2080 Ti з 754 мм2. Ще більші розміри робили та роблять тільки для проф.рішень серверних. Оскільки можливості по паковці більшої кількості транзисторів на мм квадратний дуже сповільнились, очікувати такого зростання не варто взагалі.
— Коротко кажучи: сучасні технології до РТ ще не доросли. — То навіщо зараз на нього витрачати транзистори? От років через 10, коли можливо винайдуть оптичний блок РТ, от тоді і впроваджувати?
kairo
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

Є дві головні причини:
1. Майнінг-бум та далі ШІ-бум привів до того, що більшість гравців сидять на Лоу Енд картах.
2. Деви масово пересіли на UE5 із Люменом.
VovaII
Member
Аватара пользователя

Сообщение

kairo
3. Чимало гравців, через 1. і 2., покинули ПК-геймінг.
1234waltz
Member

Сообщение

Барбарис: 16.02.2026 15:14 1234waltz, не знаю як апскейлер, але нове згладжування в фср натів аа - імба.
Нове, можливо, не можу потестити, в мене раніше була 6 тисячна рикса. Перший та другий ФСР були доволі погані, третій дещо кращий. Кажуть 4ий нарешті став таким, яким і повинен бути, але підтримка його у півтори карти з нульовим маркетшейром.
S0N1C
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

1234waltz: 16.02.2026 15:03 Алан Вейк, як і Контрол - еталон впровадження технології, кращого не існує на данний час. Але там партнерка Ремеді та Епічного Свині зарішала.
Контрол - мені якось не зайшов - душні офісні приміщення, рейтрейсінг чи ні :gigi:

в CP2077 навіть зупинки красиво виглядають :D
спойлер
Изображение
Последний раз редактировалось S0N1C 16.02.2026 15:26, всего редактировалось 1 раз.
1234waltz
Member

Сообщение

VovaII: 16.02.2026 15:16 — Коротко кажучи: сучасні технології до РТ ще не доросли. — То навіщо зараз на нього витрачати транзистори? От років через 10, коли можливо винайдуть оптичний блок РТ, от тоді і впроваджувати?
Філософське питання. Якщи в ШІ бум не втікли Хуанг з Лізою, була б можливість казати про використання частини наявного транзисторного бюджету саме під такі спеціалізовані завдання. І то тільки для ПК ринку.
По факту, якщо казати за наймассовіший ринок, мобільний, то там в осяжному майбутньому на це не буде транзисторного бюджету.
Якщо казати за хендледи - там теж це неможливо в осяжні років 5-10.
Макбуки - наскільки пам'ятаю, то iGPU базового М4 зливає в продуктивності в два рази ноутбучній 4050. Тобто в массегменті маководі, де і так ігор не дуже, ніякого РТ найближчі 10 років не буде. Бо базовий макбук за 1к зелені в два рази зливає віндобуку з дискреткою за ту ж саму суму, і ніякої перспективи щось догнати на дистанції 5 років там не має.
Консолі - некстген, якщо і вийде через півтора роки, не перевершить умовну 4070 взагалі ніяк - тобто теж на 10 років можна не заікатись про якись прорив в рейтрейсінгу для ігор.
Ostin
Member

Сообщение

1234waltz: 16.02.2026 15:26на 10 років можна не заікатись про якись прорив в рейтрейсінгу для ігор
"Те, що мертве, вмерти не може" (с)
VovaII
Member
Аватара пользователя

Сообщение

1234waltz
З одного боку так. Але планували ж в ПС6 посилити блок РТ. А Соні така контора, що вимагатиме доводити корисність нововведень. Тобто промені в іграх для ПС6 обовʼязково повинні будуть бути. Ну і в портах на ПК, промені нікуди не дінуться. — Єдине сподівання, що розробники рушіїв, таки підберуть оптимальне співвідношення використання променів? Бо тулити їх кругом — і залізо не витягує, і картинка не скрізь кращає. — Приклади вже наводили.
MqM
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

man1242: 16.02.2026 14:39 Бо сучасний рт дуже вибагливий не лише до гпу але і до цпу, що робить його не помірно вимогливим по ціні. Прикладом гадаю є Хогвартс та Людина павук, де рт просто не дозволяє мати стабільний фпс вище 80фпс на топових цпу, за умови що навіть мідл карти не довантажені.
Так з часу релізу Хогвартса його декілька разів суттєво оптимізували. Перегляньте останні тести з ютуба
tornadox
Member
Аватара пользователя
Откуда: мені знати що ти не дивак?

