Тестування NVIDIA DLSS 4.5 показало сильне падіння продуктивності на старих GeForce RTX

Обсуждение статей и новостей сайта
Ответить
Автор
Сообщение
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

DuckRider: 11.01.2026 16:56
Геральт: 11.01.2026 15:01
Але ж в нативі ТАА, отже навіть з таким падінням швидкодії все одно "вигідно", бо ж якість краща. Чи..?
:D
А нафиг, если длаа есть?

Отправлено спустя 3 минуты 22 секунды:
Enjthesilence: 11.01.2026 16:50 длсс4 не зливає нативу на ртх 2060, а це все ще кращий апскейлер ніж фср4 :rotate:
2060 с длсс, мистер 6гб памяти передаёт вам привет :laugh:
для тебе може це новина, але апскейлер длсс4 зменшує використання врам, через менший резолюшен.
Geinz21
Member
Откуда: Днепропетровская обл.

Сообщение

Enjthesilence: 11.01.2026 16:50 злити найпродуктивнішу карту амд 7900хтх, яка ще офіційно продавалась на момент зливу це теж саме що й злити 8 річну ртх 2060 (насправді не злити, бо ти все ще можеш все в клік увімкнути, длсс 4 все ще існує) :popcorn:
продовжуй спостереження
Напомню, что дорогой дядюшка Жень Сюнь давал добро на запуск лучей на паскалях. По итогу, 1080/1080ti пук, среньк и 10-15 фпс. Но зато разрешил ведь :rotate:
Bukakanga
Member

Сообщение

количество копиума со стороны зеленого лагеря сегодня феерично
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Geinz21: 11.01.2026 17:07
Enjthesilence: 11.01.2026 16:50 злити найпродуктивнішу карту амд 7900хтх, яка ще офіційно продавалась на момент зливу це теж саме що й злити 8 річну ртх 2060 (насправді не злити, бо ти все ще можеш все в клік увімкнути, длсс 4 все ще існує) :popcorn:
продовжуй спостереження
Напомню, что дорогой дядюшка Жень Сюнь давал добро на запуск лучей на паскалях. По итогу, 1080/1080ti пук, среньк и 10-15 фпс. Но зато разрешил ведь :rotate:
а ртх тут до чого? дак ти його і на червоних картах можеш вмикати :lol: , Жень Сюнь дозволив, чи для тебе новина, що продуктивність з ретрейсингом корелюється з апаратною його підтримкою у відеокарті? вийшла нова технологія, яка потребує кращого заліза - це щось погане? як ти жив на початку нульових, коли карти через це банально тиквились за рік після виходу, тому що шейдери не підтримували нові от це часи були, кайф
Skiff93
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінницька область

Сообщение

kairo: 11.01.2026 14:00
DuckRider: 11.01.2026 11:33Нвидия: хаха, лол, фпс в апскейле ниже чем в нативе, кекв
DLSS 4 і все добре на старих відеокартах.
Сказав власник 4090 :lol:
Як воно там на 3050, 2060? А?
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Skiff93: 11.01.2026 17:16
kairo: 11.01.2026 14:00
DLSS 4 і все добре на старих відеокартах.
Сказав власник 4090 :lol:
Як воно там на 3050, 2060? А?
все непогано, а що там з ртх 2000-3000 з длсс4, щось жахливе? є щось пруфнути? я не розумію, де ви цього понабирались. у 2060 з длсс4 в діапозоні 60-80 фпс можливі втрати максимум до 10%, що все ще більше продуктивно за натив і має плюси сучасного апскейлера.
Последний раз редактировалось Enjthesilence 11.01.2026 17:21, всего редактировалось 1 раз.
Geinz21
Member
Откуда: Днепропетровская обл.

Сообщение

Enjthesilence: 11.01.2026 17:11 а ртх тут до чого? дак ти його і на червоних картах можеш вмикати :lol: , Жень Сюнь дозволив, чи для тебе новина, що продуктивність з ретрейсингом корелюється з апаратною його підтримкою у відеокарті? вийшла нова технологія, яка потребує кращого заліза - це щось погане? як ти жив на початку нульових, коли карти через це банально тиквились за рік після виходу, тому що шейдери не підтримували нові от це часи були, кайф
Если забыл напомню - в самом начале, когда начался прогрев гоев, ой, т.е. продвижение лучей и апскейлеров, работа данных технологий была ограничена только 2000-й серией. И лишь с патчами или драйверами для самих игр, разрешили включать их на неподдерживаемых картах.
Мне впадлу искать пруфы, потому можешь меня балаболом считать :gigi:
Геральт
Member
Аватара пользователя
Откуда: з Рівії

