Выбор монитора

Мониторы и другие устройства отображения информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

shnok: 01.04.2024 13:46За однакової вартості і всіх інших параметрів, теоретично, при 2к, ви обрали 27 чи 32 діагональ?
27
l-m
Member

Повідомлення

shnok: 01.04.2024 13:46 За однакової вартості і всіх інших параметрів, теоретично, при 2к, ви обрали 27 чи 32 діагональ? Шкода що немає голосування.
Залежить від розміру стола, для 32" 2к треба майже в метрі сидіти щоб зі стандартним зором було чітке непікселізоване зображення.

VBerezovsky: 01.04.2024 16:29 Я теж дуже-дуже довго придивлявся, думав навіть брати 32GR93U від LG, але... один раз живемо :)
Правильно зробили, у мене монітор на тій же матриці що в 32GR93U, не рівня він оледам.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

32 дюйми при стандартному зорі достатньо, щоб не було необхідності використовувати масштабування робочого столу, а 27 дюймів може вже багатьом бути мілкувато й відповідно знадобиться масштабування. Тому я однозначно за 32" для 1440p Quad HD. Хоча є люди з гострим зором, яким на 27" масштабування не потрібне, а є зі слабим зором, що і на 32" масштабування потребують.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Kassatka: 01.04.2024 19:27 32 дюйми при стандартному зорі достатньо, щоб не було необхідності використовувати масштабування робочого столу, а 27 дюймів може вже багатьом бути мілкувато й відповідно знадобиться масштабування. Тому я однозначно за 32" для 1440p Quad HD. Хоча є люди з гострим зором, яким на 27" масштабування не потрібне, а є зі слабим зором, що і на 32" масштабування потребують.
... а є ще люди з іншими слабинами, котрі в 2024 році так бояться масштабування, щоб ним відлякувати інших від купівлі.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

SergN: 01.04.2024 20:35 ... а є ще люди з іншими слабинами, котрі в 2024 році так бояться масштабування, щоб ним відлякувати інших від купівлі.
Quad HD при 100% масштабі дає робочий простір у 2560x1440=3,69 мегапікселів.
Quad HD при 125% масштабі дає робочий простір еквівалентний 2048x1152=2,36 мегапікселів. Натомість чіткіше зображення масштабованого елементу.
Quad HD при 150% масштабі дає робочий простір еквівалентний 1707x960=1,64 мегапікселів. Натомість ще більш чітке зображення масштабованого елементу.

Отже при 125% масштабуванні на екран влізе в 1,57 рази менше корисної інформації - вікон, тексту, іконок. При 150% - аж у 2,25 рази менше.

Я от отримав свої 8,29 мегапікселів ефективного робочого простору без масштабування на 50-дюймах при 4K, тепер вже далі підвищувати нікуди, бо просто не зможу охопити зором. Тепер я не злякався б масштабування і підвищив би роздільну здатність до 8K, тоді отримав би ті самі 8,29 мегапікселів робочого простору але вже з удвічі більшим ppi. У такому разі я з радістю б проапгрейдився, але 8K-дисплей це дуже дорого для нинішніх складних часів й не хочеться переходити з ТБ Sony на інші фірми, а Sony не випускають 8K-телеків з діагоналлю, яка б підійшла для використання в ролі монітору, і щоб це не коштувало в півквартири.

