Выбор материнской платы для платформы Intel

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
Bomchik
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

Mixx
Я десь так само думаю(я про і3). Він чудово підходить під мої потреби. А якщо через пару років потрібна буде більша продуктивність, то є і5/і7/і9 12/13/14 покоління.
А от стосовно ддр4 чи ддр5, то я все рівно не бачу великого профіта від ддр5. Коштує більше, нюансів з виборов та розгоном більше, материнки дорожче. А в "звичайний" сценаріях, а не бенчмарках, добавляє пару % фпс. Безумовно ддр5 краще але в моїй голові, воно того не вартує.

0kie
Б/у ринок це завжди лотирея. Але я вже з років 10 купую лише вживане залізо і поки все добре. Просто в перевірених продавців та добре тестую. Нове тільки ссд купував.

В цілому, зараз мало 1700 материнок продають. Актуальне покоління.

Відправлено через 8 хвилин 9 секунд:
Хлопці, я можу і помилятися. Я тому і прийшов, щоб вислухати різні думки та поради. Я розглядаю всі варіанти та обмірковую їх. Просто більш схильний до одних і скептично відношуся до інших.
Дуже вам вдячний за поради.

Відправлено через 5 хвилин 47 секунд:
Ще ось знайшов Asus TUF Gaming Z690-Plus Wi-Fi DDR5 за 5.5к
Просто звик до біоса MSI, тому і шукаю лише їх материнки. А це зараз знову гуглити, розбиратися.
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Bomchik: 27.05.2024 07:53Найбільше граю в Л2
С этого нужно было начинать :D
Mixx: 27.05.2024 08:02Фишка связки в том, что на плате есть внешний тактовый генератор, тот и3 спокойно гонится на ней до 5-5.3ггц
Вот пан сценарий нарисовал, который делает платформу интересной.
Не каждая плата гонит лоченные камни, таковой (подходящей) её делает именно тот генератор.
Туда копайте.
Bomchik: 27.05.2024 07:53Глянув на Ібеї. Тай там ціни майже такі самі.
Бандлы продают волнами, люди после них забирают (чаще всего) себе камни, а мамы уходят хоть по сколько-нибудь. Но будет ли там нужная, исходя из вышесказанного, то вопрос со звёздочкой.
Подводя итоги: хотите заморочиться - можно. Не хотите - есть AM5 X3D, где разгонов нет вообще, даже если сильно захотеть.
Между двумя крайностями тоже полно вариантов ;-)
Bomchik
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

А хіба і3 не можна гнати шиною на z690? Я думав, що таке можна зробити і сидіти спокійно, поки не засвербить купити щось з індексом К.
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Системна плата MSI MAG B760M Mortar Max дозволить розігнати молодші чипи Intel Core
https://www.overclockers.ua/ua/news/har ... 28/131970/

Огляд та тестування процесора Intel Core i5-12400F з оверклокінгом. Все ще краще i5-13400?
https://www.overclockers.ua/ua/cpu/inte ... n-7-5700g/

Можете сразу перейти к выводам (в обзоре).
Чи варта уваги ця економія нехай кожен вирішить для себе сам.
Экономия давно закончилась, потому как 7500F продают уже дешевле 5к грн.
Но с ладвой надо вникать предметнее.
Bomchik
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

acm_fan
Дякую за посилання.
На платформі з пам’яттю DDR4 процесор не розганявся.

На платформі DDR5 процесор без проблем розігнано до 5 ГГц за всіма ядрами без жодних AVX Offset (BCLK = 125 MHz)
Можете пояснити цю цитату? Люба материнка z690/z790 на ддр5 адекватно розганяється по шині? Типу ддр4 якось там прив'язана до шини, а ддр5 вже незалежна і тому шину можна крутити 103+?
Якщо такі пироги, то реально краще шукати материнку на ддр5.
0kie
Member

Повідомлення

Bomchik: 27.05.2024 10:22Якщо такі пироги, то реально краще шукати материнку на ддр5.
Стоп. "Астанавитесь!" :gigi: Такими темпами дойдёшь до rtx 4090. Цена вопроса или всё же производительность? Материнка и память на ddr5 плюс i3 будут дороже, чем 12600к плюс материнка и память на ddr4. Забудь за i3. Бери сразу то, что изначально хотел и сразу правильный i5 процессор.
По поводу bios не переживай - особой разницы не вижу и адаптация между msi и asus происходит мгновенно. Говорю как обладатель обоих брендов. Тем более ты не собираешься там особо вникать.
Bomchik
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

