Відеокарти GeForce RTX 50 для ШІ та творців контенту — які можливості пропонує архітектура Blackwell

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Misanthrop
Member
Аватар користувача
Звідки: То там то сям

Повідомлення

Пропоную обговорити Відеокарти GeForce RTX 50 для ШІ та творців контенту — які можливості пропонує архітектура Blackwell

Також ви можете розраховувати на серйозне прискорення відносно минулого покоління відеокарт. Експорт однакового відеофайлу на GeForce RTX 5090 відбувається в середньому вчетверо швидше порівняно з GeForce RTX 3090.
:think: :spy: щось покоління пропустили у спущенному від зелених тексті...
Джон_Иваныч
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Та ми вже зрозуміли які класні та технологічні карти у зелених, дякуємо, вже 3й огляд "фішок" за тиждень блін)
1234waltz
Member

Повідомлення

Misanthrop: 03.07.2025 14:15 :think: :spy: щось покоління пропустили у спущенному від зелених тексті...
Дякуйте що графіки малювали не з Паскалем порівнюючи.
Misanthrop
Member
Аватар користувача
Звідки: То там то сям

Повідомлення

1234waltz: 03.07.2025 15:06
Misanthrop: 03.07.2025 14:15 :think: :spy: щось покоління пропустили у спущенному від зелених тексті...
Дякуйте що графіки малювали не з Паскалем порівнюючи.
Головна фішка - оновлені драйвери :rip:
І на сторінку розписати чому це добре :gigi:
Enjthesilence
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Джон_Иваныч: 03.07.2025 14:50 Та ми вже зрозуміли які класні та технологічні карти у зелених, дякуємо, вже 3й огляд "фішок" за тиждень блін)
сайт кормлять і на тому дякуйте
MSiAventador
Member
Аватар користувача
Звідки: Гонолула

Повідомлення

Останні пів року постійно юзаю RTX Video Super Resolution (VSR) - для покращення якості відео під 4К екран.
unique-neon
Member

Повідомлення

Тиждень ейайниці. То мабуть в партнерів залежалось на складах заліза.
Misanthrop
Member
Аватар користувача
Звідки: То там то сям

Повідомлення

Enjthesilence: 03.07.2025 15:19
Джон_Иваныч: 03.07.2025 14:50 Та ми вже зрозуміли які класні та технологічні карти у зелених, дякуємо, вже 3й огляд "фішок" за тиждень блін)
сайт кормлять і на тому дякуйте
Кормлять чи тиснуть як на інших "не будете хвалити DLSS та тестити як ми скажемо - ніколи взагалі не отримаєте відеокарти на тести від жодного бренду"

Знаємо як nvidia вміє
Enjthesilence
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Misanthrop: 03.07.2025 15:45
Enjthesilence: 03.07.2025 15:19

сайт кормлять і на тому дякуйте
Кормлять чи тиснуть як на інших "не будете хвалити DLSS та тестити як ми скажемо - ніколи взагалі не отримаєте відеокарти на тести від жодного бренду"

Знаємо як nvidia вміє
на огляди ос.юа карти дає не нвідія, а і я так розумію всі тести зелених карт і їх технологій на цьому сайті то виключно з подачки нвідії, ну прикол.
а хоча знаєш, так ти правий. шантаж нвідії не знає меж. настільки нішевий сайт як ос.юа, особисто отримав від жупана попередження, як і всі реселери в Україні і аів партнери, що якщо такий медіагігант не буде робити що сказав жупан, ніхто не має права надавати їм карти на огляд, всі залишаться без гпу, так воно і є, це ж банально магазин навіть не відправить гпу на огляд, щоб підвищити продажі на місці, бо жупан слідкує абсолютно за кожним оглядом, особливо на ос.юа.
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

Джон_Иваныч: 03.07.2025 14:50 Та ми вже зрозуміли які класні та технологічні карти у зелених, дякуємо, вже 3й огляд "фішок" за тиждень блін)
Редакція й так геть жевріє я так зрозумів, від безгрошів’я, якщо почала вже такі мракетингові матеріали брати до публікації, навіть без примітки що це реклама.
l-m
Member

Повідомлення

Вже котрий такий матеріал без помітки реклама (раніше відмічали) :-/
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Новый декодер действительно лучше чем у 30 серии. С тем же третьим квестом заметно улучшение качества и стабильности.
cspp
Member

Повідомлення

Чат ртх какая то шляпа, полгода назад удалил, он вообще сканировать доки не может , бубен завял, спрашиваю ты можешь прочитать пдф ? Типа да, могу, но сказать что там он не в состоянии.
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

cspp: 03.07.2025 23:09 Чат ртх какая то шляпа, полгода назад удалил, он вообще сканировать доки не может , бубен завял, спрашиваю ты можешь прочитать пдф ? Типа да, могу, но сказать что там он не в состоянии.
Ну естественно не может. У чат гпт сотни тысяч H100/A100, куча прогеров, а вы хотите чуда на одной видяхе.
Полностью локального ИИ тоже хватает, но в основном он предварительно натренирован на тех же серверах. Самый известный пример Stable diffusion.
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

erkins007

Думаю стоит уточнить что Stable Diffusion и Chat RTX — это нейросети разного типа, первая генерирует/анализирует изображения, вторая - тексты, код. Есть конечно помесь и того и того... И все же если приводить локальные аналоги Chat RTX под какую нить LM Studio то их на самом деле много. Например - Mistral, Mixtral, LLaMA, Phi-3, OpenChat, Qwen, DeepSeek, Zephyr, Gemma и тд и тп... Это все аналоги Chat RTX, бесплатные и которые можно локально поставить в разных их вариантах, в зависимости от железа и задач.

IMHO - Chat RTX слишком легенький в этом плане и простенький, ну, что бы он на каждом кудахтере домашнем работал, оно и понятно. А вот есть модели которые что бы запустить нужно порой и больше 256гб ОЗУ и/или пачка видях на овердофига памяти )) Но не обязательно. Чуть ли не у каждой модели есть 100500 ее вариаций, дистиллятов под разные задачи и разная квантизация, которая лучше подходит под CPU/GPU. Так что если уж упарываться этими локальными чатами то лучше уж специализированно подбирать модели под разные нужды и переключаться между ними.

Я например когда ковырял C++ в UE5, ставил QwenCoder 7B и вешал его на ОЗУ и Проц, не дергая видяху. Да, работал не так быстро но пока он там фоном писал мне код или правил что-то, я себе тестил или допиливал что-то паралелльно. А если надо было что бы шустрее мне отписал все это, то я подрубал к просчету видяху. В общем - удобно. Особенно если под это дело второй комп держать.
Відповісти