"Тож, якщо потрібна відносно доступна та ефективна система рідинного охолодження з прийнятним рівнем шуму..." беремо перевірену Арктик ІІІ 280 за дешевшою ціною і кращими показниками
Новости
Последние статьи и обзоры
Огляд й тестування систем рідинного охолодження MSI MAG CoreLiquid A15 360 та MAG CoreLiquid A15 240
-
Artem_M
Member
Пропоную обговорити Огляд й тестування систем рідинного охолодження MSI MAG CoreLiquid A15 360 та MAG CoreLiquid A15 240
"Тож, якщо потрібна відносно доступна та ефективна система рідинного охолодження з прийнятним рівнем шуму..." беремо перевірену Арктик ІІІ 280 за дешевшою ціною і кращими показниками
"Тож, якщо потрібна відносно доступна та ефективна система рідинного охолодження з прийнятним рівнем шуму..." беремо перевірену Арктик ІІІ 280 за дешевшою ціною і кращими показниками
-
s1nedus
Member
А где сравнение с водянка и других производителей?
-
kairo
Member
- Откуда: Україна
Artem_M
Єдиний недолік Арктіка, високий профіль радіатора, не усюди встане.
Єдиний недолік Арктіка, високий профіль радіатора, не усюди встане.
-
vova_84
Member
- Откуда: Kyiv
Дякую за огляд.
-
yariksom
Member
Для мене недоліком є те, що вони виходять з ладу порівняно швидко.kairo: ↑ 09.04.2025 14:34 Artem_M
Єдиний недолік Арктіка, високий профіль радіатора, не усюди встане.
Поясню, в мене кулер з 2007 року, пережив вже 5 систем (Thermalright SI-128, кріплення універсальне).
Напевно помру, а він ще буде своїх 120 ват відводити.
Це лірика.
Хочу поставити собі таки рідинне охолодження, щоб тихо було, корпус під велику водянку є.
Скільки такий MSI MAG CoreLiquid A15 360 попрацює?
-
kairo
Member
- Откуда: Україна
У Арктика гарантія 5 років. Чому ви рахуєте, що вони виходять із ладу порівняно швидко? Звісно, для середнього CPU простіше взяти повітряний кулер. Але коли для прикладу ЦП жере 180 Вт, вода краще. Як мінімум, АІО викидає гаряче повітря із корпусу, а не ганяє його всередині, де ще три M2 SSD та 4090.yariksom: ↑ 09.04.2025 16:46 Для мене недоліком є те, що вони виходять з ладу порівняно швидко.
Поясню, в мене кулер з 2007 року, пережив вже 5 систем (Thermalright SI-128, кріплення універсальне).
Напевно помру, а він ще буде своїх 120 ват відводити.
Це лірика.
Хочу поставити собі таки рідинне охолодження, щоб тихо було, корпус під велику водянку є.
Скільки такий як в огляді попрацює?
-
lamer
Member
- Откуда: стольний град Русі -- Київ
AIO Або гоняє нагріте повітря внутрь копрусу коли стоїть фронтально, або намагається охолодити ридину в радіаторі нагрітим повітрям з корпусу коли стоїть зверху.kairo: ↑ 09.04.2025 16:53 Як мінімум, АІО викидає гаряче повітря із корпусу, а не ганяє його всередині, де ще три M2 SSD та 4090.
-
kairo
Member
- Откуда: Україна
АІО не може ганяти нагріте повітря всередину корпусу, воно в любому положенні буде видувати повітря назовні. Організувати схему, щоб на радіатори АІО поступало свіже повітря легко.lamer: ↑ 09.04.2025 16:59AIO Або гоняє нагріте повітря внутрь копрусу коли стоїть фронтально, або намагається охолодити ридину в радіаторі нагрітим повітрям з корпусу коли стоїть зверху.kairo: ↑ 09.04.2025 16:53 Як мінімум, АІО викидає гаряче повітря із корпусу, а не ганяє його всередині, де ще три M2 SSD та 4090.
-
Олег963
Member
- Откуда: Львів
Те саме хотів написати просто класні ефективні і дешеві , мсі іде лісом насправді дратує ця компанія, і осад на все життя колись накрилась запчастина пк це єдина річ яка зламалась за весь час використання різними пк це була материнка на ам3 і мсі відмовила в гарантії і їхня політика торгівлі. зарікся від них щось купляти благо є вибір.Artem_M: ↑ 09.04.2025 14:10 Пропоную обговорити Огляд й тестування систем рідинного охолодження MSI MAG CoreLiquid A15 360 та MAG CoreLiquid A15 240
"Тож, якщо потрібна відносно доступна та ефективна система рідинного охолодження з прийнятним рівнем шуму..." беремо перевірену Арктик ІІІ 280 за дешевшою ціною і кращими показниками![]()
-
Tiufin
Member
Десь чув, що водянки потрібно періодично обслуговувати.
Підкажіть, що це обслуговування із себе уявляє та як часто його робити (чи по яким критеріям зрозуміти, що вже треба)? І що буде, якщо його не робити (якщо при цьому температура процесора нормальна)?
Підкажіть, що це обслуговування із себе уявляє та як часто його робити (чи по яким критеріям зрозуміти, що вже треба)? І що буде, якщо його не робити (якщо при цьому температура процесора нормальна)?
-
Kashtan
Member
- Откуда: Яготин
Дякую за огляд.
Арктік 2 280 - гірший варіант із арктік, оскільки p14 вентилятори гірші за p12. Тобто арктік 3 360 про просто розвалить будь-які аіо мsi. Ще й за сотню євро.
Арктік 2 280 - гірший варіант із арктік, оскільки p14 вентилятори гірші за p12. Тобто арктік 3 360 про просто розвалить будь-які аіо мsi. Ще й за сотню євро.
-
kairo
Member
- Откуда: Україна
Раз на ~5 років доливати рідину. Відкручуєте башмак та доливаєте. Робити, коли почнуть рости температури.Tiufin: ↑ 10.04.2025 04:43 Десь чув, що водянки потрібно періодично обслуговувати.
Підкажіть, що це обслуговування із себе уявляє та як часто його робити (чи по яким критеріям зрозуміти, що вже треба)? І що буде, якщо його не робити (якщо при цьому температура процесора нормальна)?
- спойлер