Відправлено через 9 хвилин 27 секунд:
Одна справа, коли реально високий ppi і використовуєш масштабування 150-200%, тоді це дійсно виправдано, бо дає надчітке зображення.
Інша справа, коли ppi не дуже високий і масштабування 110-125%. Тоді це як би ні в тин ні в ворота, вважаю, краще вже трохи більша діагональ і 100% масштабу (якщо звичайно діагональ ще не надто велика).
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kassatka
Зазвичай люди щоб набирати робочий простір заводять декілька моніторів. Це сильно зручніше за один як мінімум з двох причин:
1. вікна липнуть до країв екрану, і цих країв виходить більше
2. монітори ставляться під кутом один до одного, і конфігурація має плюси скурвлених без їхнії недоліків
Не кажучи вже про те, що підібрати два поменше гарних моніка легше ніж телек, від котрого очі не витечуть через 3 хвилини.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Scoffer: 01.04.2024 22:21 1. вікна липнуть до країв екрану, і цих країв виходить більше
Цю проблему я вирішив, встановивши прогу Sizer і налаштувавши для неї через гарячі клавіші потрібні мені розміщення вікна, наприклад натиснеш одну комбінацію і вікно займе праву третину екрану, натиснеш другу комбінацію - ліву нижню четвертину і т.п. Хоча дійсно визнаю, що по окремим моніторам буде простіше й інтуїтивніше.
Scoffer: 01.04.2024 22:21 2. монітори ставляться під кутом один до одного, і конфігурація має плюси скурвлених без їхнії недоліків
це однозначний плюс, великі екрани в таке не вміють.
Проте великі екрани можна розбивати на вікна як-завгодно, а не лише в межах встановлених двох-трьох моніків, крім того можна вивести одне велике вікно на весь екран (дуже зручно для фото), а також ділити вікна як по вертикалі, так і по горизонталі - є як велика суцільна висота, так і ширина.
Scoffer: 01.04.2024 22:21 Не кажучи вже про те, що підібрати два поменше гарних моніка легше ніж телек, від котрого очі не витечуть через 3 хвилини.
Теж згоден. З теліком можна дуже сильно вляпатись у цьому плані, бо він не надто розрахований для використання в ролі моніка з близької відстані. Мені от досить пощастило як з першим, так і з другим теліком, але наприклад другий телік я заради цього обирав кілька років, читаючи огляди/відгуки і робив акцент, щоб гарантовано не було низькочастотної ШІМ. Але все рівно мій телік Sony при цьому не без вибриків. І якщо ці вибрики спеціально не пофіксити, то дійсно очі через 3 хвилини витечуть.
Детальніше про проблеми з моїм теліком Sony у ролі моніка
Щонайперше я перемкнув структуру субпікселів у Windows з RGB на BGR. Про це я заздалегідь знав ще до того, як BGR-телік купляти.
Сидячи як за монітором можна користуватися лише режимом "Графіка", тоді зображення дійсно чудове, пікселів/субпікселів не бачу. А варто увімкнути будь-яке інший режим, як неозброєним оком починаю бачити структуру субпікселів, наприклад замість сірого кольору бачу якусь періодичну структуру з темніших і світліших крапок, ніби шахова дошка. Здається, що в режимі "Графіка" пікселі суцільно займають всю площу впритул один до одного і ніякий фон при цьому не проглядає назовні, загалом як у хорошого моніка, а в інших режимах пікселі менші, світяться не на всю площу й проглядає ззаду фон іншого кольору. Поки сидів на відясі з HDMI 2.0, то проблем не було, користувався в режимі "Графіка". А як перейшов на відяху з HDMI 2.1, то телік самовільно перемикався з режиму графіка у режим "Гра" коли я запускав якусь гру, відео, чи просто розкривав на весь екран пост у Телеграмі. А потім коли перемкнутися на браузер чи Total Commander то знову переходив у графіка. І самі переходи туди-сюди на долі секунди гасять екран, що дратує. Тижні два мучився, навіть готовий був зради цього відмовитися від 10 біт 120 Гц назад на 8 біт 60 Гц, але нарешті таки нагуглив, що причиною ALLM (Auto Low Latency Mode), який перемикає в режим Гра так жорстко, що на телевізорі взагалі вимикається можливість перейти в інший режим, а потім нагуглив програмку, за допомогою якої можна цей клятий ALLM вимкнути. Але ще мій телік підтримує VRR, але якщо налаштування HDMI входу для ТВ перемкнути у VRR, то знову доступний лише клятий режим "Гра", у якому доведеться "милуватися" на решітку субпікселів. І Sony прямо про це пише в описі, що для HDMI-режиму VRR доступний тільки режим зображення "Гра". На цей раз вже ніякі спроби вимкнути ALLM за допомогою програмки нічого не дали. Таким чином я купував телік з підтримкою VRR, а по факту ніколи не зможу нею скористатись. :mad: З дивану у 2 метрах структура пікселів у будь-якому режимі виглядатиме норм, але я граю зі стільця на відстані витягнутої руки і бачити структуру субпікселів замість зображення не хочу. Добре, що я любитель неквапливих ігор, тож цей VRR не надто мені й треба, просто хотів "шоб було".[/off]
А в моніторах таких вибриків з блювотною решіткою субпікселів, що кидається в очі, й як наслідок з неможливістю використання G-Sync/Freesync/VRR, бути не повинно, бо такий монік ніхто не захоче купувати.
Востаннє редагувалось 01.04.2024 23:45 користувачем Kassatka, всього редагувалось 2 разів.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kassatka: 01.04.2024 23:25А в моніторах таких вибриків з блювотною решіткою субпікселів, що кидається в очі
Є. В низько-дпішних оледах. І в q-ледах, здається теж дивні субпікселі, якщо мені маразм не зраджує. Ноутів це також стосується. Брати олед не під масштаб 200+% для тексту не варто. На 200 цілком непогано виходить.
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 01.04.2024 22:21 Kassatka
Зазвичай люди щоб набирати робочий простір заводять декілька моніторів. Це сильно зручніше за один як мінімум з двох причин:
1. вікна липнуть до країв екрану, і цих країв виходить більше
2. монітори ставляться під кутом один до одного, і конфігурація має плюси скурвлених без їхнії недоліків
Не кажучи вже про те, що підібрати два поменше гарних моніка легше ніж телек, від котрого очі не витечуть через 3 хвилини.
Абсолютно не погоджуюсь, вже півтори роки працюю за 65" - набагато краще декількох маленьких. Любі розміри вікон, любе їх розміщення на робочій поверхні, ніяких рамок між моніторами
vandroiy
Junior
Звідки: Днепр