Я теж думав над тим, щоб вже і5 взяти та ддр4. Асус, що вище написав, коштує 5.5. Це плюс мінус та сама ціна, що й на ддр4(я знаходив 4.5к та 6к мамки на ддр4). Питання тоді лише в різниці ціни ддр5 та ддр4.
Дивіться. Мені для л2, Форза 4, кс го фіолетово чи це буде і3 чи і5 12600к. Але взявши зараз мамку з ддр5, і3 і погнати його шиною, я і не втрачаю в фпс в своїх іграх і одразу роблю основу від любі проци 1700 сокету. А там в майбудньому залишиться змінити лише проц.
Щось можете сказати за Asus TUF Gaming Z690-Plus Wi-Fi DDR5?
Але ще треба дізнатися чи на ній можна гнати і3 по шині.
0kie
Member

Повідомлення

Bomchik: 27.05.2024 11:10Щось можете сказати за Asus TUF Gaming Z690-Plus Wi-Fi DDR5?
Хорошая добротная плата. Но... В моей связке с процессором память выше 6600 МГц без ошибок не поехала. Это при том, что xmp у неё 6800 МГц!
Насчёт шины не знаю. У меня расово правоверный процессор с "К". По сути память ddr5 для меня ничего не дала, можно было брать на ddr4 3600@cl16 и ничего не потерять. Апгрейдить в будущем ничего не планирую, конфигурация окончательная, что отличает меня от вас.

https://m.olx.ua/d/obyavlenie/i5-9600k- ... WmfRQ.html - держи дешёвый и сердитый вариант. :laugh:
Bomchik
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

От знущатися не треба)
Так, в мене свої таракани. Але ж не на стільки :-P
0kie
Member

Повідомлення

Bomchik
Ну а чо - воткнёшь когда-нибудь условный 9900к и как полетит всё... :laugh: Думаешь, есть разница у 9600к и твоего i3? :gigi:
heidfeld
Member
Аватар користувача
Звідки: деревня скрытая в листве

Повідомлення

Bomchik: 27.05.2024 13:01 От знущатися не треба)
Так, в мене свої таракани. Але ж не на стільки :-P
Собирай на 1200, там цены шара на материнки, та и цп
Bomchik
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

heidfeld
А це було саме перше, про що я думав. Думка була взяти 10600к за 3.5к, мамку за 3-3.5к, озу за 1.2к і все. Але тут на форумі мені сказали, що різниця з 1700 сокетом дуже велика(я про продуктивність на ядро). Я подивився тести і дійсно, різниця десь 30%, якщо не плутаю. Той самий 12100f, плюс мінус, як 10600к в іграх.
Востаннє редагувалось 27.05.2024 14:34 користувачем Bomchik, всього редагувалось 1 раз.
0kie
Member

Повідомлення

heidfeld
10600к оказался полностью идентичным 8700к. Тупая перемаркировка. :gigi:
heidfeld
Member
Аватар користувача
Звідки: деревня скрытая в листве

Повідомлення

Bomchik: 27.05.2024 14:30 heidfeld
А це було саме перше, про що я думав. Думка була взяти 10600к за 3.5к, мамку за 3-3.5к, озу за 1.2к і все. Але тут на форумі мені сказали, що різниця з 1700 сокетом дуже велика(я про продуктивність на ядро). Я подивився тести і дійсно, різниця десь 30%, якщо не плутаю. Той самий 12100f, плюс мінус, як 10600к в іграх.
Я про 11600к, тесты же всегда на картах уровня 4090, и в твоей ситуации на карте уровня 7800xt, разницы между цп вообще не будет. И кулер со старого компа на новый пристроишь. И жир мать можно новую под 1200 купить за копейки.
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Bomchik
Там буквально 5-6 плат на весь 1700 сокет, с внешним генератором, 2 у асрока: b660m pg riptide (ddr4), b760m pg riptide (ddr5) ,мси - b660m mortar max wifi(ддр4), Асус - b660/z690 strix F(вроде как и ддр4 и ддр5 версии, но покупать сейчас платформу с ддр4 - как по мне абсолютно безсмыслено).

Из этого всего списка у нас чтоб в магазине и за адекватный прайс можно взять только б760 риптайд, остальные либо сняты с производства, либо цена неадекватна.
Bomchik
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

І так. Щоб довго не флудити. Що ми дізналися. Між 1200 та 1700 краще обирати 1700, бо продуктивність на ядро зросла(мені для л2 це дуже важливо), і більший запас на апгрейд проца. Між ддр4 та ддр5 краще обрати ддр5, бо різниця між мамками на ддр4 та ддр5 маленька або взагалі нема і лише за саму озу треба з 1-2 тисячі доплатити. Проц можна брати і 12100f, бо для моїх задач його вистачає. На фоні 4790к і так буде потужний приріст. Мамки можна брати і Asus і MSI. Так?
Між z690 та z790 різниці ж особо немає?
0kie
Member

