ASRock проводить внутрішню перевірку щодо причин виходу з ладу CPU Ryzen

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
the lamer
Member

Сообщение

Earanak: 05.02.2026 16:13 Предлагаю обсудить ASRock проводить внутрішню перевірку щодо причин виходу з ладу CPU Ryzen

Обязательно должны прийти пчелы которые будут вопить в комментариях что у них все отлично с ASRock ))
А те, у которых всё отлично с 13900KF уже тут? =)
Liam
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

radeon5870: 05.02.2026 17:30 А шо, АсРоки іще хтось купляв? ... Я років десять тому мав нещастя позаритись на цей дєшманчик і наївшись їхніх глюків за пару місяців збагрив ці подєлкі як найшвидше
Й таке пишете маючи у другому ПК плату Biostar? Не маю нічого проти Biostar, але, сподіваюсь, Ви зрозуміли.
unique-neon
Member

Сообщение

alexeygalas: 05.02.2026 16:54- Краще всіх жене RAM (це загальновідомий факт);
Мені здається плюс-мінус як інші вендори. Так то по форумах найменше проблем з рам бачив у асуса
Earanak
Member
Аватара пользователя
Откуда: Украина

Сообщение

the lamer: 05.02.2026 19:02 А те, у которых всё отлично с 13900KF уже тут? =)
Это про меня ? :spy: В отличии от некоторых местных шизиков я ни разу не отрицал наличие VMin Shift (не путать с проблемой окисления) а так же писал что личный частный случай, в том числе мой, ничего по сути не значит, так как выборка ничтожная, даже в рамках студии где коллеги работают на 13-14 Интелах. А тут так почитаешь людей, так если у них все ОК, значит у всех всё должно быть ОК, а остальное разумеется это 0.01% брака ))
NST1983
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

radeon5870: 05.02.2026 17:30 А шо, АсРоки іще хтось купляв? ... Я років десять тому мав нещастя позаритись на цей дєшманчик і наївшись їхніх глюків за пару місяців збагрив ці подєлкі як найшвидше
Як за таким дніщенским конфігом можна взагалі рота відкривати? :lol:
спойлер
Intel Core i9-12900K [Noctua NH-D15]
ASUS PRIME Z690-A
G.Skill 2x32GB DDR5 6000MHz CL30
INNO3D Geforce RTX 4070 Twin X2
Samsung 980 PRO 2TB
Samsung 970 EVO+ 2TB
SK hynix Gold P31 2TB
Toshiba MG08 8TB
Chieftronic PowerPlay 850W
Fractal Design Define C
спойлер
Шучу :-P
Маю ASRock B650 STEEL LEGEND WIFI для 9700X Працює максимально стабільно.
З цими 9800X3D якась явно лажа. Якщо плати щось віддають не так, то АМД має сказати що саме! По SoC там взагалі все чотко - навіть пункт в біос проапдейтили і там він взагалі якось дуже "безпечно" виставляється.
То що тільки зараз ASRock проводить внутрішню перевірку досить дивно. Вони це робили вже давно, ще як почали процесори вмирати
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

NST1983: 05.02.2026 21:57Працює максимально стабільно.
З цими 9800X3D якась явно лажа. Якщо плати щось віддають не так, то АМД
Это бы было верно, если бы у всех проц горели с +- одинаковой вероятностью. А пока у других не больше стандартного уровня брака, а у асрока х10 случаев
ronemun
Advanced Member

Сообщение

скорше всього проблема в підкладці з кешом х3д. в Zen5 вона знизу, на текстоліті, і всі лінії живлення ідуть через неї у чіплет зверху.
Може живлення по сокету розведено не продумано, не достатньо рівномірно, і в якомусь місці починається перегрів із розшарування з подальшим вигоранням
Earanak
Member
Аватара пользователя
Откуда: Украина

Сообщение

ronemun, только вот дохнут не только X3D.
ASRock - 50 випадків Ryzen 7 9700X та 29 постраждалих Ryzen 5 9600X. Тобто проблеми не обмежуються чипами X3D-серії.
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

ronemun: 06.02.2026 02:58скорше всього проблема в підкладці з кешом х3д
Канешна именно поэтому дохнут процы именно на асроке.
NST1983
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

erkins007: 06.02.2026 03:50
ronemun: 06.02.2026 02:58скорше всього проблема в підкладці з кешом х3д
Канешна именно поэтому дохнут процы именно на асроке.
На асус також мруть