Сообщение

DuckRider: 11.01.2026 16:56 А нафиг, если длаа есть?
А біс його знає. Ті бідолахи мають лише 2 опції: DLSS і ТАА. От і порівнюють 1 з іншим. Чому так, не в курсі. Мабуть щось психологічне. :D
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Geinz21: 11.01.2026 17:20
Enjthesilence: 11.01.2026 17:11 а ртх тут до чого? дак ти його і на червоних картах можеш вмикати :lol: , Жень Сюнь дозволив, чи для тебе новина, що продуктивність з ретрейсингом корелюється з апаратною його підтримкою у відеокарті? вийшла нова технологія, яка потребує кращого заліза - це щось погане? як ти жив на початку нульових, коли карти через це банально тиквились за рік після виходу, тому що шейдери не підтримували нові от це часи були, кайф
Если забыл напомню - в самом начале, когда начался прогрев гоев, ой, т.е. продвижение лучей и апскейлеров, работа данных технологий была ограничена только 2000-й серией. И лишь с патчами или драйверами для самих игр, разрешили включать их на неподдерживаемых картах.
Мне впадлу искать пруфы, потому можешь меня балаболом считать :gigi:
https://www.overclockers.ua/video/ray-t ... nthem/all/
"Оптимальным решением для ray tracing являются видеокарты NVIDIA GeForce RTX, которые имеют аппаратные улучшения для ускорения соответствующих операций, в частности, дополнительные блоки RT. И при разговоре о трассировке часто оперируют определением RTX, что намекает на технологию и соответствующие видеокарты. При этом все функции API DXR поддерживаются и старыми видеокартами архитектуры Pascal, что позволяет включить новые эффекты на GeForce GTX 1080 Ti и других видеокартах этой серии. Но без соответствующих аппаратных оптимизаций трассировка дается им с огромными потерями в производительности."
давай ще щось, це не варік. не забувай мінусікі ставити тільки
Последний раз редактировалось Enjthesilence 11.01.2026 17:32, всего редактировалось 1 раз.
Skiff93
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінницька область

Сообщение

erkins007: 11.01.2026 15:44
AntonyKandaurov: 11.01.2026 11:31 А ось потроху з'являються нові лещата які випробувала амд на своїх відеокартах. Різні версії, там підтримка є, там немає бо апаратно невміє і т.д. так що оцей аргумент що навіть володарі самого слабкого тюрінга можуть в длсс Х- версії скоро зникнуть
Так могут. У владельцев 20/30 серии есть и длсс4.0 и возможность запустить 4.5, а там они могут выбирать сами как им лучше.
У АМД фср4 который хуже длсс 4.0 доступен только на 9000 серии и выбора для владельцев даже прошлого поколения (7000 это аналог 40 серии, где 4.5 прекрасно работает) АМД не предоставило.

Так что попытки красных хоть как-то на 4.5 хайпонуть смотрятся крайне жалко.
DLSS уже з 18 року, FSR 4 і року немає.
А спочатку це був лютий кал. Перша версія взагалі позорище, не сильно краще FSR 1, який не потребує апаратної підтримки.

А як DLSS 4 (навіть не 4.5) працює на 2000 серії (особливо 2060 (S) і 2070), тій самий 3050 чи навіть 3060. Там далеко не все так добре. Всі нормальні тести лише на топах завжди. А ті підтримки старих поколінь для галочки, щоб такі фанатики як ти могли на форумах далі боготворити корпорацію, якій реально давно наплювати на геймерів.
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Skiff93: 11.01.2026 17:28

