Довго завантажується Asus Rog Strix B650e-f gaming

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Автор
Повідомлення
viduev
Junior
Звідки: Канів

Повідомлення

Історія така - вирішив я перейти з ам4 x670 на ам5 b650.
Зібрав комплект:
1. ASUS Rog Strix B650E-F Gaming біос останній.
2. G.Skill DDR5-6400 32768MB PC5-51200 (Kit of 2x16384) Trident Z5 Neo RGB Black (F5-6400J3239G16GX2-TZ5NR)
3. AMD Ryzen 5 7600X
І все б нічого, змирився я вже з високими температурами проца, але материнська плата при активації EXPO (на 6400 не завелась, робить на 6200 з таймінгами від 6400) кожного разу довго проходить POST (біля 15с.)
При вимиканні EXPO і завантаженні на default (4800 cl40) POST проходить за пару секунд.
Може хто знає як побороти довге проходження POST з активованим EXPO?
Бо в мене вже приходять думки повернутись на am4...
avuremybe
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Женя це ти?

Починай копати тему по розгону пам'яті, кілька місяців тому там було обширне обговорення довгого проходження POST при увімкненому профілі EXPO на AMD.
Також в гуглі можеш цю проблему пошукати.
Конкретно ASUS оновленнями біоса скоротив це проходження з 40-60 сек до 15 сек.
Далі ужати цей час поки нікому не вдається, на скільки я знаю.

Зазвичай там радять гратися з параметром Memory Context Restore, але це дає ефект далеко не всім.
Наприклад, ось з цим повідомленням ознайомся.
Востаннє редагувалось 01.06.2024 09:59 користувачем avuremybe, всього редагувалось 1 раз.
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

Сейчас самое время задумываться про энергоэффективные решения, 4,32 уже )
viduev
Junior
Звідки: Канів

Повідомлення

avuremybe: 01.06.2024 09:54 Женя це ти?

Починай копати тему по розгону пам'яті, кілька місяців тому там було обширне обговорення довгого проходження POST при увімкненому профілі EXPO на AMD.
Також в гуглі можеш цю проблему пошукати.
Конкретно ASUS оновленнями біоса скоротив це проходження з 40-60 сек до 15 сек.
Далі ужати цей час поки нікому не вдається, на скільки я знаю.

Зазвичай там радять гратися з параметром Memory Context Restore, але це дає ефект далеко не всім.
Наприклад, ось з цим повідомленням ознайомся.
Не я :gigi: . Ок дякую))
AndP
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

15 сек это нормальный показатель.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Це норма, в мене був таф до цього і там пости були по 30с, починаючи з лютого стали коротшими із новим біосом, десь біля 15, як і у вас.
От для прикладу на азроці який зараз :
Зображення
viduev
Junior
Звідки: Канів

Повідомлення

daesz: 01.06.2024 12:28 Це норма, в мене був таф до цього і там пости були по 30с, починаючи з лютого стали коротшими із новим біосом, десь біля 15, як і у вас.
От для прикладу на азроці який зараз :
Зображення
Це жесть, значить питання чи вертатись на ам4 буде в мене відкритим :weep:
Holdyfolds
Member

Повідомлення

Профільна система на B550. POST проходить за секунд 5. Можливо 15 секунд трохи довше, але це гарний результат для AM5 платформи. Я б не став хвилюватися.

Це мій загальний показник:
Зображення
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

viduev: 01.06.2024 12:49
daesz: 01.06.2024 12:28 Це норма, в мене був таф до цього і там пости були по 30с, починаючи з лютого стали коротшими із новим біосом, десь біля 15, як і у вас.
От для прикладу на азроці який зараз :
Зображення
Це жесть, значить питання чи вертатись на ам4 буде в мене відкритим :weep:
Невже це на стільки критично? В мене загальний час загрузки біля 20с (на самому першому старці засікав з секундоміром скільки часу до він11 логін скріну - було 22 з чимось секунди).
Просто жмете кнопку павер і йдете за чаєм на кухню. Поки повернетесь - буде уже ввімкнутий :)
Мене більше напрягає те, що при зміні тавера (міняв РА120 на РА120міні) я вийняв проц із сокету протерти від старої термопасти, після включення ПК - воно знову тренувало пам'ять та скинуло всі налаштування біосу в дефолт (ЕХРО/даунвольт проца/вимкнуло SAM і ще там всякі дрібниці).
Holdyfolds: 01.06.2024 12:52 Профільна система на B550. POST проходить за секунд 5. Можливо 15 секунд трохи довше, але це гарний результат для AM5 платформи. Я б не став хвилюватися.

Це мій загальний показник:
Зображення
В550М стояла в племінника (доки не відпродав їм свій В650М таф) і пару годин в мене коли робив тести для продажу - там пост дуже швидко проходиться на АМ4, буквально 10с до логін скріну :)
AndP
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

viduev: 01.06.2024 12:49
Це жесть, значить питання чи вертатись на ам4 буде в мене відкритим :weep:
Ты участвуешь в соревнованиях по скоростной загрузке Виндовс? В чем проблема лишних 10 секунд загрузки?
viduev
Junior
Звідки: Канів

Повідомлення

AndP: 01.06.2024 14:04
viduev: 01.06.2024 12:49
Це жесть, значить питання чи вертатись на ам4 буде в мене відкритим :weep:
Ты участвуешь в соревнованиях по скоростной загрузке Виндовс? В чем проблема лишних 10 секунд загрузки?
Та не знаю, муляє воно. Але як не в одного мене таке - то спокійніше вже. Просто якось геть мало переваг в ам5, а своїх "особливостей" роботи багато...

