Цей i5 звичайно ж швидший і кращий проц. Але він не аж так далеко втікає якщо в нього теж повільна пам'ять.XXXshadyXXX: ↑ 21.01.2026 20:56 Piter Cantrope
Всмысле 5600 недалеко ?))) Это если играть в 4к в Алана вейка 2 то да, недалеко согласен![]()
От в мене був кейс - треба зібрати племіннику комп. На руках є стара повільна DDR4 пам'ять, є бж 600вт, є стара-добра перформа, ссд зняв з ноута старого.
Пам'ять абсолютно дубова 2400MHz. Контролер цього i5 тут ніякої погоди не зробить. То я як собі думав: "візьму той же 5600 за 3 з копійками, і він буде повільніший ніж 14600k, питань нема. Але не настільки якщо б той 14600k був з хорошою ddr5 hynix пам'яттю, і з таймінгами ручками. А зекономлені гроші краще на монітор витрачу. Бо тепер в 2026 році монітори дешеві, то вже краще бюджет збірки на монік витратити."
Така була моя логіка. Ну і брати б/у 13600k/14600k то таке, а з 5600 цілком спокійно.
То я так і зробив. 34" 3440х1440p IPS 165Hz монітор за 180$ разом з доставкою, корпус Jonsbo за 2к, 5600 за 3500, x570 за 60$ (брати бу плату з цим сокетом набагато безпечніше, ніж am5 або 1700 в яких lga). А відеокарту тато малого сказав сам купить, бо теж буде сідати бавитись) І взяв 5070.
То мені вийшла плата + проц + монітор + корпус 375$. Трохи дорожче ніж 15к гривень, які планував.
Зібрав, ввімкнув cyberpunk, подивився, все працює, карта на 100%. Пішов глянув тести з 9800x3d - там в 5070 такий самий фпс, як і в мене на 5600. Глянув з 14600k (з ddr5) - там очікувано такий же фпс. Значить все ок.
Чи будуть якісь ігри, де воно впиратись в проц? Та будуть, мабуть. Але не аж так щоб дуже, не в 3440х1440. Ну і знову ж таки, це був би 14600 з пам'яттю 2400Mhz, а це велика різниця порівняно з 6000Mhz cl30.
i5 новий коштує дорожче ніж мені обійшлись проц + плата. А якщо з рук то трохи страшнувато, хоча можна в нас на форумі, але то теж дорожче. Плюс можливо довелось би думати про охолодження, а на цей 5600 просто поставив стару перформу, і забув. БЖ в мене був 600вт, думаю вистачило б, але знову ж у 5600 PPT 88вт і взагалі про це не треба думати. На i5 можна поставити ліміти, але комп цей стоятиме в іншому місті, і я не хочу руками ставити ліміти, думати чи біос не злетить в дефолт після чергового вимкнення світла і т.д.