AMD працює над підтримкою платформи ROCm в ОС Windows

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Scoffer: 17.04.2023 02:20 ender
Біс з тими драйверами, а ну розкажи мені всі відомі тобі методи як можна на лінуксі встановити дві версії однієї і тої самої програмулини без контейнерів або віртуалізації. От хочеться щоб був умовний 2й і 5й вінамп одночасно щоб скіни на нього робити і на якомусь маркеті продавати. Як би це виглядало на гну/лінукс? :rotate:

Дивне питання. Якщо різні мажорні версії - то зазвичай вони можуть жити поруч (наприклад java 8, 9, 10). Якщо ні - то для цього як раз існують контейнери і це велика перевага Linux. На Windows з цим все дуже сумно.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest
Та невже? Ану спробуй встановити поряд дві мажорні версії вайна :rotate:
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Scoffer: 16.04.2023 22:12 старі тести шукай, наприклад

з 13ї хвилини приблизно
нові ніхто вже не робить бо куда стандарт де-факто
Ну це відео 2012 року і воно давно неактуально. Фундаментальних причин, чому OpenCL повинен бути повільнішим, немає. Ті ж майнери на GPU працюють через OpenCL і показують чудову продуктивність.

Відправлено через 7 хвилин 9 секунд:
Scoffer: 17.04.2023 11:21 SergiusTheBest
Та невже? Ану спробуй встановити поряд дві мажорні версії вайна :rotate:
В PlayOnLinux тикаєш на екзешнік і вибираєш, якою версію вайна його запустити - він сам все встановить.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest
Для всіх інших прог теж треба свій плей он лінукс шукати щоб встановити парочку поряд? :laugh: І ви ще про віндові костилі розповідаєте)))
Або я б оце хотів побачити як пересічний користувач ПКрні збирає контейнер для проги, з іксами, портами і отим усим.
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Scoffer: 17.04.2023 11:38 SergiusTheBest
Для всіх інших прог теж треба свій плей он лінукс шукати щоб встановити парочку поряд? :laugh: І ви ще про віндові костилі розповідаєте)))
Просто це якийсь дивна забаганка, бо зазвичай нова версія покриває всі можливості старої плюс додає нові, тому тримати і стару, і нову одночасно - немає сенсу. Але якщо дуже хочеться - то Linux має такі засоби: chroot, flatpak, snap, appimage, docker. Можна make install з іншим префіком. А що робити з Windows? Можливо sandboxie чи щось таке допоможе. Якщо софт не передбачає одночасне існування своїх різних версій - то ви в будь-якому випадку повинні підперти його костилями
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Denvys5: 17.04.2023 08:50
Paradox1306: 17.04.2023 03:17про то тупо хотіння стригти хомяків, але забули що люди з топовими моніторами не купують амд, бо топових карт амд майже ні в яких поколіннях нема. в диких преріях я той фрісінк про навіть і не бачив, а він є
Ну в мене є монік с фрісінк про, і шо? Був на 10к дешевше за гсінк варіант, гсінк компатібл, користуюсь, увага, червоною картою.
Усі чекбокси закрив :laugh:
модель?
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest
Немає на віндах софту, котрий не передбачає встановлення кількох версій поряд, відповідно і проблем немає. Та хоч сто став. Виключення - деякі рантайми мінорних релізів. І на макосі немає, і на андроїді можна наклонувати хоч до всрачки.
Ну і цілком нормальна собі забаганка. От хоча б взяти офіси, що мало вони свого часу документів псували при відкритті в свіжіших версіях?
Або просто хочеться встановити стареньку прогу, і одразу починаються костилі з залежностями: ліби оновились, прога про них нічого не знає, старі простими методами поряд не встановити.
SergiusTheBest: 17.04.2023 11:49має такі засоби: chroot, flatpak, snap, appimage, docker
я ж не кажу, що засобів не має, є, тільки вони непридатні для використанням пересічним кінцевим користувачем, ну не осолить він зібрати умовний снап пакет для необхідної проги, а сетап далі-далі-вибір теки-готово - осилить
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Philips 27M1F5800
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

монітор за 30к грн, куди ж там г-сінк вмістити :lol: :lol: :lol: я зрозумів, 8700к ніхто ніколи не купував, та ж історія
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Paradox1306: 17.04.2023 12:15монітор за 30к грн, куди ж там г-сінк вмістити
B-)
Скіки там буде 4К монітор з gsync ultimate? В 40к впишемось? Нє, не впишемось :laugh:
спойлер
З переліку звідси, 4К G-sync ultimate

https://hard.rozetka.com.ua/ua/206031901/p206031901/
https://hard.rozetka.com.ua/ua/acer_um_ ... 185260776/
https://ek.ua/ua/ACER-PREDATOR-X32.htm = https://www.overclockers.ua/news/hardwa ... 06/130791/
https://ek.ua/ua/ASUS-ROG-SWIFT-PG27UQ.htm
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Denvys5: 17.04.2023 12:31
Paradox1306: 17.04.2023 12:15монітор за 30к грн, куди ж там г-сінк вмістити
B-)
Скіки там буде 4К монітор з gsync ultimate? В 40к впишемось? Нє, не впишемось :laugh:
спойлер
З переліку звідси, 4К G-sync ultimate