Сообщение

S0N1C: 16.02.2026 15:03GTA 5 Enhanced Edition - теж стало краще :shuffle:
Там в принципі графіка стала краще, як на консолях, але включення RT дуже мало впливає. Стають кращі відображення на склі і на дощі. З плюсів що Enhanced краще працює на новому залізі, але це мабуть через те що завезли підтримку DX12 і можливо краще використовує багато ядерні процесори.

Відправлено через 4 хвилини 17 секунд:
1234waltz: 16.02.2026 15:19Нове, можливо, не можу потестити, в мене раніше була 6 тисячна рикса. Перший та другий ФСР були доволі погані, третій дещо кращий. Кажуть 4ий нарешті став таким, яким і повинен бути, але підтримка його у півтори карти з нульовим маркетшейром.
FSR4 дуже підтягнувся, нема сенсу порівнювати з FSR3, FSR3 був кращий за 2 тим що прибирав шум. Але всі ці технології потребують вектори руху, тобто гра має мати підтримку. FSR1 в тому ж розряді що NIS, LS1 - універсальне і працює будь-де.

Буквально вчора дивився порівняння всіх апскейлерів. Надіюся буде цікаво.


Відправлено через 5 хвилин 25 секунд:
1234waltz: 16.02.2026 15:26Макбуки - наскільки пам'ятаю, то iGPU базового М4 зливає в продуктивності в два рази ноутбучній 4050.
Ну будемо відверті, на маку з М взагалі добре що є хоча би декілька ААА ігор, розету планують відключити через рік, все що не натівне не буде працювати. Та і графіка там вивозить тільки за рахунок апскейлера MetalFX, а є ще 8060s який може вже ближче до тої цінової категорії і це iGPU
vsx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

пока следующее поколение консолей не выйдет, не будет массовых лучей в играх. А с path tracing так и будет по одной игре в год выходить.
1234waltz
Member

Сообщение

tornadox: 16.02.2026 16:13 Буквально вчора дивився порівняння всіх апскейлерів. Надіюся буде цікаво.
Нот бед. Дивився без звуку в перемотці. На чому він ганяв XESS? Щодо нативного XESS на Арках (B570), частини артефактів, які показані в відео (CCD2 не грав, одразу кажу) в іграх з підтримкою не бачив. Але я такі шакальні профілі ніколи не використовував, бо B570 дозволяла комфортно грати в профілях quality та ultra quality, здебільшого. Бо тут я бачу, автор хотів саме екстримальні приклади зробили з найшакалячим апскейлом.
tornadox: 16.02.2026 16:13 Ну будемо відверті, на маку з М взагалі добре що є хоча би декілька ААА ігор, розету планують відключити через рік, все що не натівне не буде працювати. Та і графіка там вивозить тільки за рахунок апскейлера MetalFX, а є ще 8060s який може вже ближче до тої цінової категорії і це iGPU
Це вони зря, поховають ледвеживий мак-геймінг. Хоча, з розеттою там такі втрати продуктивності в деяких тайтлах, що могутній яблочний гпу скоріше зі старою Вегою конкурував.
DuckRider
Member
Аватара пользователя

Сообщение

S0N1C: 16.02.2026 15:25
1234waltz: 16.02.2026 15:03 Алан Вейк, як і Контрол - еталон впровадження технології, кращого не існує на данний час. Але там партнерка Ремеді та Епічного Свині зарішала.
Контрол - мені якось не зайшов - душні офісні приміщення, рейтрейсінг чи ні :gigi:

в CP2077 навіть зупинки красиво виглядають :D
спойлер
Изображение
мыльцо-кинцо
1234waltz
Member

