Відпад ссд м2

SSD, HDD, Flash и прочие носители информации
Автор
Повідомлення
DreamerMk1
Junior

Повідомлення

Передісторія : Часто почав вилітати комп в синій екран, і потім не знаходити ссд системний, допомагало лише знеструмлення ПК, вирішив що ссд віджив своє(Adata SU650, років 6 вже йому)
Придбав nvme M.2 Apacer as2280p4x і додав до ПК, спочатку поставив на нього систему, почалися сині екрани 0x0000000B , 0x00000124 без нагрузок в принципі. могло просто з афк робочого столу вилетіть і все. І так само до вимкнення живлення диск не повертається до життя
Переставив систему на інший ссд, система стала стабільною, але тепер М.2 так само рандомно відпадає, підкажіть варіанти рішення проблеми? логічно доходжу до того що питання скоріше до материнки, в пошуках рішення вичитував що може бути спільне(чи пересічне) живлення дисків і виходить що м2 не вистачає живлення чи діло в контроллерах?
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Ось це почитайте:
спойлер
viewtopic.php?p=3744848#p3744848
Можливо у вас так само дохлий БЖ в системі?
Shpoker
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

DreamerMk1
Не на форуме/олх ли купил диск как не бит не крашен?)
А то тут недавно был страдалец
viewtopic.php?f=1&t=276731
DreamerMk1
Junior

Повідомлення

Shpoker: 18.01.2024 08:42 DreamerMk1
Не на форуме/олх ли купил диск как не бит не крашен?)
А то тут недавно был страдалец
viewtopic.php?f=1&t=276731
Ні , купив новий з розетки

Відправлено через 6 хвилин 58 секунд:
Евгений King: 18.01.2024 07:45 Ось це почитайте:
спойлер
viewtopic.php?p=3744848#p3744848
Можливо у вас так само дохлий БЖ в системі?

Дякую, а як вирахувати це? Не хочеться просто так бп купити…
У мене chieftec на 500 чи 600 ват якщо що))
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

DreamerMk1: 18.01.2024 11:01Дякую, а як вирахувати це? Не хочеться просто так бп купити…
У мене chieftec на 500 чи 600 ват якщо що))
Це іноді не точний вимір, але якусь картину може дати.
HWInFO64 (бажано ще активувати запис в лог-файл) та подивитися що там з напругами взагалі та у момент перед синім екраном.
DreamerMk1
Junior

Повідомлення

Artem_K: 18.01.2024 11:11
DreamerMk1: 18.01.2024 11:01Дякую, а як вирахувати це? Не хочеться просто так бп купити…
У мене chieftec на 500 чи 600 ват якщо що))
Це іноді не точний вимір, але якусь картину може дати.
HWInFO64 (бажано ще активувати запис в лог-файл) та подивитися що там з напругами взагалі та у момент перед синім екраном.
Ооо дільна порада, і навіть я зрозумів шо зробить:) синіх екранів не побачу вже, але момент відпаду ссд треба ловити
DreamerMk1
Junior

Повідомлення

Artem_K: 18.01.2024 11:11
DreamerMk1: 18.01.2024 11:01Дякую, а як вирахувати це? Не хочеться просто так бп купити…
У мене chieftec на 500 чи 600 ват якщо що))
Це іноді не точний вимір, але якусь картину може дати.
HWInFO64 (бажано ще активувати запис в лог-файл) та подивитися що там з напругами взагалі та у момент перед синім екраном.
як на зло довго все працювало, тільки під вечір відмовив М2
тільки як додати лог? він в csv форматі і не додається, бо я там нічого не бачу ( не розбираюся) на жаль
MuDOZ
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

DreamerMk1
Запакуй в архів спробуй
DreamerMk1
Junior

Повідомлення

MuDOZ: 18.01.2024 22:07 DreamerMk1
Запакуй в архів спробуй
дякую, тепер пише що файл занадто великий :)
залив на свій диск https://drive.google.com/file/d/1jKWagD ... sp=sharing
тільки там лог на 5 годин... відпад в кінці десь :)
MuDOZ
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

DreamerMk1
Та ні, з бп в тебе все впорядку, але софтварний моніторинг напруги ніколи не був точний, навіть не знаю щоб тобі порадити. Спробуй обновити біос, МЕ, поставити дрова інтел рапід сторадж, спробуй навпаки откатити біос, може якийсь в тебе компонент є, який фонить в загальну лінію напруги, чесно кажучи поможе тільки перебор всього по черзі. Ще спробуй обновити сборку вінди, може бути баг в сборці
krivonos-kolya
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Если в Киеве, могу закинуть на стенд с нормальной нагрузкой, или как вариант нагрузите все юсб по максимуму.
DreamerMk1
Junior