А як DLSS 4 (навіть не 4.5) працює на 2000 серії (особливо 2060 (S) і 2070), тій самий 3050 чи навіть 3060. Там далеко не все так добре. Всі нормальні тести лише на топах завжди. А ті підтримки старих поколінь для галочки, щоб такі фанатики як ти могли на форумах далі боготворити корпорацію, якій реально давно наплювати на геймерів.
стільки балачок зайвих замість одного пруфа) ти звідки знаєш, як на 2070 все погано з длсс 4?
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Skiff93: 11.01.2026 17:28DLSS уже з 18 року, FSR 4 і року немає.
Длсс4 тоже нет и года. Или вы собираетесь сравнивать первую версию длсс с четвертой фср? Ну может сравнить длсс2 или 3 с фср 2/3. В чью пользу будет сравнение ясно всем
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

erkins007: 11.01.2026 17:34
Skiff93: 11.01.2026 17:28DLSS уже з 18 року, FSR 4 і року немає.
Длсс4 тоже нет и года. Или вы собираетесь сравнивать первую версию длсс с четвертой фср? Ну может сравнить длсс2 или 3 с фср 2/3. В чью пользу будет сравнение ясно всем
взагалі чудове порівняння: перший длсс і четвертий фср, чому не перший, зрозуміло тільки йому
Filabatya
Member
Аватара пользователя
Откуда: Івано-Франківськ

Сообщение

найбільше втрату продуктивності длсс 4,5 на 2/3 покоління нвідії цікавить власників радеона без нативної підтримки фср4, всі решта просто грають, на длсс4 чи фср4 :gigi:
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Geinz21: 11.01.2026 17:20
Enjthesilence: 11.01.2026 17:11 а ртх тут до чого? дак ти його і на червоних картах можеш вмикати :lol: , Жень Сюнь дозволив, чи для тебе новина, що продуктивність з ретрейсингом корелюється з апаратною його підтримкою у відеокарті? вийшла нова технологія, яка потребує кращого заліза - це щось погане? як ти жив на початку нульових, коли карти через це банально тиквились за рік після виходу, тому що шейдери не підтримували нові от це часи були, кайф
Если забыл напомню - в самом начале, когда начался прогрев гоев, ой, т.е. продвижение лучей и апскейлеров, работа данных технологий была ограничена только 2000-й серией. И лишь с патчами или драйверами для самих игр, разрешили включать их на неподдерживаемых картах.
Мне впадлу искать пруфы, потому можешь меня балаболом считать :gigi:
я знайшов пруф, не шукай. через 3 місяці з релізу ртх, вийшов драйвер нгридії з підтримкою ретрейсингу на картах без апаратної підтримки.
через скільки місяців з виходу фср4 хоча б 7000 отримає його підтримку? я не зрозумів закидон твій. ну ладно згадав би фрейгменератор, якого нема у ртх 2-3, чи там фізикс, який програмно вже повернувся на блеквели в окремих іграх, в чому прикол з ретрейсингом, якого декілька місяців не було у карт без апаратної підтримки?)
Skiff93
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінницька область

Сообщение

erkins007: 11.01.2026 17:34
Skiff93: 11.01.2026 17:28DLSS уже з 18 року, FSR 4 і року немає.
Длсс4 тоже нет и года. Или вы собираетесь сравнивать первую версию длсс с четвертой фср? Ну может сравнить длсс2 или 3 с фср 2/3. В чью пользу будет сравнение ясно всем
FSR 1-3 не потребували окремих блоків.
Так що FSR4 = DLSS 1, якщо об'єктивно.
Бо навіть FSR3 і FSR4 - кардинально різні технології по принципу роботи. Які порівняння? :lol:
Дякую за бета-тест покупці "зелених" карт :gigi:

Відправлено через 7 хвилин 37 секунд:
Enjthesilence: 11.01.2026 17:41
Geinz21: 11.01.2026 17:20
Если забыл напомню - в самом начале, когда начался прогрев гоев, ой, т.е. продвижение лучей и апскейлеров, работа данных технологий была ограничена только 2000-й серией. И лишь с патчами или драйверами для самих игр, разрешили включать их на неподдерживаемых картах.
Мне впадлу искать пруфы, потому можешь меня балаболом считать :gigi:
я знайшов пруф, не шукай. через 3 місяці з релізу ртх, вийшов драйвер нгридії з підтримкою ретрейсингу на картах без апаратної підтримки.
через скільки місяців з виходу фср4 хоча б 7000 отримає його підтримку? я не зрозумів закидон твій. ну ладно згадав би фрейгменератор, якого нема у ртх 2-3, чи там фізикс, який програмно вже повернувся на блеквели в окремих іграх, в чому прикол з ретрейсингом, якого декілька місяців не було у карт без апаратної підтримки?)
А кому воно треба було ? Вийшов і вийшов, видно випадково. Майже ніхто про це не знав. Реальної користі з цього не було.

FSR4 запускають на RDNA 2 і 3, ну і воно там працює.
Краще ніж промінчики на картах без RT.
Але так само немає ніякого сенсу.

