Скорость M2 чуть ниже заявленной, норма?

SSD, HDD, Flash и прочие носители информации
Автор
Повідомлення
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

temporar: 24.11.2023 20:55 Понял. Да, расстраивают меня показатели моего а2000, а ещё больше расстраивает то, что не понятно почему они таковые
Ти почав з Apacer 1TB на якому, як з'ясувалось просто файлопомийка і заповнено його менш ніж на половину.
Тепер ти перейшов на Кінгстон на якому в тебе вінда. Так людина вже дала відповідь.
AssayMAS: 24.11.2023 17:46 ...А если на м2 сдд стоит винда(любая) и ты его тестишь то скорость в тесте падает так как винда постоянно что-то читает пишет...
Плюс встановивши М.2 у слоти 2 та 3, які на твоїй МП з наявним ЦП підтримуються не процем, а чіпсетом, ти помилково вважаєш, що це ніяк не впливає на швидкості в бенчах. Саме на бенчі і впливає де вони зараз стоять і від чого працюють.
І про всяк випадок почитай, що про швидкості до А2000 стверджують самі кінгстон-и:
Наш твердотільний накопичувач NVMe вміщує власні драйвери NVMe систем Linux і Microsoft. Власний драйвер NVMe корпорації Microsoft видає команди запису введення/виводу Forced Unit Access (Наскрізний доступ) (FUA) та команди очищення кешу Flush в накопичувачі NVMe, що мають енергозалежний кеш запису. Це порушує кешування запису в цільовий SSD, оскільки запис часто виконується прямо в NAND в обхід кеша DRAM. В результаті продуктивність твердотільного накопичувача NVMe знижується. Для досягнення максимальної продуктивності потрібно вимкнути функцію очищення буфера кешу запису на цільовому накопичувачі Windows.
Спробуй - може побачиш омріяні цифірі.
З твоїми запросами на відповідність швидкостей М.2 заявленим виробниками треба було економити на МП, а не на ЦП :dontknow:
Треба було брати чи i5-11600, чи i7-11700 і мамку на Z490. Z490 також підтримували М.2 під процем його ж лініями при наявності 11-ої серії.
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

shatun
Наврядчи чипсет буде так сильно (а там вдвічі) просажувати результати. В мене 590-а плата декілька простіше ніж z590 unfiy у temporar, на чипсеті висять два Самсунги 970-ті, й за тестами майже не відрізняються від обзорів.
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

shatun: 24.11.2023 21:40
temporar: 24.11.2023 20:55 Понял. Да, расстраивают меня показатели моего а2000, а ещё больше расстраивает то, что не понятно почему они таковые
Ти почав з Apacer 1TB на якому, як з'ясувалось просто файлопомийка і заповнено його менш ніж на половину.
Тепер ти перейшов на Кінгстон на якому в тебе вінда. Так людина вже дала відповідь.
AssayMAS: 24.11.2023 17:46 ...А если на м2 сдд стоит винда(любая) и ты его тестишь то скорость в тесте падает так как винда постоянно что-то читает пишет...
Плюс встановивши М.2 у слоти 2 та 3, які на твоїй МП з наявним ЦП підтримуються не процем, а чіпсетом, ти помилково вважаєш, що це ніяк не впливає на швидкості в бенчах. Саме на бенчі і впливає де вони зараз стоять і від чого працюють.
І про всяк випадок почитай, що про швидкості до А2000 стверджують самі кінгстон-и:
Наш твердотільний накопичувач NVMe вміщує власні драйвери NVMe систем Linux і Microsoft. Власний драйвер NVMe корпорації Microsoft видає команди запису введення/виводу Forced Unit Access (Наскрізний доступ) (FUA) та команди очищення кешу Flush в накопичувачі NVMe, що мають енергозалежний кеш запису. Це порушує кешування запису в цільовий SSD, оскільки запис часто виконується прямо в NAND в обхід кеша DRAM. В результаті продуктивність твердотільного накопичувача NVMe знижується. Для досягнення максимальної продуктивності потрібно вимкнути функцію очищення буфера кешу запису на цільовому накопичувачі Windows.
Спробуй - може побачиш омріяні цифірі.
З твоїми запросами на відповідність швидкостей М.2 заявленим виробниками треба було економити на МП, а не на ЦП :dontknow:
Треба було брати чи i5-11600, чи i7-11700 і мамку на Z490. Z490 також підтримували М.2 під процем його ж лініями при наявності 11-ої серії.
Тож самсунг, а не апасер. 2 и 3 слоты у меня от цпу идут с:
А что покупать было, то зависело от цены и предпочтений, ты же не знаешь че и как оно было, вон даже думаешь, что у меня второй и третий слот от чипсета идет

