Розкрито специфікації наборів логіки Intel 900‑ї серії для процесорів Nova Lake‑S

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
Megaclite
Member
Аватара пользователя

Сообщение

dreikk91: 09.02.2026 18:55 Я би більше хотів побачити 4 канали пам'яті
Вони непотрібні, і так 130гб/с на 2х каналах в інтела

Не говорячи вже що сокет прийдеться робити на ~2600 контактів
kabostebeztak
Member
Аватара пользователя
Откуда: Одеса, зараз у Франції

Сообщение

Inqizitor2022: 09.02.2026 20:10
kabostebeztak: 09.02.2026 18:56 Круто, круто...
спойлер
Изображение
АХАХАХАХАХАХАХА
спойлер
Изображение
до речі, ми не враховуємо ціну питання.
Это у интела встройка сейчас такая лютая? :insane: :eek: Офигеть рывок.
Ну... так. Вони реально непогано бустанулись з Арками
lw_007
Member

Сообщение

kabostebeztak: 09.02.2026 18:56
dreikk91: 09.02.2026 18:53
І це факт, який доводить нікчемність інтела. Але якщо говорити про більш сучасні моделі, то інтел все одно програє.
Круто, круто...
спойлер
Изображение
АХАХАХАХАХАХАХА
спойлер
Изображение
до речі, ми не враховуємо ціну питання.
26w ? Не вірю!

Може все ж 43w?
kabostebeztak
Member
Аватара пользователя
Откуда: Одеса, зараз у Франції

Сообщение

lw_007: 09.02.2026 22:27
kabostebeztak: 09.02.2026 18:56

Круто, круто...
спойлер
Изображение
АХАХАХАХАХАХАХА
спойлер
Изображение
до речі, ми не враховуємо ціну питання.
26w ? Не вірю!

Може все ж 43w?
Без поняття.
Результати брав тут
спойлер
https://www.overclockers.ua/ua/news/sna ... nce-boost/
lw_007
Member

Сообщение

та я вже побачив звідки)

Просто пригадалось мені стосовно "надпродуктивних, кращих за х86" м4pro.
покопав інфу - по продуктивності і жору в ноутах виявилось +- в ногу в рендері. тільки втридорога
ну і жор там був щось під 80w здається


по цим м5 - notebookcheck вказують в cb2077 спроживання десь 43,в синтетиці десь 65.

пічка для 14" ноута


PS. цікаво чи навчились вони розширювати монітори в новому поколінні :lol:
kabostebeztak
Member
Аватара пользователя
Откуда: Одеса, зараз у Франції

Сообщение

lw_007: 09.02.2026 22:37 та я вже побачив звідки)

Просто пригадалось мені стосовно "надпродуктивних, кращих за х86" м4pro.
покопав інфу - по продуктивності і жору в ноутах виявилось +- в ногу в рендері. тільки втридорога
ну і жор там був щось під 80w здається


по цим м5 - notebookcheck вказують в cb2077 спроживання десь 43,в синтетиці десь 65.

пічка для 14" ноута
Е, аби б не перегрівалось. Решта не важливо. В моїй голові якщо ти сідаєш прям довго щось монтувати чи рендерити то це або від зарядки або на стаціонарному пк.
yurius_r
Member

Сообщение

А як наприклад має працювати Z990 із 12x PCIE5 чіпсетними, якщо із процом зв'язок лише DMI 5.0 x4 (яка і є x4 PCIE5)? Це що за такі цікаві пристрої можна підключити, щоб вони між собою утилізували 12 ліній а на зовні до CPU їм вистачало 4? На думку приходить лише побудова якогось 400gbe розумного свіча, що не буде використовувати ресурси проца, але це якась фантастична модель використання плати на Z чіпсеті. А відеокарту все одно другу на повній швидкості не підключити, максимум це швидкість x8 PCIE4 або x16 PCI3 якщо на чіпсеті взагалі більше нічого висіти не буде. Коротше фігня якась виходить

P.S. А, там ще й 12 ліній PCIE4. Це взагалі якийсь космос
Afit
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

KimRomik: 09.02.2026 17:19
Afit: 09.02.2026 15:47

Нащо? Так можна ще один чіп продати ;) А якщо серйозно, то як ти собі уявляєш костомізацію пк під себе? Я що маю переплачувати за X/Z чіпсетні функції, або навпаки не отримувати їх, якщо мені не потрібен потужний проц, але треба більше можливостей в іншому?
так я і про що кажу
у AMD є щось подібне, точніше материнки без чіпсета, просто сокет
я вважаю що давно пора позбавлятись від чіпсету і дати можливість кастомізації через pcie інтерфейси (перед цим звісно збільшити їх в процесорах)
тому що материнки це як відяхи, достатньо відвалу чіпсета і вся материнка в мусорку, а враховуючи скільки вони зараз коштують особливо топові, то позбавлення від чіпсету більш як виправдане
Так чіпсет якраз розширює базові можливості процесора. Ті самі лінії PCI. Ти пропонуєш можливості умовного X870 запхнути під кришку проца? Якого проца? Якщо не тільки топових рішень, а й усіх, то це значно підвищіть ціну на нього і бути бюджетним він ніяк не зможе. А так в тебе є вибір на якому чіпсеті збирати. Тим паче проблем саме з материнками, якщо їх не ковиряти самому зараз по мінімуму. Ні я, ні мої знайомі за останній час не стикались с проблемами материнок. У племінника комп на дохлому MSI B350 досі з 2017р працює. Вже на 8 ядерник переїхав. При цьому блок "славнозвісний" KSAS на 550ват. :shuffle: Про таку річ як відвал чіпсету я взагалі не чув. Пам'ятаю чув про відвал на фуфіксах північного моста. Тоді було таке, але щоб південний від'їхав... Ну це треба радіатор зняти з нього і то не факт
Intel74320ASuperFin+
Member
Аватара пользователя
Откуда: Intel "7" 10nm++