Повідомлення

VBerezovsky: 01.04.2024 09:00 Ребят, помогите подобрать кабель DisplayPort 1.4, чтобы тянул 4K 240Hz с HDR. В интернете вычитал, что версия 1.4а поддерживает такое с DSC, но у нас в магазинах что-то с маркировкой всё совсем плохо, в названии пишут 1.4, в характеристиках 1.2 и т.п.. Может кто-то уже приобретал такое и подскажет хороший вариант?

Пока на своём мониторе использую комплектный HDMI 2.1, но вроде как через HDMI проблемы с G-Sync наблюдались...
Я взял Promate DPLink-16K DisplayPort to DisplayPort 2.0. На розетке есть за 900 грн. Как раз для такого же MPG 321URX))) Пока нареканий на него нету.
Ahistrahi
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Не прошло и года после покупки Iiyama G-Master GB3467WQSU-B5 появилось мерцание подсветки, если отключить режим direct drive (он же отвечает за Over Drive) то всё проходит. Пробовал ограничение герцовки делать и менять режимы Over Drive толку почти ноль, есть ли смысл его отключить, но держать fps на уровне 165 кадров и не париться?
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Ahistrahi
В мониторах есть режим вставки чёрного кадра, может этот директдвайв так и должен работать.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Ahistrahi

У меня такой же монитор (точно такая же модель) и таких проблем не встречал, а ограничение кадров в 165Гц сделал почти сразу в драйвере видеоядра. И да у этого монитора есть режим вставки черного кадра (называется он там [MPRT] MBR) но я им не пользуюсь, побаловался пару раз и выключил. Овердрайвом начал пользоваться практически сразу и он у меня обычно на втором из пяти уровней, в некоторых играх позволяет поставить даже максимальный, но в большинстве это уже вызывает обратные светлые шлейфы тоесть переразгон, поэтому пользуюсь в основном вторым который не имеет таких проблем вообще нигде. Если вы не видите разницы в режимах Овердрайв то я лично вижу разницу с каждым уровнем и лучше для меня когда он включён, это тупо сразу заметно особенно когда включаешь инопланетянина двигающегося по полочкам, там сразу заметно как режимы Овердрайв уменьшают размытие чёрной окантовки. А если появились реальные проблемы то зачем пытаться самому их решить когда монитор на гарантии, может у вас там действительно что-то с подсветкой не так, потому что если такого небыло изначально то это уже означает что что-то работает не так как надо.
Ahistrahi
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Melofon
[MPRT] MBR я тоже не пользуюсь, овердрайв на 3 уровне, в панели управления nvidia макс. fps залочил на уровне 158 (по советам опять же форума). Мерцание есть не везде, особенно выражено видно в WOT, если открыть ещё одновременно браузер, то и в нём появляется. Я думаю это что-то программное и может кто-то сталкивался.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Ahistrahi