Повідомлення

Bomchik: 27.05.2024 15:54Між z690 та z790 різниці ж особо немає?
Разгонный потенциал памяти. В остальном без разницы. Для z790 надо 13-14 поколения процессоров, чтобы память лучше гналась.
Lak1ll
Junior
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Bomchik: 27.05.2024 15:54 І так. Щоб довго не флудити. Що ми дізналися. Між 1200 та 1700 краще обирати 1700, бо продуктивність на ядро зросла(мені для л2 це дуже важливо), і більший запас на апгрейд проца. Між ддр4 та ддр5 краще обрати ддр5, бо різниця між мамками на ддр4 та ддр5 маленька або взагалі нема і лише за саму озу треба з 1-2 тисячі доплатити. Проц можна брати і 12100f, бо для моїх задач його вистачає. На фоні 4790к і так буде потужний приріст. Мамки можна брати і Asus і MSI. Так?
Між z690 та z790 різниці ж особо немає?
В Україні взагалі немає материнок на ддр4 в магазинах в продажі, тому залишається тільки на ддр5. За z690/z790, якщо не плануется купiвля проца з iндексом K, то сенсу в них нема. В мене був досвiд з розгiном i5-12600 (без K) на материнцi asus rog strix b660-g. Розiгнав до 5.0 на кулерi Noctua c14. В нагрузцi грiвся до 90 градусiв з avx в prime95/occt/aida64, тому рекомендую брати башту вiд 4 трубок i бiльше. Напруга була 1.3в, турбобуст стоковий у проца 4.8, зробив фiкс щоб частота з та без нагрузки була завжди 4.4, виставив LLC (точно не згадаю який, або 1 або останнiй) далi покрутив шину, виставив частоту пам'яті яка була (4800 в стоцi) i все, це якщо коротко. Використовував його на встрiйцi uhd770. Потiм з'явився клiент на мiй комплект, встановив це все з 6950xt, i скажу що без розгону проц не мiг загрузити карту в fullhd, наприклад в грi KCD, поблизу Прибиславицi, в мене без розгону було десь 70-80 фпс, рваний фреймтайм (можливо тому що пам'ять була в стоцi), пiсля розгону бiльше 90 фпс, тому розгiн бажано щоб був. Проц можна брати любий 12 поколiння, окрiм з лiтерою К звичайно, хоч з лiтерою T чи F бо вони дешевшi, а частоту наверстаємо.
По материнкам якi пiдпримують розгiн, ось список. (нема i є це наявнiсть по Україні)
1. Asrock b660m riptide (ddr4) (нема)
2. Asrock b760m riptide (ddr5) (є)
3. Msi b660 mortar max wifi (ddr4) (нема)
4. Asus rog b660-g gaming wifi (ddr5) (є)
5. Asus rog b660-f gaming wifi (ddr5) (є)
6. Asrock z690 velocita (ddr5) (есть)
7. Asrock z690 taichi (ddr5) (є)
8. Asrock z790 taichi razer edition (ddr5) (нема)
9. Asrock z790 taichi carrara (ddr5) (есть)
10.Asus z690 apex (ddr5) (є)
11.Gigabyte z690 aorus tachyon (ddr5) (є)
12.Asrock z690 aqua (ddr5) (є)
13.Gigabyte z790 aorus tachyon (ddr5) (нема)
14.Asus rog maximus z790 dark hero (ddr5) (є)
15.Msi MPG Z790I EDGE WIFI (ddr5) (є)
Я би радив дивитись на asrock b760 riptide або asus rog strix b660-f gaming wifi, остання краще за першу тому що краще звук, VRM та wifi/bluetooth. Чому ж B чипсет? Чому не z790 з гарним розгiгом пам'ятi? Проблема в тому що у процiв без iндекса K заблокована напруга vccsa (system agent), а вона потрiбна для розгону пам'ятi, тобто максимум пам'ять погониться до 6200-6800, i це якщо пам'ять буде вдала. Ну i економно буде якщо будете дивитись збiрку з i3-12100f чи 12400f, все ж таки я би радив брати i5 бо там i ядер i кешу бiльше, а для старих iгор це не є мало важливим.
Ще добавлю одну особливiсть материнок Asus, а саме в b660-f, в них є пiдтримка старих кулерiв якi пiдходили до 1150/1200 сокету, можна буде зекономити на кулерi! ;)
ARomanA
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Lak1ll
Lak1ll: 29.05.2024 03:45В Україні взагалі немає материнок на ддр4 в магазинах в продажі

Ще є трохи Z690 на DDR4 ;)
Malkav
Member

Повідомлення

В продовження теми 12400f та BCLK розгону.
В пару до 12400f треба плата з WiFi та DDR5. Asrock b760m riptide має роз'єм для M2 WiFi, є можливість придбати сумісну платку WiFi зі зламаного ноута товариша, але треба десь брати антени для цієї платки M2.
Тож питання таке: взяти плату з вбудованим WiFi типу B760M AORUS ELITE AX чи TUF GAMING B760M-PLUS WIFI II, або взяти b760m riptide з тактовим генератором і потім морочитися з додаванням в неї WiFi?
Система для ігор в парі з 4070S, ЦП і відеокарту не замінити.
Відповісти