Сообщение

Штеуд продолжает клепать кастрированные чипсеты и продавать старший топ за оверпрайс. Даже элементарный андервольт недоступен на обрубках. Максимум можно турбобуст отключить в биосе и все.

ЛГА1954 выйдет куском гуано, как и 1851. Можно и дальше сидеть на АМ5.
Inqizitor2022: 09.02.2026 16:05 Ну то есть какое-то дно опять, где нормальное количество линий 5.0? Интел, что происходит? Должно быть 48 линий 5.0 на чипсете как минимум, дабы на всё распределить. А 12 линий это непонятно вообще, это опять 1 х16 5.0 слот на плате, один х8 5.0 слот, один х4 5.0 для ссд, остальное - 4.0 слоты?! В топовом чипсете?
Ах да, В960 чипсет не позволяет гнать чип, но позволяет гнать память. Это как? Должен позволять и то и то гнать, иначе это Н960.
От такого количества линий 5.0 чипсет сгорит к чертям. 690 и 790 с аплинком 4.0 х8 грелись как кипятильники под алюминиевыми пластинками и терможевачкой за пару центов. 890 вроде недалеко ушел от них.
VladimirV
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Georgin: 09.02.2026 15:49При цьому B860 дозволяє розганяти процесор, а B960 - ні, тільки пам'ять.
Це звiдки взято, що B860 дозволяв гнати процесор або по множнику або? по бцлк?

Відправлено через 19 хвилин 33 секунди:
Intel74320ASuperFin+: 10.02.2026 08:05Даже элементарный андервольт недоступен на обрубках. Максимум можно турбобуст отключить в биосе и все.
Это где? Можно конкретику? H610 или какой чипсет, какой биос не дал настроить Андервольт?
Intel74320ASuperFin+
Member
Аватара пользователя
Откуда: Intel "7" 10nm++

Сообщение

VladimirV: 10.02.2026 08:36 Відправлено через 19 хвилин 33 секунди:
Это где? Можно конкретику? H610 или какой чипсет, какой биос не дал настроить Андервольт?
На работе есть убогая машинка ой5 14500 Q670 Делл. Есть два стула - 5 ггц буст со 100 градусами или 2.6 ггц без буста с 70 градусами. Чем андерволтить и настраивать лимиты мощности, дядя? Весь биос перерыл.

К синему гуано не притрагивался после своего 2600К. Может и к лучшему.
VladimirV
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Ну да жаловаться что вот такая НИШЕВАЯ для рабочих решений материнка не поддерживает андервольт это сильно
спойлер
Изображение
Я просто в шоке с хейтеров на этом форуме. очевидно, биос для нее на коленке делался.
Intel74320ASuperFin+
Member
Аватара пользователя
Откуда: Intel "7" 10nm++

Сообщение

VladimirV: 10.02.2026 08:51 Ну да жаловаться что вот такая НИШЕВАЯ для рабочих решений материнка не поддерживает андервольт это сильно
спойлер
Изображение
Я просто в шоке с хейтеров на этом форуме. очевидно, биос для нее на коленке делался.
Что предлагаешь делать? Брать Z плату под нее и зеленые планки 4800 МГц переставлять :lol: ? Как же штеуд разводит лошков, я поражаюсь. AM4/AM5 билд был бы дешевле, холоднее и производительнее. Но штеуд это же бренд первого эшелона. АМД какая-то китайская конторка.
Georgin
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

VladimirV
О, дякую, що звернули увагу - дійсно можна тільки NPU. Тоді зрозуміло, чому у них в лінійці відсутня потенційна 910-модель.
Якось звик до того, що x20-чіпсет для AMD дозволяв нормально працювати тільки з пам'яттю, а на х50-чіпсет для AMD вже був повноцінний розгон CPU та керування всіма параметрами.
Думав, що у Intel відповідно з x10 та x60 чіпсетами теж саме. Але у них якесь альтернативне бачення сегментації...
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

Intel74320ASuperFin+: 10.02.2026 08:46Чем андерволтить и настраивать лимиты мощности, дядя? Весь биос перерыл.
Я тебе розчарую, друже. Я поставив 235Т в свою z890 для тесту, поки RAM долітала в основну серверну плату, і пункти по андервольту всеодно сховались. Мабуть перестраховуються, щоб не було нестабільностей при андервольті. Не впевнений за не-Т, бо не маю щоб перевірити. Може теж пропадають а може і ні. Всетаки Т - це найнижчий бінінг з найгіршим кремнієм. Але думаю не-Т можна було би по напругах ще трохи піджати, якби вони дозволили.

