Выбор ИБП/UPS

Корпуса и источники питания
Відповісти
Автор
Повідомлення
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Jura: 10.06.2024 12:57
GreenMile: 10.06.2024 12:43 Доводити акуми до такої напруги не варто, це вже повний розряд, чим ви значно вкоротите йому віку, на 117 сторінці викладав картинку, будете умовно мати з аккума до 200 циклів замість 1200 при таких розрядах.
Я говорю за напругу 10.5-10.75вт саме в нагрузці. Коли нагружаєш потужностью 500-750вт вольтаж сутево просідає ж і тому в нагрузці довівши акум до 10.5в то в спокою думаю буде 11.2-11.5в? Бачив шо на цих китайських інверторах акум в нагрузці доводять аж до 9в.
Воно просідає, бо 750Вт це трохи завелике навантаження на 100А*г. Максимально навантажувати можна до 9,6В, але це буде призводити до значного скорочення життя батареї. Я розумію, що хочеться багато і задешево, але якщо будете часто цим зловживати, то викинете акум просто.

Відправлено через 2 хвилини 30 секунд:
_VlaD_: 10.06.2024 13:11
GreenMile: 10.06.2024 11:57Це ви жартівник. У двигунів пускові струми такі, що там треба інвертор не менше ніж на 2-3кВт номінальних брати.
Ну, смотря какой мощности инструмент. Болгарку 600 Вт я запускал. И даже пылесос пару раз в полмощности на упсе 1000Вт.
Кроме того, у многих инструментов есть регулировка мощности или оборотов. Можно плавно стартовать без больших пусковых токов.
Более того, насос центробежный 800Вт тоже запускается. А там пусковой ток о-го-го.
Ще раз, не плутайте НЧ інвертири з ВЧ.
Регулювання обертів на пилосмоках і дрилях зазвичай робиться тиристорним/симісторним регулятором потужності, який відрізає частину напівхвилі, що ДУЖЕ не подобається ВЧ інверторам. Тут навпаки буде краще вмикати на повній потужності, щоб не спотворювало форму хвилі.
Jura
Member

Повідомлення

GreenMile
Наскільки адекватна ця таблиця до гел акума?
спойлер
2-3.jpg
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

GreenMile: 10.06.2024 12:43
artko: 10.06.2024 12:35 GreenMile
в електроінструменті досить часто використовуються колекторні двигуни, а не асінхронні с короткозамкнутим ротором. у них нема таких пускових струмів.
(ну, скажімо так - ще жодного разу не бачив в болгарках, дрелях, перфораторах асинхронніків коли розбирав)
Що значить нема пускових струмів в колекторних двигунах? Вони є в будь-якому двигуні, оскільки при пуску потрібно зрушити з місця ротор, який цьому опирається внаслідок інертності.
будь-ласка, прочитайте уважніше. мова не про то, що _зовсім_ нема, а про то - що _таких_ нема. (х10 від номіналу). Це одна з переваг колекторних моторів - помітно меньші пускові струми.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Jura: 10.06.2024 13:18 GreenMile
Наскільки адекватна ця таблиця до гел акума?
спойлер
2-3.jpg
Вона в принципі неадекватна без вказання, яке саме навантаження. Ну і це для заливних акумів, для АГМ/гель там інші значення будуть.
Взагалі, ці таблиці ні про що не кажуть, це дуже приьлизна погода на Марсі, тому і не орієнтуйтесь на них.
Хочете максимально продовжити життя АГМ/Гель акуму? Не навантажуйте його (тривало) більше ніж 0,25-0,3С (написано в даташиті на ваш акум), не розряджайте нижче 12В (без навантаження), не заряджайте струмам більше ніж 0,25-0,3С (написано в даташиті на ваш акум).
В інших випадках значно вкоротите йому віку. Хочете багато енергії брати з акума невеликої ємності - збирайте ліфепо4.

Відправлено через 3 хвилини 4 секунди:
artko: 10.06.2024 13:24
GreenMile: 10.06.2024 12:43 Що значить нема пускових струмів в колекторних двигунах? Вони є в будь-якому двигуні, оскільки при пуску потрібно зрушити з місця ротор, який цьому опирається внаслідок інертності.
будь-ласка, прочитайте уважніше. мова не про то, що _зовсім_ нема, а про то - що _таких_ нема. (х10 від номіналу). Це одна з переваг колекторних моторів - помітно меньші пускові струми.
Вони там "помірні" лише через наявність регулятора потужності в кнопці пристрою і все, але це є може більшою проблемою для ВЧ інверторів, через спотворення форми хвилі:

Зображення
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

GreenMile: 10.06.2024 13:29 Вони там "помірні" лише через наявність регулятора потужності в кнопці пристрою і все, але це є може більшою проблемою для ВЧ інверторів, через спотворення форми хвилі:
знайдете такий регулятор у болгарках типових до кіловату? нема там його. кнопка. І не треба давати графік роботи фазового димера, як він працює - добре знаю, робив сам залізо та ПЗ для нього и зараз постійно використовую. Раптово - з ВЧ інвертором...
Jura
Member

Повідомлення

GreenMile: 10.06.2024 13:29 Не навантажуйте його (тривало) більше ніж 0,25-0,3С (написано в даташиті на ваш акум), не розряджайте нижче 12В (без навантаження), не заряджайте струмам більше ніж 0,25-0,3С (написано в даташиті на ваш акум).
Расшифруйте що таке 0,25-0,3С? (25-30% від ємкості акума)
Tesseract
Member

Повідомлення

Jura
Якщо акум 100Ah, то 0,3 означає 30А.
Clever
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Може комусь буде цікаво, я декілька днів проводив тести з дбж і банкою, в якості споживачів був підключений роутер 12v 1A + ONU 12v 0.5A, навантаження ідентичні перегляд телевізора який використовував вай-фай, плюс телефон

Baseus на 20000mAh протримався 12годин
https://baseusukraine.com.ua/umb-baseus ... -c-chernyy

marsriva-kp1plus, зі смоїми 160000 мав би тримати приблизно 9 годин, але тримає лише 6, перевіряв тричі, так що по факту там 10000mAh
https://hard.rozetka.com.ua/ua/marsriva ... 401173482/

marsriva-kp1plus - шляпа, baseus - топ. Єдина перевага marsriva - не треба бігати і включати/виключати.Шкода що той самий baseus не робить маленькі дбж.


