Вентиляторы + FAQ. Выбор, обсуждение

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
poulk
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению различных вопросов связанных с вентиляторами, и выбором вентиляторов.

Прежде чем задать свой вопрос, стоит ознакомиться с FAQ.

Также не забываем что размещения ссылок на товары в магазинах является рекламой, и удаляется незамедлительно.
Используйте ссылки исключительно на сайты производителей. Если у вас возникают с этим сложности, вы можете использовать каталог товаров hotline.ua


Похожие темы:
Схема расположения вентиляторов в корпусе: FAQ, обсуждение
Системы воздушного охлаждения (кулера) + FAQ. Выбор, обсуждение
СВО (вода) вопросы, проблемы и их решения, советы


Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Востаннє редагувалось 20.09.2016 08:51 користувачем alex_sul, всього редагувалось 7 разів.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Avenger80: 22.08.2024 10:48 Hells Angels
Ну на моих профильных (хотя они прям не супер дешманские)
https://www.asus.com/ua-ua/motherboards ... 560m-plus/
https://www.asus.com/ua-ua/motherboards ... 550m-plus/
почему-то нет, та и во многих других матерях тоже не особо у каждой первой. Может это конечно Asus жлобится так...
У асуса для помпи окремий вихід, але він все одно 1А :D
Це ось стрікс Z790-E :tomat:
Screenshot 2024-08-22 111544.png
leo925
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Применил густую смазку Литол24 на вентилятор со втулкой. Он начал хуже двигаться при касании пальцем, чем до смазки. Эта смазка не подходит для кулеров? Но несмотря на тугость движения, вентилятор крутит хорошо
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

це вже стара тема, хвбастерс постійно оновлюють інфу, яка йде в базу сайбенетікс
https://hwbusters.com/best_picks/best-c ... e-busters/
але смуно, що там майже нема вентиляторів з великим потоком :(

Відправлено через 8 хвилин 38 секунд:
до речі з'явився огляд вентилятора від Нокти Д15 г2 (там є порівняння зі старою 15шкою), а заодно і відповідь чому сам кулер всіх обходить і така суттєва різниця з Г1
https://hwbusters.com/cooling/noctua-nf ... -review/8/
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

oversteve: 29.08.2024 21:49 це вже стара тема, хвбастерс постійно оновлюють інфу, яка йде в базу сайбенетікс
Ну так вона ж тоді оновлена :)
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

daesz: 29.08.2024 21:55
oversteve: 29.08.2024 21:49 це вже стара тема, хвбастерс постійно оновлюють інфу, яка йде в базу сайбенетікс
Ну так вона ж тоді оновлена :)
маю на увазі, що там вже давно висить порівняння різник арктиків і бк по всіх показниках
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

oversteve: 29.08.2024 21:59
daesz: 29.08.2024 21:55
Ну так вона ж тоді оновлена :)
маю на увазі, що там вже давно висить порівняння різник арктиків і бк по всіх показниках
Зроз, зараз глянув - показники тестів зі сторінок сайбернетікса збігаються із показниками на хвбастерс (я, чесно кажучи, незнав що сайбернетікс займаються сертифікацією пропелерів, але з іншої сторони я на їхній сайт не дуже то й часто заглядаю :) ).

Там з'явився вчора перший пропелер від термалрайтів, хотілось би надіятись, що рано чи пізно додадуть тести слімок :)
https://www.cybenetics.com/evaluations/fans/127/
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

daesz: 29.08.2024 22:02
oversteve: 29.08.2024 21:59
маю на увазі, що там вже давно висить порівняння різник арктиків і бк по всіх показниках
Зроз, зараз глянув - показники тестів зі сторінок сайбернетікса збігаються із показниками на хвбастерс (я, чесно кажучи, незнав що сайбернетікс займаються сертифікацією пропелерів, але з іншої сторони я на їхній сайт не дуже то й часто заглядаю :) ).
типу одна контора :D
якщо я не помиляюся, то десь з середини 23 року почали ліпити БД вентиляторів
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

oversteve: 29.08.2024 22:06
daesz: 29.08.2024 22:02
Зроз, зараз глянув - показники тестів зі сторінок сайбернетікса збігаються із показниками на хвбастерс (я, чесно кажучи, незнав що сайбернетікс займаються сертифікацією пропелерів, але з іншої сторони я на їхній сайт не дуже то й часто заглядаю :) ).
типу одна контора :D
якщо я не помиляюся, то десь з середини 23 року почали ліпити БД вентиляторів
Самі ранні тести чомусь не мають часу/дати провеення замірів :)

