Процессоры AMD Ryzen 7000-й серии (Raphael\Zen 4\5 nm\AM5)

Обсуждение всего, что связано с CPU
Відповісти
Автор
Повідомлення
vavan222
Member

Повідомлення

unique-neon: 11.08.2024 12:08 vavan222
У десктопній лінійці 7ххх наче всюди одне і те ж відео ядро, окрім 7500f (тут воно відключене). Причина - всі вони викоритовують один і той же SoC чіплет, де вбудована графіка і знаходиться.

Також треба мати на увазі, що PRO версії для підприємств. В них на першому місці безпека, в сучасних PRO не знаю, але давніше там наче був відключений оверклокінг.
Зрозуміло. Дякую.
aaleksandrenko
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

Досить корисне відео, як користуватись Curve Shaper
Наприклад у вас СО -20 і нижче не йде, на високій частоті ставити -20, а на низькій і середній ще понизити
unique-neon
Member

Повідомлення

Може кому знадобиться.
Давніше обговорювали тулу для тесту PBO CO - corecycler
Але переважно юзали конфіг із праймом. В мене він шукав креші дуже довго і ненадійно, не можливо було зрозуміти яке ядро крешить. Але зараз в тому ж репозиторії з'явились конфіги, які в мене крешать ядра суттєво швидше і надійніше. Перший конфіг зверху
vltk
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Подобным и дальше и автоматически, занят в своих разработках Гидры - Юра Бублий (1usmus) их Харькова
"CPU DIAGNOSTIC - WHAT'S NEW?

This month was eventful: 2 updates of Y-cruncher and 3 versions of AGESA; which in turn could not but affect AMD CO search algorithms. Y-cruncher updated the tests, which for example were written more than 10 years ago, as well as the compiler. As a result, I decided to perform a full retest to find effective tests and tests that should be excluded from the list when searching for AMD CO (and in the future HOC CO).

So in addition to changes in tests I added one more algorithm for AMD CO search, which unlike the standard one checks the stability of neighboring cores after decrease the value of a certain core. That is, it studies the influence of a core on the CCD as a whole. I'll tell you at once that it will take a lot of time to diagnose the processor. 7950X / 7950X3D for example took more than 4-6 hours.

As a result, I got very conservative results for both processors. Perhaps even too conservative, but again, it's up to you to decide."

спойлер
https://kemono.su/patreon/user/42832438/post/109170232
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

unique-neon: 07.08.2024 12:18 Для статистики інший досвід. Скинув кілька тижнів тому пам'ять з 6400 до 5600. SoC при цьому понизив з 1.27 до 0.95 вольта (нижче не опускається) - все стабільно
Так, я ще трохи побавився, поставив іншу версію біоса і зміг нормально опустити VSOC.
Фінальні налаштування:
Total package power 28W
CPU curve all core -40. Працює на -44, але я поставив -40.
GFX curve -12. Під лінуксом працює навіть при -18, бо там нема адреналіна і всі драйвери в ядрі. Під віндою є краші, нижче ніж -12 поставити не вийшло
VSOC 0.985V. Зменшення з авто 1.02 до 0.985 дало зниження споживання тільки на 1-2 вати, що зрозуміло. Якщо б напруга спочатку була 1.25-1.15 або вище, то спад у споживанні був би значно більший. В мене система стабільна з 0.960, але я хотів трохи твікнути пам'ять, тому поставив 0.985
Також можна знизити максимальний буст ядер на -200Mhz, тоді виходить 4950 замість 5150. Але різниці у споживанні я не побачив, і в стабільності теж. Тому залишив як було 5150.

В такому режимі споживання взагалі мізерне, 10-12W коли нічого не запущено (вінда 11, не 10), коли сидіти в браузері чи екселі рідко заходимо за 20W. Зараз пишу коментар, hwinfo показує 17 ватт споживання.