P.S. marsriva-kp1plus - 2 тижні, baseus використовую вже 1 рік.
Crong
Member

Повідомлення

Clever
За скільки заряджається Marsriva KP1 Plus з 0% до 100%? Якщо менше 5.5 годин, у вас проблема з акумулятором.
kolesnukm
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

Clever в мене 6 годин тримає КП3 яка на 10000, підключено на 12в лінію ону і роутер Google Nest WI-FI в якого рідний блок взагалі 19в. Тому як писали вище щось в вас не так з ним
Clever
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Crong: 10.06.2024 23:32 Clever
За скільки заряджається Marsriva KP1 Plus з 0% до 100%? Якщо менше 5.5 годин, у вас проблема з акумулятором.
Не тестував, спробую, очевидно що проблема з акумами, але навряд я зможу щось довести розетці і здавати в СЦ мабуть немає сенсу.
kolesnukm: 11.06.2024 07:43 Clever в мене 6 годин тримає КП3 яка на 10000, підключено на 12в лінію ону і роутер Google Nest WI-FI в якого рідний блок взагалі 19в. Тому як писали вище щось в вас не так з ним
Дякую, це підтверджує мої тести і розрахунки щодо 10000 у дбж, а не 16
_VlaD_
Member

Повідомлення

Clever: 11.06.2024 08:55це підтверджує мої тести і розрахунки щодо 10000 у дбж, а не 16
Возможно, там одна из параллелей просела. Неплохо бы напряжения измерить на аккумах и отбалансировать при необходимости.
Jura
Member

Повідомлення

Може комусь буде корисний відгук.
Вдалось обміняти по свіжим слідам ДБЖ Logicpower 12V LPM-PSW-1500VA на оновлену версію 2024року цего ж ДБЖ Logicpower 12V LPM-PSW-1500VA White (з рижим декором на корпусі)
спойлер
2634249.jpg
Ну що сказати тепер він тихий, реально тихий :super: стає придатно використовувати в жилій кімнаті!
З приводу холостого ходу то так і жере в межах 40Вт. Розряджу трохи і перевірю чи заряд в 10А став кращим (бо старіша версія в режимі 10А по факту заряджала 6-7А і сильно шуміла).

Отправлено спустя 1 час 15 секунд:
Перевірив заряд в режимі 10А - ватметр показує відбір 180-200Вт. Супер тепер ще й чесні 10А на заряді :super:
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Jura
він тепер і ліфпо батареї підтримує
Jura
Member

Повідомлення

tablestikus: 11.06.2024 15:28 Jura
він тепер і ліфпо батареї підтримує
Старіша версія також їх підтримувала
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Jura: 11.06.2024 16:03
tablestikus: 11.06.2024 15:28 Jura
він тепер і ліфпо батареї підтримує
Старіша версія також їх підтримувала
У мене була старіша - там не було опцій по вибору зарядки для ліфпо.
Jura
Member

Повідомлення

tablestikus
ведать старіші версії вони періодично також апгрейдили, в мому був режим ЛіфоПО4. Але влюбому випадку стара версія неварта уваги на фоні нової 24го року, особливо при однаковій ціні.
Filya12
Member

Повідомлення

Скажіть будь ласка, що скажете про цей ДБЖ? Чи він не застарілий?

https://hard.rozetka.com.ua/ua/powercom ... =394083732

Порівняно з цією моделлю
https://hard.rozetka.com.ua/ua/434734745/p434734745/

Отправлено спустя 1 час 47 минут 13 секунд:
Вже так задовбався обирати, вже бюджет думаю збільшити до 25-30, але по відгукам нічого нема надійного. У всіх все ламається, верещить, тхне, чи є сенс переплачувати. Може як повезе чи ні

Отправлено спустя 1 час 42 минуты 15 секунд:
Візьму powercom IMP, почитав він кращий за серію раптор. Згадав, мені з роботи такий імперіал і давали, тільки на 1500, і тримав мій пк нормально, і взагалі сподобався. АPC багато бачу негативних відгуків, але і них і моделі чи дешеві, чи дуже дорогі по 50-100 тис

Отправлено спустя 18 минут 16 секунд:
Ще є така модель https://hard.rozetka.com.ua/ua/powercom ... /p5023486/
Але схоже відрізняється в основному роз'ємами IEC. ЧИ вона чимось краще за IMP?
_VlaD_
Member

Повідомлення

Filya12: 11.06.2024 22:23Візьму powercom IMP, почитав він кращий за серію раптор.
Понятное дело. Масса 22 кг против 11 кг. Емкость батарей в полтора раза выше, мощность выше.
Filya12
Member

Повідомлення

_VlaD_

А как вы считаете, есть ли разница между
https://hard.rozetka.com.ua/ua/powercom ... teristics/
и
https://hard.rozetka.com.ua/ua/powercom ... =394083732

Читал отзыв ремонтника, что BNT надежные, но есть надежда, что и IMP не хуже, просто евророзетки
Смотря на их задние панели, можно предположить, что они весьма похожи
Відповісти