AMD працює над підтримкою платформи ROCm в ОС Windows

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ender
Біс з тими драйверами, а ну розкажи мені всі відомі тобі методи як можна на лінуксі встановити дві версії однієї і тої самої програмулини без контейнерів або віртуалізації. От хочеться щоб був умовний 2й і 5й вінамп одночасно щоб скіни на нього робити і на якомусь маркеті продавати. Як би це виглядало на гну/лінукс? :rotate:
ender
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

Scoffer: 17.04.2023 02:14в гуглі виявляються якісь тупі люди працюють що обгорнули знизу ядро HAL щоб драйвера вільно замінювати в обидві сторони
Я и не говорил что в гугле дураки работают.
Я говорю что это не противоречит моему утверждению: некоторые драйвероделы не парятся об обратной совместимости их драйверов.
То что в гугле сделали HAL - молодцы, но на его поддержку нужно много ресурсов. Это костыли.
Безусловно, благоразумно было прибегнуть к их использованию.
И нет никакого противоречия и нет проблемы с самим linux ядром когда речь заходит про драйвера. В гугле решили что им нужна прослойка - они её сделали и поддерживают.
Ядро Linux позволяет всё это делать именно потому что всё это опенсорс и можно делать всё что хочешь.
Можно продвигать свои изменения для улучшений, а можно отбренчеваться от нужной тебе версии и костылить что хочешь.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ender: 17.04.2023 02:22То что в гугле сделали HAL - молодцы, но на его поддержку нужно много ресурсов. Это костыли.
По-перше це не костилі а грамотне архітектурне рішення, котре прийняте в усіх пристойних ОС, але гну/лінукс явно не з їх числа, а по-друге не так і багато. Андроїдом як ОС в гуглі займається кілька десятків програмерів, а лінукс фаундейшн тим часом, окрім, власне, лінукса, веде ще мегатони нафіг накому не потрібних говен, котрі часто навіть не гугляться. 850 офіційних проектів, на котрі витрачаються гроші фонду. Та у майкрософта їх менше :horror:
ender
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

Scoffer: 17.04.2023 02:29грамотне архітектурне рішення
Для упрощения написания костылей)
Запихнули костыли под интерфейс. Вот и всё.
Это стандартная практика, грамотная - в этом сомнений нет.
Но под ней скрываются обыкновенные костыли.

И давай ты перестанешь сранивать ОС построенную на ядре Linux с ядром Linux, ок?

Отправлено спустя 2 минуты 27 секунд:
Scoffer: 17.04.2023 02:29мегатони нафіг накому не потрібних говен
Ну тебе то явно виднее :rolleyes:
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Раз тут такой срач. Скажу что tressfx у амд мне нравится лучше чем то что кинула нвидиа. Выглядело у нвидии в минус тоны ФПС и странные волосы. Хотя вот в ларе там прям конфетка была :up:
Ну и сам гсинк который по прежнему сидит только в дорогущих мониторах, в то время как фри сине в любой помойке ;)
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ender
Якщо ти не помітив, то я порівнюю дві ос, побудованих на одному і тому самому ядрі. Одна з них спроектована грамотно і займає левову частку пристроїв не в теорії, а на практиці, а інша спроектована через сраку, і має один відсоток риночної ваги протягом, та скільки я взагалі пам'ятаю. 20 років тому було рівно те ж саме. З тими ж самими проблемами.
https://gs.statcounter.com/os-market-share
І ядро силами гугла довелось доволі сильно переробити з великим супротивом збоку лінукс фаундейшн. Знадобилось більше 10 років щоб прийняли патчі в ванільне ядро і воно змогло працювати в андроїді, а не патчити його від версії до версії.
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 17.04.2023 02:20 ender
Біс з тими драйверами, а ну розкажи мені всі відомі тобі методи як можна на лінуксі встановити дві версії однієї і тої самої програмулини без контейнерів або віртуалізації. От хочеться щоб був умовний 2й і 5й вінамп одночасно щоб скіни на нього робити і на якомусь маркеті продавати. Як би це виглядало на гну/лінукс? :rotate:
Рядовому пользователю надо по проще. Линух к этому давно готов менеджер пакетом с гуем и поехал. В Винде по прежнему АД, Майкрософт никак не могут сделать аналог репозиториев и каждая софт на тащит за собой тучу сервисов которые работают в фоне и обновляют в фоне, да у нас есть магаз но пока туда массово никто не спешит. Линух в этом плане проще, но ПО там как обычно. Начинаешь проверять по списку чего то не хватает в конце концов.
ender
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