https://hard.rozetka.com.ua/ua/206031901/p206031901/
https://hard.rozetka.com.ua/ua/acer_um_ ... 185260776/
https://ek.ua/ua/ACER-PREDATOR-X32.htm = https://www.overclockers.ua/news/hardwa ... 06/130791/
https://ek.ua/ua/ASUS-ROG-SWIFT-PG27UQ.htm
а шо б шо брати ультімейт чи про? на іпс вже нормальний хдр завезли? це вже якась вишка брати специфікацію під хдр на іпс матрицю :facepalm: ну що, можна вас привітати, ви успішно постригли себе тисяч на 10-15 з амд про, саме про це я і вище писав :laugh:
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Paradox1306: 17.04.2023 12:35а шо б шо брати ультімейт чи про? на іпс вже нормальний хдр завезли? це вже якась вишка брати специфікацію під хдр на іпс матрицю ну що, можна вас привітати, ви успішно постригли себе тисяч на 10-15 з амд про, саме про це я і вище писав
У кого краща ментальна гімнастика, раунд 2.
Я придбав найдешевший монітор з дуже конкретною матрицею і конкретною кольоро-передачею (підтверджену власним калібратором). Так, гірше ніж топовий олед чи мікролед, проте цінова категорія трохи інша.
Так, я міг придбати монітор 28" 4К-144 типу гігабайту M28U (Samsung G7, etc) значно дешевше; проте матриця там взагалі інша і після персонального тестдрайву варіант було забраковано.
Так, HDR у мене ввимкнено і профіту від нього немає (тим паче під віндою :shuffle: ).
Але freesync pro у моніторі просто присутній. Не існує конкуретної пропозиції без нього. Ну був би звичайний freesync premium, як у прикладі вище, і шо? Але ж вище питання було інше, шо той фрісінк про то зло, обдиралово і взагалі ніде його не впроваджують, а от гсінк ультімейт то православно :rotate:
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Denvys5: 17.04.2023 12:43 Але freesync pro у моніторі просто присутній. Не існує конкуретної пропозиції без нього. Ну був би звичайний freesync premium, як у прикладі вище, і шо? Але ж вище питання було інше, шо той фрісінк про то зло і обдиралово, а от гсінк ультімейт то православно :rotate:
це ви собі таке придумали як те що 8700к ніхто не купував. що ультімейт що про це кидання на бабло у всьому що не олед і не міні-лед.
як ви собі вибирали цей монітор я прекрасно знаю, є варіанти повигідніше з 4к і чудовоми матрицям але вже без про
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Paradox1306: 17.04.2023 12:46це ви собі таке придумали як те що 8700к ніхто не купував
Якщо тягати як писану торбу мою цитату, то хоч не додумуйте її за мене. Я там конкретно писав про ринок у 17му році, і конкретно писав що 8700К ніхто не купував весь рік, бо, увага, він не існував до кінця того року, реліз був у жовтні, в магазинах під космічну ціну у кінці листопада

Відправлено через 6 хвилин 22 секунди:
Paradox1306: 17.04.2023 12:46є варіанти повигідніше з 4к і чудовоми матрицям але вже без про
Наведіть приклади.
От буквально зараз, цей монітор другий найдешевший з такою матрицею. Дешевше - HP Omen, з тим самим freesync pro.
Раніше був асер ConceptD, теж 4к 144, з непоганою матрицею та гсінком. Але в продажу його вже немає, це він колись був такий.
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Denvys5: 17.04.2023 12:50
Paradox1306: 17.04.2023 12:46це ви собі таке придумали як те що 8700к ніхто не купував
Якщо тягати як писану торбу мою цитату, то хоч не додумуйте її за мене. Я там конкретно писав про ринок у 17му році, і конкретно писав що 8700К ніхто не купував весь рік, бо, увага, він не існував до кінця того року, реліз був у жовтні, в магазинах під космічну ціну у кінці листопада
а що вже якщо за місяць-два не взяв проц то він зникає? цілий рік як правило проци залишаються актуальними. зен теж якби не спішлили-летіли брати, особливо після того як побачили його однопоток
та і ви взагалі вигадуєте якісь неймовірні речі, які я ніби-то говорив, то чого мені не можна вам нагадати про те що говорили ви?

