Вибір процесора

Обсуждение всего, что связано с CPU
Ответить
Автор
Сообщение
Gf_ki11er
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Выбираем процессор

Пишите под какие задачи нужен процессор, бюджет, текущую или будущую платформу

Пользуйтесь поиском по теме ( поле "Поиск" - вводите обозначение, например 3570К): вполне вероятно ваш вопрос уже обсуждался
Andikho
Member
Откуда: Україна

Сообщение

manbearboar: 24.02.2023 10:59У проводников так, у полупроводников наоборот. За счёт этого находится точка балансная.
Не буду сперечатись, але, наскільки я пам'ятаю, струм витоку (чи як воно там правильно українською), збільшується вслід за температурою, тож зростання споживання - ціілком логіічне (можливо я не правильно з точки зору науки щось формулюю, то прошу вибачення - виправте).
oversteve: 24.02.2023 10:55я не думав, що така суттєва різниця буде, все ж таки там температура тільки на 2-3 градуси просіла
Я не мав поки що особливо багато досвіду погратися з 1700ою платформою, але от з зен3 своїм побавився достатньо - і він дуже сильно реагує на потенціал системи охолодження (власне і живлення теж). Більше того у мене був 2700ий райзен, на якому я міняв охолодження з старого у12п на д15. Жодних налаштувань я тоді не змінював, але температура тоді сіла з 80 до 60 (в лінксі), швидкодія теж не змінилась, а от споживання знизилось при цьому із ~160, до близько ~145-150. Версія софту теж не змінювалась, між тестами минуло може з годину, поки я кулер міняв.
x0taby4
Member
Откуда: Ужгород

Сообщение

yupi
А чего ему не быть? По в стоке/бусте веселее чем не к, а гнать не все хотят/умеют. :beer:
oversteve
Member
Аватара пользователя
Откуда: Ukraine

Сообщение

yupi
невелика різниця на користь 12600к в софті, якому вистачає ядер 12600к
більш відчутна різниця на користь 13500 у софті, який може задіяти усі його ядра

на рахунок 760/660 чіпсету - тут, як трохи вище написали, якщо не має бажання гнати, то цілком ок, якщо мама з адекватним живленням
але як виявилося там і даунвольт зробити не вийде, так що треба це також враховувати і адекватне охолодження підбирати

так само і на 690/790 цілком можна засунути обидва, то вже більше питання до того, чи є бажання бавитися з розгоном
Timedemo
Member
Откуда: Ненька Украина

Сообщение

yupi: 24.02.2023 11:54 А вообще есть смысл в 12600к на б660? Или действительно лучше 13500? :)
А а види брать 690, то тогда уже лучше что из этих двух?
Для ігр 12600к краще, трішки. Для роботи 13500 цікавіший

Відправлено через 1 хвилину 32 секунди:
oversteve: 24.02.2023 11:41 Timedemo
Тоді треба усі мами на 660-760 чіпсеті в мусорку викинути :D
то проц не дає скинути напругу нижче якогось порогу і врубає автотротлінг на е-ядрах, виходить, що сам інтел так задумав і це цілком "стокова" ситуація без задирання живлення :dontknow:

так що і 12600к, і 13600к спокійно вилазять за вказані інтелом ліміти на цілком "стокових" налаштуваннях як би вам того не хотілося визнавати
Добре потратьте час, та перевірте, що в стоці немає 160вт.
feniks_tm
Member
Аватара пользователя
Откуда: Луцьк

Сообщение

yupi: 24.02.2023 11:54 А вообще есть смысл в 12600к на б660? Или действительно лучше 13500? :)
А а види брать 690, то тогда уже лучше что из этих двух?
Розкошелитись (читати як притащити дешевше з-за кордону) на 13600К і Z6(7)90 :-P
oversteve
Member
Аватара пользователя
Откуда: Ukraine

Сообщение

Timedemo: 24.02.2023 16:13 Добре потратьте час, та перевірте, що в стоці немає 160вт.
ну добре, 159 зараз, коли холодно :rolleyes:
спойлер
Untitled-11.jpg
yupi
Member
Аватара пользователя

Сообщение

feniks_tm: 24.02.2023 16:13Розкошелитись на 13600К
Зачем? Человек сидит на 9600к и ему хватает, просто хочет обновиться на 12-13, на мп и проц 20к ;)
feniks_tm
Member
Аватара пользователя
Откуда: Луцьк