Ну і я твікнув пам'ять. Напругу планок не чіпав і лишив 1.1в memvdd, vddq, i cpuvddio. Планки споживають по пів вата-ват кожна, в стрес-тесті до 3.5 ват. Це 32 гігові планки. Пам'ять 5600Mhz, таймінги ставив руками, FCLK 2067.
Zentimings чомусь не прочитав напруги
спойлер
Screenshot 2024-08-12 222858.png
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Может кто подскажет, нашёл на сайте AMD на странице 8500G такую информацию по IGP 740m, какие форматы кодирования/декодирования поддерживает
спойлер
Screenshot_20240816-145708.png
Я правильно понимаю что всё тоже самое может встройка простых райзенов 7000, только в играх слабее?
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Lorichic
У 8000 вроде как встройка соответствует 7*** поколению, у 7000 = 6***, что там порезали или нет в декодере - можно увидеть сравнив в лоб спеки.
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Mixx: 16.08.2024 15:54можно увидеть сравнив в лоб спеки.
В том то и дело, на 7000 встройку сайт амд инфы такой не даёт, 2 CU, поддерживаемое разрешение, 4 монитора вот и всё
Не, 6000 не поддерживает вроде av1
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Lorichic: 16.08.2024 16:01Не, 6000 не поддерживает вроде av1
ну вот и ответ ;)
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Mixx: 16.08.2024 16:32ну вот и ответ
Обрати внимание на скрин выше, 740m(8500g) может не только декодировать av1, но и кодировать, насчёт встройки в 7000 райзенах нипонятно, например у интела UHD 730 может только в декодинг av1, а что-то перегнать в этот формат нет
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

Lorichic
Ні. Ця вбудована графіка RDNA2, як радеони 6000, і не вміє av1 encode.
Можуть 8000G, Strix Point APU, які ще не вийшли на AM5, і можуть радеони 7000.
спойлер
Screenshot 2024-08-16 174705.png
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

В кого плата гігабайт, скажіть таке. Я поставив свою B650M DS3H знову, і вона сама виставляє VSOC.
Скинув до optimized defaults -> меню tweaker -> ставлю 1.000V. Ребут у вінду, тут бачу VSOC 1.025
Скинув до optimized defaults -> меню settings -> amd overclocking -> soc/uncore mode -> вибираю enabled. Далі в amd overclocking -> soc voltage -> ставлю 1000. Ребут у вінду, VSOC все одно 1.025
Поставив в обидвох місцях одночасно, все одно плата виставила 1.025. Будь-які інші налаштування типу expo або curve не вмикав і не чіпав.

Думаю ну нехай. Поставив руками частоту пам'яті 5600. Ребут, бачу VSOC в вінді 1.2, хоч я не чіпав. Далі заходжу в біос, пробую руками поставити 1.1 або 1.05, але це не має ніякого ефекту, і все одно плата ставить 1.2 коли заходжу в вінду. Це шо за такі історії?
По-суті в мене відбувається це що в цьому відео, тільки плата не навалює 1.4+, а сама ставить або 1.025 або 1.2 і ігнорує введені мною значення. В вас на гігабайтах є таке?
AndP
Member

Повідомлення

Piter Cantrope: 17.08.2024 10:57 В вас на гігабайтах є таке?
Е, писал я об этом весной. На этой странице мои посты viewtopic.php?f=4&t=5150&p=3780740#p3780740
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

AndP
Хм. І як можна задати самому вольтаж? Я знаю що для мого проца 0.985в достатньо для 5600 пам'яті, 1.2 мені не треба.
AndP
Member

Повідомлення

Piter Cantrope: 17.08.2024 11:42 AndP
Хм. І як можна задати самому вольтаж? Я знаю що для мого проца 0.985в достатньо для 5600 пам'яті, 1.2 мені не треба.
Здесь находил об этой проблеме https://www.overclock.net/threads/gigab ... v.1806506/
aaleksandrenko
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

дожились. Вже клепають підробки 7800X3D, а може й не тільки його. Візуально схожий, а в середині
спойлер
7800.png
Повне відео в der8auer
раніше ставили кришки з молодших на старші процесори, а тут новий рівень оптимізації прибутків
Купили, до речі, на румунському ОЛХ що прямо поруч нас
Будьте обережні при купівлі в неперевірених місцях чи б/у :learn:
unique-neon
Member

Повідомлення

Ставив наново ОС і погуглив перелік драйверів з чіпсетного набору.