Отправлено спустя 30 минут 52 секунды:
avuremybe: 01.06.2024 09:54 Женя це ти?

Починай копати тему по розгону пам'яті, кілька місяців тому там було обширне обговорення довгого проходження POST при увімкненому профілі EXPO на AMD.
Також в гуглі можеш цю проблему пошукати.
Конкретно ASUS оновленнями біоса скоротив це проходження з 40-60 сек до 15 сек.
Далі ужати цей час поки нікому не вдається, на скільки я знаю.

Зазвичай там радять гратися з параметром Memory Context Restore, але це дає ефект далеко не всім.
Наприклад, ось з цим повідомленням ознайомся.
Дуже дякую, допомогло :beer:
Зображення
Зображення

Отправлено спустя 56 секунд:
Але другий пункт без пошука я не зміг знайти. Треба тільки через пошук
Hells Angels
Member
Аватар користувача

Повідомлення

viduev: 01.06.2024 14:34Та не знаю, муляє воно.
працює не лізь :gigi:
0kie
Member

Повідомлення

viduev: 01.06.2024 14:34якось геть мало переваг в ам5, а своїх "особливостей" роботи багато...

Я когда озадачился выбором платформы для нового ПК, меня тоже агитировали на АМ5 - дешевле, лучше, прогрессивней, есть куда "расти" в гипотетическом будущем. Выбрал традиционно Интел, правда чуть "устаревшего" поколения: z690 + 12700K + DDR5. У меня тоже память на родном XMP 6800 стабильно не заработала, пришлось снизить до 6600. Запуск системы моментальный, никаких "15-секундных тренировок памяти". Думаю, сделал правильный выбор. Если так "муляет" особенность современной АМ5 платформы и стоит вопрос об откате на АМ4, то может ....Интел? ;)
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

На початку життєвого циклу ам5 казали що мп від асус це останнє що можна розглядати при купівлі. Невже нічого не змінилося?
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Grava: 01.06.2024 15:25 На початку життєвого циклу ам5 казали що мп від асус це останнє що можна розглядати при купівлі. Невже нічого не змінилося?
Змінилось, тепер крім довго посту в них все нормально.
Їхню нішу зайняти МП від мсі :D
viduev
Junior
Звідки: Канів

Повідомлення

Grava: 01.06.2024 15:25 На початку життєвого циклу ам5 казали що мп від асус це останнє що можна розглядати при купівлі. Невже нічого не змінилося?
Останнє це мсі з 6 слоями. А що порекомендуєте? (ця материнська плата куплена через те, що продавалась по смачній ціні) І в асуса бомбезний підсилювач навушників є на борту

Отправлено спустя 2 минуты 8 секунд:
0kie: 01.06.2024 15:08
viduev: 01.06.2024 14:34якось геть мало переваг в ам5, а своїх "особливостей" роботи багато...

Я когда озадачился выбором платформы для нового ПК, меня тоже агитировали на АМ5 - дешевле, лучше, прогрессивней, есть куда "расти" в гипотетическом будущем. Выбрал традиционно Интел, правда чуть "устаревшего" поколения: z690 + 12700K + DDR5. У меня тоже память на родном XMP 6800 стабильно не заработала, пришлось снизить до 6600. Запуск системы моментальный, никаких "15-секундных тренировок памяти". Думаю, сделал правильный выбор. Если так "муляет" особенность современной АМ5 платформы и стоит вопрос об откате на АМ4, то может ....Интел? ;)
Може бути, чого б ні. Але проблему вирішив, так що якось потім)
NST1983
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

MCR може трохи знижити стабільність роботи ОЗУ. Я у себе не вмикав цю опцію.
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

0kie: 01.06.2024 15:08Я когда озадачился выбором платформы для нового ПК, меня тоже агитировали на АМ5 - дешевле, лучше, прогрессивней, есть куда "расти" в гипотетическом будущем. Выбрал традиционно Интел, правда чуть "устаревшего" поколения: z690 + 12700K + DDR5. У меня тоже память на родном XMP 6800 стабильно не заработала, пришлось снизить до 6600. Запуск системы моментальный, никаких "15-секундных тренировок памяти". Думаю, сделал правильный выбор.
Похоже на сеанс самоуспокоения, медитируй дальше, но зачем другим советуешь даунгрейд платформы, автору один параметр в биос поменять, одна тренировка памяти и потом будет быстрая загрузка, делов то, у него процессор не хуже твоего в играх, зачем вообще ему интеловское старьё :D
спойлер
2.png
viduev
Junior
Звідки: Канів

Повідомлення

NST1983: 01.06.2024 19:20 MCR може трохи знижити стабільність роботи ОЗУ. Я у себе не вмикав цю опцію.
А може і не знизити))) Поживем-побачим ;)
0kie
Member

Повідомлення

Lorichic: 01.06.2024 19:26у него процессор не хуже твоего в играх, зачем вообще ему интеловское старьё
Вот тот камень, который я имел ввиду, а не своё "старьё", которое было приведено как пример. 60 баксов разницы в цене - зато какие красивые "попугаи" в пользу Интела! :laugh:
Автор темы коллективным разумом форума решил проблему и это радует. :beer: А не будь этого форума или как подавляющее большинство пользователей вообще не догадывающееся о том, что проблема решаема, то так и жил бы с этим, кляня АМД, Асус и всю современную электронику. :)
Відповісти