Сообщение

yupi: 24.02.2023 17:01
feniks_tm: 24.02.2023 16:13Розкошелитись на 13600К
Зачем? Человек сидит на 9600к и ему хватает, просто хочет обновиться на 12-13, на мп и проц 20к ;)
Щоб не було сумнівів, що краще :rotate:
Timedemo
Member
Откуда: Ненька Украина

Сообщение

oversteve: 24.02.2023 16:26
Timedemo: 24.02.2023 16:13 Добре потратьте час, та перевірте, що в стоці немає 160вт.
ну добре, 159 зараз, коли холодно :rolleyes:
спойлер
Untitled-11.jpg
класс. а можно тоже самое сбросить в дефолт плату, и HWINFO запустить, чтобы были видны выставленные лимиты. и чтобы все настрояки питания были в дефолте.
feniks_tm
Member
Аватара пользователя
Откуда: Луцьк

Сообщение

Timedemo: 24.02.2023 17:26
oversteve: 24.02.2023 16:26
ну добре, 159 зараз, коли холодно :rolleyes:
спойлер
Untitled-11.jpg
класс. а можно тоже самое сбросить в дефолт плату, и HWINFO запустить, чтобы были видны выставленные лимиты. и чтобы все настрояки питания были в дефолте.
В праймі SMALL FFT з AVX2 він десь так і має жерти в авто, можеш не мучати чоловіка. У мене на 12700KF було в Cinebench R23 - 130W, LinX - 155W, Prime95 - 165W. Прайм з реальним використанням взагалі нічого спільного не має. Найбільш реалістичний сценарій це якраз умовний Cinebench.
oversteve
Member
Аватара пользователя
Откуда: Ukraine

Сообщение

Timedemo: 24.02.2023 17:26
oversteve: 24.02.2023 16:26
ну добре, 159 зараз, коли холодно :rolleyes:
спойлер
Untitled-11.jpg
класс. а можно тоже самое сбросить в дефолт плату, и HWINFO запустить, чтобы были видны выставленные лимиты. и чтобы все настрояки питания были в дефолте.
на рахунок хвінфо без проблем, потім зроблю, на рахунок збросу - мені ліьньки потім курви для вентиляторів виставляти, там все в стоці, тільки CPU Lite Load скручений на 1 або 2, щоб мама навпаки не підвищувала напругу на проці при навантаженні, по дефолту там вище значення і відповідно вище напруга і ще трохи більше Вт
Timedemo
Member
Откуда: Ненька Украина

Сообщение

oversteve: 24.02.2023 16:26
Timedemo: 24.02.2023 16:13 Добре потратьте час, та перевірте, що в стоці немає 160вт.
ну добре, 159 зараз, коли холодно :rolleyes:
спойлер
Untitled-11.jpg
якщо це в стоці, мої співчування з гарною мат платою. але це не сток, по живленню не стокові налаштування.

Відправлено через 1 хвилину 3 секунди:
oversteve: 24.02.2023 17:37
Timedemo: 24.02.2023 17:26

класс. а можно тоже самое сбросить в дефолт плату, и HWINFO запустить, чтобы были видны выставленные лимиты. и чтобы все настрояки питания были в дефолте.
на рахунок хвінфо без проблем, потім зроблю, на рахунок збросу - мені ліьньки потім курви для вентиляторів виставляти, там все в стоці, тільки CPU Lite Load скручений на 1 або 2, щоб мама навпаки не підвищувала напругу на проці при навантаженні, по дефолту там вище значення і відповідно вище напруга і ще трохи більше Вт
зроблю підказку. в норм платах, є чудовий розділ, в якому можна зберегти профілі. ;)

Відправлено через 3 хвилини 11 секунд:
в мене найбільше споживання було в лінх. без скиду частот. в праймі ще меньше навантаження. якщо ліміти розпустити, то 155 в лінх. але результати тіж самі, тож навіщо мені зайве споживання не стокове, яке не дає жодного профіту. а головне саме, навіщо мені споживання в лінх, якщо від нього толку рівно нуль. Проц займаєтся рендерами, архівами, кодуванням, і там вище 125вт. в стоці я не увляю як перевищити.
feniks_tm
Member
Аватара пользователя
Откуда: Луцьк