Повідомлення

MuDOZ: 19.01.2024 00:03 DreamerMk1
Та ні, з бп в тебе все впорядку, але софтварний моніторинг напруги ніколи не був точний, навіть не знаю щоб тобі порадити. Спробуй обновити біос, МЕ, поставити дрова інтел рапід сторадж, спробуй навпаки откатити біос, може якийсь в тебе компонент є, який фонить в загальну лінію напруги, чесно кажучи поможе тільки перебор всього по черзі. Ще спробуй обновити сборку вінди, може бути баг в сборці
біос старенький, якось намагався оновити але на новішому біосі були сині екрани, довелось відкатувати до початкового, спробую ще раз, там тим паче вже пару нових ревізій вийшло
розшифруй "МЕ" будь ласка :)
дрова інтел які тоді?) у мене все амд, на оф сайті рапіди для різних поколінь платформ тільки є :)

Відправлено через 1 хвилину 36 секунд:
krivonos-kolya: 19.01.2024 01:24 Если в Киеве, могу закинуть на стенд с нормальной нагрузкой, или как вариант нагрузите все юсб по максимуму.
в 30км за Києвом, везти незручно буде, маєте на увазі на всі порти юсб шось понавішувати і так само лог записати в HWINFO?
krivonos-kolya
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

DreamerMk1
Да, все юсб. Ссд питается в основном от 5в и 3.3в. если БП у вас с DC DC преобразователями то в них бывают ситуации что не держат стабильное напряжение.
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

DreamerMk1: 19.01.2024 02:11біос старенький, якось намагався оновити але на новішому біосі були сині екрани
С этого и нужно было начинать всю историю + разбирательства, а не менять SSD (так и не понял сколько их было и какие остались) + проверять какие-то БП / напряжения.
Конфиг тот, что в профиле? Там AMD :rolleyes:
DreamerMk1
Junior

Повідомлення

acm_fan: 19.01.2024 12:32
DreamerMk1: 19.01.2024 02:11біос старенький, якось намагався оновити але на новішому біосі були сині екрани
С этого и нужно было начинать всю историю + разбирательства, а не менять SSD (так и не понял сколько их было и какие остались) + проверять какие-то БП / напряжения.
Конфиг тот, что в профиле? Там AMD :rolleyes:
комп зібраний у 17 році, конфіг з профілю, відяха окремо з`явилася в 2018 і до 2023 працювало все стабільно на старому біосі
в системі спочатку були 1 ссд і 1 хдд, зараз 1 М2, 1 хдд, і 1 ссд
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

DreamerMk1: 18.01.2024 00:55Часто почав вилітати комп в синій екран, і потім не знаходити ссд системний
То есть отвал SATA SSD.
DreamerMk1: 18.01.2024 00:55Придбав nvme M.2 Apacer as2280p4x і додав до ПК, спочатку поставив на нього систему, почалися сині екрани
Это уже отвал другого SSD, притом на линиях PCI-E.
DreamerMk1: 18.01.2024 00:55Переставив систему на інший ссд, система стала стабільною
Вернулись на SATA SSD.
DreamerMk1: 18.01.2024 00:55тепер М.2 так само рандомно відпадає
PCI-E линии "отваливаются", которые в Вашем APU.
SATA могут быть как от APU напрямую (от сокета), так и от хаба (B350) - надо читать мануал мамы где какой выход. Могут быть проблемы на одних, и полная стабильность на других.
DreamerMk1: 18.01.2024 00:55виходить що м2 не вистачає живлення чи діло в контроллерах?
Дело в чудовищной солянке, которая у Вас внутри системника.
4 плашки непонятной памяти - это жуткий сон для почти всех мам B350, я даже не уточняю что там с МГц.
DreamerMk1: 19.01.2024 02:11розшифруй "МЕ" будь ласка
Это только для Intel, Вашей системы оно не касается.

1) Нужно обновить прошивку на маме. Правильно смотреть модель мамы и ещё ревизию, это же Гигабайт. На всех новых прошивках идёт заточка под X3D камни, поэтому самую последнюю можно не ставить, напишите точно модель + ревизию (на плате в углу где-то есть или на коробке) - посмотрим из списка прошивок что Вам выбрать.
2) Убрать 2 плашки по 4 ГБ, оставить только две по 8 ГБ и поставить их в правильные (приоритетные) слоты на плате.
3) Прошить + наблюдать некоторое время полёт работу на SPD (частота 2133 или 2400 МГц, скорее всего). Дальше поставить предельную скорость - XMP (если оно есть) для тех двух планок и смотреть дальше что будет.
4) Потом уже думать как объединить 4 шт памяти (и зачем это вообще делать).