Один з них доволі дивний - AMD PCI Device Driver. Він прикидається драйвером для PCI, але під капотом перемикає режими роботи проца залежно від того які процеси запускає користувач. Загалом то наче як перелік ігор, в яких драйвер вмикає нестабільні режими.
Матеріали:
https://www.reddit.com/r/hardware/comme ... lly_a_pci/
https://habr.com/ru/news/558046/

Також є ще парочка - AMD PPM Provisioning File Driver та AMD 3D V-Cache Performance Optimizer Driver. Все що знаходив про цю пару, це те що вони для того щоб паркувати чіплет без 3D кешу в двочіплетних варіантах. У мене хоч і не той випадок, але інсталер все-одно пропонує їх до уставновки, що дивно.

Вже й не знаю, чи ставити інші більш змістовні драйвери з комплекту з огляду на речі вище, і так усе працює.
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

Приїхав мені 8600G. Хтось розганяв пам'ять на ньому в режимі 1/2?
Перші враження. Вставив, load optimized defaults. Відкрив браузер.
Споживання у вінді:
спойлер
what1.jpg
Споживання у linux mint:
спойлер
what2.jpg
AndP
Member

Повідомлення

У кого какой режим SMT Mode выбран Выключен или Авто?
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

AndP
Ну на авто SMT працює. Я колись вимикав, але якогось профіту не побачив ніде і поставив назад на авто.

Так, побавився я трохи з 8600G. Прикольний проц, мені подобається мале споживання. На моїй материнці можна поставити -1000mhz ядрам процесора, порівняно з -200 звичайним 7000. Максимальна частота виходить 4050Mhz, і всі ядра працюють з -50 курвою без проблем. Шкода що материнка не дозволяє поставити нижче ніж -50.
І таким чином споживання системника виходить 40вт, і hwinfo показує якісь нереально низькі значення Package power 5-6вт, пів вата soc. Це не idle, це з відкритим браузером, торентом. Температури до 30 градусів, і це при тому що під кришкою термопаста. Великий розмір чіпа дуже позитивно впливає на розсіювання тепла.
спойлер
Screenshot 2024-09-08 004526.png
f4f8975a.jpg
Стосовно вбудованого відео. Стокова частота 2800Mhz, в мене працює на 3350, тобто +20% до стоку. На 3400 білі екрани. Не потрібно йому ні додавати напругу, ні ставити курву, просто виставити частоту. Якось дивно, я пошарив по 3dmark базі результатів, не побачив аж такої високої частоти. І ще дав йому 16гб відео. Виходить в мене 16-гігова відеокарта з частотою 3.35Ghz :laugh: При навантаженні відеочастина споживає 60-65вт, проц споживає 40, і ще десь 15-20 все решта, виходить геймінг на 120вт.
спойлер
Screenshot 2024-09-08 225107.png
Screenshot 2024-09-09 113051.png
Зараз пишу комент, бачу 12вт споживання відео. AV1 декодер працює, 8k 60fps відео в ютубі без пропущених кадрів.
спойлер
Screenshot 2024-09-09 114203.png
Тепер треба розігнати пам'ять добряче. Наразі я поставив 6200 1:1, виходить 82k Copy в aida64. Але з цими апу люди досягають і 8000 при 1.45 напрузі планок, там Copy виходить 100-110k. І я бачив навіть якісь нереальні 9600 на a-die. Буду пробувати :)
Відповісти