Китай заявляє про прорив у кремнієвій фотоніці

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Artempo100
Junior

Повідомлення

Пропоную обговорити Китай заявляє про прорив у кремнієвій фотоніці

Знову лабораторії в ухані , хрінове там у них містечко з дурною славою 😄
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Зараз би вірити уханьським вченим :D
спойлер
Зображення
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Artempo100: 07.10.2024 09:52 Знову лабораторії в ухані , хрінове там у них містечко з дурною славою 😄
Штеуд теж заявляли про прорив в 10нм :lol:
Fulkrum
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Евгений King: 07.10.2024 09:57Штеуд теж заявляли про прорив в 10нм
Вони й про оптично силиконовий прорив заявляли
https://www.optica-opn.org/home/industr ... t_chiplet/
Правда треба ще років 5 щоб воно десь запрацювало, але на відміну від китайців це реальний робочий чіп.
ddO
Member

Повідомлення

Вкладаючи колосальні ресурси в науку та техніку - прогрес буде. Кремнієва долина також не відразу з'явилася. Тільки я підозрюю що це буде "розпил бабла" із "аналоговнєт" результатами. :D
maxud_b
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Про фотонні комп'ютери та проблему штучного інтелекту ще львів'янин С. Лем років 50 назад писав в "Голем XIV"... Невже вгадав напрямок розвитку? А китайцям я щось не дуже вірю - зазвичай вони голосно заявляють в цілях пропаганди, а справжні досягнення замовчують і про них не дуже то і розповсюджуються, як про штучний інтелект, коронавірус і т.д.
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Британські вчені отримали потужного конкурента по заявам.
Захар Беркут
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А мені вже лячно, останній раз за науковий прорив в Ухані я читав на форумах Китаю на початку 2019 року, стосувався цей прорив за мікробіологію та вірусологію по заявам Китаю...
Так що ще за гидоту принесе їх наступний "науковий прорив"?
-Чорну діру посеред планети чи пульсар створять?
Китайці ви гарні та працьовиті хлопці, але може наука це не ваше, може дасте ще планеті хоч трохи бути з біосферою?
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Захар Беркут: 07.10.2024 10:38Так що ще за гидоту принесе їх наступний "науковий прорив"?
Самореплікуючихся бойових кошкожінороботів :laugh:
Kirakishou
Member

Повідомлення

Захар Беркут: 07.10.2024 10:38А мені вже лячно, останній раз за науковий прорив в Ухані я читав на форумах Китаю на початку 2019 року, стосувався цей прорив за мікробіологію та вірусологію по заявам Китаю...
Потім показували фото з цієї лабораторії, там стояли звичайні офісні стільці зі спинками та сидіннями оббитими тканиною, що за словами спеціалістів є порушенням всіх правил роботи з особливо небезпечними вірусами.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kirakishou
То не справжня лабораторія. У китайців є обширна мережа "заводів" і "лабораторій", котрі нічо на роблять, але дуже фотогенічно виглядають в рекламних буклетах. І іноземців по ним водять показувати який красивий філіал заводику. Якщо іноземець дуже завзятий то може сходити на один і той же завод від ста різних контор і кожна буде переконувати шо це її завод :laugh:
vmsolver
Member

Повідомлення

Прорыв это интегрировать лазер в чип и запустить его? Порадуемся за китайцев, у них ещё очень много прорывов впереди, чтобы просто запустить что-то работающее.
На следующем этапе, задумаются зачем это всё, транзисторы уже давно меньше длины синего света, а фотоника будет оперировать инфракрасным или красным, длина волны 600-900 нм, транзисторы со всеми контактами 40-50нм и будут ещё меньше, будут выращиваться друг над другом и так далее. Волновод для фотоники не может быть меньше длины волны, поэтому 900нм волновод будет огромным по сравнению с транзисторами и их соединениями.
Удел фотоники это прежде всего специализированные чипы. Будет классно, если элементы фотоники начнут внедрять в кремниевые чипы, как расшивка узких мест, это шины данных или критические пути распространения сигнала, то есть использовать только и сугубо только там, где фотоника лучше полевых транзисторов. Что автоматически означает, просто обычные кремниевые чипы будут лучше, а на чистую фотонику мы не перейдём, её плотность гораздо меньше кремниевой, а энергоэффективность в первое время под очень большим сомнением, в перспективе просто под сомнением.

Это они просто лазер "подпаяли" в чипе, то далее надо формировать каналы распространения сигнала, фотодатчики для преобразования сигнала в электрический, и лучше бы их выращивать как часть технологического процесса, а не внедрять как в статье написано. Если они будут внедрять элементы фотоники в чип то это не прорыв, а забавный рисёрч, интегрировать 20к лазеров в один чип даже в автоматическом варианте это не серьёзно. Интегрировать такие штуки можно уже давно, но это не промышленное производство, а удел пробных серий на лабораторных установках, максимум.
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

понятное дело что попил бабла присутствует - но даже в этом случае прогрес у них будет двигаться хоть не так быстро как остальных
вон мы в Украине просто воруем без всякого прогресса - думаю это гораздо хуже
Відповісти