Тестування NVIDIA DLSS 4.5 показало сильне падіння продуктивності на старих GeForce RTX

Обсуждение статей и новостей сайта
Ответить
Автор
Сообщение
Skiff93
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінницька область

Сообщение

Enjthesilence: 11.01.2026 17:30
Skiff93: 11.01.2026 17:28

А як DLSS 4 (навіть не 4.5) працює на 2000 серії (особливо 2060 (S) і 2070), тій самий 3050 чи навіть 3060. Там далеко не все так добре. Всі нормальні тести лише на топах завжди. А ті підтримки старих поколінь для галочки, щоб такі фанатики як ти могли на форумах далі боготворити корпорацію, якій реально давно наплювати на геймерів.
стільки балачок зайвих замість одного пруфа) ти звідки знаєш, як на 2070 все погано з длсс 4?
А ти знаєш що добре?
vsx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

Enjthesilence: 11.01.2026 16:59 для тебе може це новина, але апскейлер длсс4 зменшує використання врам, через менший резолюшен.
Не, это не так работает. ДЛСС будет сам жрать память, поэтому итоговый результат будет почти никакой. Например если у карты 8гб и она еле тянет FHD то включить DLSS Q и играть в 2К нормально не получиться, разве что понижать настройки. Ну разве что в режиме производительности для 4К будет более-менее видна разница в сравнении с нативом, но там и уровень карт совсем другой нужен (не 6-8гб). Поэтому использовать ДЛСС как инструмент экономии врам - крайне сомнительная затея.
kairo
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

Geinz21: 11.01.2026 17:20Если забыл напомню - в самом начале, когда начался прогрев гоев, ой, т.е. продвижение лучей и апскейлеров, работа данных технологий была ограничена только 2000-й серией.
В чому саме "прогрів гоїв"?

Відправлено через 10 хвилин 36 секунд:
vsx: 11.01.2026 18:37Не, это не так работает. ДЛСС будет сам жрать память, поэтому итоговый результат будет почти никакой. Например если у карты 8гб и она еле тянет FHD то включить DLSS Q и играть в 2К нормально не получиться, разве что понижать настройки.
DLSSQ 1440р, це 1707х960, тобто менше за FHD. Трансформер споживає 144МБ в 1440р, тому загальне споживання може впасти. Треба дивитись тести по іграм.
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

vsx: 11.01.2026 18:37
Enjthesilence: 11.01.2026 16:59 для тебе може це новина, але апскейлер длсс4 зменшує використання врам, через менший резолюшен.
Не, это не так работает. ДЛСС будет сам жрать память, поэтому итоговый результат будет почти никакой. Например если у карты 8гб и она еле тянет FHD то включить DLSS Q и играть в 2К нормально не получиться, разве что понижать настройки. Ну разве что в режиме производительности для 4К будет более-менее видна разница в сравнении с нативом, но там и уровень карт совсем другой нужен (не 6-8гб). Поэтому использовать ДЛСС как инструмент экономии врам - крайне сомнительная затея.
це так і працює. гра з апскейлером на пресеті "якість" вже буде споживати врами менше за натив, це перевіряється за 10 секунд. гра починає рендеритись в меншій роздільній і це нівелює втрати апскейлера і у більшості випадків зменшує загальне використання врам. так, це ще залежить від того, як сама гра використовує доступну врам. а от фреймгенератор проти нативу без фг, так, тут вже фг потребляє більше врами.

Відправлено через 2 хвилини 29 секунд:
Skiff93: 11.01.2026 18:33
Enjthesilence: 11.01.2026 17:30

стільки балачок зайвих замість одного пруфа) ти звідки знаєш, як на 2070 все погано з длсс 4?
А ти знаєш що добре?
знаю, як воно працює з 3080 і які там величезні (3% максимум) втрати продуктивності з длсс4. а з 2070 все гуглиться, нічого страшного там нема, ніякої трагдеії
vsx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

kairo: 11.01.2026 18:50 DLSSQ 1440р, це 1707х960, тобто менше за FHD. Трансформер споживає 144МБ в 1440р, тому загальне споживання може впасти. Треба дивитись тести по іграм.
Ну возьми запусти игру в 1707х960 а потом 1440 с DLSSQ и увидешь как у тебя "144мб" прибавиться
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

vsx: 11.01.2026 19:29
kairo: 11.01.2026 18:50 DLSSQ 1440р, це 1707х960, тобто менше за FHD. Трансформер споживає 144МБ в 1440р, тому загальне споживання може впасти. Треба дивитись тести по іграм.
Ну возьми запусти игру в 1707х960 а потом 1440 с DLSSQ и увидешь как у тебя "144мб" прибавиться
як зручно все перекрутив, молодець. перше - звичайно класно ми перелетіли з 2060, якій допоможе апскейлер з врамою, до гри у 2к, це ж дуже реалістичні сценарії у 2025 році для цієї карти, але логічно, що у нативному 2к споживання буде умовних 7500мб, а у 2к з пресетом кваліті буде 7350, це наче зрозуміло абсолютно кожному. мова йде за реалістичне використання апскейлеру, а не грі у 1707х960 щоб зекономити 100 мб врами :laugh:
vsx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