Сообщение

vsx: 16.02.2026 16:20 пока следующее поколение консолей не выйдет, не будет массовых лучей в играх
Ну ось вийшла PS5 Pro, яка трошки не допригує до RX 7700 XT - особливих змін не помітили, окрім появи в десятка ігор профіля графіки для цієї самої PS5 Pro. На ПК ринок воно не вплинуло, як і на розробників. Бо розробники ААА і так робили тайлтли з пресетами під 3080 та вище.
Тепер з ШІ істерією не відомо коли ризикнуть і по якій ціні релізнуть ту PS6. Коли її випустять вже якась 6080 буде флагманом. А базовій PS6 дай боже до радіка 9070 допригнути, і то не факт. Тобто на некстгені буде та сама графіка, що вже є станом на 2025-2026 роки на ПК. Тож в плані РТ в іграх не зміниться взагалі нічого.
От нативна роздільна здатність вища буде, апскейл якісніший, фпс вищий (а може й ніт).
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

kairo: 16.02.2026 15:16 Є дві головні причини:
1. Майнінг-бум та далі ШІ-бум привів до того, що більшість гравців сидять на Лоу Енд картах.
2. Деви масово пересіли на UE5 із Люменом.
до майнінг-буму та ші-буму більшість гравців сиділи на лоу ендах, так було завжди, як з'явилась вибірка по бюджету.
люмен - система освітлення, яка все ще має хардвейр режим з ретрейсингом , який виглядає краще, менше нойзу, більше відскоків світла. прийде час, світло ручками, як це роблять зараз, робити стануть менше і пастрейсинг візьме на себе основну роботу зі світлом, тому що виглядає краще, економить час.
Последний раз редактировалось Enjthesilence 16.02.2026 16:57, всего редактировалось 1 раз.
tornadox
Member
Аватара пользователя
Откуда: мені знати що ти не дивак?

Сообщение

1234waltz: 16.02.2026 16:22На чому він ганяв XESS?
B580
Все одно цікаво що можна отримати з таких шакальних профілей (актуально для портативок і лоу-енд)
1234waltz: 16.02.2026 16:22Хоча, з розеттою там такі втрати продуктивності в деяких тайтлах, що могутній яблочний гпу скоріше зі старою Вегою конкурував.
ну, от, краще вилизані 2-3 гри, чим тисячу але які йдуть погано. Відчуття емейзінгу зникає.
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

tornadox: 16.02.2026 16:13Буквально вчора дивився порівняння всіх апскейлерів. Надіюся буде цікаво.
пресет "л" творить дива, з 360п таку картинку малювати... цікаво, як будуть виглядати нові пресети кваліті\нормал та длаа.
vsx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

1234waltz: 16.02.2026 16:33
vsx: 16.02.2026 16:20 пока следующее поколение консолей не выйдет, не будет массовых лучей в играх
Ну ось вийшла PS5 Pro, яка трошки не допригує до RX 7700 XT - особливих змін не помітили, окрім появи в десятка ігор профіля графіки для цієї самої PS5 Pro. На ПК ринок воно не вплинуло, як і на розробників. Бо розробники ААА і так робили тайлтли з пресетами під 3080 та вище.
Тепер з ШІ істерією не відомо коли ризикнуть і по якій ціні релізнуть ту PS6. Коли її випустять вже якась 6080 буде флагманом. А базовій PS6 дай боже до радіка 9070 допригнути, і то не факт. Тобто на некстгені буде та сама графіка, що вже є станом на 2025-2026 роки на ПК. Тож в плані РТ в іграх не зміниться взагалі нічого.
От нативна роздільна здатність вища буде, апскейл якісніший, фпс вищий (а може й ніт).
Во первых 7700ХТ это не про лучи. Во вторых откуда ты знаешь какое железо будет в ПС6? Домыслы основанные ни на чем. Логично предположить что там будет RDNA5 с хорошей поддержкой лучей.
Геральт
Member
Аватара пользователя
Откуда: з Рівії

Сообщение

Видання PC Gamer підрахувало, що з приблизно двох десятків найпопулярніших ігор на ПК минулого року тільки п’ять використовували апаратне трасування.

А якби ще підрахували середній час проходження, то з'ясувалось би, що апаратні промені займають взагалі мізер. А буде ще менше, бо чумадани зараз в ші, а не ігродевам.
Viva UE5!
Vpupkin
Member
Откуда: Dnipro

Сообщение

У більшості популярних проектах немає якісної графіки, нашо валоранту чи іншому подібному сміттю промені? Там навіть полігонів зажали.
Ответить