Отправлено спустя 6 минут 29 секунд:
ахах, я понял о чем ты, если я по цпу линии пускаю их, то скорость делиться пополам. А если на чипсете мамки оставляю, то судя из твоих намёков, скорость от чипсета не та. Ну хотелось бы пруфы по этому поводу. Также как и понять, почему тогда у самсунга по цифрам, о которых я так мечтаю, что даже не парился искать ответов, всё хорошо

Отправлено спустя 1 минуту 19 секунд:
а функция очищення буфера це оптимизация вендовс? Ну они намдурили конечно, у самсунга вставил и всё чётко, а тут че-то танцевать надо
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

temporar: 24.11.2023 22:21 2 и 3 слоты у меня от цпу идут с:
С 10-м поколением?
M2_21, M2_32 slots
Support up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s (from Z590 chipset, default)3
Support up to PCIe 4.0 x4 (from CPU, by BIOS selection)4
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Artem_K: 24.11.2023 22:23
temporar: 24.11.2023 22:21 2 и 3 слоты у меня от цпу идут с:
С 10-м поколением?
M2_21, M2_32 slots
Support up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s (from Z590 chipset, default)3
Support up to PCIe 4.0 x4 (from CPU, by BIOS selection)4
Да, в инструкции пишет от цпу можно поставить оба, но скорость поделится.
Мужики, пардон, щас проверил, я эту тему видимо когда делал, то просёк, самсунг у меня в четвертом слоте от цпу идет. А а2000 во втором от чипсета. В принципе тогда можно обьяснить почему у самса всё ок - он соло на цпу линии. А а2000 соло на чипсете, но паря говорит, что именно это и на бенчах сказывается. Хотелось бы знать где можно об этом почитать, что это действительно так, и если с бенчами всё и правда так, то отражается ли это на практических задачх?

Отправлено спустя 12 минут 39 секунд:
Artem_K: 24.11.2023 22:08 shatun
Наврядчи чипсет буде так сильно (а там вдвічі) просажувати результати. В мене 590-а плата декілька простіше ніж z590 unfiy у temporar, на чипсеті висять два Самсунги 970-ті, й за тестами майже не відрізняються від обзорів.
Вот к слову да, на два режет цифры
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

temporar: 24.11.2023 22:44 Да, в инструкции пишет от цпу можно поставить оба, но скорость поделится.
Мужики, пардон, щас проверил, я эту тему видимо когда делал, то просёк, самсунг у меня в четвертом слоте от цпу идет. А а2000 во втором от чипсета. В принципе тогда можно обьяснить почему у самса всё ок - он соло на цпу линии. А а2000 соло на чипсете, но паря говорит, что именно это и на бенчах сказывается. Хотелось бы знать где можно об этом почитать, что это действительно так, и если с бенчами всё и правда так, то отражается ли это на практических задачх?
Ти у прошлих постах ніби правильно писав про розподіл - зараз знову у хащі пішов...
М.2_1 в тебе пустий, бо саме він від проців 11-ої лінійки стартує і зараз з ЦП 10-ої серії він НЕ може працювати взагалі. Це фішка Z490/Z590 - з ним все ясно і чітко.
М.2_2 та М.2_3 наче можуть від процу працювати з якимось додатковими налаштуваннями у біос. Та чи увімкнено їх по замовчуванню, чи треба врубати руками - я не можу стверджувати. Єдине, що чітко прописано - їх "ріже" слот PCIе_2, якщо в нього ВК встановити.
В свою чергу вони "ріжуть" М.2_4 хоча він не від PCIе, а від чіпсету працює.
Також по інструкції М.2_4 з PCIе_4 не можуть одночасно працювати взагалі.
PCI_E4 and M2_4 share the same bandwidth, if you want to use both of them simultaneously, the PCI_E4 will only support x1 speed and the M2_4 will only support x2 speed. But if you want to install and enable the graphics card in PCI_E4 slot, the M2_4 slot should be empty.
спойлер
EXPANSION SLOTS
1x PCIe x16 slot (PCI_E2, from CPU)
Supports up to PCIe 4.0 x16 with11th Gen CPU1
Supports up to PCIe 3.0 x16 with10th Gen CPU1
1x PCIe 3.0 x4 slot (PCI_E4, from Z590 chipset)2
2x PCIe 3.0 x1 slots (from Z590 chipset)
PCI_E2 will only support x8 speed, when M2_2 and M2_3 are from CPU by BIOS selection
спойлер
STORAGE
4x M.2 slots (Key M)
M2_1 (from CPU)
Available only on 11th Gen Intel® CPU
Supports up to PCIe 4.0 x4
Supports 2242/ 2260/ 2280/ 22110 storage devices
M2_21, M2_32 slots
Support up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s (from Z590 chipset, default)3
Support up to PCIe 4.0 x4 (from CPU, by BIOS selection)4
M2_2 supports 2242/ 2260/ 2280 storage devices
M2_3 supports 2242/ 2260/ 2280/ 22110 storage devices
M2_4 slot (from Z590 chipset) 3 5
Самс стоячи у М.2_4 паше зараз від чіпсету. І його швидкостя будуть такими, як зараз, лише до моменту, коли тобі знадобиться втикнути звичайних HDD або зайняти оба слоти M2_2 та M2_3. Можуть бути виключення з правил, а саме - буває НЕ встановлення драйверів чіпсету дозволяє обходити у деяких випадках обмеження на додаткове обладнання. Але по любе швидкостя впадуть, коли ти самс вщент заб'єш іграми/будь чим.
Таким чином можеш спробувати поміняти самс з кінгстоном місцями і подивитись на резалт.
Може в тебе чіпсет з М.2, чарівним чином, без конкуруючого обладнання швидший за інші два М.2... :dontknow:
Хоча можливо ти вже таке робив - мені з планшету не дуже все передивлятись наново.
Все що я написав має сенс лише якщо я правильно зрозумів куди саме ти свої М.2 встановив.
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