Как вообще выражается это мерцание? Я например тоже в WOT поигрываю и единственное что я там вижу это немного "мерцания" деревьев и кустов при переводе взгляда но это не из-за подсветки а из-за работы этой самой VA матрицы и это вполне нормально, но это скорее, вернее точнее размытие а не мерцание но можно описать и так бо оно как будто мерцает при начали и остановке движения, а ещё почему вам посоветовали именно 158фпс для меня загадка?, танки у меня всегда почти работают с 165Гц /165фпс с редкими падениями фпс, но сама подсветка точно не "мерцает".
Ahistrahi
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Melofon
По поводу 158 fps это своего рода костыль при включении v-sync с активированным в настройках драйвера G-sync (лок fps снижает ипутлаг при активации v-sync). Это извращение по сути нужно для игр у которых кривой игровой движок и резкие просадки fps в следствие чего появляются разрывы кадра, по сути G-sync не работает как должен и приходится дополнительно активировать винхронизацию. Так то я всегда синхронизацию везде отключаю, но на всякий случай поставил, если надо будет активировать, для меня 158 или 165 разницы нет. Мерцание в WOT, оно сильнее всего видно в ангаре, в игре же больше левый нижний и правый верхний угол экрана. Как отключаю овердрайв проблема пропадает. В других играх 50 на 50, где-то его вообще не видно, в других еле заметно.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Ahistrahi

У меня в ангаре и тем более в углах монитора никаких проблем нет, вы бы таки попробовали обратится по гарантии пока она ещё есть если вы говорите что менее года монитору, моему тоже менее года т.к. покупал его в начале прошлого лета.
VBerezovsky
Member
Аватар користувача

Повідомлення

vandroiy: 04.04.2024 11:56
VBerezovsky: 01.04.2024 09:00 Ребят, помогите подобрать кабель DisplayPort 1.4, чтобы тянул 4K 240Hz с HDR. В интернете вычитал, что версия 1.4а поддерживает такое с DSC, но у нас в магазинах что-то с маркировкой всё совсем плохо, в названии пишут 1.4, в характеристиках 1.2 и т.п.. Может кто-то уже приобретал такое и подскажет хороший вариант?

Пока на своём мониторе использую комплектный HDMI 2.1, но вроде как через HDMI проблемы с G-Sync наблюдались...
Я взял Promate DPLink-16K DisplayPort to DisplayPort 2.0. На розетке есть за 900 грн. Как раз для такого же MPG 321URX))) Пока нареканий на него нету.
Спасибо, буду иметь в виду. Себе я заказал такой, завтра посмотрим, будут ли продолжаться глюки с G-Sync через DisplayPort.
unique-neon
Member

Повідомлення

VBerezovsky: 04.04.2024 19:47будут ли продолжаться глюки с G-Sync через DisplayPort
а що за проблеми?
VBerezovsky
Member
Аватар користувача

Повідомлення

unique-neon: 04.04.2024 23:04
VBerezovsky: 04.04.2024 19:47будут ли продолжаться глюки с G-Sync через DisplayPort
а що за проблеми?
Наприклад, у мене досить часто ось таке при спробі змінити Fullscreen на Windowed Fullscreen в іграх:
спойлер
Зображення
Допомагає тільки Alt-F4. В інеті пишуть, що це через увімкнений G-sync через HDMI. Через DisplayPort наче такого не спостерігають. Сьогодні подивимося.
Востаннє редагувалось 05.04.2024 02:08 користувачем VBerezovsky, всього редагувалось 1 раз.
Відповісти