Перенесення ОС на новий диск

Обсуждение программ
Автор
Сообщение
0trog0
Member

Сообщение

Підкажіть, як з найменшими рухами здійснити перенос ОС Win 7 на новий розділ нового диску? Клонування диску не підходить, бо розміри дисків різні.
VovaII
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Якщо загрузка починається із того розділу де стої ОС, то Вам потрібно ли розділ з ОС клонувати на новий диск, а потім зняти позначку активності із старого розділу і поставити її на новий.
Для переносу можу порадити Aomei buckuper — ним клонувати(просто ставите на комп, запускаєте, кажете що і куди клонувати)
І будь-яку програму що вміє знімати/ставити активність на диски.

Активність — в сенсі де біос шукатиме файли початкового завантаження ОС.

Відправлено через 6 хвилин 26 секунд:
Доречі тою програмою можете спробувати зробити клонування диску — так явам простіше буде. А потім видалити із нового диску непотрібні розділи, і розділ із віндою розтягти на весь диск. Все. — Шанси зробити помилку зменшуються в сто крат.

— Звичайно потрібно щоб сумарний обсяг зайнятого на старому диску був меньший ніж розмір нового диску. (Наприклад тимчасово, поки зробите перенесення ОС, частину інформації перенести в інше місце)
0trog0
Member

Сообщение

Загрузка починається із іншого розділу, на якому 100 Мб місця. Я зробив копію ос на інший розділ, на новому диску. Розділ найперший на диску. Зробив його активним. Зараз лишилось відновити загрузчик, щоб загружалось з цього одного першого розділу.
Маніпуляції з диском у кишені якось не дуже працюють. Буду ставити на заміну в якості єдиного і там вже відновлювати.

Новий диск менший за обсягом старого, тому повний клон не підійшов.
Ekz0rcyst
Member
Аватара пользователя
Откуда: Місцевий

Сообщение

dd if=/dev/sda of=/dev/sdb bs=10M status=progress
/dev/sda - звідки
/dev/sdb - куди
bs - кількість байт які читаються/записуються за раз (впливає на швидкість)
status=progress - вивід інформації про стан виконання.
Удачі!
YumaX
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вараш

Сообщение

0trog0: 30.07.2023 07:40 Підкажіть, як з найменшими рухами здійснити перенос ОС Win 7 на новий розділ нового диску? Клонування диску не підходить, бо розміри дисків різні.
Клонуєте диск без масштабування, потім вільний простір клеїте до потрібного розділу, акроніс, наприклад, таке вміє!
Евгений King
Member
Аватара пользователя
Откуда: Казна-де

Сообщение

Акронісом зробіть бекап, а потім розгорніть бекап на новий диск, вийде повний клон.
А нашо застарілу Win 7 відроджувати, начисто переставити нову ОС не варіант?
ugluclar
Junior
Откуда: Тернопіль

Сообщение

Евгений King: 30.07.2023 10:41 Акронісом зробіть бекап, а потім розгорніть бекап на новий диск, вийде повний клон.
А нашо застарілу Win 7 відроджувати, начисто переставити нову ОС не варіант?
А для чого перевстановлювати купу програм, відновлювати налаштування, якщо можна тупо зклонувати вже робочу систему? Одне діло, коли домашній комп, на якому не жалко втратити все, і зовсім інше, коли на ньому купа робочих програм і файлів.
fringrug
Member
Откуда: Київ

Сообщение

0trog0: 30.07.2023 07:40 Підкажіть, як з найменшими рухами здійснити перенос ОС Win 7 на новий розділ нового диску? Клонування диску не підходить, бо розміри дисків різні.
якщо перенесення на ссд від самсунг - фірмовой утилітой самсунг в пару кліків, розмір дисків для неї не принципово, головне, щоб об'єм даних який потрібно перенести був менщий за об'єм диску куди переносите.
утиліта працює з вінди, 250 гб переносить приблизно за годину.
Sashkotem
Member
Аватара пользователя
Откуда: Львів

Сообщение

Спробуйте акроніс і саме основне не стартуйте із двома клонованими дисками одночасно, відключіть фізично оригінал
0trog0
Member

Сообщение

Коротше кажучи, зробив.
По-перше, відновити загрузчик не вдалось. Ну ніяк. Тому зніс розділи, почав установку чистої ОС, після першого перезавантаження зайшов з флешки, загрузчик вже було зроблено, тому повторно ще раз склонував системний диск. Зайняло десь півгодини.
Моя помилка була в тому, що я спершу розбив диск, а потім переносив на нього. Треба йти навпаки - спершу загрузчик - потім ОС - потім остальні розділи.
Може комусь знадобиться)
Акроніс та інше по не ставив, бо довелося б робити під них якісь флешки, а я хотів швидше.
По темі, чому не нова ос? Тому що це старий пк, який просто підтримується на плаву. Ще й купа софту налаштованого. Не хотів там колупатись, замінив диск та й по тому.
Всім дякую :beer:
Ekz0rcyst
Member
Аватара пользователя
Откуда: Місцевий

Сообщение

0trog0
Ви пішли найважчим шляхом, - самі створюєте проблеми аби потім героїчно їх вирішувати. Вже давно є інструменти для цього, - користуйтесь за призначенням і буде вам щастя!
bogob
Member
Аватара пользователя
Откуда: Купянск

Сообщение

Зачем было мучиться? bcdedit и вся недолгая.
spitzer
Junior

Сообщение

0trog0: 30.07.2023 14:03Коротше кажучи, зробив. По-перше, відновити загрузчик не вдалось. Ну ніяк.
MiniTool Partition Wizard всегда переносил загрузчик при клонировании.
Alexsandr
Member

Сообщение

Партишинмейджик кажется, без проблем переносит систему с учетом размера.
Барбарис
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінниця

Сообщение

Якщо вже є така тема спитаю тут. Клонував SSD за допомогою aomei partition assistant. Вона всі розділи диску С клонує в окремі розділи і кожному призначає букву диска. Як їх клонувати в один диск?
Барбарис
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінниця

Сообщение

Відповім сам собі - Samsung Magician все робить прекрасно і швидко.
KimRomik
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Macrium Reflect прекрасно справляється з врахуванням розміру ОС
AndP
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

Барбарис: 12.12.2023 21:44 Якщо вже є така тема спитаю тут. Клонував SSD за допомогою aomei partition assistant. Вона всі розділи диску С клонує в окремі розділи і кожному призначає букву диска. Як їх клонувати в один диск?
Привет. Нашел решение?
0kie
Member
Аватара пользователя

Сообщение

AndP
Акронис в помощь. Режим создания полного архива системы - при восстановлении системы на новый диск все служебные разделы восстановятся правильно.
big_bang
Member
Аватара пользователя

Сообщение

acronis це варіант на 100% хороший, лише може бути трохи складний для новачка.
можу порадити aomei partition assistant
простий як двері)))
Ответить