Я продовжую пересвідчуватись в тому, що у арктиків тупо немає конкуренції серед пропелерів, тмоу що навіть пропелери з в двічі/тричі вищими цінниками програють; надіюсь випустять якийсь р12 слім макс рано чи пізно :D
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

daesz: 29.08.2024 22:12
oversteve: 29.08.2024 22:06
типу одна контора :D
якщо я не помиляюся, то десь з середини 23 року почали ліпити БД вентиляторів
Самі ранні тести чомусь не мають часу/дати провеення замірів :)

Я продовжую пересвідчуватись в тому, що у арктиків тупо немає конкуренції серед пропелерів, тмоу що навіть пропелери з в двічі/тричі вищими цінниками програють; надіюсь випустять якийсь р12 слім макс рано чи пізно :D
там ще питання якості, ті ж нокта або бк якісніше зроблені і менше імоврність, що з часом якийсь бок вилізе, у арктиків ніби гарантія довга, але все одно зайва гризота з тим, щоб замінити, так що всюди свої нюанси
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

oversteve: 29.08.2024 22:34
daesz: 29.08.2024 22:12
Самі ранні тести чомусь не мають часу/дати провеення замірів :)

Я продовжую пересвідчуватись в тому, що у арктиків тупо немає конкуренції серед пропелерів, тмоу що навіть пропелери з в двічі/тричі вищими цінниками програють; надіюсь випустять якийсь р12 слім макс рано чи пізно :D
там ще питання якості, ті ж нокта або бк якісніше зроблені і менше імоврність, що з часом якийсь бок вилізе, у арктиків ніби гарантія довга, але все одно зайва гризота з тим, щоб замінити, так що всюди свої нюанси
Я підхожу до цього питання з іншої сторони : арктик (нехай) коштує 400 грн та має 6 років гарантії (5 відпрацює точно), та ж ноктуа має 10 років (які вона також відпрацює), але коштує 1000 грн. Я краще куплю арктик зараз, а через 5 років (чи коли він там вийде з ладу) заміню на сучаснішу модель НОВОГО пропелера на наступні 5 років і це все ще буде нижче ціни ноктуа зараз :)
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Питання, а хтось колись цікавився/пробував 40мм вентиляторами? У мене є парочка якихось дешевих 40х10, і їх майже не чути десь до 2.5-3к обертів, тільки легкий шурхіт ротора майже на любій швидкості. От мені цікаво, чи всі такого типорозміру будуть шурхотіти, чи буде така сама фігня якщо взяти якусь нокту або сунон?
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

зробити всі графіки з % пвм по одній осі то дуже інформативно, особливо коли Р12 валить на 3к обертів, бк на 2.5к, а інші на 2к :insane:
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

oversteve: 10.09.2024 22:58
зробити всі графіки з % пвм по одній осі то дуже інформативно, особливо коли Р12 валить на 3к обертів, бк на 2.5к, а інші на 2к :insane:
Судячи з відео - там 3к у всіх крім ноктуа :)
спойлер
Зображення
Доречі, щодо попередньої теми яка тут обговорювалась, а саме сертифікація пропелерів від сайбернетікс - вони дають її тільки в умовах шуму 25 дБА.
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

daesz
у т30 і св4 є перемикач режимів, і судячи по графіках обидва вентилятора юзали на середньому з 3 режимів (2к обертів у т30, 2.5к у св4), бо проти фізики не попреш і обидва на 3к ревуть та стогнуть, а там в відосі т30 на максимумі шумить як нокта на 2к, а св4 не дотягує по шуму до р12 на 3к обертів, але голосніше за інші 2
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

oversteve: 11.09.2024 00:04 і судячи по графіках обидва вентилятора юзали на середньому з 3 режимів
Якому саме?
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

daesz: 11.09.2024 00:17
oversteve: 11.09.2024 00:04 і судячи по графіках обидва вентилятора юзали на середньому з 3 режимів
Якому саме?
графік шуму до % пвм, коли семпли шуму включає
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

oversteve: 11.09.2024 00:20
daesz: 11.09.2024 00:17
Якому саме?
графік шуму до % пвм, коли семпли шуму включає
Я б сказав, що вони всі на 60% і вище ревуть :D
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

daesz: 11.09.2024 00:22
oversteve: 11.09.2024 00:20
графік шуму до % пвм, коли семпли шуму включає
Я б сказав, що вони всі на 60% і вище ревуть :D
то все відносно, якщо просто семпли слухати, а не в реалі, нокта на 2к обертів гудить десь так, як рідні внетилятори від РА120 на максимумі
Відповісти