Відправлено через 48 секунд:
Denvys5: 17.04.2023 12:56 Наведіть приклади.
От буквально зараз, цей монітор другий найдешевший з такою матрицею. Дешевше - HP Omen, з тим самим freesync pro.
Раніше був асер ConceptD, теж 4к 144, з непоганою матрицею та гсінком. Але в продажу його вже немає, це він колись був такий.
це в тему моніторів, якщо вам дійсно цікаві аналогічні монітори
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 17.04.2023 10:18 Donate
Тобто ти згоден, що пересічний користувач свою улюблену стареньку ігрульку чи програмульку не встановить? Так і бачу як геймер дістає диск з шухляди, ставить в контейнер програмулину і прокидує ікси в хост :D
Ща теж пересічний користувач нічого не встановить від старого бо на нього треба накидувати патч як правило. Теж саме буде в лінуксі. В арчі є AUR яка вірішує всі питання того чого нєма так як комьюніті вже це все автоматизувала. Друге питання в тому що МС не хоче вбивати віндовс, прикрити піратство завдяки TPM, зробити більш складну активацію і т.п. Ну ось не хотят поки що. Як тільки вони це зроблять частина користувачів швидко слиняють на лінукс і система дуже швидко поповниться софтом і можливостями. Але поки це все даже не на горизонті :laugh:
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Scoffer: 17.04.2023 12:09 Немає на віндах софту, котрий не передбачає встановлення кількох версій поряд, відповідно і проблем немає. Та хоч сто став. Виключення - деякі рантайми мінорних релізів. І на макосі немає, і на андроїді можна наклонувати хоч до всрачки.
Ну і цілком нормальна собі забаганка. От хоча б взяти офіси, що мало вони свого часу документів псували при відкритті в свіжіших версіях?
Або просто хочеться встановити стареньку прогу, і одразу починаються костилі з залежностями: ліби оновились, прога про них нічого не знає, старі простими методами поряд не встановити.
Реальний приклад - Visual Studio. Ставиш стару версію поряд з новою - нова перестає працювати.
Scoffer: 17.04.2023 12:09 я ж не кажу, що засобів не має, є, тільки вони непридатні для використанням пересічним кінцевим користувачем, ну не осолить він зібрати умовний снап пакет для необхідної проги, а сетап далі-далі-вибір теки-готово - осилить
Звичайному юзеру і не потрібно паралельно мати декілька версій софта. А якщо так трапилося, що потрібно, то йому не треба збирати snap чи flatpak пакети - вони вже всі є, просто вкажи версію, яку хочеш встановити. Тобто можеш мати одну версію системну, одну з flatpak (або навіть декілька з flatpak, він це вміє). Воно ще так гарно в кнопці пуск пише назву додатка і в дужках (flatpak), щоб відрізняти від системної версії. Linux супергнучний і зручний в цьому плані. А основне - ніякого реєстру, всі налаштування в файлах. Переставляєш систему - а всі налаштування зберігаються, навіть вкладки в браузері.
ender
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

Найдёшь ссылку на загрузку этой ОС?
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ender
По сайту полазити нє?
https://www.gnu.org/distros/distros.html
Як можна взагалі не знати якою ОС користуєшся? :facepalm: Чи ти думаєш що бубунта з федорою це якісь окремі ОС? Тоді у мене для тебе новина, це збірки аля зверДВД :laugh:
Nekotechpriest
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 17.04.2023 01:48 ender
Ні, не вірно. Розробники заліза дають залізо і дають до нього драйвер. Робочий драйвер. Необмежено в часі робочий двайвер.
Те, що по волі лівої п'ятки правої ноги в ядро вносяться несумісні з драйверами зміни - проблеми не драйвера: він як працював, так і продовжує, його не відібрали і не переписали.
І, повторю, гугла знає вихід - HAL. Гуглі виявляється нічого не заважає підтримувати допотопні пропрієтарні драйвера в відкритій ОС. Вінда, до речі теж з HAL, і теж не має проблем з дровами.
А як IBM зробила в своїх пропрієтарних ОС то тема для цілої статті, підтримка драйверів з софтом з 70х років тягнеться. 50 років! Та тих софтописців вже фізично немає, сорців тип паче, а софт все ще працює і працює на свіжих ОС.
Тоді у мене питаннячко - чому відкриті драйвери Intel/AMD чудово працюють на лінуксі, а закриті від Куртки ні?

Відправлено через 29 хвилин 40 секунд:
Scoffer: 17.04.2023 11:21 SergiusTheBest
Та невже? Ану спробуй встановити поряд дві мажорні версії вайна :rotate:
Тільки ось софт в вінді не встановлюється, бо та хрінь, що висить в списку "встановлених" програм це не більше ніж тупо щоб можна було внутрішнім деінсталлятором софта його видалити, на цьому його функціонал закінчується, різниця з портативкою близька до нуля

Відправлено через 14 хвилин 26 секунд:
Scoffer: 18.04.2023 00:21 ender
По сайту полазити нє?
https://www.gnu.org/distros/distros.html
Як можна взагалі не знати якою ОС користуєшся? :facepalm: Чи ти думаєш що бубунта з федорою це якісь окремі ОС? Тоді у мене для тебе новина, це збірки аля зверДВД :laugh:
Зараз би порівнювати васянські гівнозбірки вінди з дистрибутивами лінукса, у яких навіть пакетні менеджери різні і за якими стоять компанії, а не ці самі васяни
Відповісти