А власників RX 7000 дійсно жаль з ними не дуже добре АМД поступила. Тут я згоден. Невдале покоління, як на мене. Сенсу з 6000 апгрейдитись нуль. У зелених від 3000 до 4000 уже значний прогрес був.
Enjthesilence
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Skiff93: 11.01.2026 17:50
erkins007: 11.01.2026 17:34
Длсс4 тоже нет и года. Или вы собираетесь сравнивать первую версию длсс с четвертой фср? Ну может сравнить длсс2 или 3 с фср 2/3. В чью пользу будет сравнение ясно всем
FSR 1-3 не потребували окремих блоків.
Так що FSR4 = DLSS 1, якщо об'єктивно.
Бо навіть FSR3 і FSR4 - кардинально різні технології по принципу роботи. Які порівняння? :lol:
Дякую за бета-тест покупці "зелених" карт :gigi:

Відправлено через 7 хвилин 37 секунд:
Enjthesilence: 11.01.2026 17:41

я знайшов пруф, не шукай. через 3 місяці з релізу ртх, вийшов драйвер нгридії з підтримкою ретрейсингу на картах без апаратної підтримки.
через скільки місяців з виходу фср4 хоча б 7000 отримає його підтримку? я не зрозумів закидон твій. ну ладно згадав би фрейгменератор, якого нема у ртх 2-3, чи там фізикс, який програмно вже повернувся на блеквели в окремих іграх, в чому прикол з ретрейсингом, якого декілька місяців не було у карт без апаратної підтримки?)
А кому воно треба було ? Вийшов і вийшов, видно випадково. Майже ніхто про це не знав. Реальної користі з цього не було.

FSR4 запускають на RDNA 2 і 3, ну і воно там працює.
Краще ніж промінчики на картах без RT.
Але так само немає ніякого сенсу.

А власників RX 7000 дійсно жаль з ними не дуже добре АМД поступила. Тут я згоден. Невдале покоління, як на мене. Сенсу з 6000 апгрейдитись нуль. У зелених від 3000 до 4000 уже значний прогрес був.
а на 2070 длсс4 працює краще ніж фср4 на 7900хтх, прикол? B-) (менша втрата продуктивності, ніякого гемору все в 1 клік офіційно, набагато більша база ігор з підтримкою длсс4) як в тебе працює логіка, бро. ну ти так намагаєшся, я бачу
AntonyKandaurov
Member
Аватара пользователя
Откуда: Славетне місто Запоріжжя

Сообщение

Geinz21
Рейтрейсінг був ще на фєрмі 400, але ж ми розуміємо в якому стані він там був і для чого. Тож теоретично воно вміє (1080ті), а практично краще вимкнути аби стара шкапа не здохла раніше часу.
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Skiff93: 11.01.2026 17:50Так що FSR4 = DLSS 1, якщо об'єктивно.
Л логика. Тут дальнейшие споры имеют такой же смысл как и с адептами плоской земли.
Filabatya: 11.01.2026 17:38найбільше втрату продуктивності длсс 4,5 на 2/3 покоління нвідії цікавить власників радеона без нативної підтримки фср4
Потому что для них это хоть какая-то попытка натягивая сову на глобус сравнить это с кидком АМД всех старых карт на нормальный апскейлер. Неудачная потому что у нвидиа есть и длсс 4.0 и банальная возможность в принципе 4.5 на всех картах включить, но пытаются ребята. Вон фср4 предлагают с длсс1 сравнивать. Потому что даже с длсс3 сравнение будет уже спорное, а с 4 и вовсе однозначное.
kairo
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

Skiff93: 11.01.2026 17:28А як DLSS 4 (навіть не 4.5) працює на 2000 серії (особливо 2060 (S) і 2070), тій самий 3050 чи навіть 3060. Там далеко не все так добре. Всі нормальні тести лише на топах завжди. А ті підтримки старих поколінь для галочки, щоб такі фанатики як ти могли на форумах далі боготворити корпорацію, якій реально давно наплювати на геймерів.
Є купа тестів на 2060. Різниця між DLSS3 та DLSS4 в районі 1-3%. Не кажучи вже, що DLSS3 сам по собі непоганий.
Там далеко не все так добре.
спойлер
Изображение
Последний раз редактировалось kairo 11.01.2026 18:37, всего редактировалось 1 раз.
Ответить