Scoffer: 17.04.2023 03:13 ender
Якщо ти не помітив, то я порівнюю дві ос, побудованих на одному і тому самому ядрі. Одна з них спроектована грамотно і займає левову частку пристроїв не в теорії, а на практиці, а інша спроектована через сраку, і має один відсоток риночної ваги протягом, та скільки я взагалі пам'ятаю. 20 років тому було рівно те ж саме. З тими ж самими проблемами.
https://gs.statcounter.com/os-market-share
І ядро силами гугла довелось доволі сильно переробити з великим супротивом збоку лінукс фаундейшн. Знадобилось більше 10 років щоб прийняли патчі в ванільне ядро і воно змогло працювати в андроїді, а не патчити його від версії до версії.
Не заметил.
Какие две ОС ты сравниваешь?
Одна - Android.
А вторая это что?
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Donate: 17.04.2023 03:06 Раз тут такой срач. Скажу что tressfx у амд мне нравится лучше чем то что кинула нвидиа. Выглядело у нвидии в минус тоны ФПС и странные волосы. Хотя вот в ларе там прям конфетка была :up:
Ну и сам гсинк который по прежнему сидит только в дорогущих мониторах, в то время как фри сине в любой помойке ;)
фрісінка є 3 види, 1й який в бомж моніках нічого не робить по факту, рівень вертикалки. преміум стоїть тільки в моніках рівня г-сінк компетібл, а в останні роки це майже завжди один і той самий монітор який має підтримку і того і того. про адаптів сінк сподіваюсь всі чули. про то тупо хотіння стригти хомяків, але забули що люди з топовими моніторами не купують амд, бо топових карт амд майже ні в яких поколіннях нема. в диких преріях я той фрісінк про навіть і не бачив, а він є
Востаннє редагувалось 17.04.2023 03:23 користувачем Paradox1306, всього редагувалось 3 разів.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ender
А якщо ти про те що ОС ведеться в цілому проектом ГНУ, то оскільки драйвера в ядрі лінуксу прийнято тримати частиною ядра або статично з ним зв'язаними, то тут таки проблем на рівні баранів в лінукс фаундейшн, а не гну.

Donate
І все таки. Як би ти встановив дві версії однієї і тої самої проги. Ну або одну версію старої проги, гру з 2000х, перший старкрафт якби він був нативним. В репозитарії її очевидно не буде. Які дії? :rotate:

Відправлено через 55 секунд:
ender
гну/лінукс я для кого в цьому треді вже раз 10 написав? це офіційна назва ос, в котрій є бока з драйверами, не я винен що маркетологи недопрацювали з назвами :rotate:
Востаннє редагувалось 17.04.2023 03:19 користувачем Scoffer, всього редагувалось 1 раз.
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Donate: 17.04.2023 03:13 Рядовому пользователю надо по проще. Линух к этому давно готов менеджер пакетом с гуем и поехал.
ага, прилетіла одна так обнова і рпд з прокинутими хами в мене вийшли з чату, ще десь одне з дзеркал походу приказало довго жити і тепер в мене дебіан в дефолті без костилів не хоче в судо апдейт, а так да, все готово
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Paradox1306: 17.04.2023 03:19
Donate: 17.04.2023 03:13 Рядовому пользователю надо по проще. Линух к этому давно готов менеджер пакетом с гуем и поехал.
ага, прилетіла одна так обнова і рпд з прокинутими хами в мене вийшли з чату, ще десь одне з дзеркал походу приказало довго жити і тепер в мене дебіан в дефолті без костилів не хоче в судо апдейт, а так да, все готово
Мені дебіан дуже не подобається по тій схемі що там пакети довго встановлюються. Тому знайомим манджаро встановлюю. Поки користуються говорять що норм :gigi:
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Donate: 17.04.2023 03:23
Paradox1306: 17.04.2023 03:19
ага, прилетіла одна так обнова і рпд з прокинутими хами в мене вийшли з чату, ще десь одне з дзеркал походу приказало довго жити і тепер в мене дебіан в дефолті без костилів не хоче в судо апдейт, а так да, все готово
Мені дебіан дуже не подобається по тій схемі що там пакети довго встановлюються. Тому знайомим манджаро встановлюю. Поки користуються говорять що норм :gigi:
воно норм поки тобі не потрібно щось робити. по факту лінукси це ізі, просто ентрі квиток це 5 років девопсом в крупній компанії, а без цього можна в один чарівний ранок(не дуже) зрозуміти що в тебе щось критичне відвалилось і ранок почався не з кави, та і з цим квитком теж
П.С. дебіан мені теж не дуже :gigi: а ще я зрозумів що якщо його на якийсь довгий термін просто залишити, то потім апдейт нормально не проходить, в убунті таких приколів не побачив
ender
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