temporar: 24.11.2023 20:55не понятно почему они таковые
дык так вендор зарешал - все эти графики скорости от контролера (прошивка не сильно влияет) и самой природы флеш памяти. А контроллер и флеш память равно цена продукта.
Вот я раскурочил 20$ планшет из китая - так там 2ГБ флэш на ЮСБ распаяна, но когда я почитал спеки микросхем и контроллера то выяснил что реально там 0,25ГБ и прошивкой делает из MLC QLC и увеличивает объём 8 раз. Но уменьшает долговечность.
Грубо говоря флэш память это 1000 раз записал 10 000 раз прочитал и всё... но если поколдовать то будет объёма в 5-10 раз больше но уже 100 раз записал 1000 раз прочитал и всё... . Так что вопрос к репе вендоров - а мну Kingstone hyper чето вроде премиум класс - так после 3 лет выработал 15-20% от заявленного в смарт и всё помер... .
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

shatun: 25.11.2023 00:25
temporar: 24.11.2023 22:44 Да, в инструкции пишет от цпу можно поставить оба, но скорость поделится.
Мужики, пардон, щас проверил, я эту тему видимо когда делал, то просёк, самсунг у меня в четвертом слоте от цпу идет. А а2000 во втором от чипсета. В принципе тогда можно обьяснить почему у самса всё ок - он соло на цпу линии. А а2000 соло на чипсете, но паря говорит, что именно это и на бенчах сказывается. Хотелось бы знать где можно об этом почитать, что это действительно так, и если с бенчами всё и правда так, то отражается ли это на практических задачх?
Ти у прошлих постах ніби правильно писав про розподіл - зараз знову у хащі пішов...
М.2_1 в тебе пустий, бо саме він від проців 11-ої лінійки стартує і зараз з ЦП 10-ої серії він НЕ може працювати взагалі. Це фішка Z490/Z590 - з ним все ясно і чітко.
М.2_2 та М.2_3 наче можуть від процу працювати з якимось додатковими налаштуваннями у біос. Та чи увімкнено їх по замовчуванню, чи треба врубати руками - я не можу стверджувати. Єдине, що чітко прописано - їх "ріже" слот PCIе_2, якщо в нього ВК встановити.
В свою чергу вони "ріжуть" М.2_4 хоча він не від PCIе, а від чіпсету працює.
Також по інструкції М.2_4 з PCIе_4 не можуть одночасно працювати взагалі.
PCI_E4 and M2_4 share the same bandwidth, if you want to use both of them simultaneously, the PCI_E4 will only support x1 speed and the M2_4 will only support x2 speed. But if you want to install and enable the graphics card in PCI_E4 slot, the M2_4 slot should be empty.
спойлер
EXPANSION SLOTS
1x PCIe x16 slot (PCI_E2, from CPU)
Supports up to PCIe 4.0 x16 with11th Gen CPU1
Supports up to PCIe 3.0 x16 with10th Gen CPU1
1x PCIe 3.0 x4 slot (PCI_E4, from Z590 chipset)2
2x PCIe 3.0 x1 slots (from Z590 chipset)
PCI_E2 will only support x8 speed, when M2_2 and M2_3 are from CPU by BIOS selection
спойлер
STORAGE
4x M.2 slots (Key M)
M2_1 (from CPU)
Available only on 11th Gen Intel® CPU
Supports up to PCIe 4.0 x4
Supports 2242/ 2260/ 2280/ 22110 storage devices
M2_21, M2_32 slots
Support up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s (from Z590 chipset, default)3
Support up to PCIe 4.0 x4 (from CPU, by BIOS selection)4
M2_2 supports 2242/ 2260/ 2280 storage devices
M2_3 supports 2242/ 2260/ 2280/ 22110 storage devices
M2_4 slot (from Z590 chipset) 3 5
Самс стоячи у М.2_4 паше зараз від чіпсету. І його швидкостя будуть такими, як зараз, лише до моменту, коли тобі знадобиться втикнути звичайних HDD або зайняти оба слоти M2_2 та M2_3. Можуть бути виключення з правил, а саме - буває НЕ встановлення драйверів чіпсету дозволяє обходити у деяких випадках обмеження на додаткове обладнання. Але по любе швидкостя впадуть, коли ти самс вщент заб'єш іграми/будь чим.
Таким чином можеш спробувати поміняти самс з кінгстоном місцями і подивитись на резалт.
Може в тебе чіпсет з М.2, чарівним чином, без конкуруючого обладнання швидший за інші два М.2... :dontknow:
Хоча можливо ти вже таке робив - мені з планшету не дуже все передивлятись наново.
Все що я написав має сенс лише якщо я правильно зрозумів куди саме ти свої М.2 встановив.
Там не так немного у меня. Кроме видяхи у меня ничего нету. м2 и м3 идут по дефолту от чипсета, но в биосе можно переключить на цпу. Если это сделать, то в случае когда в обоих слотах есть м2 - скорость делится между ними и плюс между писиай 2. м4 идет от от чипсета по дефолту и оказывается отдельно он не переключается. Фактически получается что у меня 2 режима работы этих слотов есть, правый и левый (как на картинке), какой-то отдельно переключить на цпу или чипсет невозможно. Вот картинка удобная в понимании, это из инструкции
https://i.postimg.cc/856PsFLK/2023-11-25-091017.png
К слову, если пустить м2 и м3 по цпу линии, то это они режут видяху до 4х8, а не видяха их )))