Відправлено через 8 хвилин 23 секунди:
erkins007: 05.02.2026 22:15
NST1983: 05.02.2026 21:57Працює максимально стабільно.
З цими 9800X3D якась явно лажа. Якщо плати щось віддають не так, то АМД
Это бы было верно, если бы у всех проц горели с +- одинаковой вероятностью. А пока у других не больше стандартного уровня брака, а у асрока х10 случаев
Цне було б вєрно, якщо б на асроку дохли всі проци 9000 серії а не тільки X3D здебільшого 9800X3D
Це було б вєрно, якщо по збігу обставин на асусі пачка X3D також НЕ подохла
АМД десь явно налажала, що воно при якихось обставинах ловить трігер і дохне. Вангую, що в наступному поколінні, вийде якійсь 10800X3D, де вони скажуть винні звичайно материнки, але проблеми такої в цій серії не буде :lol: :lol:
Nekros
Member
Аватара пользователя

Сообщение

NST1983: 06.02.2026 06:45 Цне було б вєрно, якщо б на асроку дохли всі проци 9000 серії а не тільки X3D здебільшого 9800X3D
А якщо новину прочитати? :gigi:
зафіксовано понад 183 випадки виходу з ладу процесорів Ryzen 7 9800X3D на материнських платах ASRock, 50 випадків Ryzen 7 9700X та 29 постраждалих Ryzen 5 9600X. Тобто проблеми не обмежуються чипами X3D-серії
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

erkins007: 05.02.2026 17:29 Было, в первый месяц после выхода х3д процов 7000 серии. Я сам так 7950х3д убил, но то была общая проблема, а тут именно асрок
Общая, но у асус было чаще, чем у других. Но там проблему отловили и пофиксили быстро.
nochnik89
Member
Аватара пользователя
Откуда: Планета Земля

Сообщение

Помимо того, что дороговато стало, так еще надежности нету нифига. Что интел, что амд. Дурдом.
А что варианты вставил и забыл уже нету в компьютерной индустрии ?
WWQ
Member
Аватара пользователя
Откуда: Одесса

Сообщение

nochnik89: 06.02.2026 07:55А что варианты вставил и забыл уже нету в компьютерной индустрии ?
Интел без "к" вполне себе подходит под такой запрос...
doc-oc
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Afit: 05.02.2026 16:28
yungmanpro: 05.02.2026 16:14 Думав пофіксили, а виявляється на 4.03 біосі, на якому зараз сиджу теж горіли... Той випадок, коли купував для розгону 9800X3D материнку від AsRock із 20+2+1 фазами, а тепер досі ссикую підняти навіть на 50 Гц частоту)

Я навпаки по курві збавив би -20 (якщо повністю стабільний при цьому) й насолоджувався б. Оті 1-3% генерують не продуктивність, а пришвидшену деградацію й тепло. Може я старий, чи божевільний, писати таке на сайті з назвою Overclockers? :laugh:
Оверклокинг умер давным давно! Тем более для домашнего использования! Вот когда можно было на воздухе раскачать проц с 1.86 до 3.4Ггц - это был оверклокинг! Сейчас же, когда всё с завода идёт до предела разогнанным и дохнут как Интеллвские дегроды, так и АМДэшные, о каком вообще овеклокинге речь?! :laugh:
Правильно говорите, сейчас наоборот приходится делать андервольт и фиксировать напряжения, чтоб оно на стоковых частотах не сдохло :lol:
NST1983
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

Nekros: 06.02.2026 07:03
NST1983: 06.02.2026 06:45 Цне було б вєрно, якщо б на асроку дохли всі проци 9000 серії а не тільки X3D здебільшого 9800X3D
А якщо новину прочитати? :gigi:
зафіксовано понад 183 випадки виходу з ладу процесорів Ryzen 7 9800X3D на материнських платах ASRock, 50 випадків Ryzen 7 9700X та 29 постраждалих Ryzen 5 9600X. Тобто проблеми не обмежуються чипами X3D-серії
Ну тоді я лажанув, каюсь) Щось не помітив відразу про 9700X та і на думку не приходило що таке також може бути масово :dontknow:
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

NST1983: 06.02.2026 06:45На асус також мруть
При соотношении 9:1 вероятность совпадения нулевая. Заканчивайте нести бред и пытаться оправдать асрок.
ronemun
Advanced Member