Paradox1306: 17.04.2023 03:17
Donate: 17.04.2023 03:06 Раз тут такой срач. Скажу что tressfx у амд мне нравится лучше чем то что кинула нвидиа. Выглядело у нвидии в минус тоны ФПС и странные волосы. Хотя вот в ларе там прям конфетка была :up:
Ну и сам гсинк который по прежнему сидит только в дорогущих мониторах, в то время как фри сине в любой помойке ;)
фрісінка є 3 види, 1й який в бомж моніках нічого не робить по факту, рівень вертикалки. преміум стоїть тільки в моніках рівня г-сінк компетібл, а в останні роки це майже завжди один і той самий монітор який має підтримку і того і того
FreeSync Premium (всё что вам нужно, но без HDR) - 320 моделей в нашем провинциальном екаталоге.
спойлер
https://ek.ua/ua/list/157/pr-41060/
А это мониторы с поддержкой уровня G-Sync compatible - 154 модели.
спойлер
https://ek.ua/ua/list/157/pr-37419/
То есть даже с базовой поддержкой G-sync их меньше.
И ничего кроме того самого FreeSync они не дают.
А тот пресловутый G-sync Ultimate даёт то же что и FreeSync Premium Pro.
По сути же продвинутые версии обоих технологий есть ничего более чем сертификация мониторов на предмет поддержки HDR, Цветового пространства, Фреймрейта, задержки и прочего.
Только один из них бесплатный, а второй стоит денег.
И хотя G-Sync Ultimate заявляет о супер-пупер низкой задержке, это не преимущества технологии - это критерий для сертификации.
Маркетинговая шелуха и не более того.

Отправлено спустя 2 минуты 5 секунд:
Scoffer: 17.04.2023 03:19 гну/лінукс я для кого в цьому треді вже раз 10 написав? це офіційна назва ос, в котрій є бока з драйверами, не я винен що маркетологи недопрацювали з назвами :rotate:
Ты же в курсе что это не ОС, да?
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

ender: 17.04.2023 03:28
Paradox1306: 17.04.2023 03:17
фрісінка є 3 види, 1й який в бомж моніках нічого не робить по факту, рівень вертикалки. преміум стоїть тільки в моніках рівня г-сінк компетібл, а в останні роки це майже завжди один і той самий монітор який має підтримку і того і того
FreeSync Premium (всё что вам нужно, но без HDR) - 320 моделей в нашем провинциальном екаталоге.
спойлер
https://ek.ua/ua/list/157/pr-41060/
А это мониторы с поддержкой уровня G-Sync compatible - 154 модели.
спойлер
https://ek.ua/ua/list/157/pr-37419/
То есть даже с базовой поддержкой G-sync их меньше.
И ничего кроме того самого FreeSync они не дают.
А тот пресловутый G-sync Ultimate даёт то же что и FreeSync Premium Pro.
По сути же продвинутые версии обоих технологий есть ничего более чем сертификация мониторов на предмет поддержки HDR, Цветового пространства, Фреймрейта, задержки и прочего.
Только один из них бесплатный, а второй стоит денег.
И хотя G-Sync Ultimate заявляет о супер-пупер низкой задержке, это не преимущества технологии - это критерий для сертификации.
Маркетинговая шелуха и не более того.
то чс чи не чс? чи так, трошечки покуколдити можна? :laugh:
ага, а можна побачити прайс на монітор який має фрісінк про?