Але в Q/W платах ти би ніяк цього не побачив як би тобі не хотілось. Бо це індустріальний сегмент і там потрібна надстабільність. Тому там тільки сток і XMP/JEDEC.
На AMD платах цього сегменту так само - всі PBO сховані. Це на ігрових платах з RGB підсвіточкою ти можеш цим бавитись на свій страх і розсуд. Dell тобі цього не дасть робити.
Ти мабуть незнайомий з американською логікою. Якби Dell дозволив в своїх готових пк андервольтити / розганяти проци - перший же криворукий чел, який би зловив синій екран - побіг би подавати позов до суду на Dell. І за ним іще 1000 так би вчинили. Воно делу потрібно?



Навіть UEFI без миші і скінів. І під AI Tweaker там може бути все урізано
Последний раз редактировалось alexeygalas 10.02.2026 11:48, всего редактировалось 1 раз.
KimRomik
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Afit: 10.02.2026 03:38
KimRomik: 09.02.2026 17:19 так я і про що кажу
у AMD є щось подібне, точніше материнки без чіпсета, просто сокет
я вважаю що давно пора позбавлятись від чіпсету і дати можливість кастомізації через pcie інтерфейси (перед цим звісно збільшити їх в процесорах)
тому що материнки це як відяхи, достатньо відвалу чіпсета і вся материнка в мусорку, а враховуючи скільки вони зараз коштують особливо топові, то позбавлення від чіпсету більш як виправдане
Так чіпсет якраз розширює базові можливості процесора. Ті самі лінії PCI. Ти пропонуєш можливості умовного X870 запхнути під кришку проца? Якого проца? Якщо не тільки топових рішень, а й усіх, то це значно підвищіть ціну на нього і бути бюджетним він ніяк не зможе. А так в тебе є вибір на якому чіпсеті збирати. Тим паче проблем саме з материнками, якщо їх не ковиряти самому зараз по мінімуму. Ні я, ні мої знайомі за останній час не стикались с проблемами материнок. У племінника комп на дохлому MSI B350 досі з 2017р працює. Вже на 8 ядерник переїхав. При цьому блок "славнозвісний" KSAS на 550ват. :shuffle: Про таку річ як відвал чіпсету я взагалі не чув. Пам'ятаю чув про відвал на фуфіксах північного моста. Тоді було таке, але щоб південний від'їхав... Ну це треба радіатор зняти з нього і то не факт
та звісно, для чого чіпсет це ні для кого не секрет, він підключає в тому числі лан, має вбудовані сата/юсб контролери тощо

я кажу, що ті ж функції можна перекинути на процесор, частину викинути, вийде чисто материнка з сокетом

а тим, кому потрібні додаткові розширення, можуть купувати pcie адаптери
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

Intel74320ASuperFin+: 10.02.2026 08:46лимиты мощности
А це суто від вендора залежить. На моїй Supermicro офсети не можна міняти але ліміти виставляти можна.
Intel74320ASuperFin+
Member
Аватара пользователя
Откуда: Intel "7" 10nm++

Сообщение

Дружише, даже на самой убогой А620 есть андервольт. Как же у меня горит от синих. 14500-то неплохой камень, но без турбо превращается в овощ. С турбо начинает троттлить и греться в хлам от любой рабочей нагрузки. Вскрывать ПК нельзя. Была бы воля, поставил бы камень в самую дешманскую 690/790 плату с нормальным кулером.
alexeygalas: 10.02.2026 11:53 А це суто від вендора залежить. На моїй Supermicro офсети не можна міняти але ліміти виставляти можна.
SuperMicro на голову выше Dell, HP и прочей проприетарщины.
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

Intel74320ASuperFin+: 10.02.2026 12:10даже на самой убогой А620 есть андервольт
Але проблема в тому, що ти не побачиш А620 в готових брендових ПК Dell/HP/Lenovo. Бо це плати споживчого сегменту. Якщо мова про самозбір - так. Тут інтел жлоблять андервольт мабуть через жадібність, хоча їх камені добре піддаються андервольту. АБО вендори плат. Або всі разом
Lorichic
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

alexeygalas: 10.02.2026 12:12Тут інтел жлоблять андервольт мабуть через жадібність, хоча їх камені добре піддаються андервольту.
Это плохо, на a620 lightning есть PPT, EDC, TDC, минусовый офсет на ядра и температурный лимит, это с официально неразгоняемым 8500G, курвы нет, но для того что подрезать аппетиты в угоду сохранения заряда повербанка и низких температур достаточно и того что есть
спойлер
1.png
Ограничил проц 15w
спойлер
260210115337.png
и офсет -100
спойлер
260210115456.png
Хватает на 4 часа повербанка 60000
Ответить