Enjthesilence: 11.01.2026 19:36 як зручно все перекрутив, молодець. перше - звичайно класно ми перелетіли з 2060, якій допоможе апскейлер з врамою
Я еще раз повторю: апскейлер не поможет 2060 с врам и другим тоже не поможет. Апскейлер не для этого создавался. Я продолжительное время играл на 8гб карте в 1440 и знаю о чем говорю. Существенно понизить использование врам может только понижение настроек.
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

vsx: 11.01.2026 19:49
Enjthesilence: 11.01.2026 19:36 як зручно все перекрутив, молодець. перше - звичайно класно ми перелетіли з 2060, якій допоможе апскейлер з врамою
Я еще раз повторю: апскейлер не поможет 2060 с врам и другим тоже не поможет. Апскейлер не для этого создавался. Я продолжительное время играл на 8гб карте в 1440 и знаю о чем говорю. Существенно понизить использование врам может только понижение настроек.
поясни будь ласка цю аномалію тоді 1440p:
DLSS Q 4837 мб
спойлер
Изображение
NO AA 5027 мб
спойлер
Изображение

TSR 5302 мб
спойлер
Изображение
о боже, як же так, чому це з длсс аж менше врами, така ситуація майже в кожній грі на юе5
vsx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

Enjthesilence
Там у тебя 190мб разницы в сравнении с нативом. Какая аномалия, ты прикалываешься что-ли?
man1242
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

Enjthesilence: 11.01.2026 19:53
vsx: 11.01.2026 19:49

Я еще раз повторю: апскейлер не поможет 2060 с врам и другим тоже не поможет. Апскейлер не для этого создавался. Я продолжительное время играл на 8гб карте в 1440 и знаю о чем говорю. Существенно понизить использование врам может только понижение настроек.
поясни будь ласка цю аномалію тоді 1440p:
DLSS Q 4837 мб
спойлер
Изображение
NO AA 5027 мб
спойлер
Изображение

TSR 5302 мб
спойлер
Изображение
о боже, як же так, чому це з длсс аж менше врами, така ситуація майже в кожній грі на юе5
Скріни зроблені за допомогою ШІ :lol: :lol:

Відправлено через 1 хвилину 14 секунд:
vsx: 11.01.2026 19:59 Enjthesilence
Там у тебя 190мб разницы в сравнении с нативом. Какая аномалия, ты прикалываешься что-ли?
в нової моделі наразі більше споживання врам на 1гб, фіксануть з часом як стару думаю
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

vsx: 11.01.2026 19:59 Enjthesilence
Там у тебя 190мб разницы в сравнении с нативом. Какая аномалия, ты прикалываешься что-ли?
так, беремо гру Арк райдерс, у карти є умовні 6гб, натив без згладжування (що виглядає потворно з диким шимерінгом) дає нам 106 фпс з 5027 мб врами з іншого боку длсс, який дає набагато краще зображення, додає 30 фпс і споживає на 190 мб менше врам, дійсно, не допоможе длсс старим картам, так. ну є можливо в тебе пруф якийсь?
то ж почитай з чого почався цей діалог і напиши ще раз, що з 2060 нема сенсу використовувати длсс, бо в неї 6 гб врам, а длсс зжере ще більше)
я не сперечаюсь, що апскейлер був сотворений не для економії врам, я цього і не казав, це ж не я накинув про 6гб і длсс) я лише сказав, що для цієї карти апскейлер ніяким чином в реальних умовах не завадить, а тільки допоможе, що й підтвердив одразу. чесно, вам дійсно так важко в інтернеті прийняти свою неправоту, це якось впливає на тебе?
DuckRider
Member
Аватара пользователя

Сообщение

kairo: 11.01.2026 18:30 Є купа тестів на 2060. Різниця між DLSS3 та DLSS4 в районі 1-3%. Не кажучи вже, що DLSS3 сам по собі непоганий.
Если пользователь слепой. Я даже на старом 43 1080р тв в 2.5 метрах от него вижу всратое мыло и разваливающуюся картинку в ведьмаке. Это уже какое-то шизофреничное самовнушение
Inqizitor2022
Member
Откуда: Харьков