-
unique-neon
Member
Нещодавно приглядався до арктіків, то на них гарантія 6 років. Звичайно до повітря не дотягне по живучості, але не погано.yariksom: ↑ 09.04.2025 16:46Для мене недоліком є те, що вони виходять з ладу порівняно швидко.
-
Artem_M
Member
Аж на стільки гірший?Kashtan: ↑ 10.04.2025 10:42 Дякую за огляд.
Арктік 2 280 - гірший варіант із арктік, оскільки p14 вентилятори гірші за p12. Тобто арктік 3 360 про просто розвалить будь-які аіо мsi. Ще й за сотню євро.
- спойлер

-
yariksom
Member
6 гарантованих років це більш чим нормально.unique-neon: ↑ 10.04.2025 12:24Нещодавно приглядався до арктіків, то на них гарантія 6 років. Звичайно до повітря не дотягне по живучості, але не погано.yariksom: ↑ 09.04.2025 16:46Для мене недоліком є те, що вони виходять з ладу порівняно швидко.
Коли я цікавився (це було давно), такі системи роки по два працювали а потім треба було щось руками доробляти.
-
Kashtan
Member
- Откуда: Яготин
Artem_M: ↑ 10.04.2025 12:25Аж на стільки гірший?Kashtan: ↑ 10.04.2025 10:42 Дякую за огляд.
Арктік 2 280 - гірший варіант із арктік, оскільки p14 вентилятори гірші за p12. Тобто арктік 3 360 про просто розвалить будь-які аіо мsi. Ще й за сотню євро.![]()
- спойлер
Я власник цих самих арктік, і 14 значно гучніші за 12. Тобто продуктивніше - це можливо, але чи є тести із фіксованою гучністю або де краще кривою градуси-децибели ?
На матісах і взагалі райзенах результати не дуже корелюють із інтелівськими, очевидно через курватури кришок та різницю в розміщенні центрах нагріву. Є той самий тест на інтелі?
-
Artem_M
Member
Kashtan: ↑ 10.04.2025 12:50 Я власник цих самих арктік, і 14 значно гучніші за 12. Тобто продуктивніше - це можливо, але чи є тести із фіксованою гучністю або де краще кривою градуси-децибели ?
На матісах і взагалі райзенах результати не дуже корелюють із інтелівськими, очевидно через курватури кришок та різницю в розміщенні центрах нагріву. Є той самий тест на інтелі?
Прямого порівняння не знаходив. А з вашого посту зрозумів, що йдеться про продуктивність, а не шум. Хоча у мене були кулери від арктік і 14 був тихшим за 12... Та й завжди можна поставити іншого виробника.
-
unique-neon
Member
З HW busters - при однаковом шумі - в p14 потік більший ніж в p12, а тиск меншийKashtan: ↑ 10.04.2025 12:50Тобто продуктивніше - це можливо, але чи є тести із фіксованою гучністю або де краще кривою градуси-децибели
https://hwbusters.com/cooling/arctic-p1 ... -review/8/
https://hwbusters.com/cooling/arctic-p1 ... -review/8/
Ще картинка з Igor's Lab
- спойлер

-
Kashtan
Member
- Откуда: Яготин
Ясно.unique-neon: ↑ 10.04.2025 13:47З HW busters - при однаковом шумі - в p14 потік більший ніж в p12, а тиск меншийKashtan: ↑ 10.04.2025 12:50Тобто продуктивніше - це можливо, але чи є тести із фіксованою гучністю або де краще кривою градуси-децибели
https://hwbusters.com/cooling/arctic-p1 ... -review/8/
https://hwbusters.com/cooling/arctic-p1 ... -review/8/
Ще картинка з Igor's Lab
- спойлер
При 25 дБ - 1.29 проти 1.42 мм2.
31.9 проти 28.6 дБ при 100% обертів.
Тиск важливий для радіаторів. Потік повітря без опору - то не той чинник при ефективності на роботі з радіатором.
-
cspp
Member
Фраза "без лишней помпы" заиграла новым смыслом.