Сообщение

Earanak: 06.02.2026 03:14 ronemun, только вот дохнут не только X3D.
ASRock - 50 випадків Ryzen 7 9700X та 29 постраждалих Ryzen 5 9600X. Тобто проблеми не обмежуються чипами X3D-серії.
я про основну ознаку - чомусь дохлих х3д 206 шт - в 2+ рази більше ніж інших разом взятих Zen5 -94шт, хоча навряд чи х3д пропорційно так багато купляють - вони дуже дорогі.
І особливо виділяється саме 1 чіптетний 9800х3д - аж 183шт, проти 79 в сумі 9700х+9600х
Очевидно причина десь в тому кеші. При тому що нагрузка на IO хаб навпаки меньша, адже память обслуговує лише те що непопало в кеш.
ТАкож великий кеш, як не дивно, сильно збільшує навантаження на ядра, адже він забирає вузьке місце - підсистему памяті, і зменшує простій ядер, що очевидно в різкому рості fps в іграх
видно, додатковий кристал з кешом погіршив відведення тепла від ядер через металізацію підкладки проца, тепло накопичується локально, росте градієнт температур і Asrock не достатньо відодить тепло від сокета саме в місцях з ядрами, тому вони і горять. А де градієнт, там і напруження і викривлення-розшарування-мікророзриви, що при високих струмах часто лавиноподібно збільшує нагрів в місці розриву, як контактна зварка

Відправлено через 19 хвилин 22 секунди:
doc-oc: 06.02.2026 14:44
Afit: 05.02.2026 16:28
Я навпаки по курві збавив би -20 (якщо повністю стабільний при цьому) й насолоджувався б. Оті 1-3% генерують не продуктивність, а пришвидшену деградацію й тепло. Може я старий, чи божевільний, писати таке на сайті з назвою Overclockers? :laugh:
Оверклокинг умер давным давно! Тем более для домашнего использования! Вот когда можно было на воздухе раскачать проц с 1.86 до 3.4Ггц - это был оверклокинг! Сейчас же, когда всё с завода идёт до предела разогнанным и дохнут как Интеллвские дегроды, так и АМДэшные, о каком вообще овеклокинге речь?! :laugh:
Правильно говорите, сейчас наоборот приходится делать андервольт и фиксировать напряжения, чтоб оно на стоковых частотах не сдохло :lol:
навпаки, відколи проци/відяхи отримали потужний заводський турбобуст на всі ядра, оверклокінг перейшов зі збільшення напруги на зменшення, адже головним параметром став теплопакет, і опесередковано, температура. Зменшити споживання значить добитись довшої роботи на максимальних частотах, а часто і дууже тривалого при великому навантаженні на всі ядра.
ТАкож в ультралегких ноутбуках, а це більшість зараз, популярно стало тестування на 1 найпотужніше ядро, чи 2, тому-що ультраекономні проци часто мають з заводу турбобуст на 1 ядро на пару ГГц вище ніж на всі ядра.
По суті оверклокінг це спосіб витянути найбільше продуктивності за меньшу ціну, це боротьба між виробником проца і споживачем. І коли виробники захопили поляну оверів, самі підняли частоти і теплопакет на максимум, спеціально перевищучи їх для реклами в тестах, але зменшуючи середню продуктивність для кращих продаж дорожчих моделей, овери обійшли їх на економії.

Відправлено через 10 хвилин 36 секунд:
Nekros: 06.02.2026 07:03
NST1983: 06.02.2026 06:45 Цне було б вєрно, якщо б на асроку дохли всі проци 9000 серії а не тільки X3D здебільшого 9800X3D
А якщо новину прочитати? :gigi:
зафіксовано понад 183 випадки виходу з ладу процесорів Ryzen 7 9800X3D на материнських платах ASRock, 50 випадків Ryzen 7 9700X та 29 постраждалих Ryzen 5 9600X. Тобто проблеми не обмежуються чипами X3D-серії
звичайні проци в інших виробників теж дохнуть
до уваги тре брати різницю, в % від згорівших проданих плат, між Asrock і іншими виробниками, для проців відповідно без x3D і з ним.
SandmanN
Junior

Сообщение

Доброго вечора. В мене Asrock X870E Nova Wifi + 9800X3D може є якісь рекомендації як уникнути проблем з процессором ? Буду дуже вдячний. p.s. Компу 2 місяця всього.
Bloodfallen
Member
Аватара пользователя

Сообщение

SandmanN: 06.02.2026 20:23 Доброго вечора. В мене Asrock X870E Nova Wifi + 9800X3D може є якісь рекомендації як уникнути проблем з процессором ? Буду дуже вдячний. p.s. Компу 2 місяця всього.
Поставити свічку за нього та ікону невеличку в корпусі. 2 місяці, то вже срок....
спойлер
Оновити біос до останньої версії та не гнати нічого. :D :D :gigi:
Ответить