Сообщение

Хуанг понял, что много народа юзает длсс на старых картах и не покупает новые. Это - ошибка, поэтому нужно, чтобы старые карты были неюзабельны.
Низко и мерзко, не ожидал от Куртки.
Vpupkin
Member
Откуда: Dnipro

Сообщение

Inqizitor2022: 11.01.2026 20:37 Хуанг понял, что много народа юзает длсс на старых картах и не покупает новые. Это - ошибка, поэтому нужно, чтобы старые карты были неюзабельны.
Низко и мерзко, не ожидал от Куртки.
А шо, вже заборонили старі версії DLSS?
man1242
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

DuckRider: 11.01.2026 20:34
kairo: 11.01.2026 18:30 Є купа тестів на 2060. Різниця між DLSS3 та DLSS4 в районі 1-3%. Не кажучи вже, що DLSS3 сам по собі непоганий.
Если пользователь слепой. Я даже на старом 43 1080р тв в 2.5 метрах от него вижу всратое мыло и разваливающуюся картинку в ведьмаке. Это уже какое-то шизофреничное самовнушение
На 2к длсс кваліті усе топ питань немає :super:
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

DuckRider: 11.01.2026 20:34
kairo: 11.01.2026 18:30 Є купа тестів на 2060. Різниця між DLSS3 та DLSS4 в районі 1-3%. Не кажучи вже, що DLSS3 сам по собі непоганий.
Если пользователь слепой. Я даже на старом 43 1080р тв в 2.5 метрах от него вижу всратое мыло и разваливающуюся картинку в ведьмаке. Это уже какое-то шизофреничное самовнушение
на 43 дюймах при 1080р нативний ТАА з під REDengine3 напевно дає неймовірно чітке зображення, то краса неймовірна, погоджуюсь
Inqizitor2022
Member
Откуда: Харьков

Сообщение

Vpupkin: 11.01.2026 20:38 А шо, вже заборонили старі версії DLSS?
Как я понимаю, не будет версий кроме 4.5 в играх новых.
DuckRider
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Enjthesilence: 11.01.2026 20:39
DuckRider: 11.01.2026 20:34

Если пользователь слепой. Я даже на старом 43 1080р тв в 2.5 метрах от него вижу всратое мыло и разваливающуюся картинку в ведьмаке. Это уже какое-то шизофреничное самовнушение
на 43 дюймах при 1080р нативний ТАА з під REDengine3 напевно дає неймовірно чітке зображення, то краса неймовірна, погоджуюсь
У тебя длаа заблокировали или что?
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Inqizitor2022: 11.01.2026 20:39
Vpupkin: 11.01.2026 20:38 А шо, вже заборонили старі версії DLSS?
Как я понимаю, не будет версий кроме 4.5 в играх новых.
а це звідки взялось? :lol: ще жодної гри з 4.5 нема, він навіть не релізнувся з бета-тесту.
P.S у нвідії є такий прикол, ну ти можеш на ходу міняти пресети і навіть версію длсс, це так к слову :shuffle:

Відправлено через 3 хвилини 4 секунди:
DuckRider: 11.01.2026 20:40
Enjthesilence: 11.01.2026 20:39

на 43 дюймах при 1080р нативний ТАА з під REDengine3 напевно дає неймовірно чітке зображення, то краса неймовірна, погоджуюсь
У тебя длаа заблокировали или что?
ідіотське питання, як і використання на 43 дюймовому фулл хд телевізорі длсс3. при такому ppi там і с длаа 4.5 буде цукерка зображення, угу
DuckRider
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Enjthesilence: 11.01.2026 20:46
Inqizitor2022: 11.01.2026 20:39
Как я понимаю, не будет версий кроме 4.5 в играх новых.
а це звідки взялось? :lol: ще жодної гри з 4.5 нема, він навіть не релізнувся з бета-тесту.
P.S у нвідії є такий прикол, ну ти можеш на ходу міняти пресети і навіть версію длсс, це так к слову :shuffle:

Відправлено через 3 хвилини 4 секунди:
DuckRider: 11.01.2026 20:40

У тебя длаа заблокировали или что?
ідіотське питання, як і використання на 43 дюймовому фулл хд телевізорі длсс3. при такому ppi там і с длаа 4.5 буде цукерка зображення, угу
Т.е длсс нельзя юзать при 1080р?
Ответить