Сообщение

Timedemo: 24.02.2023 17:51 в праймі ще меньше навантаження
Значить не те запускаєш, пробни Small FFT.
oversteve
Member
Аватара пользователя
Откуда: Ukraine

Сообщение

Timedemo
можете усім власникам 660-760 чіпсетів посвіпчувати :D
на рахунок 12600к я ніде не писав, що це навантаження при рендерингах, кодуваннях і т.п., я просто написав, що він в стоці може вигрібати більше, ніж заявлено, а ви не вірили, і з 13600к та сама ситуація, в праймі він ще більше може потягнути :rolleyes:

і ще для прикладу ось відос з розгоном 12600к, де він на частотах близьких до 13600к вигрібає 240Вт+, а 13600к має +4 ядра, які ще жару навалять
XXXshadyXXX
Member
Аватара пользователя
Откуда: Украина\Норвегия

Сообщение

Кринж вопрос: i7 5930k в разгоне до 4.5-4.6 + 4х канал 3200 либо Xeon e5 2667v4 + 4х канал 2400 для сингл игр в 60 кадров в фулл хд на условной RX 6600 ?)))
Melofon
Member
Аватара пользователя
Откуда: Николаев

Сообщение

XXXshadyXXX

Думаю 8 ядер бродвел хоть и на более низкой частоте будут лучше чем 6 разогнанных ядер Иви-бридж, кэша больше а некоторым играм +2 ядра дают нехилый прирост, ну и его просто на дольше хватит в перспективе.
XXXshadyXXX
Member
Аватара пользователя
Откуда: Украина\Норвегия

Сообщение

Melofon
Вот я ломаю голову, лежит доска asus x99-a и камень i7 5930k, а на алике за 1200грн можно взять 2667v4(ну и продать потом i7 за +- те же деньги). Вот и думаю...
Timedemo
Member
Откуда: Ненька Украина

Сообщение

feniks_tm: 24.02.2023 17:54
Timedemo: 24.02.2023 17:51 в праймі ще меньше навантаження
Значить не те запускаєш, пробни Small FFT.
я привык скачать с ориг сайта, запустить как оно с коробки. а на молекулы разбирать времени нету.

Відправлено через 1 хвилину 46 секунд:
oversteve: 24.02.2023 18:00 Timedemo
можете усім власникам 660-760 чіпсетів посвіпчувати :D
на рахунок 12600к я ніде не писав, що це навантаження при рендерингах, кодуваннях і т.п., я просто написав, що він в стоці може вигрібати більше, ніж заявлено, а ви не вірили, і з 13600к та сама ситуація, в праймі він ще більше може потягнути :rolleyes:

і ще для прикладу ось відос з розгоном 12600к, де він на частотах близьких до 13600к вигрібає 240Вт+, а 13600к має +4 ядра, які ще жару навалять
я знаю як він може брать. в стоці він не може брать 160вт. ось що я точно знаю. а якщо налаштування для підняття споживання без сросту потужності проца, то це онанізм.
feniks_tm
Member
Аватара пользователя
Откуда: Луцьк

Сообщение

Timedemo: 24.02.2023 20:27
feniks_tm: 24.02.2023 17:54
Значить не те запускаєш, пробни Small FFT.
я привык скачать с ориг сайта, запустить как оно с коробки. а на молекулы разбирать времени нету.
Там при запуску з'являється віконце з варіантами стресс тестів, серед них є Smallest FFT, Small FFT, Large FFT і по дефолту там виставлено щось типу Blend All, яке спочатку дає навантаження схоже до R23 по споживанню. Small FFT дає максимальне навантаження серед всього переліку.
спойлер
Изображение
Melofon
Member
Аватара пользователя
Откуда: Николаев

Сообщение

XXXshadyXXX

Я там немножко перепутал, 5930к это архетиктура хасвэл а не Иви-бридж, а чего не поискать уже сразу бродвэл на 10 ядер?, есть же 6950к с разблокированным множителем, там уже и разгон и +4 ядра, разница существенная ну или xeon аналогичный но без разгона, правда подороже выйдет.
Последний раз редактировалось Melofon 24.02.2023 20:49, всего редактировалось 1 раз.
Ответить