А вообще я бы поменял Ваш 2200G (APU Zen 1 с самым слабым КП и уже ненужной встройкой, 4я/4п) на какой-то 3300X (CPU, нет встройки, Zen 2, 4я/8п), который гарантированно лучше работает с памятью. Но фактор донной мамы (мы про все B350 в принципе) останется, но хотя бы 2 плашки в скоростном режиме вроде 3200 МГц должны ехать.
https://browser.geekbench.com/processor ... en-3-2200g
https://browser.geekbench.com/processor ... en-3-3300x
Отправлено спустя 5 минут 9 секунд:
DreamerMk1: 19.01.2024 13:57комп зібраний у 17 році
Фото и/или модель БП в студию.
7 лет в каком режиме? 8 часов рабдень 5/7 или по часу ютуба вечером дома?
Нормальный БП 7 лет работать будет без нареканий (в любом режиме), а вот какой-то треш за $20 легко может уже "придти в негодность", особенно в рабочем темпе, а не вечером ютуб и всё.
DreamerMk1
Junior

Повідомлення

повертався на сата ссд patriot 120gb, а спочатку був Adata 240gb для виключення міняв їх місцями, все одно старий Adata вилітав

моя материнка , на платі 1.1 ревізія https://www.gigabyte.com/ua/Motherboard ... v-11/sp#sp

чому непонятной памяти? 2 парні планки crucial 4gb(2666мгц) і так само 2 парні планки crucial balistix 8gb(2666мгц) намагався їх розігнати до 3000мгц, так і не зрозумів вийшло чи ні, в біосі стояло 3000 а в аїді 2666
виставлені по своїм каналам
спойлер
2024-01-19 18_39_58-AIDA64 Extreme v7.00.6700.png
2024-01-19 18_39_44-AIDA64 Extreme v7.00.6700.png
2024-01-19 18_39_50-AIDA64 Extreme v7.00.6700.png
2024-01-19 18_39_56-AIDA64 Extreme v7.00.6700.png
Тобто 4 планки гірше ніж просто 2 планки по 8?

я прекрасно розумію що проц уже шмат лайна, при зборці воно так і мало бути, з появою відяхи , далі обнова проца і материнки, але не все так сталося як гадалося і зараз "лишніх" фінансів нема на ці розваги

БЖ chieftec gps-550a8

Дружина з 2019 на дистанційному, з 9:00 до 18:00 5/7+ вечорами ютуб, танки, кс, дота, буває по пів дня в іграх
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

DreamerMk1: 19.01.2024 18:56БЖ chieftec gps-550a8
Есть разные версии под этим названием. Гарантии я так понимаю давно нет, потому было бы неплохо его разобрать и визуально глянуть что внутри. Есть / нет вздутые конденсаторы, явная беда будет сразу видна.
Сам по себе БП не самый ужасный, так что ставить его на первое место проблем пока нет смысла.
DreamerMk1: 19.01.2024 18:56моя материнка , на платі 1.1 ревізія https://www.gigabyte.com/ua/Motherboard ... v-11/sp#sp
Традиционно для Гиги, финальную версию прошивки (F52) они до сих пор не родили, с буквами это "тестовые", к счастью, для 2200G и даже 3000 series будет достаточно F51.
Aug 21, 2020
Update AMD AGESA ComboV1 1.0.0.6 for 3rd Gen AMD Ryzen XT series processors
Путь обновления зависит от текущей:
Note: Before update BIOS to F40 or later version, make sure you have prior updated to F31.
Поэтому смотрите какая у Вас сейчас. Нешуточная доля проблем с BSOD при попытках обновиться до последней версии была из-за игнорирования этого пункта.
DreamerMk1: 19.01.2024 18:56Тобто 4 планки гірше ніж просто 2 планки по 8?
Вдвое тяжелее нагрузка на контроллер памяти, которая накладывается на маму(-ы) с B350 (и их ущербные топологии).
DreamerMk1: 19.01.2024 18:56намагався їх розігнати до 3000мгц
Неудивительно, что были проблемы.
Если у Вас нет острой необходимости в 24 ГБ, то однозначно лучше и стабильнее будет жизнь на 2*8 ГБ.

3300X на вторичке (olx) эквивалентен или близок по деньгам 2200G + 2*4 ГБ, я не просто так его предложил. "Апгрейд" будет стоить лишь Ваших усилий по всем этим телодвижениям.

Резюмируем.
Открыть и глянуть что внутри БП.
Затем шить F51, словом см. пункты 1-3 из моего прошлого поста.

P.S. 4-е плашки дешман-памяти в разгоне до 3000 МГц легко могут быть источником всех Ваших проблем. Я сильно сомневаюсь что у Вас там Micron E-die (как у меня к примеру), скорее всего обычные "офисные" зелёного цвета с рандомными чипами. Но давайте пока разгон ОЗУ оставим на самый конец.
DreamerMk1
Junior

Повідомлення

БЖ відкривався і чистився місяці 3 тому, гляну ще раз

дістав 2 планки, оновив біос до ф51, тепер М2 взагалі пропав, в біосі видно, в системі - нема

Та я вмію читати, в мене і стояла Ф31

Відправлено через 32 хвилини 37 секунд:
БЖ ще раз переглянув, конденсів вздутих немає
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

В диспетчере ус-в всё OK? Поставьте теперь (после обновления прошивки) последние драйверы для "чипсета" с офсайта AMD.
AMD Chipset Drivers
https://www.amd.com/en/support/chipsets ... t-am4/b350
Відповісти