і більше не позорьтесь так
ender
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

Paradox1306: 17.04.2023 03:33
ender: 17.04.2023 03:28
FreeSync Premium (всё что вам нужно, но без HDR) - 320 моделей в нашем провинциальном екаталоге.
спойлер
https://ek.ua/ua/list/157/pr-41060/
А это мониторы с поддержкой уровня G-Sync compatible - 154 модели.
спойлер
https://ek.ua/ua/list/157/pr-37419/
То есть даже с базовой поддержкой G-sync их меньше.
И ничего кроме того самого FreeSync они не дают.
А тот пресловутый G-sync Ultimate даёт то же что и FreeSync Premium Pro.
По сути же продвинутые версии обоих технологий есть ничего более чем сертификация мониторов на предмет поддержки HDR, Цветового пространства, Фреймрейта, задержки и прочего.
Только один из них бесплатный, а второй стоит денег.
И хотя G-Sync Ultimate заявляет о супер-пупер низкой задержке, это не преимущества технологии - это критерий для сертификации.
Маркетинговая шелуха и не более того.
то чс чи не чс? чи так, трошечки покуколдити можна? :laugh:
ага, а можна побачити прайс на монітор який має фрісінк про?

і більше не позорьтесь так
Сорри. Было любопытно какую ещё чушь напишешь.
Поддался соблазну.
Больше не буду ;)
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Тримання репозіторію для тих же іграшок це важка задача, це більше к стіму.

Різні версії це тільки контейнеризація бо інакше вся система буде набита мотлохом.

Я взагалі за коли ПО саме в собі, але великий об'єм, за те нульове забруднювання системи. В вінді в цьому плані кто що хоче то і робить, дані програми можуть бути буть де, і якийсь легкий переїзд зачасту тупо неможливий так как неможливо легко скопіювати папку с персональними даними.

Є один знайомий який весь можливий софт перевів у portable варіант говорить що в цьому є свої плюси :gigi:
ender
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

Paradox1306: 17.04.2023 03:33і більше не позорьтесь так
ты б хоть почитал что там написано


PS: ну теперь точно игнор. :lol:
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Paradox1306: 17.04.2023 03:17про то тупо хотіння стригти хомяків, але забули що люди з топовими моніторами не купують амд, бо топових карт амд майже ні в яких поколіннях нема. в диких преріях я той фрісінк про навіть і не бачив, а він є
Ну в мене є монік с фрісінк про, і шо? Був на 10к дешевше за гсінк варіант, гсінк компатібл, користуюсь, увага, червоною картою.
Усі чекбокси закрив :laugh:
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ender: 17.04.2023 03:30Ты же в курсе что это не ОС, да?
Якої ОС немає? GNU/Linux??? :facepalm:
https://www.gnu.org/gnu/why-gnu-linux.html

Donate
Тобто ти згоден, що пересічний користувач свою улюблену стареньку ігрульку чи програмульку не встановить? Так і бачу як геймер дістає диск з шухляди, ставить в контейнер програмулину і прокидує ікси в хост :D
Donate: 17.04.2023 03:36В вінді в цьому плані кто що хоче то і робить, дані програми можуть бути буть де, і якийсь легкий переїзд зачасту тупо неможливий так как неможливо легко скопіювати папку с персональними даними.
Були, колись, зараз це не зовсім так. Кількість місць, де лежать дані з ПЗ доволі обмежена. Переїзд можливий, МС починаючи з десятки його практикує для оновлень системи, на глобальних фактичний реінстал йде. Ну і вінда в цьому плані теж не найкращий приклад, от в андроїді і макосі прямо з коробки "все своє ношу з собою", і це дозволя і систему не захлапляти, і апатись, і переноситись, і не думати як розрулити залежності коли одній прогі треба старий пакет, а іншій новий, суцільні плюси коротше. Але старпери з гну ідеологічно не можуть перетравити концепцію снап/флет пакетів, і тому так вона і буде на своєму одному відсотку ринку стирчати.
А інші старпери з лінукс фаундейшн не можіть ідеологічно перетравити концепцію HAL, а проблеми з пропрієтарними дровами теж не додають популярності :rotate:
Відповісти