Отправлено спустя 19 минут 58 секунд:
Отже, у меня м2 от чипсета щас (он и по умолчанию) и м4 тоже от чипсета (тоже по умолчанию). И самс в бенче показывает 3000/3000, а а2000 сам видел. Значит расстановками по материнке это уже не обьяснить. Осталось только то, что у меня на а2000 стоит система (120гб свободно, 7 на диске ц и 114 на D), а на самсе система не стоит и 653гб свободно. Можно предположить что либо установленная винда так влияет на write y a2000, либо то, что у него 114гб свободно, либо и то и другое, но это не точно

Отправлено спустя 10 минут 16 секунд:
За приколюху с отключением очистки буфера кэша спасибо, не знал. Кингстон нормально намутили, откуда я это знать должен. Но после отключения этой приблуды ниче не поменялось. 2300/950 бенч
Sergio67
Junior
Звідки: Киев

Повідомлення

В общем я разобрался. Удалось вернуться к изначальным скоростям (3 чтение, 2.5 запись). Проблема была не в вин11, а с моей стороны, просто неочевидная. Может кому-то будет интересно.

До падения скорости я поставил 2 радиатора на м2 (снизу и сверху), от южных мостов. Они влазили, решил почему бы нет. Температуры бывало поднимались до 59, и это в холодную пору, и не в особых нагрузках. Некритично, но оно явно в таких случаях троттлит. Поэтому прикрутил СО кустарным методом. Думал, на удачу - нет так нет. Всё запустилось, никаких признаков проблем, кроме одного - скорости упали. Но проверил я их именно после установки 11-ки, поэтому на неё и сетовал. Когда разобрал и просто снял радиаторы (на что вообще не делал ставку), скорости вернулись в норму. Не ясно только было в чем дело. С чипами они не соприкасались - была прокладка. С платой вроде тоже. Потом поставил только верхний - скорости в норме. Видимо, нижний чуть задевал плату, другого объяснения не нахожу. Но тогда не ясно, как вообще система/ссд запускался
Sergio67
Junior
Звідки: Киев

Повідомлення

temporar: 25.11.2023 08:43Осталось только то, что у меня на а2000 стоит система
Непринципиально. Если и влияет, то на уровне погрешности (главное чтоб во время теста система была в простое)
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ну вот не понятно, никто не знает, если у тебя решилось (тоже непонятно), то у меня всё стабильно
Sergio67
Junior
Звідки: Киев

Повідомлення

Sergio67: 28.11.2023 17:53Если и влияет, то на уровне погрешности
Я вот очередной раз перепроверил для уверенности. Диск сейчас вновь заполнен (более 50%), винда и всякое. Скорости ровно те же, что и когда он 100% пуст
Ostin
Member

Повідомлення

Sergio67: 28.11.2023 04:29просто снял радиаторы (на что вообще не делал ставку), скорости вернулись в норму
Це щось з розряду "протер клавіатуру - фпс виріс".
Відповісти