Intel вимагає пам’ять зі швидкістю не менше 7467 МТ/с для інтегрованої графіки Arc B370/B390

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
yuriy_dd
Member

Сообщение

Пропоную обговорити Intel вимагає пам’ять зі швидкістю не менше 7467 МТ/с для інтегрованої графіки Arc B370/B390

невже доведеться розпаювати?

а каналів більше ніж 2 - ще не вимагають? доведеться почекати?
KimRomik
Member
Аватара пользователя

Сообщение

дуже невдалий період вони вибрали для нових інтеграшок, коли пам"ять нині стала дорогою

якби вони зайнялись цим ще років 2-3 тому, то вони стали б серйозним конкурентом не тільки Нвідії/Амд, а ще й консолям
Последний раз редактировалось KimRomik 02.02.2026 15:27, всего редактировалось 1 раз.
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

yuriy_dd: 02.02.2026 15:23невже доведеться розпаювати?
CAMM2
den888
Member

Сообщение

zephyrus 2026 недавно світився на виставках, розпаяна пам'ять і цінник ... за 5080, 3000+
yuriy_dd
Member

Сообщение

а скільки місця займає CAMM2 у порівнянні з розпаяною?
а якщо щоб працювало 8 каналів як у макбук ейр?

пс: я ж ніби очевидні питання займаю
пс2 - який там % нових ноутів мають CAMM2 слот?
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

yuriy_dd: 02.02.2026 15:33а скільки місця займає CAMM2 у порівнянні з розпаяною?
Не сильно більше
yuriy_dd: 02.02.2026 15:33а якщо щоб працювало 8 каналів як у макбук ейр?
Для чого 12 ядрам аж 8 каналів?
yuriy_dd: 02.02.2026 15:33пс2 - який там % нових ноутів мають CAMM2 слот?
Технологія нова. Але з минулого року збільшується. Lenovo/Dell в Thinkpad-ах і PRO перейшли на CAMM2
yuriy_dd
Member

Сообщение

alexeygalas: 02.02.2026 15:40 Для чого 12 ядрам аж 8 каналів?
може для швидкодії? бо у М5 - вона сильно вища - наприклад одно-потік. А він дуже важливий для користувачів - вся взаємодія з системою - це одно-потік
з офісом, веб сторінкою і тд. Ви згідні? хотіли би щоб вас ноут мав швидкий одно-потік?
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

yuriy_dd: 02.02.2026 15:45хотіли би щоб вас ноут мав швидкий одно-потік?
Ні ) мої однопотоки мене всюди влаштовують :)
Мені важливіше, щоб я на будь-якому свому комп'ютері міг запускати будь-що без обмежень
Последний раз редактировалось alexeygalas 02.02.2026 15:50, всего редактировалось 1 раз.
yuriy_dd
Member

Сообщение

alexeygalas: 02.02.2026 15:48 Ні ) мої однопотоки мене всюди влаштовують :)
а я якось за прогрес, і хочеться швидше - наприклад як у М5 - +50% до х86
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

yuriy_dd: 02.02.2026 15:50а я якось за прогрес
Але прогресує лише M-фанатизм. І чим далі тим агресивніше :rotate:
Earanak
Member
Аватара пользователя
Откуда: Украина

Сообщение

Почему требования только к частоте. Типа можно бахнуть 7467Mhz на CL80 и норм будет ? :D
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

Красиво, але дорого. Як і ЛПКАММ2. А з нинішніми цінами зниження прайсу не буде.
alexeygalas: 02.02.2026 15:40Для чого 12 ядрам аж 8 каналів?
Там специфічний підрахунок, типу як кожний канал ДДР5 можна рахувати як два підканали.
Юрі подобається тірібонькати на їх кількість.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Earanak: 02.02.2026 15:53Почему требования только к частоте. Типа можно бахнуть 7467Mhz на CL80 и норм будет ?
Бо це для графіки, а вона не дуже чутлива до затримок. Так що можна хоч CL120.
Alexsandr
Member

Сообщение

yuriy_dd: 02.02.2026 15:33 а скільки місця займає CAMM2 у порівнянні з розпаяною?
вообще пофиг для ПК. Но не много.
yuriy_dd: 02.02.2026 15:33 а якщо щоб працювало 8 каналів як у макбук ейр?
Пока по тестам прирост от кучи каналов не такой и большой. Это яблоку надо что-то делать в этом плане что бы минимизировать недостатки архитектуры в этом плане. Однопоток, ну смотря где ведь по факту, не везде лучше.
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

Earanak: 02.02.2026 15:53Почему требования только к частоте. Типа можно бахнуть 7467Mhz на CL80 и норм будет ? :D
Для интеграшки скорость важнее задержек. Думаю, все заточено под типичные тайминги ЛПДДР.

И в принципе, можно ставить любую, но
Якщо виробник вирішить зекономити, застосувавши менш швидкісні мікросхеми пам’яті, то в такому разі iGPU визначатиметься системою просто як «Intel Graphics».
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

yuriy_dd: 02.02.2026 15:50а я якось за прогрес
Mac PRO

2013:
Memory
3.7GHz Quad-Core
12GB (three 4GB) of 1866MHz DDR3 ECC memory
Configurable to 16GB (four 4GB), 32GB (four 8GB) or 64GB (four 16GB)

3.5GHz 6-Core
16GB (four 4GB) of 1866MHz DDR3 ECC memory
Configurable to 32GB (four 8GB) or 64GB (four 16GB)

3.0GHz 8-Core
16GB (four 4GB) of 1866MHz DDR3 ECC memory
Configurable to 32GB (four 8GB) or 64GB (four 16GB)
2019:
Memory
Configure up to 1.5TB of DDR4 ECC memory in 12 user-accessible DIMM slots
2021+:
Memory
64GB ECCunified memory
Configurable to:
128GB or 192GB
Регрес.
Або нехай затруть лейбик PRO, або реалізують ECC
yurius_r
Member

Сообщение

Так якби зрозуміла вимога. Але все ж весело щодо того, що для швидкості нижче вони називатимуть графіку інакше. Цікаво, як вони це зробили - невже динамічний PCI device id? Чи просто неможна наліпку начепити на ноут?
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

Earanak: 02.02.2026 15:53Типа можно бахнуть 7467Mhz на CL80 и норм будет ?
Мало взяв :D
Ultra 7 258V
Screenshot 2026-02-02 161045.png
Вона там правда скаче з 6400 до 8533 по паверстейтах.

Але це може бути і погода в Африці. Бо графіку GPU-Z досі нормально не вичитує навіть.
yuriy_dd
Member

Сообщение

waryag: 02.02.2026 15:55Там специфічний підрахунок, типу як кожний канал ДДР5 можна рахувати як два підканали.
все одно треба буде 4 слота для 8 каналів - місця скільки займе?
waryag: 02.02.2026 15:55 Юрі подобається тірібонькати на їх кількість.
на АМД для 395 - зробили аж 4-и. Вони теж люблять тірібонькати?
пс: хороше слово, застосою для фанатів х86
Alexsandr: 02.02.2026 15:58Это яблоку надо что-то делать в этом плане что бы минимизировать недостатки архитектуры в этом плане
точно недоліки архітектури? але що робити якщо вона на 50% швидша?
alexeygalas: 02.02.2026 16:02 Або нехай затруть лейбик PRO, або реалізують ECC
так, погано. Поки ще не готові напевне.
Graveworm
Member
Аватара пользователя
Откуда: in the woods somewhere

Сообщение

alexeygalas
6400 цл92 це круто 👍
Ответить